Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
UPOZNAVANJE muško-žensko

dobro si primetio,izbegavanje dijaloga je prvi znak da neko nema dokumentovan odgovor ne na coveka vec na svetoga Duha.
Hvala brate, i samo još nešto da li smo mi došli da upoznamo jedni druge, gde živimo, kolika nam je plata, u koju Crkvu idemo, ko nam je pastor, kada i gde smo se krstili............ ili da upoznamo Adventizam !?

Pored toliko sajtova za UPOZNAVANJA, samo nam fali još da se na temi ADVENTISTI upoznajemo ! Pa čemu onda toliki sajtovi za te stvari ?
Pozdrav:
...
1. Koja opasnost vam preti od mene. Da sam ja i 100 X gori od Mikinog viđenja moje malenkosti ?
2. Ja vam ne mogu uzetu pare ! A Adventisti to mogu itekako. Oni su majstori za izvlačenje novca.
3. Ja vas ne mogu odvesti u propast, a Adventist sa stotinama njihovih jeresi najverovatnije;
4. Ja vam ne mogu uzeti vaše nekretnine. A Adventisti su majstori za to;
5. Ja vas ne mogu napraviti bezduševnim i bez ljubavi, jer nisam svake subote sa vama na Bogosluženu i svak srede i petka na molitvenim sastancima i predavanjima. A Adventisti mogu veoma lako jer imaju organizaciju iza sebe koji vas prave takvim......
6. Ja vam ne mogu isprati mozak, jer ja držim samo DVE stvari (Matej 22,40) a Adventisti 150.
Pa sada vi vidite od koga se trebate ovde paziti. Da li od mene ili Adventista ?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da li je SPAM ili ne određuje UREDNIK, a ne šta je ISTINA !
I SPAM najgore vrste neki UREDNIK može proglasiti da nije. I nasuprot toga i neki post koji nije SPAM on može obrisati kao SPAM. Jer je u njegovim rukama '' i nož i pogača !''.
Vreme Božije Milosti.


Je jako bitna stvar u našim životima. Iz mnogo razloga. Ja bih sada naveo samo 3 radi lakšeg razumevanja:

1. Njom se ujutru budimo i ustajemo iz kreveta;
2. Takođe se istom tom milošću pripremamo uveče za počinak i ležemo u krevet. Da nema nje, niti bi se ujutru probudili, niti uveče legli;
3. Takođe se njom spašavamo – Zadobijamo večni život. Ona je zaista jedna od neverovatnih Božijih osobina.

Dosta stihova to potvrđuje, zato bih izdvoio samo dva:

Матеј 28:20 Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.
Јован 3:16 Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.



Znači Bog će sve učiniti da pokuša spasiti svako ljudsko biće do Armagedona !
Ako u tome neuspe krivica je isključivo čovekova.

Međutim ni Mika, ni Laodikeja se ni posle 10 mojih apela nisu udostojili odgovoriti na ovo moje pitanje !
Zašto ?
Pa razlog je vrlo prost.
Zato što je to jedno od najvećih jeresi Adventističke Crkve.
A oni su vešto ibegavali o tome reči JEDNO SLOVO !
I Vera021 je to objasnila, i ja. Njih ne zanima vaše spasenje, već vaš novac. Zato sam vas upravo i pozivao više puta u njihovu Crkvu da se uverite u to. I oni će sve uraditi da vas zbog toga uvuku u Adventnu Crkvu. I uvek ignorisati vaša pitanja i vaše postove, i dalje raditi isključivo na marketingu Adventne Crkve.
A umesto toga bitno je da su postirali ovo:






...........

Pročitajte ovih par postova. Ja sam ih pročitao. Puno ćete saznati kakvi su Adventisti i na šta su sve spremni ne bi li stopirali istinu:

1. Niti imaju ikakve veze sa temom – Čist spam kao suza !
2. Niti ima JEDNO slovo o tako važnoj stvari kao što je IZLIVANJE BOŽIJE MILOSTI;
3. Niti ima veze sa istinom – Jer tu nema pitanja u vezi ADVENTIZMA , već u vezi MOG LIČNOG ŽIVOTA, kao i taznih izmišljenih zaključivanja o meni.....;
4. Takođe tu je Mika pomešao i izjave drugih forumaša, sa mojim, a sve u cilju ZATRPAVANJA teme Adventisti sa drugim stvarima, ne bi li ikako ZAUSTAVIO PRODIRANJE ISTINE o Adventizmu.
5. Za to se nije libio ići i do 150-160 stranica u nazad, a šta mislite koliko vam je vremena potrebno za to !? A da nam odgovori na neko prosto pitanje o Adventistima, mu je teško.

