Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zašto bi se ja nekom šliktao i izlazio na kraj sa vama, pogotovu tebi i tripu i adventistima. Nikome se ja ne šliktam nego vidim mržnju među vama a svi ste kao hrišćani. Tanka je ta linija između vašeg "hrišćanstva" i satanizma, baš.
OK, video si. A da li postoji mogućnost da si pogrešno video ?
Da li si video kada sam pozivao Mikana i Laodikeju na zajednički ručak;
Da li si video kada sam im govorio da im želim spasenje;
Da li si nekad pomislio da ja ljubim istinu, i zbog toga nisam voleo da neko završi u Adventističkoj Crkvi, Svedocima, Mormonima.........
Da li si dobro video da Isus hrist nije Bog, i da postoji u svu večnost;
Da li si dobro video da je Isus Hrist Arhanđel Mihailo.....

Ne mora da znači da je tvoja konstatacija tačna. Ljubav je emocija. Jako je teško prepoznati na daljinu. Tako da se ja lično nikada ne bih usudio na daljinu tako nešto tvrditi.
Ako smo se u žaru borbe, malo više zaneli, to automatski ne znači da se i mi mrzimo između sebe...

Uostalo uopšte mi nije jasno – Čemu ova tvoja konstatacija !?
Mi smo na temi Adventisti, i ovde je najbitnije otkriti da li Adventisti imaju jeresi i koje su, a ne ko koga voli.
Ovakav tip postova može samo da nam oduzme dragoceno vreme u otkrivanju jeresi Adventističke Crkve. A ako to ne otkrijemo mnogi mogu završiti u njoj. I od toga preti opasnost mnogima, a ne da li ja volim Laodikeju ili Mika – Žiku, ili Pera – Geru...........

I ako te to baš zanima ko koga ovde mrzi a ko koga voli, nemam ništa protiv. Otvori temu, pa tamo analiziraj ovakve stvari, a ovde dopusti nam da otkrijemo da li Adventna Crkva ima jeresi ili ne.
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nije baš tako. Isus je bio i manji od anđela bio je i čovek pa se ponizio i kao čovek. Ali sad je Bogu Ocu sa desne strane uzvišen iznad svih nebesa i nema drugog imena pod nebom kojim bi se mogli spasiti. Da li je Arhanđel Mihailo Isus malo je diskutabilno i ne bi o tome mada nije toliko ne bitno. Osim toga ovo je tema o adventistima.

Veoma je bitno dali je Mihail ili nije,ti si sad priznao fakticki dva Boga!Ako nema drugog imena pod nebom onda je on jedan jedini Bog(Isaija 9:6)

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Veoma je bitno dali je Mihail ili nije,ti si sad priznao fakticki dva Boga!Ako nema drugog imena pod nebom onda je on jedan jedini Bog(Isaija 9:6)

Pozdrav od Gere.

Za nas jeste jedan jedini Bog ali samo sad za sad dok ne pobedi sve svoje neprijatelje i na kraju smrt kao poslednjeg neprijatelja. Dok ne dođe vreme da Bog bude sve svima. Ali ne bih više da vam smetam nastavite dalje kako hoćete...
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Za nas jeste jedan jedini Bog ali samo sad za sad dok ne pobedi sve svoje neprijatelje i na kraju smrt kao poslednjeg neprijatelja. Dok ne dođe vreme da Bog bude sve svima. Ali ne bih više da vam smetam nastavite dalje kako hoćete...

Aha jasno mi je zasto neces da nam smetas!a bolje da nisi se ni javljao samo si se izblamirao.

Ti samnom ne mozes,poelbuster,Sarrdy,Adrian,tripo 41 nisi nam dorasto po bibliji.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Za nas jeste jedan jedini Bog ali samo sad za sad dok ne pobedi sve svoje neprijatelje...

...и онда ће предати царство Оцу, који је "унапредио" Сина, који је био Михаило и "транспортовао" се у материцу. То је од слова до слова понављање сведока. Тако раде и адвентисти и сведоци. Адвентисти ту скоро да се нису огласили како је Син инкарниран, док сведоци говоре да је анђео инкарниран. А истина је да је Исус инкарнацаија Бога, и то што се роди назва се Син Божији. Дакле, сам Бог постаде тело. Код ове две опције није тако. Мормоне нећу ни да спомињем колико су још даље отишли.

Пеко, брате, то је оно што понављам поломивши прсте на тастатуру: јерес остаје усађена дубоко под толиким испирањем мозга одређених секти. Бар да вас науче правилно, него науче изврнуто и после вас то прогони иако их напустите. Зато сва борба да се неко не би залетео да уђе у такву секту каква је адвентистичка или од сведока.

На кључним стварима (Жртва, божанска природа Исуса Христа - оспоравање Сина, Крст) вам усађују јереси да изгубите спасење. Да је нека мања ствар, па и да се занемари или смањи "тон". Овако остаје да су огромне јереси у питању велики фронт да се одбрани хришћанство које није под физичким ударом као у почетку, већ интелектуално и јересима.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Za nas jeste jedan jedini Bog ali samo sad za sad dok ne pobedi sve svoje neprijatelje i na kraju smrt kao poslednjeg neprijatelja. Dok ne dođe vreme da Bog bude sve svima. Ali ne bih više da vam smetam nastavite dalje kako hoćete...
Da nije Poelbustera, i sličnih njemu, mnogi bi završili u Jehovinim svedocima. Možda čak i ti. Ovde bih uključio i tripa 41. Ne znam koje je veroispovesti, ali mi deluje da je i on veliki borac za istinu i razotkrivanju Jehovinih svedoka.
Isto se odnosi i na moju malemkost, i ljudi slični meni. Mnogi bi završili u Adventizmu, da nas nema.
Prema tome takve ljude treba razumeti i poštovati to što rade. Bilo bi nepošteno kada bi mi razotkrivali Svedoke i Adventiste, a pozivali u Pravoslavlje, Katolicizam, Baptizam,........
Ovako mi ukazujemo na jeresi te Crkve i tačka. A čitaoci nek uzmu Bibliju u ruke, pa nek provere i posle toga neka idu gde hoće. Mi ih ne sprečavamo. Ali ne želimo da se neistina širi, a istina sputava.
pozdrav brate Peko.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Tacno tako mi nikad nikog nismo pozvali da dodju u neku crkvu jer nasa cilj nije vrbovanje,pare a vec da dokazemo verodostojnost biblije.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prestanak božije milosti

Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala.

I pošto pored ko zna koliko upozorenja i molbi upućenih Adventistima nikada nisu hteli da nam odgovore na ovo pitanje, jer kriju svoje jeresi, pa moram ja.

U pitanju je prestanak izlivanja Božije milosti na vernike. To Biblija ne podržava ni jednim stihom, ali eto Adventisti su to od nekud iskopali. Prestanak Božije milosti se prestaje izlivati na sve vernike na Zemlji, po izglasavanju nedeljnog zakona od strane Vatikana, na one koji prihvate svetkovati nedelju kao dan od odmora.
A pisao sam ranije o Božijoj milosti. Da se zahvaljujući njoj ujutru budimo, a uveče ležemo.......... što praktično znači da bez izlivanja Božije milosti nema spasenja ni jednom verniku na koga se ona ne izliva. To je isto nakaradno učenje. Jer će Bog pokušavati da spasi svakog pojedinca do Armagedona, a ne do izglasavanja nedeljnog zakona. Koliko će ih spasiti to se ne zna, a i to je već neka druga tema.
Pozdrav svima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I pošto pored ko zna koliko upozorenja i molbi upućenih Adventistima nikada nisu hteli da nam odgovore na ovo pitanje, jer kriju svoje jeresi, pa moram ja.U pitanju je prestanak izlivanja Božije milosti na vernike. To Biblija ne podržava ni jednim stihom, ali eto Adventisti su to od nekud iskopali. Prestanak Božije milosti se prestaje izlivati na sve vernike na Zemlji, po izglasavanju nedeljnog zakona od strane Vatikana, na one koji prihvate svetkovati nedelju kao dan od odmora.A pisao sam ranije o Božijoj milosti. Da se zahvaljujući njoj ujutru budimo, a uveče ležemo.......... što praktično znači da bez izlivanja Božije milosti nema spasenja ni jednom verniku na koga se ona ne izliva. To je isto nakaradno učenje. Jer će Bog pokušavati da spasi svakog pojedinca do Armagedona, a ne do izglasavanja nedeljnog zakona. Koliko će ih spasiti to se ne zna, a i to je već neka druga tema.Pozdrav svima.

To je izokrenut smisao Adventističkog učenja, a ja sam već odgovorio na ovo pitanje, tako da je ovo još jedna neistina.

Vreme Božje milosti prestaje onog trenutka kada se u poslednjem vremenu kada budu nastupili poslednji događaji Jevanđelje objavi svim ljudima, odnosno kada ne bude više nikoga ko bi to Jevanđelje želeo da prihvati, a samo Bog zna kada će nastupiti to vreme jer on najbolje poznaje srca ljudi.

To će se dogoditi nakon uvođenja nedeljnog zakona, kada ljudi budu donosili odluke da li će prihvatiti zakon Antihrista i priključiti se otpalom Vavilonu, ili će poslušati istinu koju budu objavljivali verni u sili Svetoga Duha.

U to vreme doći će do velikih podela, opredeljivanja, obraćenja i otpada, i kada se taj proces odvajanja pšenice od kukolja završi, i kada verni koji su prihvatili istinu budu zapečaćeni Božjim pečatom, a neverni primiti žig Antihrista u Vavilonu, tada će prestati vreme Božje milosti, jer će se ceo svet okrenuti protiv Božjeg naroda u progonstvu, i neće više biti nikoga ko bi prihvatio istinu, svi će svojom ličnom odlukom biti svrstani u dva tabora, jedni u Božji a drugi u Vavilonu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246


U to vreme doći će do velikih podela, opredeljivanja, obraćenja i otpada, i kada se taj proces odvajanja pšenice od kukolja završi, i kada verni koji su prihvatili istinu budu zapečaćeni Božjim pečatom, a neverni primiti žig Antihrista u Vavilonu, tada će prestati vreme Božje milosti, jer će se ceo svet okrenuti protiv Božjeg naroda u progonstvu, i neće više biti nikoga ko bi prihvatio istinu, svi će svojom ličnom odlukom biti svrstani u dva tabora, jedni u Božji a drugi u Vavilonu.

Da, Božiji tabor je adventistička crkva a svi ostali su osuđeni na propast. :D To možeš da pričaš nekoj neizgrađenoj ličnosti i maloj deci. Nekome ko nije upućen u ovu problematiku. Adventistička crkva je uveliko Vavilon Veliki. Pavle je opisao pravu crkvi bez ožilka i mane Efescima 5.27. Da sam sebi postavi slavnu crkvu,koja nema mrlje,ni bore,ili tako što nego da bude sveta i neporočna.Vaša crkva ne da ima bore nego ,kako jednom reče Isabeleta, jedna noga joj je dva metra a druga jedan metar.
 
Natrag
Top