Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adventisticki hriscani veruju:

Bog Sin
Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Hristov život, smrt i vaskrsenje
U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski grijeh, tako da oni koji vjerom prihvate ovo pomirenje mogu imati vječni život, a cjelokupno stvaranje može bolje razumjeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš grijeh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamjena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobjedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje čvrsto obećanje o konačnoj pobjedi nad grijehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koljeno na Nebu i na Zemlji. (Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korinćanima 15,3.4.20-22; 2. Korinćanima 5,14.15.)
Iskustvo spasenja

U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za grijeh, grijehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osjećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grješnost, kajemo se zbog svojih prijestupa, i upražnjavamo vjeru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamjene i Primjera. Ova vjera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Riječi i dar je Božje blagodati. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti grijeha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudionici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu. (2. Korinćanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ево га, креће опет од "нуле". Већ је смешно.


Pa mi ti si se odrekao ptravoslavlja i na sva usta hulis na njega kao i svi tvoji pajdasi.
A ono sto ste vi dokazali, valda mislis na ono sto si svecano izjavipo "da adventisati uce svoju dacu d aje Biblija prpravljamna" i ti to nazivas doikaz o istini. Sramota.

Нити сам се одрекао православља (као ти што си се одрекао и отишао у секту), нити имам намеру. То што сам "погледао у своје око и видео да упада труње", не значи да треба одмах да оснивам своју секту или да одем у неку (као ти).

А то да је Библија фалсификована нисам ја рекао него твој друг из секте. Тамо где му није одговарао мој цитат из Новог завета, он је изјавио да је тај део фалсификован. Само не знам зашто би био, као да је неко знао да ће се појавити адвентисти, па мењао текст. Тада сам нашао оригинал на грчком језику и доказао да је превод на српски добар, на шта се твој другар направио да "не види". Исто као што ти радиш.

Дакле, морам ли опет да постављам питање у вези Алаха или ћеш се довека правити луд?
Шта мисли ваш "управни одбор" о томе што неки од вас признају Алаха, а неки одбијају да га прихвате за бога? Зашто си га ти признао, а Драган није? Имате ли неки званичан став по том питању?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ево га, креће опет од "нуле". Већ је смешно. ...
A joooooj !
Pa onda on dok izlepi ovde sav adventističi materijal, pošto je krenuo od O, meni će da odgovori na ovaj moj post:
Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala.

NA KUKOVO LETO !!!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Pa mi ti si se odrekao ptravoslavlja i na sva usta hulis na njega kao i svi tvoji pajdasi.
A ono sto ste vi dokazali, valda mislis na ono sto si svecano izjavipo "da adventisati uce svoju dacu d aje Biblija prpravljamna" i ti to nazivas doikaz o istini. Sramota.

Kao prvo svedok sam da se Adrian nije odrekao pravoslavlja,i ne hulio na njega,a vec govori koje nedostatke ima crkva.

A vi adventisti znate koje nedostatke ima vasa crkva i umesto da je kritikujete,vi je jos velicate,to je nesporazum koji se vodi ovde.

Pozdrav od Gere.


Adriane, a cim si to dokazao?
Vi ste samo pricali, i razumeo sam da biste hteli da do to dokazete sta hocete, ali nemas cime.
Za zdrvastvenu reformu zar nismo mmi dolkazali naucmnim dokazima da Adventisti zive udobnije i doze od 9-12 godina od svojih suseda. Pa ko je onda dokazao?




Sarrdy, zasto pricas makar sta.
Priulozio sam ti pitanja koja sam ti postavlja ko zna koliko puta i niikad nisi odgovorio na njih.
Sad sam ti ih ponovoi postavio i ti umesto da odgogvoris na pitanja ti meni drzis prediku.
Ovo je diskusija, razmena misljenja a ne monolog.

Eto i sad sam postavio pet postova nisi ni na jedna odgovrio. Ja pitam jedno a ti pricas deset.
Moze li se na takav nacin diskutovati?

Sver najbolje



Sarrdy,
pa zar ne vidis da sam pregledao skoro sve tvoje postove iz kojih ti dajem komentare i odgovore?
Mozda si negde nesto i rerkqao, ali nikad mi nisi odgobvorio na oviuh sedsam pitanja a znas sta si izjaviuo o advnetistima.

Miko brate! ja sam takodje pregledao sve postove,ti kazes samo sedam pitanja,a ja kazem da vi niste odgovorili na stosedam pitanja!
a umesto odgovora pravili ste nas blesavima.

