Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
IAKO NE NALAZIM ZA POTREBU DA ODGOVORIM SARRDYU NA OVE BESMISLICE, JER SA NJIM SE I NE MOZE DISKUTOVATI, ODGOVOIRICU VAMA KOJI TO CITATE.
1. To nisu MOJE besmislice, već preko 2 milijarde Hrišćana.
Samo Adventistička Crkva ima ove JERESI, (i još 4-5 sa ove liste Jehovini Svedoci).
Znači ispada da je Bibliju bolje razumela padavičaraka EGW i seljak Miler, nego svi mučenici i velikani ostalih Crkava, od kojih neke postoje preko 2.000 godina.

2. Možemo itekako diskutovati, jer ih svi drugi Hrišćani prihvataju osim Adventista, a utemeljene su na osnovu Biblije. A vi Adventisti ne možete jer NEMATE BIBLIJSKE ARGUMENTE ZA NJIH VEĆ LJUDSKA TUMAČENJA, veoma sumljivih osnivača Adventizma.

Prvo, Sarrdy se predstavio na forumu kao “progonitilj”, terosista, onaj koji zapocinje svadju i stvara neprijateljstvo. Da sam ga ja nazvao takvim imenom ni malo ne bi bilo lepo, ali on je sam sebe tako okarakterisao, pa verovatno i jeste u pravu.
U listi koju je prilozio mnoge Sarrdyeve iuzjave nisu tacne, odnosno su lazne.
Nije mi jasno da li to Sarrdy radi iz neznanja ili iz mrznje i osvete protiv neistomisljenika?

Kada su za Hrista govorili da je u Njemu vezevul ! To znači da svaki čovek može za svakog čoveka reći šta hoće.
Tako da to možemo videti i u ovom tvom primeru, a i uveriti se kakav je jedan Adventista. Njegov karakter, poštenje, i poznavanje Biblije.
Jer sve su ovo pre svega insinuacije, a onda i ispoljavanje karaktera Mike32.
I šta on oseća prema svojim neistomišljenicima.

Sarrdy pita:
1. Da li ima nešto neistinito u ovim JERESIMA Adventističke Crkve koje sam izneo ?
Odgovor: Ima mnogo lazi koje cemo javno otkriti.

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Šarrdy

Jer kako ćete vi u nebo ako tvrdite ovakve stvari:
Odgovor: A sta misli Sarrdy da je nebo spremno da primi “porogonitelje” i teroroste?
Ja sam Hrišćanin koji želim izneti istinu o Adventizmu, i spasiti ljude od pogibli u koju je ta Crkva može odvesti.
A ti si ................. Ne to ću ostaviti drugima da procene.
Imaju i ovde tvoje postove i na drugim forumima, pa neka sami zaključe kakav si. Ja znam i to bih zadržao za sebe.
Hvala.

1 NEDELJA – Žig zveri ;
Koji dokaz imad Sarrdy da nedelja nije zig zverin? Dokazi!

Pošto je ovo jasno ČITAVOM HRIŠĆANSKON SVETU, osim šačici Adventista, iluzorno je da ja na tako očiglednu stvar iznosim dokaze. Jer to je kao da ja dokazujem da mi živimo na Zemlji a ne na Marsu.

Daj nam ti dokaze da mi živimo na Marsu, a ne na Zemlji !
Tj. da je ŽIG ZVERI - NEDELJA, a ne nešto što ćemo dobiti na desnu ruku ili čelo i bez toga nećemo moći ništa kupiti niti prodati....
!?

SLEDI NASTAVAK.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Postovanje brate Mrsavkicu,
U to malo teksta izneo si toliko pojmova o cemu bi se knjiga mogla napisati.
Ja verujem u to da su pravednic u vreme Hristovog stradanja vaskrsli iz grobova i da su sa Hristom uzneti na nebo. Po svoj prilici to bi mogli biti oni sto se u Otkrivenju spominju kao staresine koje je Jovan video. Ono sto ja naglasavam da ti pokojni pravednici, pre vaskrsenja nisu bili na Nebu mego u grobu odakle su i vaskrsli.


Sve najbolje

Da brate Miko! Ovde rec ide o svetima i jasno kaze citat! da su vaskrsnuli samo sveti ali ne i gresnici!!!nije izvesno od kuda je Gospod vratio njihove duse!?jer se u citatu ne govori da je Gospod propovedao svecima u paklu-srcu zemlje!A govori se da je propovedao dusama koje su bile gresne u vreme Noja!?znaci Apostol nije pomenuo duse pravednika,svetih.

