Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Свеци су људи који су страдали за веру у Христа, посведочени темељ Цркве који никако не сме да се занемари као што ви радите. Слушате неког пророка као да је апостол, а праве апостоле и њихове ученике који су доказали своју веру треба да занемаримо? Они се налазе код Господа, где ће сви верни бити до Васкрсења. Већ сам додавао стихове где апостоли говоре да сви свети треба да моле Господа за браћу, што није никаква тајна. Као што се ми молимо за браћу и свеце Божије (па и непријатеље), тако се и они моле за нас. То није никаква наука, само што ви тако разобличите да је паганштина и хулите на све свете.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Свеци су људи који су страдали за веру у Христа, посведочени темељ Цркве који никако не сме да се занемари као што ви радите. Слушате неког пророка као да је апостол, а праве апостоле и њихове ученике који су доказали своју веру треба да занемаримо? Они се налазе код Господа, где ће сви верни бити до Васкрсења. Већ сам додавао стихове где апостоли говоре да сви свети треба да моле Господа за браћу, што није никаква тајна. Као што се ми молимо за браћу и свеце Божије (па и непријатеље), тако се и они моле за нас. То није никаква наука, само што ви тако разобличите да је паганштина и хулите на све свете.

Adrianer, kako ti znas da su pokojnici vec kod Gospoda?
Ako su kod Gospoda, cemu onda vaskrsenje mrtvih? Da li ce onda posle vaskersenja dobiti nesto vis e i vece nego da budu kmod Gospoida. Ako su kod Gospoda znaci dadsu primili nagradu i ponovni Hrisrov dolazak nije ni potreban.

Drugo, otkuda su ti sveci vasi zastupnici kod Oca, a zar nije samo Jedan posrednik izmedju Bogsa i ljudi covek Hristos isus?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702


Tu se ne misli na neke odredjene ljude takozvane svece u smislu kako to definisu tradicionalne crkve slaveci pojedince i smatrajuci ih nasim posrednicima pred Bogom, vec se tu misli na obicne starozavetne ljude koji su imali zivu veru u Boga i sa tom verom umrli.




Tu nema sta da se misli bratko lepo ti pise;[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????




[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

Svetac je onaj Koji je Slavio Gospoda Isusa Hrista,koji mu je podigao slavu,koji su po celom svetu propovedali Jevandjelje Hristovo Oni su recimo za dve hiljade godina mnogo vise propovedali nego vi za 150g.
I sto je najvaznije apostolsko ucenje,dok se nije pojavila jeres koja je razdelila Hriscanstvo.




Adrianer, kako ti znas da su pokojnici vec kod Gospoda?
Ako su kod Gospoda, cemu onda vaskrsenje mrtvih? Da li ce onda posle vaskersenja dobiti nesto vis e i vece nego da budu kmod Gospoida. Ako su kod Gospoda znaci dadsu primili nagradu i ponovni Hrisrov dolazak nije ni potreban.

Drugo, otkuda su ti sveci vasi zastupnici kod Oca, a zar nije samo Jedan posrednik izmedju Bogsa i ljudi covek Hristos isus?
A

odkud ti znas da nisu kod Gospoda?

Pa to je bar lako Isus je Bog,sveci se mole Isusu,mi takodje!Ako smatramo da je Otac i Sini Sv Duh jedno onda kako moze Isus biti posrednik Kome se Isus Moli?

Nema drugog imena osim Hristovog,ili i ti ko i JS-ci mlatis praznu slamu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Tu se ne misli na neke odredjene ljude takozvane svece u smislu kako to definisu tradicionalne crkve slaveci pojedince i smatrajuci ih nasim posrednicima pred Bogom, vec se tu misli na obicne starozavetne ljude koji su imali zivu veru u Boga i sa tom verom umrli.

Svi verni ljudi su u bibliji nazvani sveci ili sveti narod, to nije epitet koji dobijaju samo pojedinci, vec svako ko veruje u Boga odnosno u Hrista kao ispunjenje starozavetne nade.

