Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Није ни чудо када су ти "сведоци" усадили мржњу према самој помисли на "ортодокс". Само ми није јасна ова твоја промена у задње време, нешто ми ту није како треба. Одједном си почео да осипаш паљбу по нама, али није проблем.

Питам се само једну ствар: да ли би били тако "пуни љубави и разумевања" сви други да ми њима намећемо свог црквеног поглавара? Чисто сумњам, а сећам се добро шта си ти сам писао о овоме о чему ми пишемо. Нешто си заокренуо науку и постао Њу ејџ "испуњен љубављу".
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ako postoji trojicarsko znanje o tri Boga onda apostoli a ni proroci nisu nista znali o tome! osim nikejskih otpalih crkvara!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jure, nije se prepoznao. Nije mogao, jer sektaši ne gledaju sebe nego druge.
Ali, budimo pravedni, Adrian nije tipičan sektaš, iako ima sektaški stav.
Naime, sektaštvo se očituje na tri područja.

1. sektaški nauk o Božjoj Crkvi- NE
2. sektaški stav prema drugim kršćanima - DA
3. sektaško djelovanje prema drugim kršćanima - DA

Dakle, nije sektaš, ali ima sektaški stav. Jednako i njegova ekipa: Gere, Valhelsing i... Šarrdy, iako je Šarrdy drugačiji: obuzet je idejom da se dokazivanjem može nekoga na forumu obratiti. Ali, barem nije toliko isključiv i ne glumi velikog pravoslavca.

Svima im je zajedničko da nad sobom nemaju nikakav autoritet. Pozivaju se na Krista, ali Ga ne slijede u poslušnosti ni načinu na koji se On ophodio prema ljudima, mirno i s ljubavlju.

Zanimljivo, Laodikeja i Mika su sektaškom položaju, imaju krivi nauk, ali im je stav ipak blaži, barem ih se može saslušati.

Neka se nitko ne ljuti.
:) Takav dojam ste ostavili.
Znas sestro Izabeleta!ali mi u svakom slucaju nismo licimeri,jesmo ostri ne kazem ali po nekad se mora.
kazes kako su oni mirni i stalozeni OK,dali sio kad procitala u bibliji stih:pazite jer ja znam da ce odmah posle mog odlasaka da se pojave
(VUCI U JAGNJECOJ KOZI??) e pa sad vidi posto si njih ocenila kao jagnjad daje nemam komentara...............

Pozdrav od Gere.


Ja u ovog tvog boga NE vjerujem.
Jer, ako bi ovo Bog tražio za spasenje, radije bih bila ateist.
:dtyste:

Moj Bog je Ljubav i ljubitelj ljudi. I veeeliki Gospodin! Ljubi svsvoja stvorenja, i ateiste i grešnike, i bludnice i čeka čas da im iskaže svoju milost....jer da ih nije ljubio, ne bi ih stvorio.
A te subote i žigove i potkove, On ne treba. Želi čisto srce, obrostivo srce koje prašta, u kojem stoluje MIR, srce koje je u miru sa sobom i s drugima, koje prašta i koje ljubi. To od nas očekuje.
Zaludili ste se s ovim izmišljenim tumačenjima i pričama.
A Bog ne trpi laž, ni klevetu, ni uvredu koju nanosite drugima.
I tebi, kao i Adrianu, kažem: hranite se pogrdama koje govorite protiv Katoličke Crkve i Pape.
Iz zavisti ili zloće ili iz neznanja. Ne znam kakva je to vaša slabost i potreba, Bog zna i vidi. ali za svaku ćete riječ odgovarati.
Nek vam Bog bude milostiv. To vam želim i molim već ovoga časa.

Na bilo kojem katoličkom forumu ovakve pogrde protiv drugih kršćana i kršćanskih zajednica NEČETE čuti
I to me raduje.

Pa kazem ti ja da su to vuci u jagnjecoj kozi,umiljavaju se sprva ko jagnjad u to sam se uverio u ranijim diskusijama a posle ujedaju kao vukovi.

Pozdrav od Gere.