Koliko ja razumem dole su i duse i( tela koja su istrulela) gresnika,jer kako ce Gospod propovedati telu koje je istrulelo!?zato se telo i ne spominje a
( DUHOVI-DUSE)sto znaci da su zive dole a ne mrtve kako to vi Adventi rezonujete!

Uverili smo se da su mnoga tela svetih ostala dole na zemlji to nam tvrdi i citat kad se sotona raspravljao s andjelom cini mi se Mihailom o telu
Mojsija dok je sama dusa Mojsija bila na nebu!!!!????Ilija,Enoh su uzneseni telom kao i sam Gospod,ali prilikom uzbnesenja telo se preobrazilo u netrulezno iz truleznog!?Zato i neznaju gde su njihova tela.Jer prilikom vaskrsenja dobijamo nova tela odnosno stara se pretvaraju u vecna netrulezna.

Pitanje Miko!odakle dolazi
dusa novorodjenceta iz zemlje ili s neba od Gospoda?Mislim da su duse Svetih upravo odatle dosle.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Postovanje brate Mrsavkicu,
U to malo teksta izneo si toliko pojmova o cemu bi se knjiga mogla napisati.
Ja verujem u to da su pravednic u vreme Hristovog stradanja vaskrsli iz grobova i da su sa Hristom uzneti na nebo. Po svoj prilici to bi mogli biti oni sto se u Otkrivenju spominju kao staresine koje je Jovan video. Ono sto ja naglasavam da ti pokojni pravednici, pre vaskrsenja nisu bili na Nebu mego u grobu odakle su i vaskrsli.

Drugo, pricva o bogatrasu i ubogom Lazaru nije stvaranost, nego alegorija, prica koja nam ptrenosi vaznu poruku a to je da nema prelaska izmedju osudjenih u paklu i pravednika u Raju. Da je to ilustracija potvrdjuje i to stro su Jevreji verovali da u omnom zivotu Avram sve spasene prima u svoje narucje. Koliko je to Avramovo narucje da moze da primi sve spasene? Tako prica je upotrebljensa kao ilustracija, a ne stvarnost. Zar ti mislis da su Raj i pakao jedan pored drugoga i da gresnici i spaseni mogu da razgovaraju, samo ih taraba rastavlja? Svakako da to nije trako.
Oni koji Bozjom osudom dodju na mesto unistenja, njima se vise nema sta propovedati, jer vise nberma prilike za prelazak iz Raja u mnesto unistenja niti od onuda u Raj.
Isus je rekao da mertvi "spavaju" a ko spava njemu ne vredi da se propoveda, jer ne cuje niti donosi ikakvu odluku.
Zato je vaskrsenje sudbonosno za nas hriscane.

Sve najbolje
miko,s postovanjem zelim da te opovrgnem u par stvari. ne treba da nas mnogo rastavlja istina o paklu,ali ima iza tyoga jos muka.
ako Isusu na toliko metsa opise pakao i kaze gde crv njihov ne umire i oganj se ne gasi onda sta je to? spavanje? neko kaze pakao je grob,stavi to gde ti je volja,ali sta je to sa spavanjem a tebe crv jede i oganj se ne gasi? mozes li spavati ako te boli samo zub? a tek ako crv radi i oganj?!
najtuznija propoved teoloska je da je luka 16 alegorija,legenda mit! ot kada je Isus koristio legende ? avraam u legendi? cudna musaka! avraamovo narucje je sustina onih koji veruju.to sto mi bukvalisemo i ocemo znatiBozju misao o avraamovo narucju to ne cini nikako grckim mitom,zar nije neverovatno da se Isus uputio u mit od tiolike reci Bozje i jos avaama Biblisjkog coveka stavio u grcki mit kao glavnu ulogu za nasu pouku?!
stanje onih u paklu i razdela misli koje mogu biti milijardu km u kontaktu ne stvara tek razgovor preko plota ili tanke linije provalije,pregrade! to su nase mizerne ljudske misli vise telesne.
najveci problem oko pakla i slicnih ucenja je gospodja e.vajt koja je prekrsila jasnuBozju zapovest da ne sme uciti jer je zena. tu pocinju sve nevolje ljudi unutar adventa. ali sta se moze. da jeto jedina njena greska jos bi bilo lako,ali temelj je otisao u cosak.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Drugo, pricva o bogatrasu i ubogom Lazaru nije stvaranost, nego alegorija, prica koja nam ptrenosi vaznu poruku a to je da nema prelaska izmedju osudjenih u paklu i pravednika u Raju. Da je to ilustracija potvrdjuje i to stro su Jevreji verovali da u omnom zivotu Avram sve spasene prima u svoje narucje. Koliko je to Avramovo narucje da moze da primi sve spasene? Tako prica je upotrebljensa kao ilustracija, a ne stvarnost. Zar ti mislis da su Raj i pakao jedan pored drugoga i da gresnici i spaseni mogu da razgovaraju, samo ih taraba rastavlja? Svakako da to nije trako.