Zašto je spam i zatrpavanje:

1. Koja opasnost vam preti od mene. Da sam ja i 100 X gori od Mikinog viđenja moje malenkosti ?
2. Ja vam ne mogu uzetu pare ! A Adventisti to mogu itekako. Oni su majstori za izvlačenje novca.
3. Ja vas ne mogu odvesti u propast, a Adventist sa stotinama njihovih jeresi najverovatnije;
4. Ja vam ne mogu uzeti vaše nekretnine. A Adventisti su majstori za to;
5. Ja vas ne mogu napraviti bezduševnim i bez ljubavi, jer nisam svake subote sa vama na Bogosluženu i svak srede i petka na molitvenim sastancima i predavanjima. A Adventisti mogu veoma lako jer imaju organizaciju iza sebe koji vas prave takvim......
6. Ja vam ne mogu isprati mozak, jer ja držim samo DVE stvari (Matej 22,40) a Adventisti 150.
Pa sada vi vidite od koga se trebate ovde paziti. Da li od mene ili Adventista ?

Najiskreniji da budem i ja sam ovde bio iz interesa. Eto priznaću da bi sve maske pale.
Radi ovog stiha:

Јаков 5:20 Нека зна да ће онај који обрати грешника с кривог пута његовог спасти душу од смрти, и покрити мноштво греха.


I da bih na Nebu imao što više ljudi koje sam poznavao u ovom životu. Istu tu želju sam gaio i prema Miki i Laodikeji. I sada je gaim, ali nažalost oni mi ne veruju. A ja vam kažem, zaista, Bog mi je svedok da govorim istinu.
Pozdrav:


Sarrdy,
Lepo je to sto jednako postavljas pitanja i zahtevas da ti na njih odgovaramo, a posmatraj kako si ti odgovorio na niz pitanja koja sam ti postavio:

OVO SU PITANJA ZA SARRDYA:

1. Zbog cega su Izrauljvci uzimali DVA JARCA?
2. Koga predstavlja prvi jarac koji je zaklan, cija zrtva je prineta na oltar i cija krv je uneta u Svetinbju nad svetinjama?
3. Sta predstavalja unosenje krvi u Svetinju nad svetinjama?

4. Koga predstavlja DRUGI JARAC? Zasto i on nije zaklan i prinet na zrtvu, nego je ostao ziv?
5. Sta predstavlja to kada je prvosvestenik Aron stavio obe ruke na zivoga jarca i nad njegovom glavom ispovedio grehe celog Izrailja za tu godiunu?
6. Sta se deslio sa zivim jarsom i sa gresima koji su preneti na njegovu glavu?
7. Kome ih je zivi jarac odnneo?
Kad odgovoris na sva ta pitanja, onda odgovori i na ovo: Da li je biblijsko ucenje da na kraju svi gresi koji su prouzrokovani sotoninim otpadom od Boga padaju na njegovu glavu?

Ne zaboravi, da su ti isti gresi, najpre ispovidjeni nad jarcom koji je prinet na zrtvu i cija ktrv je uneti u Svetinju nad svetinjama i tako je ociscena Svetinja i narod je dobio oprostenje.
Objasni nam, da li je narod dobio oprostenje na taj nacin sto je zivi jarac odneo sve njihove grehe stoni u pustinju, ili su dobili oprostenje kroz zrtvu jarca koji je zaklan i prinet na zrtvu icija krgv je uneta u Svetinjuu nad svetinjama?

Ako ovo razumes onda vise nikad neces reci da na kraju prenoisenje greha na sotonu nije biblijski.

