Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pa bas tako!to i mi zelimo ali kad neko ne zeli da se spase,a montira dogme laznih prorpka Milera,EGW.....Sta mi mozemo? eto prati teme gde mi diskutujemo s njima pa ces i sam da se uveris.
Mi nemamo nista protiv njih neka oni veruju kako hoce,ali nije potrebno i nas da uvlace u krivu religiju i da nas prave blesave na oci.

Mi dobro poznajemo bibliju,i nista osim biblije,proverenih argumenata ne stavimo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
ti i sarrdy dobro iznosite ovo. neka Bog dade um svakome. ne znaci da adventisti ne trebaju videti,naprotiv. ali da bi svi mi tako videli i opno sto jos treba videti . cilj je ovde da svi dodjemo u spasenje dusa.krstenje vodom,duhom posvecenje,to su najbitnije temeljne stvari da ne bi i mi dosegli propasti. mir svima.
Jeste brate u pravu si. I ja tako mislim. Svi trebamo da se spasimo. Uostalom i to je Božiji cilj da se svako telo spase. Međutim tu imamo dva velika problema:

1. Pismo koje kaže da će se mali broj ljudi spasiti, a veliki broj propasti;
2. Što ljudi više veruju ljudima nego Bogu.

Znači imali smo jednu Crkvu koja je nastavila veru i predanje apostola, pa se onda prvo ona podelila u 3-ćem, ili 11-tom veku, nebitno. Zbog vlasti i tumačenja, a ne pridržavanja Biblije. Pa onda počeli mešetari i lovci na pare i ljudske duše u 16-tom, 17-tom i 18-tom veku, opet da tumače tu istu jadnu jednu jedinu Bibliju na 100.000 načina, verzija i podverzija. Razvukli su je kao najkvalitetniju žvaku. Jeste da im je obilno pomagao u svemu tome i sotona, ali i oni što ga nisu svaki dan terali od sebe, i skrušeno se molili Bogu, nego kad su videli da im pristižu veliki novci, oni nastavili po svom........

Nisam ti bez veze dao ove stihove. Moj odičan prijatelj je Adventista. Izuzetno dobar čovek. Pošten, dobar, vredan........ ma samo kakvog poželeti možeš. I jednom sam sa njim sat vremena raspravljao na ovu temu. Odličan poznavalac Biblije, ali sve je to uzalud. Ako slušaš ljude kao što to on čini sa EGW i W.Miler......... sve će uraditi samo da bi opravdao nepostojanja pakla.

Znači brate, ne vredi ništa ako nećeš da se odrekneš slušanja ljudi.......
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Tu nema sta da se misli bratko lepo ti pise;[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????





[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

Svetac je onaj Koji je Slavio Gospoda Isusa Hrista,koji mu je podigao slavu,koji su po celom svetu propovedali Jevandjelje Hristovo Oni su recimo za dve hiljade godina mnogo vise propovedali nego vi za 150g.
I sto je najvaznije apostolsko ucenje,dok se nije pojavila jeres koja je razdelila Hriscanstvo.




A

odkud ti znas da nisu kod Gospoda?

Pa to je bar lako Isus je Bog,sveci se mole Isusu,mi takodje!Ako smatramo da je Otac i Sini Sv Duh jedno onda kako moze Isus biti posrednik Kome se Isus Moli?

Vanhelingu, dobro jutro,
mislim da je vazno da se primeti da je i Vanh;lisngt protiv tradicionalnih crkava i njihovog ucenja, a to znaci da priupada nekoj sekti.

Drago mi je da si naveo gornji biblijski tekst koji je odlican odgovor na moja pitanja.
Vanhelsingu, odakle si ustali sveci prilikom vaskresenja za vreme Hristovog stradanja.
Kaze li to jasno da su im duse sisle s neba od Gospoda, ili "Ustase iz groba"?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Tu nema sta da se misli bratko lepo ti pise;[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????






[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

Svetac je onaj Koji je Slavio Gospoda Isusa Hrista,koji mu je podigao slavu,koji su po celom svetu propovedali Jevandjelje Hristovo Oni su recimo za dve hiljade godina mnogo vise propovedali nego vi za 150g.
I sto je najvaznije apostolsko ucenje,dok se nije pojavila jeres koja je razdelila Hriscanstvo.




A

odkud ti znas da nisu kod Gospoda?

Pa to je bar lako Isus je Bog,sveci se mole Isusu,mi takodje!Ako smatramo da je Otac i Sini Sv Duh jedno onda kako moze Isus biti posrednik Kome se Isus Moli?

