Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Могу само да додам један део снимка једног од мојих модернијих узора, а то је велики борац против јереси и човек који се чудио зашто цркве ћуте док култови расту. На секуларним телевизијама је могао да говори, али су му "хришћани" замерали да не шири љубав. Такође је будио хришћане да морамо да бранимо хришћанство од лажи и напада на базичне хришћанске доктрине, а једна од њих је и Тројство (Три Сведока).Говори о потискивању истине док култови бујају. Многи се не учлане у секту, али покупе по неку јерес и нападају Цркву не знајући шта раде.


Надам се да разумете енглески, а ускоро ћу се потрудити да преведем, ако не ја онда неки професионални преводилац. Браћо и сестре, базичне хришћанске доктрине се морају бранити од јереси (лажних и изврнутих наука)! Оканите се приче о љубави, ми прво морамо да истрајемо у истинитом исповедању вере, а не љубљењу са лажима (јеретицима: култовима и сектама, окултним и паганским, прохришћанским и антихришћанским). Не смемо бити заједничари са њима, тако се одричемо Христа.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
То ти говорим, ти још увек држиш Милерову јерес коју си покупио од "сведока". Оспораваш Духа Светога и једном сам те већ укорио због тога, тебе ради, не да себе уздижем. Три Сведока (Тројство) је базична хришћанска доктрина на коју ови култови нападају, а ти још увек држиш ту јерес иако си их напустио. Више пута смо то прошли и то нарочито са "сведоцима" и муслиманима, али ти и даље држиш да је то у реду. И адвентисти су у почетку оспоравали Тројство, а касније пробирали од канона шта им одговара и са чиме се Хеленино "пророковање" слаже. Вероватно још увек верујеш да је Исус Михаило, али да не ситничарим.

Ako je jeres onda nije Milerova nego ČT. Rasela Miler je bio adventista a ne JS. I ja tebi govorim da si ti i adventisti u jeresi zbog vere u TRI BOGA. Sad smo jedan jedan. Možemo o tome koliko hoćeš jer si isključiv. To znači mogu ti se izneti bilo kakvi dokazi ti ostaješ pri svom. Razlog : Mržnja prema hrišćanskim sekturinama.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Запитај се само једно једино питање: ко говори као ти? Види које су то "групе" људи и знаћеш да ли си у праву или у криву. Знаћеш да си изманипулисан да оспораваш хришћанство иако верујеш да си у истини.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно. (1.Јованова 5)


1 John 5:7 Greek Study Bible (Apostolic / Interlinear)

ὅτι τρεῖς εἰσιν οἱ μαρτυροῦντες,



KJV with Strong's
For there are three that bear record in heaven the Father the Word and the Holy Ghost and these three are one



Као што су адвентисти у почетку оспоравали Тројство (Три Сведока), тако и Раселови пулени. Из истог су масонског легла изашли. Исти људи су били међусобно повезани и координирано радили на оснивању неколико секти. Да би се издвојило неколико јасних праваца, увођене су специфичне доктрина. Ти следиш једну заједничку за адвентисте. сведоке, муслимане. Адвентисти су се касније окренули и прихватили доктрину о Тројству.

Постоји тема о Тројству, да не идемо даље око тога. Само ти братски говорим да се оканеш те јереси што пре. Само погледај ко тако говори и све ће ти бити јасно.

"Razlog : Mržnja prema hrišćanskim sekturinama. "

Не, не и само не! Да ли ти волиш истину? Наравно. То значи да мрзиш лаж. Или волиш и лаж? Видиш, ја презирем лаж. Не презирем људе, напротив, али лаж мрзим. Ако толико мрзим лаж, то аутоматски значи да више од свега волим истину. А то што неко хоће да ми пришије да мрзим некога кога и не познајем, то не може да прође. јер ја осуђујем лажи и преваре како појединаца, тако и одређених група веома моћних и утицајних људи. То су радили многи апостоли на почетку другог века, то су радили апологети вере кроз свих 2000 година. У њима видим узоре и своју сврху.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovaj stih 1.Jovan 5. 7-8. je prepravljen proveri da li tako glasi u izvornim i novijim prevodima. Zar ne vidiš da govorim o svom ličnom shvatanju. Imam svoju ličnu ideologiju. To što je Rasel rekao o Isusu i Trojstvu takođe smatram da nije tačno jer su podcenili Isusa kao Stvoritelja. Imam svoje lično shvatanje koje se ne uklapa ni u jednu religiju. Sa druge strane želim da budem u miru sa svima koji vole i objavljuju Hrista kao spasitelja.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно, тако и адвентисти тврде да је преправљано где им не одговара (кажу фалсификовано). Тако тврде и сведоци, тако тврде и муслимани. Тврде и мормони и многи други, али није битно...апостоли као да су знали да ће те секте да се појаве па су специјално због њих мењали Писмо. Једноставно питање: зашто би неко то тврдио? Наравно, биће прича коју си чуо да је Константин мењао, стандардно.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Могу само да додам један део снимка једног од мојих модернијих узора, а то је велики борац против јереси и човек који се чудио зашто цркве ћуте док култови расту. На секуларним телевизијама је могао да говори, али су му "хришћани" замерали да не шири љубав. Такође је будио хришћане да морамо да бранимо хришћанство од лажи и напада на базичне хришћанске доктрине, а једна од њих је и Тројство (Три Сведока).Говори о потискивању истине док култови бујају.Многи се не учлане у секту, али покупе по неку јерес и нападају Цркву не знајући шта раде.