Evo kako je Sarrdy odgovorio:
1795. Mikane, stalno zaboravljaš TRI vrlo važne stvari:

1. Da znamo kakav si, i kolika je tvoja ljubav, poštenje i Biblijsko znanje;

2. Da znamo koga i šta braniš i ko stoji iza tvoje Crkve;

3. Da tvoja Crkva ima 33 teme za krštenje.

Ima li ovoi ikakve veze sa predmetom koji smo proucavali i sa pitanjima koje sam postaviuo? Nema bas ni malo.

Sarrdy nastavlja:
Znamo te i mi ovde sa foruma. Preko 200 postova smo razmenili sa tobom. Znamo te kako dišeš!


Zar se ovako diskutuje? Zar ovakav covek zasluzuje da mu odgovorimo i na jendo pitanje?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
POKAZAO SE VUK U OVCIJOJ KOZI 4

Nastavak

Srrdijeve izjave o Bozjem zakonu:

10797. Znači Stari Zavet je bio obavezujući za Jevreje, a Novi za Hrišćane.
I NIŠTA iz Starog Zaveta ne važi za Hrišćane!
Ako je tako Sarrdy, onda to znaci da ni Bozjiu zkaon ne vazi za hriscaner.
To nijedan od hriscanskih crkava ne uci pa ni pravoslavna. Sarrdy gde si ti pokupio te jeresi?
Svakako nastoj da ih prebrpojis i das nam njihpov zbir.
---------------

1074. Za SUBOTU nećete imati BIBLIJSKE STIHOVA, sem poturanja starozavetnih stihova koji eksplicitno na puno mesta govori da su 10 zapovesti date Jevrejima.
Eto otvoren hule, Sarrdy javno odbacuje Bozji zakon.
-------------------------------

Lepo, samo da nam još izvadiš stihove i potvrdiš koji je to BOŽIJI ZAKON koji mi Hrišćani moramo držati da bi se spasili?
Sarrdy jos nije naucio koje je Bozji zakon? Kakva je to nova vrsta hriscana? Jeres do jeresi. Nastavi da ih prebrojavas.
--------------------

1615 Hrist nas je oslobodio tog rekavši da samo DVE ZAPOVESTI VAŽE ZA NAS.
Tako je Sarrdy, ali u isto vreme Hristos je i ovo rekao: “O OVIM DVEMA ZAPOVESTIMA VISI SAV ZAKON I PROROCI.” Matej 22,20. A to znaci da nista nije izostavljeno. Ako iams ljubav prema Bogu drzacers prve cetiri zapovesti ukljucujuci i subotu, a isto tako, ako imas ljubav prema bliznjima neces prestupati ostalih sest. To znaci imati ljubav.
---------------------------

Zakon NE UBIJ, je uvek postojao. Kao i ne čini preljubu...... je uvek postojao.
Ja ne sporim ZAKON (neki njegov deo), već SUBOTU.

OK Sarrdy. Cime ces dokazati da su postojale zapovesti, ne ubij i ne cini preljubu, a ostale zapovesti nisu postojsale? Daj dokaz!

Cime ces dokazati da Subata nije postojala? A sta je ovo: “I svri Boig do sedmoga dana dela svoja i pocinu u sedmi dan… i blagoslovi Bog sedmi dan i posveti ga.” 1. Mojsijeva 2,.2.3.
Da li se ti suprtis Bozjoj izjavi koja glasi: “Sest dana radi i svrsoj sve poslove svoje, a SEDMI JE DAN SUBOTA, tada nemoj raditi ni jednoga posla… Jer je za sest dana Gospod stvorio nebo i zemlju a u sedmi je dan pocinuo, zato je blagoslovio Gostod dan subtni i posvetio ga.” 2. Mojsijeva 20.8-11.

I ti se i posred ovoga usudjujes da kazes da subota nije postojala u vreme Adama, a zapovest ne ubij i ne cini preljube jesu. Da li si svetan da se time odrices Bozje izjave? Da li se Bog prevario?
------------------------

Različite zakone su imali Adam i Eva; Noje; Avram; Mojsije i Hrišćani.
Sarrdy, da li ti mislis da Je Bog kao krojac pa svakome kroji zakon, kao krojac odelo prema uzrastu i dimenzijama? Vars se. Bog je valadar svemira. To njegovo carstvo ima svoj Ustav koji je jednak za sve ljude na zemlji. Taj Ustav je DEKALOG.
------------------------------

Iz poslednjih postova sam tvrdio da SUBOTA se u Pismu ne spominje od Stvaranja do Mojsija
Mozda I jesi to rekao, ali to nije istina, upravo gore sam ti to, iz Biblije u koju ti ne verujes, pokazao.
Pa ako sam u krivu daj MI BIBLIJSKI STIH koji potvrđuje Adventističku jeres da je SUBOTA data Adamu i Eve; Noju; Avramu i Hrišćanima !?