Vanhelingu, dobro jutro,
mislim da je vazno da se primeti da je i Vanh;lisngt protiv tradicionalnih crkava i njihovog ucenja, a to znaci da priupada nekoj sekti.

Drago mi je da si naveo gornji biblijski tekst koji je odlican odgovor na moja pitanja.
Vanhelsingu, odakle si ustali sveci prilikom vaskresenja za vreme Hristovog stradanja.
Kaze li to jasno da su im duse sisle s neba od Gospoda, ili "Ustase iz groba"?

Sve najbolje
Mikane bratko sta pise ovde crvrnim?

[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????





[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

El pise da su sisle duse s neba? ili izasavsi iz grobova (PO VASKRSENJU NJEGOVOM)to znaci da su izasli zajedno snjim! jer Isus ima silu vaskrsenja!i Isus kaze imam vlast da dusu svoju polozim i imam vlast da je uzmem nazad.Isus kaze ja sam zivot i smrt el kaze tako Isus?

(jovan 10:17,18)
[SUP]17[/SUP] Zato me Otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem.
[SUP]18[/SUP] Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od Oca svog.

Znaci ima vlast da polozi,uzme dusu!logicno je da ih je sam isus poveo sa sobom iz grobova odnosno pakla,gde je proveo 3 dana,noci.



 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Mikane bratko sta pise ovde crvrnim?

[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????






[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

El pise da su sisle duse s neba? ili izasavsi iz grobova (PO VASKRSENJU NJEGOVOM)to znaci da su izasli zajedno snjim! jer Isus ima silu vaskrsenja!i Isus kaze imam vlast da dusu svoju polozim i imam vlast da je uzmem nazad.Isus kaze ja sam zivot i smrt el kaze tako Isus?

(jovan 10:17,18)
[SUP]17[/SUP] Zato me Otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem.
[SUP]18[/SUP] Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od Oca svog.

Znaci ima vlast da polozi,uzme dusu!logicno je da ih je sam isus poveo sa sobom iz grobova odnosno pakla,gde je proveo 3 dana,noci.



Vanhelsingu, dobre si stihove iz Biblije izabtrao i ja sve verujem sto tu pise.
Ja samo naglasavam da su mrtvoi sveci izasli iz grobova prilikom vaskrsenkja, a nisu sisli sa Neba.
To pokazuje gde si i do tada bili. Samo toliko i nista vise.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Smrt i vaskrsenje

Plata za grijeh je smrt. Bog, koji je jedini besmrtan, podariće vječni život onima koje je otkupio. Do tog dana, smrt je besvijesno stanje svih ljudi. Kada se Hristos, koji je naš život, bude pojavio, vaskrsli pravednici i živi pravednici biće proslavljeni i uzeti na nebo da dočekaju svoga Gospoda. Drugo vaskrsenje, vaskrsenje nepravednih, dogodiće se 1000 godina kasnije. (Rimljanima 6,23; 1. Timotiju 6,15.16; Propovednik 9,5.6; Psalam 146,3.4; Jovan 11,11-14; Kološanima 3,4; 1. Korinćanima 15,51-54; 1. Solunjanima 4,13-17; Jovan 5,28.29; Otkrivenje 20,1-10)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mikane bratko sta pise ovde crvrnim?

[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????







[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

El pise da su sisle duse s neba? ili izasavsi iz grobova (PO VASKRSENJU NJEGOVOM)to znaci da su izasli zajedno snjim! jer Isus ima silu vaskrsenja!i Isus kaze imam vlast da dusu svoju polozim i imam vlast da je uzmem nazad.Isus kaze ja sam zivot i smrt el kaze tako Isus?

(jovan 10:17,18)
[SUP]17[/SUP] Zato me Otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem.
[SUP]18[/SUP] Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od Oca svog.

Znaci ima vlast da polozi,uzme dusu!logicno je da ih je sam isus poveo sa sobom iz grobova odnosno pakla,gde je proveo 3 dana,noci.



