Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Mikan:1028. On zna koliko puta sam im tražio stihove iz BIBLIJE kao dokaz za svetkovanje SUBOTE za Hrišćane – uvek su poturali starozavetne obavezujuće za Jevreje!Za SUBOTU nećete imati BIBLIJSKE STIHOVA, sem poturanja starozavetnih stihova koji eksplicitno na puno mesta govori da su 10 zapovesti date Jevrejima.Jasno se vidiu u ovim Sarrdijevim izjavama, da ne veruje u Bibliju niti da priznaje Bozji zakon Dekalog.Sta je to? Zar su izvestaju iz Starog zaveta bile obeveze samo za Jevreje?Nas cenjeni brat Sarrdy nastavlja:1166. Stari zavet više ne važi za Hrišćane.Pa zar ovakav vernik zeli Biblijom da dokaze Adventistima da su na pogresnom putu?


Pa nije jevrwejin pa da zivi po dekalogu!samo jevreji koji su u zakonu postuju dekalog,muslimani-obrezani.Hriscanin ima dve zapovesti:ljubi Gospoda i Boga svoga svim svojim umom i srcem,razumom,bicem. 2-ga jlubi bluiznjeg kao samoga sebe u ovima dvema zakonima je sav zakon!!!To sto iznosis o sardi je cisto opankavanje u nedostatku biblijskih argumenata,cak ni meni nisi odgovorio zadovoljavajuce,ovo je tema adventisti i ovde se postavljaju pitanja adventistima a ne ko je bio sardi,sta jede sadrdci,sta pije sardi,u koju crkvu ide,u koju je bio.Covek je shvatio da nesto nije u redu s vasom crkvom i gotovo bas kao i ja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Krađa

Mikan:1028. On zna koliko puta sam im tražio stihove iz BIBLIJE kao dokaz za svetkovanje SUBOTE za Hrišćane – uvek su poturali starozavetne obavezujuće za Jevreje!Za SUBOTU nećete imati BIBLIJSKE STIHOVA, sem poturanja starozavetnih stihova koji eksplicitno na puno mesta govori da su 10 zapovesti date Jevrejima.Jasno se vidiu u ovim Sarrdijevim izjavama, da ne veruje u Bibliju niti da priznaje Bozji zakon Dekalog.Sta je to? Zar su izvestaju iz Starog zaveta bile obeveze samo za Jevreje?Nas cenjeni brat Sarrdy nastavlja:1166. Stari zavet više ne važi za Hrišćane.Pa zar ovakav vernik zeli Biblijom da dokaze Adventistima da su na pogresnom putu?


Pa nije jevrwejin pa da zivi po dekalogu!samo jevreji koji su u zakonu postuju dekalog,muslimani-obrezani.Hriscanin ima dve zapovesti:ljubi Gospoda i Boga svoga svim svojim umom i srcem,razumom,bicem. 2-ga jlubi bluiznjeg kao samoga sebe u ovima dvema zakonima je sav zakon!!!To sto iznosis o sardi je cisto opankavanje u nedostatku biblijskih argumenata,cak ni meni nisi odgovorio zadovoljavajuce,ovo je tema adventisti i ovde se postavljaju pitanja adventistima a ne ko je bio sardi,sta jede sadrdci,sta pije sardi,u koju crkvu ide,u koju je bio.Covek je shvatio da nesto nije u redu s vasom crkvom i gotovo bas kao i ja.
Nažalost brate, uvek je to tako. Pogledaj kako prolazi Poelbuster kod Jehovinih svedoka, ili bilo ko drugi kada počneš iznositi JERESI njegove Crkve. Jer ne reaguju oni tako zato što su ispravni i istiniti. Već zato što su uhvaćeni u jeresi !

Zamisli situaciju da uhvatiš lopova u krađi !
Hoće li se on skrušiti, pokajati, raznežiti i reći : ,,Izvini brate, sagreših, evo vraćam sve što sam ukrao, neću više nikada, hvala ti što si me uhvatio u krađi i izveo na pravi put, ...............’’.
Ili će ti oplesti i majku i oca i reći gledaj svoja posla nisi ti dežurni policajac........... ili će te prebiti, ili ubiti ?
Zamisli takvu situaciju, pa odgovori.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919



A
jadnice mislis da je tvoja sekta bolja od Adventista.

Pozivas ljude da izadju iz svojih crkava, ali nemas gde da ih pozoves jer i sam lutas ko "bijala po pazaru".

JURIVAKA, PITAMO VAS DOKLE CETE DOZVOLITI JEDNOM BEZUMNIKU DA OVAKO VREDJA
LJIUDE?