Sve najbolje

U bibliji je jos kako jasno i neilustrovano opisano,da ako bi se i ziv pojavio da nebi mu poverovali!?pa mislim da gresis Miko.Ti si jedan od njih i da se zivi pojavi i kaze ti kako je tamo neces mu poverovati.

Drugo sta mi razumemo o trecoj dimenziji?ili tamo na pr:cetvrtoj,petoj............Nista konkretno,koliko sprata imaju nebesa itd.

Kako se vidi raj,pakao u duhovnom Svetu mi neznamo!ali u telesnom budi siguran da to necemo razumeti,zato je to tajna za nas.
Kako je Gospod sisao u kom smislu,da propoveda gresnicima i da vaskrsne svete, mi mozemo samo da nagadjamo!
Niko nije video gde je Gospod bio u tri dana i noci,ali je sam Gospod kazao apostolima gde je bio,otuda i zapis u bibliji.
A Gospod ne laze!!!

Pozdrav od Gere.


Oni koji Bozjom osudom dodju na mesto unistenja, njima se vise nema sta propovedati, jer vise nberma prilike za prelazak iz Raja u mnesto unistenja niti od onuda u Raj.
Isus je rekao da mertvi "spavaju" a ko spava njemu ne vredi da se propoveda, jer ne cuje niti donosi ikakvu odluku.
Zato je vaskrsenje sudbonosno za nas hriscane.

Sve najbolje

Ti hoces reci da Gospod LAZE??ili apostoli?
Da mrtvi spavaju ima se u vidu tela,a duse se jasno napominju da su zive i da im je Gospod propovedao u srcu zemlje!!!
Veoma je glupo da tako izvrces reci biblijske,bozje.Gospod nikada nije propovedao na groblju mrtvacima-mrtvim telima koje vi nazivate dusama!a dusama koje su u srcu zemlje koje su zarobljene u tamnice razumes duhovima,koja su ostala bez tela.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

2 SUBOTA – Pečat Božiji;
To je istina, jer u cetvrtoj zapovesti Bog se predstavlja ko je ON, podrucje njegove vladavine i cime se bavi. Ko? Gospod Bog, cime se bavi? Stvoritelja, podrucje Njegove vladavine: Neba i zemlje. To su karakteristike svakog pecata. Dokazi da nije tako.
To je ljudsko tumačenje odnosno laž.
Pečat Božiji je svaki spašeni pojedinac, bez obzira na boju kože i versku pripadnost. A Pečati ga Sveti Duh, a ne EGW ili W.Miler i njihovi pajtaši....

PEČAT Božiji
Језек.9:3,4 А слава Бога Израиљевог подиже се с херувима, на којима беше, на праг од дома, и викну човека обученог у платно који имаше уз бедрицу оправу писарску. И рече му Господ: Прођи посред града, посред Јерусалима, и забележи белегом чела оним људима који уздишу и који ридају ради свих гадова што се чине усред њега.
1. Коринћ. 9:2 Ако другима и нисам апостол, али вама јесам, јер сте ви печат мог апостолства у Господу.
2. Коринћ. 1:21,22 А Бог је који нас утврди с вама у Христу, и помаза нас,Који нас и запечати, и даде залог Духа у срца наша.
Ефеж. 1: [SUP]12[/SUP] Да бисмо били на хвалу славе Његове, ми који смо се напред уздали у Христа, [SUP]13[/SUP] Кроз ког и ви, чувши реч истине, јеванђеље спасења свог,у коме и веровавши запечатисте се Светим Духом обећања, [SUP]14[/SUP] Који је залог наследства нашег за избављење течевине на хвалу славе Његове.
Ефеж. 4:30 И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења.
2. Тимот. 2:19 Тврдо дакле стоји темељ Божји имајући овај печат: Позна Господ своје; и: Да одступи од неправде сваки који спомиње име Господње.
Откр. 2:17 Ко има ухо да чује нека чује шта говори Дух црквама: који победи даћу му да једе од мане сакривене, и даћу му камен бео, и на камену ново име написано, ког нико не зна осим оног који прими.