Vanhelsingu, dobre si stihove iz Biblije izabtrao i ja sve verujem sto tu pise.
Ja samo naglasavam da su mrtvoi sveci izasli iz grobova prilikom vaskrsenkja, a nisu sisli sa Neba.
To pokazuje gde si i do tada bili. Samo toliko i nista vise.
samo malo mudrosti ili upliva duha miko treba ovde na napisano!
tacno da su izasli iz grobova i pokazali se.zar si se zaboravio da je Isus jos bio tu i tek potom bio dignut te je prorocki ispunjeno da je uznesenjem zaplenio plen i poneo sobom u nebesa taj plen!! ne mislis valjda da su sveti pre Isusa mogli biti podignuti u nebo,uzneti? to bi biopresedan i iskrivljenje Pisma onda. kad pogledas prikaz pakla u luki 16. vidimo da pise da izmedju onih u raju i onih u paklu stoji provalija ili pregrada. jedni k drugima kaze se nisu mogli preci. sada kada je Isus vaskrsao i kada je trebao po 40 dana biti dignut uznet pred ocima zivih apostola poneo je sa sobom i plen svog pobednickog cina na krstu vaskrsom svojim,sve svete iz tog pregradnog pakla i raja koji je opcito bio na istom mestu u nebesa kojega je sada pavle u svom svedocenju u telu ili osim tela (dok je negde u dervi ililistri bio zatrpan pod kamenjem i bio mrtav) i o kome pavle pise da nema jezika kojim bi se raj ili trece nebo mogao iskazati opisati!!! ti sveti su tada sa Hristom dignuti u nebeski raj,a pakao je ostao i dalje u utrobi u donjim delovima zemlje,gde je Isusu duhom sisao da propoveda neposlusnim duhovima ljudi iz vremena potopne neposlusnoti. razmislimo malo o ovome. Biblija ipak ima veci autoritet od jedne elene vajt buduci najpre da je ista gresdila Bogu reci ,jer joj je kao zeni Bog jasno zapovedio da ne moze uciti u crkvi,a ona je to cinila,a tvrdila je da poseduje svetoga Duha? ko ne slusa Duha svetoga kako moze biti od Boga priznat u dan Bozji? ako u samom startu gresimo reci,kako mozemo biti ucitelji drugih iste te reci. slepac slepca ako vodi oba upadaju u jamu,zar ne.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
samo malo mudrosti ili upliva duha miko treba ovde na napisano!
tacno da su izasli iz grobova i pokazali se.zar si se zaboravio da je Isus jos bio tu i tek potom bio dignut te je prorocki ispunjeno da je uznesenjem zaplenio plen i poneo sobom u nebesa taj plen!! ne mislis valjda da su sveti pre Isusa mogli biti podignuti u nebo,uzneti? to bi biopresedan i iskrivljenje Pisma onda. kad pogledas prikaz pakla u luki 16. vidimo da pise da izmedju onih u raju i onih u paklu stoji provalija ili pregrada. jedni k drugima kaze se nisu mogli preci. sada kada je Isus vaskrsao i kada je trebao po 40 dana biti dignut uznet pred ocima zivih apostola poneo je sa sobom i plen svog pobednickog cina na krstu vaskrsom svojim,sve svete iz tog pregradnog pakla i raja koji je opcito bio na istom mestu u nebesa kojega je sada pavle u svom svedocenju u telu ili osim tela (dok je negde u dervi ililistri bio zatrpan pod kamenjem i bio mrtav) i o kome pavle pise da nema jezika kojim bi se raj ili trece nebo mogao iskazati opisati!!! ti sveti su tada sa Hristom dignuti u nebeski raj,a pakao je ostao i dalje u utrobi u donjim delovima zemlje,gde je Isusu duhom sisao da propoveda neposlusnim duhovima ljudi iz vremena potopne neposlusnoti. razmislimo malo o ovome. Biblija ipak ima veci autoritet od jedne elene vajt buduci najpre da je ista gresdila Bogu reci ,jer joj je kao zeni Bog jasno zapovedio da ne moze uciti u crkvi,a ona je to cinila,a tvrdila je da poseduje svetoga Duha? ko ne slusa Duha svetoga kako moze biti od Boga priznat u dan Bozji? ako u samom startu gresimo reci,kako mozemo biti ucitelji drugih iste te reci. slepac slepca ako vodi oba upadaju u jamu,zar ne.

Postovanje brate Mrsavkicu,
U to malo teksta izneo si toliko pojmova o cemu bi se knjiga mogla napisati.
Ja verujem u to da su pravednic u vreme Hristovog stradanja vaskrsli iz grobova i da su sa Hristom uzneti na nebo. Po svoj prilici to bi mogli biti oni sto se u Otkrivenju spominju kao staresine koje je Jovan video. Ono sto ja naglasavam da ti pokojni pravednici, pre vaskrsenja nisu bili na Nebu mego u grobu odakle su i vaskrsli.