"A vi ste izabrani rod, carsko sveštenstvo, sveti narod, stečeni narod, da objavite slavna dela onoga koji vas je iz tame prizvao u svoju čudesnu svetlost; vi koji nekad niste bili narod Božiji - sad ste Božiji narod, vi koji nekad niste bili pomilovani - sad ste pomilovani" ( 1 Petrova 2. 9 - 10 )

Za Sardya.

Te navodne jeresi smo vec dokazali svetim pismom, i videli da je svaka istina koju poseduje Adventisticka crkva u potpunom skladu sa biblijom, a ti sa svakim novim komentarom pokusavas da to prikrijes.

Verovatno si u žurbi zaboravio reći ključnu reč u tvom postu :
TUMAČENJE ! (Te navodne jeresi smo vec dokazali ( TUMAČENJEM)svetim pismom, i videli da je svaka istina koju poseduje Adventisticka crkva u potpunom skladu sa biblijom, a ti sa svakim novim komentarom pokusavas da to prikrijes.)

Zašto?

Zato što u slučaju bez ove ključne reči ispadoše svi sveti oci Pravoslavne Crkve, i svi mučenici Pravoslavne Crkve, i teolozi i velikani vere tokom ovih 2.000 teški jeretičari i neznalice !
I da sav njihov život i delo ne mogu stati ispod nokta EGW i W.Mileru
!!! I da je padavičarka EGW, i seljak W.Miler, za sve te velikane i mučenike Pravoslavne Crkve tata-mata. A oni zaluđene neznalice !!! I više vredi rad ove dve navedene osobe u 2-3 denecenije, nego sav rad Pravoslavne Crkve za ovih 2.000 godina !!!

I da je Pravoslavna Crkva teško jeretička Crkva, jer ona ne zastupa ni jednu od navedenih JERESI Adventista Sedmoga Dana. Što znači onda po tvom postu da i ostale Crkve su teško – jeretičke, jer sve sem Američke poznate Crkve – Jehovini svedoci, isto nemaju ni jednu od ovih 27 verovanja Adventističke Crkve.

Šta sada ? Ko je u JERESI a ko ne ? I pošto je meni ovaj tvoj post zaista smešan, najozbiljnije te Laodikeja pitam: Da li si ti uopšte svestan šta pričaš na ovoj temi ? A i Mika je tu uključen !? Jer vi zaista verujete da su padavičarka EGW i seljak W.Miler, mogli sve te stvari otkriti za par decenija, a Pravoslavna Crkva, i svi njeni velikani vere, nije mogla za 2 MILIENIJUMA
!?

Neka ti Bog bude milostiv..

Pozdrav

Hvala ali ovo pišeš potpuno beskorisno i netačno:

1. Meni se Bog već smilovao ! Dokaz: Iako odlično poznajem Adventnu nauku, ni jednog trena mi nije palo na pamet da postanem Adventista. Da mi se Bog nije smilovao, verovatno bi danas bio Adventista ili Jehovin svedok, ili Mormon, ili Nazaren, ili .....

2. Taj tvoj Bog, koji te tako uči kao što te uči, neka mi se NIKADA NE SMILUJE, tako da te ja molim, nemoj više da ga prizivaš kada sam ja u pitanju. Prizivaj ga za nekog drugog, a ja te molim za mene nemoj više nikada.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tu nema sta da se misli bratko lepo ti pise;[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????





[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

Svetac je onaj Koji je Slavio Gospoda Isusa Hrista,koji mu je podigao slavu,koji su po celom svetu propovedali Jevandjelje Hristovo Oni su recimo za dve hiljade godina mnogo vise propovedali nego vi za 150g.
I sto je najvaznije apostolsko ucenje,dok se nije pojavila jeres koja je razdelila Hriscanstvo.




A

odkud ti znas da nisu kod Gospoda?

Pa to je bar lako Isus je Bog,sveci se mole Isusu,mi takodje!Ako smatramo da je Otac i Sini Sv Duh jedno onda kako moze Isus biti posrednik Kome se Isus Moli?