Takođe, ako znamo da je Solomon u Propovedniku rekao:

3:21 Ко зна да дух синова људских иде горе, а дух стоке да иде доле под земљу ?

Znači da pečat Božiji nikako ne može biti SUBOTA jer se ne može zapečatiti stoka. Zato što ona ne ide sa nama u Nebo!

5.Мојс.5:[SUP]12[/SUP] Држи дан од одмора и светкуј га, као што ти је заповедио Господ Бог твој. 13. Шест дана ради и свршуј све послове своје. [SUP]14[/SUP] А седми је дан одмор Господу Богу твом; немој радити никакав посао ни ти, ни син твој ни кћи твоја, ни слуга твој ни слушкиња твоја, ни во твој ни магарац твој, нити које живинче твоје, ни дошљак који је код тебе, да би се одморио слуга твој и слушкиња твоја као и ти. [SUP]15[/SUP] И памти да си био роб у земљи мисирској, и Господ Бог твој изведе те оданде руком крепком и мишицом подигнутом. Зато ти је Господ Бог твој заповедио да светкујеш дан од одмора.

Pečat Božiji je nanovorođeni, spašeni vernik koji je zapečaćen Svetim Duhom! A nikakva subota tu nije u pitanju.

Римљ. 8: [SUP]14[/SUP] Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији. [SUP]15[/SUP] Јер не примисте дух ропства, опет да се бојите; него примисте Дух посиначки, којим вичемо: Ава, Оче! [SUP]16[/SUP] Овај дух (Божији) сведочи нашем духу да смо деца Божија.
1. Коринћ. 9:2 Ако другима и нисам апостол, али вама јесам, јер сте ви печат мог апостолства у Господу.
Немија 10:1 А који запечатише беху ови: Немија Тирсата, син Ахалијин, и Седекија
Агеј 2,23 У то време, говори Господ над војскама, узећу тебе, Зоровавељу, сине Салатилов, слуго мој, говори Господ, и поставићу те као печат; јер сам те изабрао, говори Господ над војскама.

Inače u SZ, se reč PEČAT pojavljuje 24 X. Evo nekih indikativnih stihova:

Метни ме као печат на срце своје, као печат на мишицу своју. Јер је љубав јака као смрт, и љубавна сумња тврда као гроб; жар је њен као жар огњен, пламен Божји. Pesma 8,6
Свежи сведочанство, запечати закон мојим ученицима. Isaija 8,16
А речена утвара о дану и ноћи истина је; зато ти запечати утвару, јер је за много времена. Danilo 8,26

Седамдесет је недеља одређено твом народу и твом граду светом да се сврши преступ и да нестане греха и да се очисти безакоње и да се доведе вечна правда, и да се запечати утвара и пророштво, и да се помаже Свети над светима. Danilo 9,24

У то време, говори Господ над војскама, узећу тебе, Зоровавељу, сине Салатилов, слуго мој, говори Господ, и поставићу те као печат; јер сам те изабрао, говори Господ над војскама. Agej 2,23

A u NZ, se reč PEČAT pojavljuje 23 X. Evo nekih indikativnih stihova:

И прими знак обрезања као печат правде вере коју имаше у необрезању, да би био отац свих који верују у необрезању; да се и њима прими у правду; Rimlj. 4,11
Ако другима и нисам апостол, али вама јесам, јер сте ви печат мог апостолства у Господу. 1.Korinć. 9,2
Који нас и запечати, и даде залог Духа у срца наша. 2.Korinć. 1,22

Кроз ког и ви, чувши реч истине, јеванђеље спасења свог, у коме и веровавши запечатисте се Светим Духом обећања, Efež.1,13

Тврдо дакле стоји темељ Божји имајући овај печат: Позна Господ своје; и: Да одступи од неправде сваки који спомиње име Господње. 2.Timot. 2,19

И у бездан баци је, и затвори је, и запечати над њом, да више не прелашћује народе, док се не наврши хиљаду година; и потом ваља да буде одрешена на мало времена. Otkr. 20,3

Jer da nisam u pravu, odnosno da je PEČAT BOŽIJI – SUBOTA, odakle bi bili ovi primeri u Bibliji:


Kološ. 2: 16 . Neka vas dakle niko ne sudi po jelu ili po piću, po praznicima, mlađacima ili subotama.