Ако говори о вашим јересима, нормално је да не можеш остати равнодушан, али јасно је одавно ко вређа људе. Толико сте се уздигли у ароганцији и изнад свих (поготову хришћана) како само ви имате истину и Христа, да сада не знаш шта можеш да урадиш да нас ућуткаш. Радо би ти да се затвори тема, али посао око разоткривања ваших јереси је скоро готов јер показасмо речју Божијом да вам је наука изврнута и пркоси свим осталим хришћанима. Отуда сте и толико убеђени да ви нас просвећујете.

Iako Sardijev cilj nije ostvasren da druge razotkrije, ipak je potpuno uspeo da RAZOTKRIJE SEBE I SVOJE JERESI a to je praviu uspeh.

Само никако да кажеш које јереси, јер ми ваше обелоданисмо нашироко. Докажи ти Писмом где ми одступамо, па и да ти "скинемо капу". То не можеш, али зато можеш да говориш како смо секташи (???), а ти напустио православну цркву и отишао у секту (!!!), па је апсурд да ти неког секташиш. Чак и звучи смешно.

Ако је неко показао интересовање за адвентизам, а и ја јесам, не значи да је отпадник од вас, него је човек увидео (као и ја) да сте у великим јересима и склонио се од вас. То је похвално, а не за критику. Зато ми и пишемо овде да се људи не залете код вас "овчица", јер их чекају "вуци" за изврнутом науком.
Бог школује човека да би могао да се бори за Њега и истину, тако да је немогуће да човек прича о нечему, а да није дошао у контакт са тим на било који начин.

Тако ти покушаваш да омаловажавањем спречиш било ког бившег адвентисту да проговори овде, али ко има довољно храбрости и мирну савест, тај ће и проговорити, што је и био случај.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nažalost brate, uvek je to tako. Pogledaj kako prolazi Poelbuster kod Jehovinih svedoka, ili bilo ko drugi kada počneš iznositi JERESI njegove Crkve. Jer ne reaguju oni tako zato što su ispravni i istiniti. Već zato što su uhvaćeni u jeresi !

Zamisli situaciju da uhvatiš lopova u krađi !
Hoće li se on skrušiti, pokajati, raznežiti i reći : ,,Izvini brate, sagreših, evo vraćam sve što sam ukrao, neću više nikada, hvala ti što si me uhvatio u krađi i izveo na pravi put, ...............’’.
Ili će ti oplesti i majku i oca i reći gledaj svoja posla nisi ti dežurni policajac........... ili će te prebiti, ili ubiti ?
Zamisli takvu situaciju, pa odgovori.

Pa zamisljam nego kako!Jel lepo kazem ovde se raspravlja o adventizmu,mi pitamo oni su duzni da nam odgovore,a ne da nam otkrivaju Sardijevu biografiju,ako me zanima brate tvoja biografija ima PP,majl pa cu te pitam tamo a ne na temi Adventisti jel tako?

Jasno je da se radi o spamovanju sa Mikine strane,da ako moze da okrenne temu adventi na Sardi,da se nebi videlo sta otkrivamo o adventima zato su i postovi dugi gotovo preko cele stranice.

Sardi bratko nemoj dozvoliti da te slome,to im je zapravo i cilj.Drzi se ti samo hristove nauke!

MOLBA ZA ADVENTISTE!!! ZELEO BIH STRASNO DA NABAVIM BIBLIJU ADVENTISTA U PDF-U! MOZETE LI MI POMOCI U TOME???

Ako nemate sta kriti rado ce te mi pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246

A da li si nekada pomislio da li ti imaš balvan u očima. Da li si nekada sebe preispitao u odnosu na nas ?
Pa da ti prvo izvadiš balvan iz svog oka pa onda pođeš upozoravati duge da izvade svoje balvane ?
Da li je odlika tvog balvana predlog da se više ne predstavljamo kao ORTODOX, već da se u buduće predstavljamo kao RATNICI BRONKSA !? Ili sam ja to nešto pogrešno zaključio, pa bih te,ipak, trebao poslušati što se tiče ovog tvog predloga.


Ne, ja sam savršen .
:dtyste: Pa naravno da se uvek preispitujem i uočavam svoje greške . Epilog je da mi samo preostaje da se kajem za svoje grehe. Bezgrešno savršenstvo je daleko i od mene i od vas. U ovakvom svetu je nemoguće biti savršen. Ako kažeš kao što jednom reče Laodikeja da može da se postigne savršenstvo u ovakvom svetu reći ći ti da si u gadnom problemu jer precenjuješ sebe ili drugim rečina kažeš da ti nije potreban Isus. Da može da se postigne bezgrešnost na takav način Isusova žrtva bi bila bespotrebna ali nije tako.