Nema drugog imena osim Hristovog,ili i ti ko i JS-ci mlatis praznu slamu?
dobro je primeceno da su sveti ustali u jerusalimu i pokazali se.
petar u poslanici kaze da je Isus sisao u donje delove zemlje i propovedao duhovima koji nisu hteli slusati u vreme noja. zna se ko nijeslusao u vreme noja.ta generacija je u paklu.
svakako da su tela u grobovima,jer telo je tek haljina,prah koji ide u prah. kao sto je Isus generaciji noja propovedao da je noj bio rec Bozja tako istoBog mora podici i tela iz grobova ,jer se treba ispuniti sve Pismo,kako je morao izaci na vodu kod jovana da se on krsti,a bio je bez greha ali kaze isti da se ispuni svaka pravednost Pisma.
no sto se tice tajne poboznosti i pitanja kome se Isus moli ako je on jedini posrednik tj. Bog? pa buduci da je tajna poboznosti da se Bog javi u telu,onda to sto je bilo ljudsko se molilo. on je zato rodjen usao u jordan i molio se,jeo ,spavao,bio vican bolima,kao svaki jedan od nas. ali kako Bog moze umreti? svakako da je Isus umro. onda sto sa time? umro je covek,ne Bog. u tome je bila tajna,da je Bog sami obukao telo i jedini bio mocan da satre smrt na krstu jer Bog ne moze umreti. tako se Isusu kao covek molio.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
dobro je primeceno da su sveti ustali u jerusalimu i pokazali se.
petar u poslanici kaze da je Isus sisao u donje delove zemlje i propovedao duhovima koji nisu hteli slusati u vreme noja. zna se ko nijeslusao u vreme noja.ta generacija je u paklu.
svakako da su tela u grobovima,jer telo je tek haljina,prah koji ide u prah. kao sto je Isus generaciji noja propovedao da je noj bio rec Bozja tako istoBog mora podici i tela iz grobova ,jer se treba ispuniti sve Pismo,kako je morao izaci na vodu kod jovana da se on krsti,a bio je bez greha ali kaze isti da se ispuni svaka pravednost Pisma.
no sto se tice tajne poboznosti i pitanja kome se Isus moli ako je on jedini posrednik tj. Bog? pa buduci da je tajna poboznosti da se Bog javi u telu,onda to sto je bilo ljudsko se molilo. on je zato rodjen usao u jordan i molio se,jeo ,spavao,bio vican bolima,kao svaki jedan od nas. ali kako Bog moze umreti? svakako da je Isus umro. onda sto sa time? umro je covek,ne Bog. u tome je bila tajna,da je Bog sami obukao telo i jedini bio mocan da satre smrt na krstu jer Bog ne moze umreti. tako se Isusu kao covek molio.
1. Петр. 3: [SUP]18[/SUP] Јер и Христос једанпут за грехе наше пострада, праведник за неправеднике, да нас приведе к Богу, убијен, истина, бивши телом, но оживевши Духом; [SUP]19[/SUP] Којим сишавши проповеда и духовима који су у тамници, [SUP]20[/SUP] Који некад не хтеше да слушају кад их очекиваше Божије трпљење у време Нојево, кад се грађаше ковчег, у коме мало, то јесте осам душа, остаде од воде.