Drugo, pricva o bogatrasu i ubogom Lazaru nije stvaranost, nego alegorija, prica koja nam ptrenosi vaznu poruku a to je da nema prelaska izmedju osudjenih u paklu i pravednika u Raju. Da je to ilustracija potvrdjuje i to stro su Jevreji verovali da u omnom zivotu Avram sve spasene prima u svoje narucje. Koliko je to Avramovo narucje da moze da primi sve spasene? Tako prica je upotrebljensa kao ilustracija, a ne stvarnost. Zar ti mislis da su Raj i pakao jedan pored drugoga i da gresnici i spaseni mogu da razgovaraju, samo ih taraba rastavlja? Svakako da to nije trako.
Oni koji Bozjom osudom dodju na mesto unistenja, njima se vise nema sta propovedati, jer vise nberma prilike za prelazak iz Raja u mnesto unistenja niti od onuda u Raj.
Isus je rekao da mertvi "spavaju" a ko spava njemu ne vredi da se propoveda, jer ne cuje niti donosi ikakvu odluku.
Zato je vaskrsenje sudbonosno za nas hriscane.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
IAKO NE NALAZIM ZA POTREBU DA ODGOVORIM SARRDYU NA OVE BESMISLICE, JER SA NJIM SE I NE MOZE DISKUTOVATI, ODGOVOIRICU VAMA KOJI TO CITATE.

Prvo, Sarrdy se predstavio na forumu kao “progonitilj”, terosista, onaj koji zapocinje svadju i stvara neprijateljstvo. Da sam ga ja nazvao takvim imenom ni malo ne bi bilo lepo, ali on je sam sebe tako okarakterisao, pa verovatno i jeste u pravu.
U listi koju je prilozio mnoge Sarrdyeve iuzjave nisu tacne, odnosno su lazne.
Nije mi jasno da li to Sarrdy radi iz neznanja ili iz mrznje i osvete protiv neistomisljenika?

Sarrdy pita:
1. Da li ima nešto neistinito u ovim JERESIMA Adventističke Crkve koje sam izneo ?
Odgovor: Ima mnogo lazi koje cemo javno otkriti.

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Šarrdy

Jer kako ćete vi u nebo ako tvrdite ovakve stvari:
Odgovor: A sta misli Sarrdy da je nebo spremno da primi “porogonitelje” i teroroste?

1 NEDELJA – Žig zveri ;
Koji dokaz imad Sarrdy da nedelja nije zig zverin? Dokazi!

2 SUBOTA – Pečat Božiji;
To je istina, jer u cetvrtoj zapovesti Bog se predstavlja ko je ON, podrucje njegove vladavine i cime se bavi. Ko? Gospod Bog, cime se bavi? Stvoritelja, podrucje Njegove vladavine: Neba i zemlje. To su karakteristike svakog pecata. Dokazi da nije tako.

3 SUBOTA – Dan od odmora obavezan za Hrišćane ;


Sarrdy je ponovo izneo neistinu. Advnetisti ne propovedaju da je subota za hriscane, nego ona je za sve ljude na zemlji. Ako ne znas zasto nas ne pitas nego proturas svoje lazi umesto istine. Isus je rekao da je Subota “za coveka nacinjenja”. Ako ti nisi covek onda ni subota nije za tebe, ona je samo za ljude.

4 SUBOTA – Spasonosan dan za ulazak u 144.000. Samo su subotari 144.000 i iz vremena poslednjih dana, a ne tokom čitave istorije. Znači ovde imamo 2 jeresi ;
Ma izneo si ti vise negoi dve jerersi, Sta ti to znaci spasonosan? Gde ti je dokaz za tu tvoju tvrdnju? Daj dokaze da ce u 144 hiljde uci iz cele istorije Crkve. Dokazi to sto tvrdis. To je tvoja jerers.

5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).
To je Sarrdyjeva LAZ.
Prvo, zar nije Sarrdy izjavio da je njegova jedina prava crkva na Palaneti zemlji, iako jos joj ne zna ni kako se zove?
Neka Sarrdy da dokaz gde Adventisti tvrde da je njihova JEDINA prava Crkva koju je Bog podigao DA IZBAVI SVET. Mogu da posvedocima da je to obicna Velika laz. Trostruka Andjeoska vest iz Otkrivenje je vazna za adventiste, ali nema veze sa Sarrdyjevim glupostima i jeresima.

6 Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ;
Ovo je jos jedna Laz koju iznosi Sarrdy. To Adventisti ne uce. Niko nema vlast nad Duhom Svetim On svoje darove izliva gde hoce i kako On odredi, a ne ljudi. Ja bih voleo da znam u kakvom otpadu je to bio Sarrdy ili se jos uvek nalazi, pa je naucio te gluposti. Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji u koju Sarrdy ne veruje, a Petar je izneo iskustvo kapetana Kornilija koji je zajedno sa svojium domom primio krstenje Svetim Duhom i pre vodenog krstenja. Toliko samo da napomenem da vidite da Sarrdy iz mrznje iznosi lazi o Adventistima, a ne istinu kako on tvrdi da iznosi.