Baš me interesuje, da li se neko ovdje prepoznao?!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ako je jeres onda nije Milerova nego ČT. Rasela Miler je bio adventista a ne JS. I ja tebi govorim da si ti i adventisti u jeresi zbog vere u TRI BOGA. Sad smo jedan jedan. Možemo o tome koliko hoćeš jer si isključiv. To znači mogu ti se izneti bilo kakvi dokazi ti ostaješ pri svom. Razlog : Mržnja prema hrišćanskim sekturinama.


Peko brate pa sta je stobom?ja te poznajem vise i bolje nego oni svi zajedno.

Sta to radis?taman si se otarasio svedoka,a sad si se uhvatio adventa,iako odlicno znas da su oni jedna sekta Milera potom rasela,EGW itd.

Razocarao si me peko!Na temi JS-ka si izjavio takvu stvar,posle semljotresa u japanu,a ovde se slihtas adventistima,pa ih po malo napadas,pa posle nas,dali si shvatio koji si ti u stvari licimer???

Dali ti sam znas uopste u sta ti verujes?preispitaj svoju veru s prva pa onda pisi po forumu, a tako se prosto blamiras!barem na moje oci,neznam kako te drugi procenjuju ali ja znam 100% da si licimer i nista vise,i ti znas zasto ja tako mislim.

Nikad nisi mogao samnom i s tripom da izadjes na kraj,zato i uvek kao i onda pre ces da stitis jeres,nego istinu jeretik si ti prijatelju a da toga nisi ni svestan.A jeretik uvek ostaje jeretik,vuk dlaku menja ali cud nikad!!!!

Pozdrav od Gere.


 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246

Nikad nisi mogao samnom i s tripom da izadjes na kraj,zato i uvek kao i onda pre ces da stitis jeres,nego istinu jeretik si ti prijatelju a da toga nisi ni svestan.A jeretik uvek ostaje jeretik,vuk dlaku menja ali cud nikad!!!!

Pozdrav od Gere.



Zašto bi se ja nekom šliktao i izlazio na kraj sa vama, pogotovu tebi i tripu i adventistima. Nikome se ja ne šliktam nego vidim mržnju među vama a svi ste kao hrišćani. Tanka je ta linija između vašeg "hrišćanstva" i satanizma, baš.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zašto bi se ja nekom šliktao i izlazio na kraj sa vama, pogotovu tebi i tripu i adventistima. Nikome se ja ne šliktam nego vidim mržnju među vama a svi ste kao hrišćani. Tanka je ta linija između vašeg "hrišćanstva" i satanizma, baš.
To vidis ti,a ne ja i momci mi nikog ne mrzimo,otkud ti to?da mi mrzimo nekog?Sam hrist je bio zestok,a ucio da je naveca zapovest ljubi bliznjeg svoga kao samog sebe.

Peko znam te vrlo dobro,jeretik si i bices takvim,do smrti.Vuk dlaku menja ali cud nikada!!!!!

Meni nemoras da se opravdavas znam te vro dobro.Ti nikad nisi i neces verovati da je Isus Bog,ali ces uvek verovati da je Mihail u to sam se ubedio davno a i sada.A ko veruje da je Bog andjeo on sebi kopa grob a ne zivot vecni.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nije baš tako. Isus je bio i manji od anđela bio je i čovek pa se ponizio i kao čovek. Ali sad je Bogu Ocu sa desne strane uzvišen iznad svih nebesa i nema drugog imena pod nebom kojim bi se mogli spasiti. Da li je Arhanđel Mihailo Isus malo je diskutabilno i ne bi o tome mada nije toliko ne bitno. Osim toga ovo je tema o adventistima.
 
Natrag
Top