Šarrdy:Da li je odlika tvog balvana predlog da se više ne predstavljamo kao ORTODOX, već da se u buduće predstavljamo kao RATNICI BRONKSA !? Ili sam ja to nešto pogrešno zaključio, pa bih te,ipak, trebao poslušati što se tiče ovog tvog predloga.

Nisi pogrešno zaključio. Hrišćani su podeljeni na sličan način kao što su podeljene bande iz podzemlja koje se uvek sukobljavaju međusobno. Doduše mogu da naprave i neki pakt da bi bili jači u odnosu na druge. To je princip bandi, država na kraju i religija tako da glat možete da se nazivate i RATNICI BRONKSA.

Šarrdy:Ne napadamo mi nikog. Napad je nešto sasvim drugo, već iznosimo ISTINU O ADVENTIZMU. A i ti i SVI OSTALI se lako mogu uveriti kako ADVENTISTI REAGUJU KADA IM SE počne osporavati EGW i doktrina Crkve.
Nema šanse da izdrže 10 postova a da ne počnu sa diskreditovanjem ili diskvalifikacijom sagovornika. I u tim trenucima, čovek treba da je od čelika da ostane pribran do kraja diskutovanja sa njima...........

Ali ti to ne želiš da analiziraš već nešto drugo – One koji osporavaju nauk EGW i Adventističke Crkve. OK. Imaš pravo na to. Nastavi samo. Ja ti samo odgovaram na to i ništa više.

Vidim tvojom tolerancijom kako si nas pozvao na toleranciju.
Šarrdy , na ovoj temi si ti napadač a ne adventisti. Ono što mi je zasmetalo je ovo : ŠARRDY ZLOGLASNI PROGONITELJ ADVENTISTA. Od tebe a od Adrian : SEKTURINE. Jer vaše reči izlaze iz usta a ovim putem ih prenosite preko elektronskih sistema i tako ih šaljete u naše mozgove.

1. Da li smatraš da je Isus Hrist Bog, i
2. Da li smatraš da je Sveti Duh Bog, i
3. Da li smatraš da je Arhanđel Mihajo Isus Hrist ?

Ovde nisam tema ja nego adventisti . Ali uzgred, zar ne vidiš da korigujem svoj stav prema tom pitanju. Govorio sam da Isus ima početak sad kažem da ima početak ali samo za njega i njegovog Oca za nas nema početak, u večnosti je. Znači da jeste Bog bez kog nam nema spasenja. Bog koji je jednom za svagda ušao u svetinju nad svetinjama to jest kod njegovog Oca i seo sa desne strane na mesto gde je hteo satana da dođe umesto njega. Što znači da pre toga nije bio u svetinji nad svetinjama.
Sveti duh nije Bog jer je simbolično predstavljen kao onaj svećnjak u šatoru od sastanka. Svećnjak koji ima sedam žižaka. O tome u drugoj temi. Taj svećnjak nije u svetinji nad svetinjama niti je kad bio nego u predvoriju tj. Svetinji. Drugim rečima za jednu dimenziju niže.
Što se tiče Arhanđela Mihajila nisam detaljnije razmatrao jer smatram da nije toliko bitno ali ima kontekst nekih reči koje mogu da naslute da Isus nije Ahranđel Mihailo. Međutim zavisi od prevoda pa ću to ostaviti kao još uvek ne razjašnjeno.



 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Sveti duh nije Bog"

Ето, Пеко, и сада треба да водимо полемику и са тобом на ту тему. За све хришћане сем пар деноминација је то ЈЕРЕС и богохуљење, а то људи морају да знају. Такве јереси говоре само СЕКТУРИНЕ и људи који се одричу Оца, Сина и Светога Духа остају без Спасења. Тако да то није ништа лично, већ је усмерено ка организованим групама које варају народ. Никоме не говоримо да су им клемпаве уши, да су гадови, да су глупи и јадни, безумни (као они нама), а ти видиш да ми некога вређамо и да себе уздижемо. Сувише смо ми мали да можемо много да променимо, можемо само неколицини да покажемо са ким имају посла. Тако си и ти покупио неке погубне јереси, што даје мотивацију да спречимо друге да тако прођу.

"Što se tiče Arhanđela Mihajila nisam detaljnije razmatrao jer smatram da nije toliko bitno"

Не само да је битно, већ је пресудно за Спасење. Ако неко Сина Божијег не верује као Бога, већ анђела који се "транспортовао" (или телепортовао) у материцу жене, онда губи Спасење. Ето колико је битно за душу човека. Лепо је говорити о љубави и толеранцији, али је боље усмеравати људе ка истини и Спасењу, а не пропасти душе, и то је највећи доказ братске љубави који хришћанин може да осећа и примењује. И зли воле, не значи да све мрзе. А да ли ће бити у Спасењу, зависи искључиво од прихватања Сина Божијег и јеванђеља, како је од оснивања Цркве.