7
PAKAO – Ne postoji. To je izmišljena kategotija. Pakao je ustvari čovečiji grob ili večna smrt;
Cudo bi bilo da je Sarrdy i ovde izneo istinu. To moze biti tvoja doktrina i ucenje tvoje jeresi.
Advnetisti ne veruju u VECNE MUKE GRESNIKA, a svakako veruju da ce nepokajani gresnici na kraju istorije greha biti zauvek unisteni. Samo oni koji zele da pogresno predstave Bozji karakter tvrde da ce Bog vecno muciti gresnike, a time pogrersno poredstsavljaju Njegov karakter. Bog jeste praveda, i unistenje greha sa svim njegovoim nosiocima ce biti pravedna osuda. Medjutim, Bog je i Ljubav, a nikada ljubav ne bi mogla dozvolite da nekoga beskonacno muci. Ako ti SARRDY verujes da ce Bog vecno muciti gtresnike, to ti je jos jedna jereres vise.

8 (ne)BESMRTNOST DUŠE – Odnosno da posle naše smrti se sa dva dela našeg tela (duha i duše) ništa ne dešava, a telo se raspadne u grobu. Odnosno do SUDA – nema ništa.;

Ponovo Sarrdy iznosi LAZ. Biblija jasno uci: :”I vrati se prah u zemlju, kako je bio, A DUH SE VRATI K BOGU KOJI GA JE DAO.” Propovednik 12,7. Advnetisti veruju u to da se Duh ili dah zivotni vrca Bogu - Darodavcu zivota. Zasto onda Sarrdy iznosi neistinu o Adventistima? Ne vrsi li on ulogu oholih fariseja, koji su lagali na druge koji su bili bolji od njih?

9 Čovečiji DUH – Je vazduh. Ništa smišljeno, inteligentno, važno ;

Stani covece dokle ces iznositi neistinu? Ko je rekao da je dah ili dud coveciji VAZDUH?
Trazimo od Sarrdya dokaz ili ce cutanjem posvedociti da iznosi lazi. Prava si ti besmilisca. DAH ILI DUH ZIVOTNI NIJE VAZDUH. To je deo od koga se sastoji covek koji mu je dat prilikokm stvaranja.
“I stori Bog coveksa od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh zivotni i podsta covek dusa ziva.” 1. Mojdsijeva 2,7.
Materija je unistiva. A duh koji Bog daje je neunistiv u njemu je izvor zivotra.
Kada je Bog spojio dah zivotvi sa mrtvom materijom, rezultat spajanja je bio da je nastala ziva disa. Priliukom smrti desava se obrnuti proces.
Vidite da Sarrdy uopste ne zna sta pise u Bibiliji. Koja ga sila nagoni da iznosi neistinu ptred ljudima?

10– Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol! To su 4 obavezujuće stvari za Hrišćane;

I ovo je Sarrdyeva LAZ. Upotreba neciste hraner, kafe, alkohola, droge, nema veze sa spasenjem, jer su to nacela koja je Crkva izarbrala. Neka name Sarrdy nadje dokaz gde Adventisti uce da od konzumascije toga zavisi spasenja? Rekli smo da je to zbog zdravlja, a za Sarrdyija bi bilo mnogo bolje i pametnije da prestani da izvrces istinu i iznosi lazi..

Sledi nastavak
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nastavak:
11– Noje je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 3. Petr. 3:18-20 ;

Ovo je za neverovati! Zar je i to za Sarrdya neka jeres? Pa zar nije Noje ptropovedao!
Zbog cega je Bog prepotopnom svetu dao 120 godina? Dao im je vreme milosti da bi culi vest i da bi se pokajali. Bog se licno javiuo Noju, a nemamo izvestaj da se javljao i drugim ljudima u Nojevo vreme, nego Noje je prenosio narodu Bozju poruku. Ako Noje nije preneo Bozju poruku svetu, ko je? Tacno je da je Noje bio Bozji predstavnik u ono vreme. On je gradio ladju i propovedao je recima i delima! Mojsijeva 6,1- 7,5.
Hristov duh je propovedao prepotopnom svet upravo poreko Noja onda “kad ih ocekivase Bozje trpljenje U VREME NOJEVO KAD SE GRADJASE KOVCEG.

12– SUBOTA je Dan Gospodnji – U Otkrivenju 1:10 !
Subota jeste dan Gospodnji, ako Sarrdy tvrdi da nije to mu je jos jedna jeres vise. Biblija svedoci: “Ako odvratis nogu svoju od SUBOTE da ne cinis sto je tebi drago NA MOUJ SVETI DAN.” Isaija 58,13. Mozes li dokazati Sarrdy da Subota nije dan Gospodnji dan?
Pa onda ko je jeretik?