Nisi ti ovo brate dobro razumeo.
Ne piše tu da je Hrist, po svojoj smrti bio 3 dana u PAKLU i propovedao duhovima u njemu, jer pakao ne postoji. To Biblija laže ili onaj ko te je tako učio.
Već u ova tri stiha ti lepo piše da se tu piše da je NOJE PROPOVEDAO PREDPOTOPNIM LJUDIMA o nadolazećem potopu na Zemlji !
Vidiš kako to piše.
Ako ne veruješ svojim očima, ili meni, pa valjda, brate, veruješ Adventistima !
Evo pitaj njih, pa ćeš videti kako će ti oni to lepo, kulturno i jasno sve objasniti, kako ne bi više bio u teškoj zabludi, oko ova 3 stiha i postojanju pakla.
Hvala, pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
1. Петр. 3: [SUP]18[/SUP] Јер и Христос једанпут за грехе наше пострада, праведник за неправеднике, да нас приведе к Богу, убијен, истина, бивши телом, но оживевши Духом; [SUP]19[/SUP] Којим сишавши проповеда и духовима који су у тамници, [SUP]20[/SUP] Који некад не хтеше да слушају кад их очекиваше Божије трпљење у време Нојево, кад се грађаше ковчег, у коме мало, то јесте осам душа, остаде од воде.


Nisi ti ovo brate dobro razumeo.
Ne piše tu da je Hrist, po svojoj smrti bio 3 dana u PAKLU i propovedao duhovima u njemu, jer pakao ne postoji. To Biblija laže ili onaj ko te je tako učio.
Već u ova tri stiha ti lepo piše da se tu piše da je NOJE PROPOVEDAO PREDPOTOPNIM LJUDIMA o nadolazećem potopu na Zemlji !
Vidiš kako to piše.
Ako ne veruješ svojim očima, ili meni, pa valjda, brate, veruješ Adventistima !
Evo pitaj njih, pa ćeš videti kako će ti oni to lepo, kulturno i jasno sve objasniti, kako ne bi više bio u teškoj zabludi, oko ova 3 stiha i postojanju pakla.
Hvala, pozdrav
hm,lepo pise kako i sam kazes(a ko misli drugacije nek misli) da je rec o prepotopnim ljudima koji nisui hteli da slusaju noja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pa oni adventi misle,JS-ci,baptisti itd.

Zato ti sardi ikaze da pitas advente,oni neveruju u pakao i dubine njegove,lepo kaze stih dok je telo lezalo mrtvo u pecini Isus je sisao duhovima u tamnici i propovedao im spasenje jer su i oni u blagodati!!!potom isus vaskrsava i mnogi Sveti izadjose iz Grobova!ko su bili ti sveci mi neznamo?i koliko ih je bilo!vazno je da igh je isus uzeo sa sobom!! iz tamnice-pakla,a koji se nepokajase ostase tamo dole logicno zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
hm,lepo pise kako i sam kazes(a ko misli drugacije nek misli) da je rec o prepotopnim ljudima koji nisui hteli da slusaju noja.
Znam ja da lepo piše, za to je dovoljao i 4 razreda OŠ. Međutim Petar kada je to pisao, nije mislio na to što je napisao, već je mislio na ovo što kažu Adventisti, ali se nije dovoljno jasno izrazio da bi ga mi razumeli na šta je on mislio kada je to napisao. Zato sam ti upravo i rekao da pitaš Adventiste da ti oni to lepo, potanko i razumljivo objasne, a ujedno i da se uveriš kako su oni divni ljudi....
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pa oni adventi misle,JS-ci,baptisti itd.

Zato ti sardi ikaze da pitas advente,oni neveruju u pakao i dubine njegove,lepo kaze stih dok je telo lezalo mrtvo u pecini Isus je sisao duhovima u tamnici i propovedao im spasenje jer su i oni u blagodati!!!potom isus vaskrsava i mnogi Sveti izadjose iz Grobova!ko su bili ti sveci mi neznamo?i koliko ih je bilo!vazno je da igh je isus uzeo sa sobom!! iz tamnice-pakla,a koji se nepokajase ostase tamo dole logicno zar ne?
ti i sarrdy dobro iznosite ovo. neka Bog dade um svakome. ne znaci da adventisti ne trebaju videti,naprotiv. ali da bi svi mi tako videli i opno sto jos treba videti . cilj je ovde da svi dodjemo u spasenje dusa.krstenje vodom,duhom posvecenje,to su najbitnije temeljne stvari da ne bi i mi dosegli propasti. mir svima.
 
Natrag
Top