Rimski oficir > Матеј 8:9,10 (Лука 7) Јер и ја сам човек под власти,и имам под собом војнике,па кажем једном: Иди, и иде; и другом: Дођи, и дође; и слузи свом: Учини то, и учини. А кад чу Исус,удиви се и рече онима што иђаху за Њим:Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох.
Kapetan Kornelije >
Дела 10 [SUP]1[/SUP] А у Ћесарији беше један човек по имену Корнилије, капетан од чете која се зваше талијанска. [SUP]2[/SUP] Побожан и богобојазан са целим домом својим, који даваше милостињу многим људима и мољаше се Богу без престанка; [SUP]3[/SUP] Он виде на јави у утвари око деветог сата дневи анђела Божјег где сиђе к њему и рече му: Корнилије! [SUP]4[/SUP] А он погледавши на њ и уплашивши се рече: Шта је, Господе? А он му рече: Молитве твоје и милостиње твоје изиђоше на памет Богу; [SUP]5[/SUP] И сад пошљи у Јопу људе и дозови Симона прозваног Петра: [SUP]6[/SUP] Он стоји у неког Симона кожара,ког је кућа код мора: он ће ти казати речи којима ћеш се спасти ти и сав дом твој. [SUP]7[/SUP] И кад отиде анђео који говори Корнилију, дозвавши двојицу од својих слугу и једног побожног војника од оних који му служаху,[SUP]8[/SUP] И казавши им све посла их у Јопу. [SUP]9 [/SUP]А сутрадан кад они иђаху путем и приближише се ка граду, изиђе Петар у горњу собу да се помоли Богу у шести сат. [SUP]10[/SUP] И огладне, и хтеде да једе; а кад му они готовљаху, дође изван себе, [SUP]11[/SUP] И виде небо отворено и суд некакав где силази на њега, као велико платно, завезан на четири рогља и спушта се на земљу; [SUP]12[/SUP] У коме беху сва четвороножна на земљи, и звериње и бубине и птице небеске. [SUP]13[/SUP] И постаде глас к њему: Устани, Петре! Покољи и поједи.
[SUP]14[/SUP] А Петар рече: Нипошто, Господе! Јер никад не једох шта погано или нечисто. [SUP]15[/SUP] И гле, глас опет к њему другом: Шта је Бог очистио ти не погани. [SUP]16[/SUP] И ово би трипут, и суд се опет узе на небо. [SUP]17[/SUP] А кад се Петар у себи дивљаше шта би била утвара коју виде, и гле људи послани од Корнилија, напитавши и нашавши дом Симонов стадоше пред вратима, [SUP]18[/SUP] И зовнувши питаху: Стоји ли овде Симон прозвани Петар? [SUP]19[/SUP] А док Петар размишљаваше о утвари, рече му Дух: Ево три човека траже те; [SUP]20[/SUP] Него устани и сиђи и иди с њима не премишљајући ништа, јер их ја послах.[SUP]21[/SUP] А Петар сишавши к људима посланим к себи од Корнилија рече: Ево ја сам кога тражите; што сте дошли? [SUP]22[/SUP] А они рекоше: Корнилије капетан, човек праведан и богобојазан, познат код свега народа јеврејског, примио је заповест од анђела светог да дозове тебе у свој дом и да чује речи од тебе. [SUP]23[/SUP] Онда их дозва унутра и угости. А сутрадан уставши Петар пође с њима, и неки од браће која беше у Јопи пођоше с њим. [SUP]24[/SUP] И сутрадан уђоше у Ћесарију. А Корнилије чекаше их сазвавши родбину своју и љубазне пријатеље. [SUP]25[/SUP] А кад Петар хтеде да уђе, срете га Корнилије, и паднувши на ноге његове поклони се. [SUP]26[/SUP] И Петар га подиже говорећи: Устани, и ја сам човек. [SUP]27[/SUP] И с њим говорећи уђе, и нађе многе који се беху сабрали. [SUP]28[/SUP] И рече им: Ви знате како је неприлично човеку Јеврејину дружити се или долазити к туђину; али Бог мени показа да ниједног човека не зовем поганим или нечистим; [SUP]29[/SUP] Зато и без сумње дођох позван. Питам вас дакле зашто посласте по мене? [SUP]30[/SUP] И Корнилије рече: Од четвртог дана до овог часа ја постих, и у девети сат мољах се Богу у својој кући; и гле, човек стаде преда мном у хаљини сјајној, [SUP]31[/SUP] И рече: Корнилије! Услишена би молитва твоја и милостиње твоје поменуше се пред Богом.
[SUP]32[/SUP] Пошљи дакле у Јопу и дозови Симона који се зове Петар: он стоји у кући Симона кожара код мора, који кад дође казаће ти.
[SUP]33[/SUP] Онда ја одмах послах к теби; и ти си добро учинио што си дошао. Сад дакле ми сви стојимо пред Богом да чујемо све што је теби од Бога заповеђено. [SUP]34[/SUP] А Петар отворивши уста рече: Заиста видим да Бог не гледа ко је ко; [SUP]35[/SUP] Него у сваком народу онај који се боји Њега и твори правду, мио је Њему. [SUP]36[/SUP] Реч што посла синовима Израиљевим, јављајући мир по Исусу Христу, који је Господ свима. [SUP]37[/SUP] Ви знате говор који је био по свој Јудеји почевши од Галилеје по крштењу које проповеда Јован: [SUP]38[/SUP] Исуса из Назарета како га помаза Бог Духом Светим и силом, који прође чинећи добро и исцељујући све које ђаво беше надвладао; јер Бог беше с њим. [SUP]39[/SUP] И ми смо сведоци свему што учини у земљи јудејској и Јерусалиму; ког и убише обесивши на дрво.[SUP]40[/SUP] Овог Бог васкрсе трећи дан, и даде Му да се покаже,[SUP]41[/SUP] Не свему народу него нама сведоцима напред избранима од Бога, који с Њим једосмо и писмо по васкрсењу Његовом из мртвих. [SUP]42[/SUP] И заповеди нам да проповедамо народу и да сведочимо да је Он наречени од Бога судија живим и мртвим. [SUP]43[/SUP] За ово сведоче сви пророци да ће именом Његовим примити опроштење греха сви који Га верују. [SUP]44[/SUP] А док још Петар говораше ове речи, сиђе Дух Свети на све који слушаху реч. [SUP]45[/SUP] И удивише се верни из обрезања који беху дошли с Петром, видећи да се и на незнабошце изли дар Духа Светог.
[SUP]46[/SUP] Јер их слушаху где говораху језике, и величаху Бога. Тада одговори Петар: [SUP]47[/SUP] Еда може ко воду забранити да се не крсте они који примише Духа Светог као и ми? [SUP]48[/SUP] И заповеди им да се крсте у име Исуса Христа. Тада га молише да остане код њих неколико дана.