13– 22.10.1844. – Hristov prelazak u Svetinju nad Svetinjama da je očisti – na bazi Danila 8- me i 9-te glave ;

Mozes li dokazati da to nije istina?

14 2 svedoka – Iz Otkrivenja 11:3-Da je to Stari i Novi zavet.I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri i po dana – za njih 3,5 proročkih godina.;

I ovo je Sarrdyeva laz. Dokle ce ovaj lupas gluposti? Nema on pojma sta Adventisti uce. O kakvoj Robespjerovoj vladavini govori Sarrdy? To mozda veruje samo njegova sekta.
Evo kako Adventisti veruju: “Dva svedoka predstavljaju Sveto pismo Starog i Novoig zaveta. Oba su vazno svedocanstvo u prilog porekla i trajnosti Bozjeg zakona. Oba su svedoci u prilog plana spasenja. Simboli, zrtve i prorocanstva Staroga zaveta upucuju na Spasitelja koji je trebao da dodje. Evandjelja i poslanice Novog zaveta govore o Spasitelju koji je dosao, tacno onako kako su Ga prorekla prorocanstva i simboli.” Biblijski komantar, str.109.
Ova dva Svedoka svedocili su pod teskim okolnostima onda kada je na Zapadu Biblija bila zabranjena.

15– Drugi jarac iz 3. Mojsijeve 16 – Je sotona, koji uzima grehe na sebe i ide Azazaelu u pustinju da strada –
Nije drugi jarac sotona, Dokle ce taj Sarrdy iznositi lazi ovde?
Drugi jarac NIJE sotona, nego je on samo odneo grehe naroda Azazelu koji predstavlja sotonu. A Sarrdy moze slobodno da nastavi sa svojim lazima.


Biblija, a ne Adventisti, jasno uci:“A jarca na koga padne zdreb Azazelov neka metne ziva pred Gospodom, pa ucini ociscenje na njemu pa neka ga piusti u pustinju Azazelu.” 3. Mojsijeva 16,10. Jarac nije Azazel, nego on samo prenosi grehe narodne za tu godinu Azazelu a Azazel je sotona.
Vidite da Sarrdy nema pojma sta pise u Bibliji, on prica price odprilike.


Istina je da ce Sotona snosiuti odgovornost za sve grehe i nepravde na zemlji. To nije jeres nego biblijska istina u koju Sarrdy ne veruje.

16– DESETAK – Obavezujući za Hrišćane ! ;


To je biblijsko ucenje, a nije advnetisticko, nego su ga kao i sve drugo Aventisti primili iz Biblije. Preko proroka Malahije Bog govori: “Donesite sve desetke u spreme da bude hrane u Mojoju kuci, i okiusajte me u tome veli Gospoda nad vosjkama, hocu li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslov na vas da vam biude dosta.” Malahija 3,10.
Ako Sarrdy i dalje tvrdi da je to JERES, onda nazivai i Boga jeretikom i proroka Malahiju laznim prorokom. Kod Sarrdyja to nista nije cudno, jer on je i onako isjavio da ne veruje u Stari zavet Biblije i da nista iz njega ne vazi za hriscsane. Ustvari, Sarrdy i nije hriscanin, jer svaki hriscanin veruje u Sveto poismo koje je i sam Hristos preporuvcio vernicima.

17– Arhanđel Mihailo je Hrist ! – A ne posebna ličnost koja nema veze sa Hristom, sem da ga sluša kada mu Hrist nešto naredi da radi.;

Ponovo Sarrdy pripisuje Adventistima ono sto nije istina.Adventisti ne veruju da je Hristos ANDJEO Mihajlo. Hristos je Bog, a andjeli su stvorena bica. Tako Sarrdy pripisuje Adventistima neistinu koju propovedaju Jehovini svedoci.Evo sta o tome veruju Adventisti: “Ovaj Biblijski komentar zastupa ovo glediste da Arhandjel Mihajlo je jos jedno ime koje se daje Htristu.Danilo 10,13; 1. Solunjanima 4,16; Otkrivenje 12,7; Juda 9.
Znaci, Adventisti ne uce da je Hriustos andjeo, nego veruju da se Hristos u sukobu sa neprijateljom javlja i pod tim imjenom Mikael sto znaci “ko je kao Bog.”