Upravo sma ti gore pokazao, ali to nije Adventisticka jeres, nego vecna ISTINA koju je licno Bog potvrdio.
Ja govorim sve vreme o 4 različita zakona – Za Noja, Za Avrama, Za Mojsija i za Hrišćane. I da su oni različiti. Prema tome nije ISTI ZAKON DAT Mojsiju, Noju, Avramu i Hrišćanima.

Pogresno shvatanje Sarrdy, od pocetka postojao je jedan moralni zakon a to je Dekalog, on je bio odredjen za sve ljude. Dekalog je prenosen usmenim predanjem do Mojsija i tada ga je Bog napisao. Po Dekalogu Kajin je znao da je kriv za ubistvo, po dekalogu Prepotopni svet je bio ogrzao u bezakonu i osudjen na propast. Dekalog je Avram prenosio svojim pokolenjima i Dekalog je Bog svojim prstom napisao na plocama. To je vecni Bozji zakon. Taj zakon dat je za sve ljude na zemlji i za sva vremena.

Moze li biti hriscanin i onaj koji se suproti Bogu i ponizava Njegov zakon koji je merilo Bozje pravde?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sarrdy,
Lepo je to sto jednako postavljas pitanja i zahtevas da ti na njih odgovaramo, a posmatraj kako si ti odgovorio na niz pitanja koja sam ti postavio:

OVO SU PITANJA ZA SARRDYA:

1. Zbog cega su Izrauljvci uzimali DVA JARCA?
2. Koga predstavlja prvi jarac koji je zaklan, cija zrtva je prineta na oltar i cija krv je uneta u Svetinbju nad svetinjama?
3. Sta predstavalja unosenje krvi u Svetinju nad svetinjama?

4. Koga predstavlja DRUGI JARAC? Zasto i on nije zaklan i prinet na zrtvu, nego je ostao ziv?
5. Sta predstavlja to kada je prvosvestenik Aron stavio obe ruke na zivoga jarca i nad njegovom glavom ispovedio grehe celog Izrailja za tu godiunu?
6. Sta se deslio sa zivim jarsom i sa gresima koji su preneti na njegovu glavu?
7. Kome ih je zivi jarac odnneo?
Kad odgovoris na sva ta pitanja, onda odgovori i na ovo: Da li je biblijsko ucenje da na kraju svi gresi koji su prouzrokovani sotoninim otpadom od Boga padaju na njegovu glavu?

Ne zaboravi, da su ti isti gresi, najpre ispovidjeni nad jarcom koji je prinet na zrtvu i cija ktrv je uneti u Svetinju nad svetinjama i tako je ociscena Svetinja i narod je dobio oprostenje.
Objasni nam, da li je narod dobio oprostenje na taj nacin sto je zivi jarac odneo sve njihove grehe stoni u pustinju, ili su dobili oprostenje kroz zrtvu jarca koji je zaklan i prinet na zrtvu icija krgv je uneta u Svetinjuu nad svetinjama?

Ako ovo razumes onda vise nikad neces reci da na kraju prenoisenje greha na sotonu nije biblijski.

Evo kako je Sarrdy odgovorio:
1795. Mikane, stalno zaboravljaš TRI vrlo važne stvari:

1. Da znamo kakav si, i kolika je tvoja ljubav, poštenje i Biblijsko znanje;

2. Da znamo koga i šta braniš i ko stoji iza tvoje Crkve;

3. Da tvoja Crkva ima 33 teme za krštenje.

Ima li ovoi ikakve veze sa predmetom koji smo proucavali i sa pitanjima koje sam postaviuo? Nema bas ni malo.

Sarrdy nastavlja:
Znamo te i mi ovde sa foruma. Preko 200 postova smo razmenili sa tobom. Znamo te kako dišeš!