Pozdrav od Gere.


A joooooj !
Pa onda on dok izlepi ovde sav adventističi materijal, pošto je krenuo od O, meni će da odgovori na ovaj moj post:


NA KUKOVO LETO !!!

Da te ispravim onako bracki:na kukovo leto a mozda ni tada!

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Adventisticki hriscani veruju:

Bog Sin
Bog vječni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svijetu. Za svu vječnost živi Bog postao je i čovjek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je djevojka Marija. Živio je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primjerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grijehe i umjesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vaznio se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Hristov život, smrt i vaskrsenje
U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski grijeh, tako da oni koji vjerom prihvate ovo pomirenje mogu imati vječni život, a cjelokupno stvaranje može bolje razumjeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš grijeh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamjena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobjedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje čvrsto obećanje o konačnoj pobjedi nad grijehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koljeno na Nebu i na Zemlji. (Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korinćanima 15,3.4.20-22; 2. Korinćanima 5,14.15.)
Iskustvo spasenja

U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za grijeh, grijehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osjećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grješnost, kajemo se zbog svojih prijestupa, i upražnjavamo vjeru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamjene i Primjera. Ova vjera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Riječi i dar je Božje blagodati. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti grijeha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudionici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu. (2. Korinćanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)

Ha,ha,ha,ha!opet ti sa svojom simbolikom LUTERA,MILERA! 10x sam te pitao ko i zasto i skojim pravom je promenio kanonski simbol vere!?

A simbol glasi ovako:
Символ вјере

[TABLE]
[TR]
[TD][/TD]
[TD]За више информација погледајте чланак Никејско-цариградски симбол вере[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Основна учења Православне цркве су изнијета у Никејско-цариградском симболу вјере који је усвојен на васељенским саборима у првим вјековима хришћанства. Они су били обавезујући за цијелу Цркву, све до Великог раскола (1054).
Вјерујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих вијекова; Свјетлост од Свјетлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;И Који је распет за нас у вријеме Понтија Пилата, и страдао и био погребен;И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;И Који се вазнео на небеса и сједи са десне стране Оца;И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.Исповиједам једно Крштење за опроштење гријехова.Чекам васкрсење мртвих.И живот будућега вијека.Амин.

Wikipedija.

Nema tu sta da se prica mnogo, sve je jasno,od 1054-te pa na dalje pocinje jeres i radjaju se dominacija ,za dominacijom.
Privatne crkvene zajednice kojima je za cilj da se na ovcama Isusovim obogate,sto je normalno za kapitalisticke drzave!

Islam je prva dominacija od Hrista-prva jeres.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

Sarrdy,
Lepo je to sto jednako postavljas pitanja i zahtevas da ti na njih odgovaramo, a posmatraj kako si ti odgovorio na niz pitanja koja sam ti postavio:

OVO SU PITANJA ZA SARRDYA:

1. Zbog cega su Izrauljvci uzimali DVA JARCA?
2. Koga predstavlja prvi jarac koji je zaklan, cija zrtva je prineta na oltar i cija krv je uneta u Svetinbju nad svetinjama?
3. Sta predstavalja unosenje krvi u Svetinju nad svetinjama?

4. Koga predstavlja DRUGI JARAC? Zasto i on nije zaklan i prinet na zrtvu, nego je ostao ziv?
5. Sta predstavlja to kada je prvosvestenik Aron stavio obe ruke na zivoga jarca i nad njegovom glavom ispovedio grehe celog Izrailja za tu godiunu?
6. Sta se deslio sa zivim jarsom i sa gresima koji su preneti na njegovu glavu?
7. Kome ih je zivi jarac odnneo?
Kad odgovoris na sva ta pitanja, onda odgovori i na ovo: Da li je biblijsko ucenje da na kraju svi gresi koji su prouzrokovani sotoninim otpadom od Boga padaju na njegovu glavu?

Ne zaboravi, da su ti isti gresi, najpre ispovidjeni nad jarcom koji je prinet na zrtvu i cija ktrv je uneti u Svetinju nad svetinjama i tako je ociscena Svetinja i narod je dobio oprostenje.
Objasni nam, da li je narod dobio oprostenje na taj nacin sto je zivi jarac odneo sve njihove grehe stoni u pustinju, ili su dobili oprostenje kroz zrtvu jarca koji je zaklan i prinet na zrtvu icija krgv je uneta u Svetinjuu nad svetinjama?