Žena Hananejka > Матеј 15: [SUP]22 [/SUP] И гле, жена Хананејка изађе из оних крајева, и повика к Њему говорећи: Помилуј ме Господе сине Давидов! Моју кћер врло мучи ђаво.[SUP]23[/SUP] А Он јој не одговори ни речи. И приступивши ученици Његови мољаху Га говорећи: Отпусти је, како виче за нама. [SUP]24[/SUP] А Он одговарајући рече: Ја сам послан само к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]25[/SUP] А она приступивши поклони Му се говорећи: Господе помози ми! [SUP]26[/SUP] А Он одговарајући рече: Није добро узети од деце хлеб и бацити псима. [SUP]27[/SUP] А она рече: Да, Господе, али и пси једу од мрва што падају с трпезе њихових господара. [SUP]28[/SUP] Тада одговори Исус, и рече јој: О жено! Велика је вера твоја; нека ти буде како хоћеш. И оздрави кћи њена од оног часа.

Naman Sirijanin > Лука 4:27 И многи беху губави у Израиљу за пророка Јелисија; и ниједан се од њих не очисти до Неемана
Сиријанина.
Carinik iz Sinagoge > Лука 18: [SUP]10[/SUP] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.
( Sigurno je carinik bio mnogo grešan kada se ovako molio. Sigurno niti je postio niti davao desetak, niti držao subotu....!)

NN lice, nepoznate vere i običaja > Марко 9:38-40 Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама. А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном. Јер ко није против вас с вама је.

Mudraci sa Istoka > Матеј 2:1,2 А кад се роди Исус у Витлејему јудејском, за времена цара Ирода, а то дођу мудраци с истока у Јерусалим, и кажу: Где је цар јудејски што се родио? Јер смо видели Његову звезду на истоку и дошли смо да Му се поклонимо.
( Znači mudraci sa istoka su proučavanjem zvezda ukapirali ko je Hristos, a Jevreji to nisu Biblijom! A ko zna koliko je MUDRACA taj dan došlo kod Isusa da mu se pokloni.)