“Pazljivim ispitianjem biblijskih tekstova koji se odnose na ime Mikael, void do zakljucka da On je niko drugi osima BLAGOSLOVENI GOSPOD I SPASITELJH ISUS HRISTOS.” Bible Commentary, V. 7. P. 809. Dakle, Hristos se pored mnogih drugih imena javljja u Svetom pismu, pa javlja se i kao Mikael, ali On je uvek Gospod Bog i nas Spasitel, a nikad stvoreni andjeo.

18– Svadba u Kani Galilejskoj – Jovan 2,10 – Hrist nije pretvorio vodu u vino, a gosti su se ponapijali od soka grožđanog ;


Ni ova Sarrdyeva izjava nije tacna. Hrisdtos jeste stvoriuo vino, samo je u pitaju kakvo?
A ako kaze da su se ponapisli, ne kazi da su se i opili. Ja mogu da se napijem vode, mleka, soka, caja, ali tim se ne mogu i opiuti. Prema tome Sarrdy prica samo da ne ispadne da se slaze sa ostalim ljudima.

19– Hrist je 40 dana po vaskrsnuću bio u '' Proslavljenom telu '' – Zato ga učenici nisu mogli prepoznati....Luka 24,16; Jovan 20,14; 21,4....... a ne u običnom ;

Da li postovani Sarrdy tvrdi da je Isus vaskrsnuo o obicnom, smrtnom telu?
Ako je ustao u obicnom, fizickom telu, kako je mogao da udje u prostoriuju gde su bila zatvorena vrata? Svakako da je ustao u Novom ppreobrazenom telu slicnom onome koje ce spaseni prilikom vaskrsenja primiti. “A mrtvi ce ustati NERASPADLJIVI I mi cemo se pretvoriti. Jer ovo raspadljivo treba da se obuce u neraspadljivo i ovo smrtno da se obuce u bvesmnrtno.” 1. Korincanima 15,52.53.


22– Mogu da se UDAJU i ŽENE – Iako su im prethodni supružnici živi ! Na bazi Mateja 19,9 ;
Pa zar Sartrdy se suprotstavlja Hrisatovim recima da se ne razvode, “osim za preljubu”. Hristos je ucio da ako jedna strana u braku ucini preljubu tim aktom ponistila je bracni zavet i nevina strana, ako hoice, moze da se razvede i osnuje novi brak.
Zar se Sarrdy i Hristu protivi?

23– NEDELJU – Je ustanovio Papa u III veku kao dan od odmora, a do tada su Hrišćani svetkovali subotu !

Sarrdy ne bi mogao da zivi a da ne da laznu izjavu. Trazimo od njega da nam pronadje dokaz, gde Adventisyti tvrde da je papa uspostavio nedelju U TRECEM VEKU? Tako moze da veruje Sarrdy a ne i Adventisti.
Prvi zakon o praznovanju nedelje izdao je Car Konstantin 321. godine, dakle u cetvrtom, a ne trecem veku.

Laodikejski sabor je 364. godine u 29. Kanonou izjavio:
“Hriscani ne smeju svetkovati Subotu i odmarati se toga dana, vec treba toga dana da rade. Oni treba da svetkuju dan Gospodnji… Ako i dalje budu svetkovali subotu, neka budu prokleti.” Velike promene, str. 84
Ljudi su prokleli ono sto je bog blagoslovio i posvetio. Ovoi se desilpo u drugoj polovini 4. veka Zar nije rimski biskup od pocetka fungirao da je glava cele Crkve?
Ne tvrde Adventisti da je papa uspostavio nedelju, nego to priznaje Katolicka crkva:
Gaspar del Fosao, arhiepiskop iz Redjija izjavo je: “SUBOTA NAJSLVNIJI DAN U ZAKONU, promenjena je u Nedelju. Ovaj i slicni propisi nisu promenjeni Hristovim ucenjem (jer je On govorio da nije dosao da promeni zakon, nego da ga ispuni), nego su zamenjuene autoritetom Crkve.” Velike promene, str. 86


24– VREME MILOSTI – Od strane Boga prestaje da sa izglasavanjem nedeljnog zakona za one koji počnu svetkovati nedelju kao dan od odmora;
Neka nam to Sarrdy dokaze.

25– CRKVA POSLEDNJEG VREMENA – Na bazi Otkrivenja 3:14-22 i Otkr. 14.
Hristova Crkva je ozbiljno prihvatila Hristov nalog: ”Idite po svemu svetu i naucite sve narode…” Matej 28,19. Hristova Crkva objavljuje Trostruku andjeoslku vest iz Otkrivenja celome svetu. U toj sluzbi ukljuvceni su milioni vernika, propovednaika, teologa, profesora i uciutelja, lekara i mnostvo misionara u stranim zemljama. Moze li nam Sarrdy dati izvestaj sta njegova sekta radi u odnosu na Hristov nalog? Hristove sluge nisu “progonoitelji” i teroristi, nego noisioci radosne vesti spasenja svetu. Adventisti su zahvalni Bogu sto je i njih udostojio da uzmu ucesca u toj velikoj sluzbi objavljivanja Jevandjelja svetu.