Ako ovo razumes onda vise nikad neces reci da na kraju prenoisenje greha na sotonu nije biblijski.

Evo kako je Sarrdy odgovorio:
1795. Mikane, stalno zaboravljaš TRI vrlo važne stvari:

1. Da znamo kakav si, i kolika je tvoja ljubav, poštenje i Biblijsko znanje;

2. Da znamo koga i šta braniš i ko stoji iza tvoje Crkve;

3. Da tvoja Crkva ima 33 teme za krštenje.

Ima li ovoi ikakve veze sa predmetom koji smo proucavali i sa pitanjima koje sam postaviuo? Nema bas ni malo.

Sarrdy nastavlja:
Znamo te i mi ovde sa foruma. Preko 200 postova smo razmenili sa tobom. Znamo te kako dišeš!


Zar se ovako diskutuje? Zar ovakav covek zasluzuje da mu odgovorimo i na jendo pitanje?
tamo gde Bog cuti,covek treba takodje da cuti. vi adventisti postavite neku tezu o dva jarca i onda umislite da ste je dobro redsili. ali ako Bog cuti i ne kaze nista oko toga onda ostaje da se stvar dovede Biblisjiki u neki sklad.
kako opnda jedan jarac moze predstavljati nase grehe koji idu na satanu?! od kad satana moze preuzeti mesijanstvo. zasto bi onda Isusovo zrtvovanje u opste bilo centar sveg Pisma,ako ta zrtva nije jedina koja brise sve nase prestupe?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"od kad satana moze preuzeti mesijanstvo. zasto bi onda Isusovo zrtvovanje u opste bilo centar sveg Pisma,ako ta zrtva nije jedina koja brise sve nase prestupe? "

Апсолутно, јасно је као дан какву погибељну јерес они проповедају, а праве нас блесавима и труде се да прикажу како ми њих мрзимо. Такво им је учење и својим верницима усађују страх од људи (параноја) да ће њих неко да прогони. А они све јачи и богатији. И све то не виде, важно да се држе теорије о два јарца.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
tamo gde Bog cuti,covek treba takodje da cuti. vi adventisti postavite neku tezu o dva jarca i onda umislite da ste je dobro redsili. ali ako Bog cuti i ne kaze nista oko toga onda ostaje da se stvar dovede Biblisjiki u neki sklad.
kako opnda jedan jarac moze predstavljati nase grehe koji idu na satanu?! od kad satana moze preuzeti mesijanstvo. zasto bi onda Isusovo zrtvovanje u opste bilo centar sveg Pisma,ako ta zrtva nije jedina koja brise sve nase prestupe?
Za to isto sam ih ja prvi ukorio ovde, ali su mi onda rekli da sam lažac, sotonski sluga, zao čovek.......ostalo možeš i sam pročitati ako želiš polazeći od PRVOG posta na temi ADVENTISTI.
A onda sam im na to još par postova i objasnio o čemu se radi i da se nikako jarac od godinu dana, bez mane, na Yom Kippur, ne može u jednom slučaju žrtvovati kao Hrist a u drugom slučaju kao satana.
Ali su onda posle toga kada sam im to rekao poludeli, i više puta su postirali kako u tom činu (3.Mojs.16) - PRVI jarac predsavlja Hrista, a DRUGI jarac SOTONU !

Podsetio bih te brate da Adventna Crkva smatra za sebe da je to JEDINA CRKVA KOJU JE BOG podigao u ovo vreme da nam prenese ISTINITO JEVANĐELJE, a ne onako kako mi pogrešno mislimo i shvatamo.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Najpametnije na ovoj temi mi deluje urednik koji vas je pustio da se pokažete u pravom svetlu. Najbolje sami govorite kakvi ste a pošto je ateista samo vas je pustio da se pokažete kao kavgadžije a takvi nemaju nikakvog udela sa Hristom. I adventisti i oni koji ih napadaju na ovoj temi pokazali su se kao nerazumni idio.. jer samo da su se setili poznate narodne ...da pametniji popušta ne bi ovako ljagali Hrista. Užasni ste. Uzgred ako želite da dokažete da Azazel nije demon ili Satana treba da odgovorite šta je ako nije to pa tek onda da nastavite raspravu dostojo čoveka. Imam utisak da su neki ateisti vredniji i dostojniji Božijeg carstva nego ovi što se deklarišu kao Hrišćani.
 
Natrag
Top