Zar se ovako diskutuje? Zar ovakav covek zasluzuje da mu odgovorimo i na jendo pitanje?


1. Post je bez reference (linka), pa me mrzi da tražim original. Ja inače UVEK DAM I ORIGINAL (klikom na isti izađe;)

2. Opet još jedan jako indikativan post !
Koliko nas forumaša te je upozorilo da nije tema Šarrdy a ti kao onaj vojnik iz filma ‘’KO TO TAMO PEVA’’ što stalno viče :’’NAZAD, NAZAD’’. Znači tebi je džabe pričati. Tebe samo interesuje da odbraniš Adventističku nauku ne birajući sredstva i ne slušajući ostale.
Što ponekad zna dosta iritirajuće da bude.
[url]http://www.youtube.com/watch?v=wH10CzjoKs4
[/URL]
Zato i ponekad odgovorim kao što sam odgovorio. Jer ti jednostavno na neka naša pitanja NIKADA ne odgovoriš. Kao u slučaju:’’ PRESTANKA IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI’’, što je jedna od najvećih jeresi Adventističke Crkve. A upotno tražiš da ti se odgovori na tvoja pitanja.


3. Pa što je i najcrnje, na sva tvoja pitanja ti se odgovorilo. Tako i za ovo. Jer znaš da sam ti više puta rekao da apsolutno znam kompletnu nauku Adventizma. Znači lako je naći postove pre ovog tvog navedenog i videti da li govorim istinu. Prema tome zašto po 10-ti put postavljati isto pitanje.

Tako da sve to rezultuje ovakav moj post. Mrzi me da tražim jer me interesuje samo naučavanja Adventističke Crkve, inače bih ovakvih tvojih postova našao koliko voliš.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
1. Post je bez reference (linka), pa me mrzi da tražim original. Ja inače UVEK DAM I ORIGINAL (klikom na isti izađe;)

2. Opet još jedan jako indikativan post !
Koliko nas forumaša te je upozorilo da nije tema Šarrdy a ti kao onaj vojnik iz filma ‘’KO TO TAMO PEVA’’ što stalno viče :’’NAZAD, NAZAD’’. Znači tebi je džabe pričati. Tebe samo interesuje da odbraniš Adventističku nauku ne birajući sredstva i ne slušajući ostale.
Što ponekad zna dosta iritirajuće da bude.
Ko to tamo peva-nazad - YouTube

Zato i ponekad odgovorim kao što sam odgovorio. Jer ti jednostavno na neka naša pitanja NIKADA ne odgovoriš. Kao u slučaju:’’ PRESTANKA IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI’’, što je jedna od najvećih jeresi Adventističke Crkve. A upotno tražiš da ti se odgovori na tvoja pitanja.


3. Pa što je i najcrnje, na sva tvoja pitanja ti se odgovorilo. Tako i za ovo. Jer znaš da sam ti više puta rekao da apsolutno znam kompletnu nauku Adventizma. Znači lako je naći postove pre ovog tvog navedenog i videti da li govorim istinu. Prema tome zašto po 10-ti put postavljati isto pitanje.

Tako da sve to rezultuje ovakav moj post. Mrzi me da tražim jer me interesuje samo naučavanja Adventističke Crkve, inače bih ovakvih tvojih postova našao koliko voliš.

Eto svi smo svedoci da ni sada nisi odgovporio na moja pitanja, a tvrdis da pogresno verujemo.

Sarrdy gde su odgovori?
Mi diskutujemo a ne drzoimo predavcanja.
Znaci nemas odgovora.

A;li si znao da izgovris bezumlje koje cu tiu kasnije navesti.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Колико је постова до сада било где смо доказали да је адвентистичко учење јерес и несхватање, тј. извртање јеванђеља. Доказано је и како је уведена "здравствена реформа" (да се смањи сексуална жеља мушкарцима - болесни ум Хелене Вајт), како је пробала да уведе "реформу облачења" (говорила је да је Бог лично дизајнирао гардеробу - болесни ум Хелене Вајт), тврдила је да су се људи и животиње укрштали и тако настајале расе људи (болесни ум Хелене Вајт), увела је суботарење на предлог Јеврејке која је приступила адвентизму (болсни ум Хелене Вајт је имао "визију") и да не набрајам све из почетка.