Samarjanka sa bunara > Јован 4:19-24 Samarjanka sa Jakovljevog bunara, prvo je Hrist njoj otkrio svoje božanstvo .............. ([SUP]10[/SUP] Одговори Исус и рече јој: Да ти знаш дар Божји, и ко је тај који ти говори: Дај ми да пијем, ти би искала у Њега и дао би ти воду живу. [SUP]11[/SUP] Рече Му жена: Господе! Ни захватити немаш чим, а студенац је дубок; одакле ћеш дакле узети воду живу? )

Razbojnik sa krsta > Лука 23,43 И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.
( Čak će i razbojnici preteći držaoce SUBOTE i čiste hrane! Uostalom to je Hrist i najavio - Матеј 8:10,11 А кад чу Исус, удиви се и рече онима што иђаху за Њим: Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох. И то вам кажем да ће многи од истока и запада доћи и сешће за трпезу с Авраамом и Исаком и Јаковом у царству небеском:.).

Da li su i ovi ljudi BILI ZAPEČAČENI 4-tom BOŽIJOM ZAPOVEŠĆU !? Čime su oni zaslužili da ih Hrist i apostoli proglase PRIMERIMA UZORNIH VERNIKA, a nesubotari su !?



Prilog:
Evo šta je objavila Adventistička najača izdavačka kuća u jednom od svojih magazina:

"Ako ti je svetlost istine data, ukazujući na SUBOTU prema četvrtoj zapovesti, i pokazujući da u Reči Božjoj nema osnove za poštovanje Nedelje, a ti se jos držiš laznog sabbat-a, odbijajući da držis sveti Sabbat koji Bog naziva 'moj sveti dan,' ti primaš žig zverin.
Kada se ovo dogadja? - Kada poslušaš nalog koji ti naređuje da neradiš Nedeljom i time svetkujes Boga, a dok znaš da u Bibliji nema ni reči koja ukazuje na Nedelju da je ništa drugo nego jedan običan radni dan, time odobravaš da primiš znak zveri i odbijaš pečat Božji. Ako primimo ovaj znak (zveri) u naše čelo ili u naše ruke, objavljen sud prema neposlušnima mora pasti na nas. Ali pečat živoga Boga stavljen je na one koji svesno drže Sabbat Gospodnji." /Review and Herald, April 27, 1911./
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
pecat Bozji je krstenje svetim Duhom svakako.
Isus u mateju 25 i u jovanu 3 kod nikodema niti jedan put nije rekao da covek nece uci u carstvo zbog nedrzanja subote ili drzanja jedenja ne jedenja vec zbog nemanja svetog Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

3 SUBOTA – Dan od odmora obavezan za Hrišćane ;

Sarrdy je ponovo izneo neistinu. Advnetisti ne propovedaju da je subota za hriscane, nego ona je za sve ljude na zemlji. Ako ne znas zasto nas ne pitas nego proturas svoje lazi umesto istine. Isus je rekao da je Subota “za coveka nacinjenja”. Ako ti nisi covek onda ni subota nije za tebe, ona je samo za ljude.


Ajde da vidimo da li Šarrdy PONOVO IZNEO NEISTINU.

1. Ne pitam jer odlično poznajem i Adventiste i tebe. Jel sam ti 10 X postirao post i najlepše te zamolio da mi odgovoriš, a i upoznaš ostale forumaše koji jako žele da saznaju ISTINUN O ADVENTISTIMA, za PRESTANAK IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI NA STANOVNIKE ZEMLJE, i nikada mi nisi odgovorio. Što znači indirektno da nisi želeo ni drugima odgovoriti, a umesto toga uvek završavaš post, sa frazom: ,,Svima želim sve najbolje’’!
Videli smo mi odlično koliko ti svima želiš sve najbolje. Naročito meni. Ti svima želiš da daju Adventističkoj Crkvi DESETAK, PRILOGE i OSTAVŠTINU, jer debelo živiš od te Crkve. A ostalo te kod drugih ništa ne interesuje....jer da te intereseje ti bi nas upoznao i sa krivim naukama tvoje Crkve, a ne njih kriješ poput zmija noge.


2. Isus nigde ! Ali baš nigde nije rekao da je SUBOTA obavezna za Hrišćane u NZ. A u SZ nam je lepo objasni i KOME JE DATA i ZAŠTO JE DATA.
A ako meni nešto ne veruješ. Možemo o ovoj temi nastaviti na temi ,,SUBOTA ‘’.
Ako si hrabar da je otvoriš. Ako nisi – JA ĆU !