Jako loš DOJAM si ostavio. Šta hoćeš da kažeš isticanjem ove reči DOJAM ? Hoćemo li da počnemo da se mrzimo sad i po nacijonalnoj osnovi ? Nikakvi vi Hrišćani niste. Niste ni H od Hrišćana. Bolje vam je da se ne deklarišete kao Hrišćani i da se ovako ponašate. Reći ću vam moj utisak kakav ste ostavili. Kad naiđem na reč " ortodox " setim se čopora razjarenih pasa koji su uvek spremni nekoga da napadaju. Više mi ličite na razjarenu bandu nego na Hrišćane. Čak sam počeo da sumnjam da imate i neki mentalni poremećaj. Non stop lajete na nekoga... ako vam se neko suprodstavi odmah izražavate mržnju. Alo, niste Hrišćani vi ste samo jedan deo ove gnusobe opustošenja o kojoj je govorio prorok Danilo.

Polako,polako brate peko!znaci poceo si da vredjas?nazvao si nas PSIMA KOJI LAJU!!! SRAM TE BILO!! OD PRVOG DANA UCLANJENJA NA SVIM POSTOVIMA,TEMAMA NADJI MI DALI SAM BILO KOGA NAZVAO PSOM ILI UPOREDIO S ZIVOTINJOM????

Ti sebe smatras hriscaninom a nazivas nas psima!dali si si to naucio od JS-ka?
Uvek si bio licimer i bices doi kraja zivota a ja sam onaj isti Gera s prvog dana kad sam dosao na ovaj forum,ako se menjaju vase biblije pa neznate kako da sakrijete vase jeresi nismo mi krivi sto imamo originalne rukopise pa kosimo sve vase jeresi.Cuo si za onu poslovicu svaka lija dolija!

COVEK KOJI VREDJA VREDJA U NEDOSTATKU ARGUMENATA,JER NEMOZE DA DOKAZE SVOJU TVRDNJU!!!

Ja ti licno oprastam za tvoju drskost,bezobrazluk za ostale neznam,ali neka se sami uvere ovim tvojim postom kakav si ti hriscanin.

Pozdrav od Gere.

P.S

Vuk dlaku menja ali cud nikad.


Није ни чудо када су ти "сведоци" усадили мржњу према самој помисли на "ортодокс". Само ми није јасна ова твоја промена у задње време, нешто ми ту није како треба. Одједном си почео да осипаш паљбу по нама, али није проблем.

Питам се само једну ствар: да ли би били тако "пуни љубави и разумевања" сви други да ми њима намећемо свог црквеног поглавара? Чисто сумњам, а сећам се добро шта си ти сам писао о овоме о чему ми пишемо. Нешто си заокренуо науку и постао Њу ејџ "испуњен љубављу".

Pa sta te cudi brate Adriane vidis li da se vrti ko na ringispilu nezna,a nikad i nije znao kuda da krene jer je neodlucan to se hvata sjednom jeresi,to sdrugom,to strecem itd.

Zato i nerazumeju simbol vere (Ispovedam jedno krstenje i jednu crkvu apostolsku)a lutaju od crkve do crkve i neznaju kuda idu i sta u stvari traze a neznaju da je Hrist u njima samim hram Gospodnji kako je i rekao Hrist pisaru da srusi hram a on ce ga sazidati u tri dana..

Peko me je jako iznenadio svojim postom kad nas je nazvao psima,da lajemo!

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne služite se uvredljivim riječima. Nema nikakve potrebe za tim.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nisam vas nazvao psima samo sam rekao čega se setim kad naiđem na reč " ortodox" ostavili ste takav utisak. Evo vam jedan predlog da promenite vaš naziv " ortodox " u " RATNICI BRONKSA " . Napadate sve živo ko ima drugačije mišljenje a ne vidite svoje balvane u očima. Samo sam vas pozvao na toleranciju prema drugačijem mišljenju jer sigurno je da i vi idete u mraku kao i ostali.
Adventisti su se pokazali jednako isključivi i tvrdoglavi. Pokušavate da ih nadgovorite a to ne ide tako. Ispada da ni Bog sa vama ne može da izađe na kraj.

Za Adrijan : Niko ti ne nameće svog vođu ako misliš da ti neko nameće Papu. Vidiš li da naš patrijarh samo što ne kleči pred njim. Onaj ruski mu je malo veći zalogaj. Ja samo želim što pre da se ujedine i da Papa postane gospodar celog svemira. :dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nisam vas nazvao psima samo sam rekao čega se setim kad naiđem na reč " ortodox" ostavili ste takav utisak. Evo vam jedan predlog da promenite vaš naziv " ortodox " u " RATNICI BRONKSA " . Napadate sve živo ko ima drugačije mišljenje a ne vidite svoje balvane u očima. Samo sam vas pozvao na toleranciju prema drugačijem mišljenju jer sigurno je da i vi idete u mraku kao i ostali.
Adventisti su se pokazali jednako isključivi i tvrdoglavi. Pokušavate da ih nadgovorite a to ne ide tako. Ispada da ni Bog sa vama ne može da izađe na kraj.