Па, мислиш да је неко залудан да понавља све Јово-наново као ви што радите? Играш се залуђивања, а јасно је да сте на овом форуму раскринкани као обичан култ и ништа више.
Чак си и Алаха признао! Твој друг из исте цркве је рекао да не признаје Алаха и да је то пагански бог, јесте ли решили то питање или се поново правите блесави и слепи? Наравно, као да ништа није било...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Eto svi smo svedoci da ni sada nisi odgovporio na moja pitanja, a tvrdis da pogresno verujemo.

Sarrdy gde su odgovori?
Mi diskutujemo a ne drzoimo predavcanja.
Znaci nemas odgovora.

A;li si znao da izgovris bezumlje koje cu tiu kasnije navesti.

Sve najbolje
1. TRAŽI u odgovorima !
A ako nećeš da tražiš - Zakuni se ovde na forumu pred svima da ti nismo odgovorili na ova pitanja odnosno da sam ja lažov, pa ću onda ja da ih tražim !

2. Tema je Adventizam, a ne moje verovanje. To ti je do sada reklo barem 5 ljudi a ukupno 50 puta.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Колико је постова до сада било где смо доказали да је адвентистичко учење јерес и несхватање, тј. извртање јеванђеља. Доказано је и како је уведена "здравствена реформа" (да се смањи сексуална жеља мушкарцима - болесни ум Хелене Вајт), како је пробала да уведе "реформу облачења" (говорила је да је Бог лично дизајнирао гардеробу - болесни ум Хелене Вајт), тврдила је да су се људи и животиње укрштали и тако настајале расе људи (болесни ум Хелене Вајт), увела је суботарење на предлог Јеврејке која је приступила адвентизму (болсни ум Хелене Вајт је имао "визију") и да не набрајам све из почетка.

Па, мислиш да је неко залудан да понавља све Јово-наново као ви што радите? Играш се залуђивања, а јасно је да сте на овом форуму раскринкани као обичан култ и ништа више.
Чак си и Алаха признао! Твој друг из исте цркве је рекао да не признаје Алаха и да је то пагански бог, јесте ли решили то питање или се поново правите блесави и слепи? Наравно, као да ништа није било...

Adriane, a cim si to dokazao?
Vi ste samo pricali, i razumeo sam da biste hteli da do to dokazete sta hocete, ali nemas cime.
Za zdrvastvenu reformu zar nismo mmi dolkazali naucmnim dokazima da Adventisti zive udobnije i doze od 9-12 godina od svojih suseda. Pa ko je onda dokazao?


1. TRAŽI u odgovorima !
A ako nećeš da tražiš - Zakuni se ovde na forumu pred svima da ti nismo odgovorili na ova pitanja odnosno da sam ja lažov, pa ću onda ja da ih tražim !

2. Tema je Adventizam, a ne moje verovanje. To ti je do sada reklo barem 5 ljudi a ukupno 50 puta.

Sarrdy, zasto pricas makar sta.
Priulozio sam ti pitanja koja sam ti postavlja ko zna koliko puta i niikad nisi odgovorio na njih.
Sad sam ti ih ponovoi postavio i ti umesto da odgogvoris na pitanja ti meni drzis prediku.
Ovo je diskusija, razmena misljenja a ne monolog.

Eto i sad sam postavio pet postova nisi ni na jedna odgovrio. Ja pitam jedno a ti pricas deset.
Moze li se na takav nacin diskutovati?

Sver najbolje

1. TRAŽI u odgovorima !
A ako nećeš da tražiš - Zakuni se ovde na forumu pred svima da ti nismo odgovorili na ova pitanja odnosno da sam ja lažov, pa ću onda ja da ih tražim !

2. Tema je Adventizam, a ne moje verovanje. To ti je do sada reklo barem 5 ljudi a ukupno 50 puta.

Sarrdy,
pa zar ne vidis da sam pregledao skoro sve tvoje postove iz kojih ti dajem komentare i odgovore?
Mozda si negde nesto i rerkqao, ali nikad mi nisi odgobvorio na oviuh sedsam pitanja a znas sta si izjaviuo o advnetistima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Znamo te i mi ovde sa foruma. Preko 200 postova smo razmenili sa tobom. Znamo te kako dišeš!