Најзанимљивије је што нико не реагује што Мика покушава да спамује говорећи о Шардијевим карактеристикама иако има тему само за то. Тамо се прича о адвентизму уместо овде, а овде се спамује и вређа онај који хоће да пише о адвентизму.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pekane! jel znas sta ti pricas?ti hulis na Duha Svetog, a Bog je Duh i u Duhu mu se treba moliti(Isusove reci)

[SUP]Ovde se jasno vidi da je Isus i Duh Sv i Gospode i Bog zavet koji je stekao krvlju svojom.

[/SUP][SUP]28[/SUP] Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;[SUP]


(1 tim 41:6)[/SUP] Pazi na sebe i na nauku, i stoj u tome; jer ovo čineći spašćeš i samog sebe i one koji te slušaju.


14 A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?

15 I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.

16 Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.


17 Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.

18 Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.

19 Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.

20 Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.

21 A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.

22 I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.

23 Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.

24 Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;

25 Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:


26 Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.

27 I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:

28 Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju.

Pazi se pekane brate Gospod rece Ko huli na Sina oprostice se ,ko huli na Oca oprostice se ali ko huli na Svetog Duha nece mu se oprostiti!!!!

1 korin 2)

10 A nama je Bog otkrio Duhom svojim; jer Duh sve ispituje, i dubine Božije.

11 Jer ko od ljudi zna šta je u čoveku osim duha čovečijeg koji živi u njemu? Tako i u Bogu šta je niko ne zna osim Duha Božijeg.

12 A mi ne primismo duha ovog sveta, nego Duha koji je iz Boga, da znamo šta nam je darovano od Boga;

13 Koje i govorimo ne rečima što je naučila čovečija premudrost, nego šta uči Duh Sveti; i duhovne stvari duhovno radimo.

14 A telesni čovek ne razume šta je od Duha Božijeg; jer mu se čini ludost i ne može da razume, jer treba duhovno da se razgleda.

15 Duhovni pak sve razgleda, a njega samog niko ne razgleda.

16 Jer ko pozna um Gospodnji da Ga pouči? A mi um Hristov imamo.

Tako pekane majstore razmisli jos deset puta kad nesto pises o Sv Duhu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Istina

Brate Peko71, puno toga bih ti mogao odgovoriti na ovaj tvoj post, ali neću, sem jedne stvari.
Kažeš nisi tema ti nego Adventizam. A da li to možda važi za još nekog, ili samo za tebe ?

Za Adriana i Vanhelsinga hvala što me podržavate, ali pre svega hvala vam što ste borci za ISTINU, jer je to mnogo važnije od mene. Ja mogu sutra da umrem, poginem, zgrešim Bogu pa da odstupi od mene,................ja sam potpuno nebitan u svemu ovome. Ja sam čovek siromašan duhom, grešnik, tako da u svakom trenutku mogu nestati i sa ovog foruma i sa ove Planete. Ali ste vi tu, i vama slični. Nepokolebljivi borci za Boga i Njegovu istinu.
Nek vas Bog blagoslovi i da vam razuma i mudrosti da istrajete na vašim putevima istine, pravde i ljubavi. Isto ovo važi i za ostale borce za istinu, da ne nabrajam sve, ima ih još dosta .........
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Brate Peko71, puno toga bih ti mogao odgovoriti na ovaj tvoj post, ali neću, sem jedne stvari.
Kažeš nisi tema ti nego Adventizam. A da li to možda važi za još nekog, ili samo za tebe ?

Za Adriana i Vanhelsinga hvala što me podržavate, ali pre svega hvala vam što ste borci za ISTINU, jer je to mnogo važnije od mene. Ja mogu sutra da umrem, poginem, zgrešim Bogu pa da odstupi od mene,................ja sam potpuno nebitan u svemu ovome. Ja sam čovek siromašan duhom, grešnik, tako da u svakom trenutku mogu nestati i sa ovog foruma i sa ove Planete. Ali ste vi tu, i vama slični. Nepokolebljivi borci za Boga i Njegovu istinu.
Nek vas Bog blagoslovi i da vam razuma i mudrosti da istrajete na vašim putevima istine, pravde i ljubavi. Isto ovo važi i za ostale borce za istinu, da ne nabrajam sve, ima ih još dosta .........
Šarrdy, ovo mi liči na neki testamenet.:dtyste:
 
Natrag
Top