Za Adrijan : Niko ti ne nameće svog vođu ako misliš da ti neko nameće Papu. Vidiš li da naš patrijarh samo što ne kleči pred njim. Onaj ruski mu je malo veći zalogaj. Ja samo želim što pre da se ujedine i da Papa postane gospodar celog svemira. :dtyste:

Peko brate Pa jasam ORTODOX!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jako loš DOJAM si ostavio.
Za tebe !
Za neke druge ne. Što znači da je neko u krivu i na pogrešnom putu.

Pogledaj kakav je dojam ostavio Poelbuster kod Jehovinih svedoka, a pogledaj kakav je taj isti čovek ostavio kod mene. Identična ličnost, a potpuno dva
različita dojma ostavlja.

Od čega to zavisi
? Kako to ?


Šta hoćeš da kažeš isticanjem ove reči DOJAM ? Hoćemo li da počnemo da se mrzimo sad i po nacijonalnoj osnovi ? Nikakvi vi Hrišćani niste. Niste ni H od Hrišćana.

Hoću da kažem PET stvari. Ne moraš ti zaključivati, ja ću reći:

1. Rekao sam njenim rečnikom da bi me lakše razumela sestra;

2. Hoću da kažem da mnogi na ovom forumu daju paušalne ocene sagovornika usled nedostatka istinitih argumenata ! Kao i da tim em spamuju tema na kojima smo, jer je i sam Jurivaka rekao da na bilo kojoj temi RELIGIJE, ne možemo se baviti ko je kakava ličnost, već temom.

3. Da to kakvi smo mi Hrišćani nije merodavan sud bilo kog čoveka, već Boga;

4. Kada sam ja procenjivao kakav je ko Hrićanin i da nije H od Hrišćanina
!? i

5. Voleo bih da analiziraš sve moje postove i sam se uveriš da moj jedini kriterijum podele ljudi je na božije i ne božije ISTINITE sluge, i ništa drugo. I da ja nemam ništa protiv ovih drugih, jedino što mi je žao kako će proći na sudu. Ja NIKADA NISAM NI SPOMENU HRVATE, a kamo li rekao jedno slovo protiv njih. Ja isto volim i poštujem Hrvate koliko i Srbe........

Ali OK, brate Peko71, kada su Hristu govorili da je u njemu Velzevul, šta tek ja da očekujem da će meni govoriti !? Tako da slobodno nastavi u ovom tonu, ja ti sve opraštam.


Bolje vam je da se ne deklarišete kao Hrišćani i da se ovako ponašate. Reći ću vam moj utisak kakav ste ostavili. Kad naiđem na reč " ortodox " setim se čopora razjarenih pasa koji su uvek spremni nekoga da napadaju. Više mi ličite na razjarenu bandu nego na Hrišćane. Čak sam počeo da sumnjam da imate i neki mentalni poremećaj. Non stop lajete na nekoga... ako vam se neko suprodstavi odmah izražavate mržnju. Alo, niste Hrišćani vi ste samo jedan deo ove gnusobe opustošenja o kojoj je govorio prorok Danilo.

Hvala na tvom utisku kakav smo mi Hrišćani ostavili na tebe.
Ti imaš pravo na to i ja poštujem tvoje zapažanje o nama Hrišćanima, samo što se ne slažem sa njim.
Iz puno razloga. A jedan bi tisaopštio sada, ako mi dozvoliš.
Potpuno drugi utisak o meni je ovde steklo barem 4 forumaša. A i to javno i iskazalo.
Pa kome ja sada da verujem. Da li tebi ili njima
? Ko i kako je potakao njih na takav utisak, a ko i kako tebe na potpuno suprotan.
I takođe bi ti se zahvalio što ti ne laješ na nas.
I hvala ti na ovakvom koliko toliko blagom odgovoru upućenom meni, naročito kada se uporede svi moji upućeni postovi tebi i kako sam se ja ophodio na ovom forumu prema tebi.