Kako si zaključio da ja imam jeres - Da su naši gresi preneti na sotonu ?[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Sarrdy,
evo ti sta si odgovorio na moj komentar:

1795
icon1.png
06-11-2012 17:26


quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32


Ja sam naveo da jedna od zabluda Adventizma, kojim hoće i druge da zatruje, pogrešno tumačenje EGW da SOTONA NOSI NAŠE GREHE – što pismo ne podržava !

Sarrdy, culi smo da si ti izneo tu jeres koju si izmislio, da SOTONA MNOSI NASE GREHE, A to je tvoja laz.
Sotona nikad ne nosi nicije grehe, a jedino Hristos nas je otlkupio od greha i niko drugi.

A to sto ti nikako neces da razumes je nesto potpuno drugo, da svi gresi ucinjeni na nasoj planeti ce kao osuda pasti na sotonu, a to je nesto drugo. Za to sam izeno biblijski dokaz, i nema potreber da uvek ponavljas isto.
-----------------------
Mikane, stalno zaboravljaš TRI vrlo važne stvari:

1. Da znamo kakav si, i kolika je tvoja ljubav, poštenje i Biblijsko znanje;

2. Da znamo koga i šta braniš i ko stoji iza tvoje Crkve;

Pa to i ja znam i svi ostali ljudi koji me poznaju. Gospod Isus Hristos stoji iza moje Crkve i to svi posteni ljudi dobro znaju.


Sarrdy, izneo siu neistinhu o Eleni Vajt na koju sam ti odgovorio:

Evo sta je Elen Vajt pisala o Hristovoj krvi:
“Hristova Krv je jedino delotvorna. Jedino ona moze da cisti nase grehe. Jedino krv Jednorodnoga Sinsa Bozjega koja cini da se mozemo pribliuziti Bogu, Jedino Njegova krvu ‘cisti grehe celoga sveta’.” MS 15, 1897.
“Kroz Hristovu kriv jedino imamo ociscenje greha”. RH Sept. 21, 1886.
Elen Vajt u svojim spisima pisala je 44 puta o vrednosti Hristove krvi za nase spasenje.
Prema tome Izabeleta, zao mi je, ali taj tvoj bajni teolog izneo je neistinu.
Adventisti u tu jnegovu iuzjavu ne veruju niti tako uce.

-----------------------------
2. Da nas Isus nije spasio na Krstu. Sarrdy
Elen Vajt je pisala: “Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkribva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOGT OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.

“Jedino kad razmisljamo o planu spasenja mozemo steci pravu sliku Bozjeg karaktera. Delo spasenja bilo je izraz Njegove ljubavi, ali ijedini Bozji dar da se spase gresni i zavedeni ljiudki rod otkriva beskrajnu dubinu Bozje neznosti i saucesca. ‘Jer Bogu tako omilje svet da je i Sina svojega jedinorodnoga dao da ni jedan koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vgecni.’ Jovan 3,16… Ovim darom ljudi su podignuti iz propasti i ponizenja izazvanog grehom da postanu Bozja deca.” MS II, strk 273-4, prevod.
Elen Vajt na stotine mesta govori o Hristovoj zrtvi otkupljenja na krstu Golgote.
Prema tome kriticari ili neznaju o cemu govore, ili ni ne zele da znaju.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ova tema je, izgleda, zrela za zaključavanje. Ljudi, vidite li kako se nehrišćanski ponašate? Ovdje više nema normalnih rasprava, nego samo optuživanja i vrijeđanja. Možete li jedni druge smatrati ljudima i na taj način razgovarati, a ne da jedni u drugima gledate sotone? Šta je sa hrišćanskom ljubavi i milosrđem? Šta je sa Božijom zapoijedi, ljubi bližnjega svoga kao samog sebe? Jeste li vi bližnji jedan drugome, ili ste smtrni neprijatelji?
Zamolio bih vas da pokušate da ovu dosadašnju svađu i optuživanja pretvorite u normalni i civilizovani dijalog između razumnih ljudi.
 
Natrag
Top