26– TEORIJA ZATVORENIH VRATA – do 22.10.1844. – Spašavaju se SAMO ADVENTISTI, i niko drugi. Ali i danas ima dosta korena u toj napuštenoj teorije, što se najbolje može videti u ophođenju Adventista sa drugima.

Izgleda da je ovo jedino tacno sto je na ovoj listi izneo Sarrdy. Milerov pokret, onda kada Adventisticka crkva jos nije ni postojsala, jeste propovedao kraj vremena milosti, jer su verovali da ce te godine Hristos doci. Adventisticksa crkva nije nikad to usvojila ni propovedala.

.....................................
3. Da li ja negde vodim ljude mojom naukom i mojim postovima !?
Pa ako si izneo tolike lazi, sam odgovori gde ces odvesti one koji te slusaju?

Najvaznije pitanje je: DA LI JE SARRDY U OVOJ LISTI IZNEO ISTINU ILI ZABLUDE?

Idemo redom:
Pod brojem 1 i 2 cekamo da nam Sarrdy dokaze da Subota nije pecat a Nedelja zig. Ako to nije tako, neka nam iz Biblije kaze kako je.

Pod brojevima 3 i 4. Ako Subota nije dan Gospodnji da li je preko proroka Isaije Bog izneo neistinu, kad kaze, “Subotu milinom, na MOJ sveti dan”?

Pod brojem 5 Sarrdy je rekao neistinu da je Hriscanska Adventisticka Crkva jednia ta koja treba da izbavi svet od propasti. To je cista laz. Bog izbavlja, a ne Crkva.

Pod brojem 6. Sarrdy je izneo jos jednu laz da Adventisti uce da vernik pre vodenog krstenja ne moze da primi Svetog Duha. Adventisti ne uce tako.
Pod brojem 7 izmesao je istinu i zabludu o paklu sa ciljem da izvara ljude.
Pod brojem 8 izlagao je da Adventisti ne veruju da se duh zivotni vraca k Bogu.
Pod brojem 9 izneo je neistinu da se rec duh ili dah zivotni odnosi na VAZDUH. Advnetisti ne uce tako.
Pod brojem 10 izneo je neistinu da Adventisti uce da se bez drzanja zdravstvenih principa ne mogu spasti. Advnetisti to ne uce.
Pod brojem 11 tvrdi da Noje nije propobvedao ljudima svoga vremena. Time se suproti biblijskom izvestaju.
Pod brojem 12 Sarrdy se suprostavalja Bogu koji preko proroka Isaije izjavljuje da je Suboita Njegov sveti dan.
Pod brojem 14 dao je laznu informaciju o Dva svedoka, suprotno onome kako Adventidsti veruju i uce.
Pod brojem 15, Sarrdy je izneo neistinu da Adventisti uce da je drugi jarac iz 3. Mojsijeve 16, sotona.
Pod brojem 16 Sarrdy suprotstavio se Bogu i proroku Malahiji o davanju desetka, koji princip su usvojili Advnetisti.
Pod brojem 17 Sarrdy je okrivio Advnetiste da veruju da je ISUS ANDJEO Mihajlo. Advnetisti ne uce da je Iisus andjeo, nego Bog i Spasitelj sveta.
Pod brojem 19 Sarrdy pokusava da pobije cinjernicu da je Hristos vaskrsao u novom preobrazenom telu u kome se i vazneo na Nebo.
Pod broje 22, Sarrdy se protivi Hristovom nacelu za bracne drugove, ako jedna strana preljubom raskine bracni zavet da nevina strana ima pravo da se razvede ,ako hoce, i osnuje drugi brak. Ovom izjavom ne suprpoti se Advnetistima vec Hristu.
Pod bojem 23 osudjuje Adventiste da uce da je papa uspostavio nedelju u TRECEM veku. Ta izjava nije istinita. Adventisti ne uce tako.
Od 26 tacaka ustanovili smo da 19 njegovih izjava ili su delimiucno pomesane sa neistinom ili su zablude i potpuno lazne.
Pa oni koji na osnovu svega ovoga veruju da Sarrdy iznosi istinu, zelimo vam srecno putovanje, ali nije na odmet da se najpre upitate gde ce vas taj put i taj vesnik odversti, pre nego zauvek bude bilo kasno?

Svima zelim sve najboilje
 
Natrag
Top