I na kraju bih te upitao nešto. Otkud ovakva konstatacija na temi Adventisti, kada smo skoro došli do kraja razotkrivanja jedne od najopasnijih sekti na Zemlji
? Gde si bio do sada ?
Hvala, pozdrav, i Bog s tobom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja u ovog tvog boga NE vjerujem.
Jer, ako bi ovo Bog tražio za spasenje, radije bih bila ateist.
:dtyste:

Moj Bog je Ljubav i ljubitelj ljudi. I veeeliki Gospodin! Ljubi svsvoja stvorenja, i ateiste i grešnike, i bludnice i čeka čas da im iskaže svoju milost....jer da ih nije ljubio, ne bi ih stvorio.
A te subote i žigove i potkove, On ne treba. Želi čisto srce, obrostivo srce koje prašta, u kojem stoluje MIR, srce koje je u miru sa sobom i s drugima, koje prašta i koje ljubi. To od nas očekuje.
Zaludili ste se s ovim izmišljenim tumačenjima i pričama.
A Bog ne trpi laž, ni klevetu, ni uvredu koju nanosite drugima.
I tebi, kao i Adrianu, kažem: hranite se pogrdama koje govorite protiv Katoličke Crkve i Pape.
Iz zavisti ili zloće ili iz neznanja. Ne znam kakva je to vaša slabost i potreba, Bog zna i vidi. ali za svaku ćete riječ odgovarati.
Nek vam Bog bude milostiv. To vam želim i molim već ovoga časa.

Na bilo kojem katoličkom forumu ovakve pogrde protiv drugih kršćana i kršćanskih zajednica NEČETE čuti
I to me raduje.


Poruka trojice anđela odnosno njena objava je vezana za određeni vremenski period poslednjeg vremena kada Vatikan u savezu sa svetovnim vlastima u Ekumenskom savezu objavi obavezno praznovanje nedelje, tada će pravi Hrišćani objaviti svetu istine navedene u ovoj poruci.

Ova poruka je upravo data u svojstvu spasenja i iz ljubavi kako bi ljudi bili upoznati sa ovim istinama i izbegli Božanske osude koje će se obrušiti na ovaj svet koji se klanja Antihristu i prihvata njegove zakone suprotne Bozjoj reči.

1. Dati slavu Bogu a ne ljudima ili instituciji koja stoji nasuprot Bogu odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega njegovog pravog naroda.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prestanak božije milosti

Laodikeja da te podsetim na jedan VRLO VAŽAN POST:

Laodikejin odgovor:

OK, ajmo da vidimo ko ovde laže a ko govori ISTINU !
U njemu se nalazi moje OBJAŠNJENJE KADA PRESTAJE IZLIVANJE BOŽIJE MILOSTI NA LJUDE, kao i tvoj odgovor na moj post.
Kad uđeš u njega odmah vidiš tvoju izjavu ‘’ kako sam ja izneo NEISTINU !‘’.

Znači neko od nas dvojice laže kada je ova stvar u pitanju.
Jako je bitno utvrditi ko je to !
Hvala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja da te podsetim na jedan VRLO VAŽAN POST:


U njemu se nalazi moje OBJAŠNJENJE KADA PRESTAJE IZLIVANJE BOŽIJE MILOSTI NA LJUDE, kao i tvoj odgovor na moj post.
Kad uđeš u njega odmah vidiš tvoju izjavu ‘’ kako sam ja izneo NEISTINU !‘’.

Znači neko od nas dvojice laže kada je ova stvar u pitanju.
Jako je bitno utvrditi ko je to !
Hvala.


Sardy, evo sta sam ja napisao;

''To je izokrenut smisao Adventističkog učenja, a ja sam već odgovorio na ovo pitanje, tako da je ovo još jedna neistina''

Dakle, to jeste iizokrenut smisao jer nisu navedeni svi dogadjaji koji ce se odigrati u poslednjem vremenu a vezani su za prestanak Bozje milosti, i na osnovu toga ljudi mogu da dodju do pogresnog zakljucka ako se ne iznese celina dogadjaja.
Bozja milost nece prestati odmah po izglasavanju nedeljnog zakona, vec ce nakon toga uslediti objava Jevandjelja celom svetu od strane vernih, i ceo svet ce imati prilike da cuje ove istine i da donese odluku da li ce ih poslusati ili se pridruziti onima koji su u Vavilonu.
U to vreme ce uslediti i progonstvo vernih, sto ce dovesti do zavrsetka vremena Bozje milosti, izlivanja sedam zala, i Hristovog drugog dolaska.

Sto se tice drugog, ja jesam vec odgovorio na ovo pitanje, tako da to jeste bila neistina da nije odgovoreno, ako pronadjem taj odgovor prilozicu ga kao dokaz..

 
Natrag
Top