3. A Hrišćani nisu jedni od LJUDI SA ZEMLJE !? Šta sam ja to slagao što sam rekao da smatrate da je SUBOTA obavezna za Hrišćane ?
A inače za tebe i takve kao ti da znate – Šija nije vrat !
I davljenik se i za SLAMKU ‘vata.

4. I na kraju kada vidim da tako lepo zboriš. Adventisti po Otkrivenju su dobili od Boga tkz. TROSTRUKU ANĐEOSKU VEST ! Da objave svim stanovnicima Planete o skorom Hristovom dolasku i njegovim zakonima......
Kaži mi ti Miko 32, kako ćete vi to preneti Budistima, Šintoistima, Muslimanima, Hindustima,............ i kakav će EFEKAT OD TOGA BITI !? Kada im Adventisti Sedmoga Dana to budu prenosili !?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pecat Bozji je krstenje svetim Duhom svakako.
Isus u mateju 25 i u jovanu 3 kod nikodema niti jedan put nije rekao da covek nece uci u carstvo zbog nedrzanja subote ili drzanja jedenja ne jedenja vec zbog nemanja svetog Duha.

to nije isus rekao, to su matej i jovan rekli da je isus rekao, a to je strasno velika razlika jos kad pogledamo da imamo ne slaganja izmedju samih jevandjelja sto se tice nekih stvari, to je sve kako je ko shvatio i kako je ko razumeo isusa, postavlja se pitanje a sta ako su pogresno razumeli ili shvatili?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1. To nisu MOJE besmislice, već preko 2 milijarde Hrišćana.
Samo Adventistička Crkva ima ove JERESI, (i još 4-5 sa ove liste Jehovini Svedoci).
Znači ispada da je Bibliju bolje razumela padavičaraka EGW i seljak Miler, nego svi mučenici i velikani ostalih Crkava, od kojih neke postoje preko 2.000 godina.

Sardy, ti si rekao da si obracen covek, pa logicno pitanje je da li te Duh Sveti navodi da imas takav gnevljiv Duh i da koristis takve reci.
Da li se obracen covek tako ponasa?

Drugo, to sto vecinski Hriscanski svet ne poznaje istinu i nema svetlosti koje Bog otkriva svojoj crkvi je upravo najveci dokaz koji ide u prilog istinitosti Adventistickog ucenja, jer Bog je upravo i podigao sa tim razlogom, da ove spasonosne istine objavi svetu koji ih ne poznaje.


Daj nam ti dokaze da mi živimo na Marsu, a ne na Zemlji !
Tj. da je ŽIG ZVERI - NEDELJA, a ne nešto što ćemo dobiti na desnu ruku ili čelo i bez toga nećemo moći ništa kupiti niti prodati....
!?

SLEDI NASTAVAK.


ZAKON BOZJI (znak - pecat ) I ZAKON LJUDSKI (zig zveri ) STAVLJENI NA RUKU I NA CELO


ZAKON BOZJI STAVLJAN NA RUKU I NA CELO:


"A ovo su zapovesti i uredbe i zakoni, koje Gospod Bog vaš zapovedi da vas učim da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite,
Da bi se bojao Gospoda Boga svog držeći sve uredbe
Njegove i zapovesti Njegove, koje ti ja zapovedam, ti sin tvoj i unuk tvoj svega
veka svog, da bi ti se produžili dani tvoji...
I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
I veži ih sebi na ruku za znak,i neka ti budu kao počeonik među očima" ( 2 Mojsijeva 13. 1 - 8 )


SUBOTA ZNAK BOZJI:

"
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem" ( Jezekilj 20. 12 )


PECAT BOZJI STAVLJEN NA NA CELO:

"I potom vidjeh četiri anđela gdje stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vjetra zemaljska, da ne duše vjetar na zemlju, ni na more, ni na ikako drvo.
I vidjeh drugoga anđela gdje se penje od istoka sunčanoga, koji imaše pečat Boga živoga; i povika glasom velikijem na četiri anđela kojima
bješe dano da kvare zemlju i more, govoreći:
Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našega na čelima njihovima" ( otkrivenje 7. 1 - 3 )


ZIG ZVERIN STAVLJEN NA RUKU I NA CELO:

"I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj rucinjihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog" ( otkrivenje 13. 16 - 17 )


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top