Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Najpametnije na ovoj temi mi deluje urednik koji vas je pustio da se pokažete u pravom svetlu. Najbolje sami govorite kakvi ste a pošto je ateista samo vas je pustio da se pokažete kao kavgadžije a takvi nemaju nikakvog udela sa Hristom. I adventisti i oni koji ih napadaju na ovoj temi pokazali su se kao nerazumni idio.. jer samo da su se setili poznate narodne ...da pametniji popušta ne bi ovako ljagali Hrista. Užasni ste. Uzgred ako želite da dokažete da Azazel nije demon ili Satana treba da odgovorite šta je ako nije to pa tek onda da nastavite raspravu dostojo čoveka. Imam utisak da su neki ateisti vredniji i dostojniji Božijeg carstva nego ovi što se deklarišu kao Hrišćani.

Hvala brate na kritici, nekih od nas koji smo učestovali na ovoj temi, i pohvali Jurivake. I takođe vas pozdravljam kao i pohvalioca ovog tvog posta Isabeletu sa par lepih stihova:

Jakoв 5:20 Neka zna da će onaj koji obrati grešnika sa puta zablude njegove, spasti dušu od smrti, i pokriti mnoštvo grehova.
Jakoв 4:17 Јер који зна добро чинити и не чини, грех му је.

Матеј 23:[SUP]23[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји,лицемери,што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте шта је најпретежније у закону:правду и милост и веру;а ово је требало чинити и оно не остављати. [SUP]24[/SUP] Вође слепе који оцеђујете комарца а камилу прождирете. [SUP]25[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери што чистите споља чашу и зделу а изнутра су пуне грабежа и неправде. [SUP]26[/SUP] Фарисеју слепи! Очисти најпре изнутра чашу и зделу да буду и споља чисте. [SUP]27[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што сте као окречени гробови, који се споља виде лепи а унутра су пуни костију мртвачких и сваке нечистоте. [SUP]28[/SUP] Тако и ви споља се показујете људима праведни, а изнутра сте пуни лицемерја и безакоња. [SUP]29[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што зидате гробове пророцима и красите раке праведника, [SUP]30[/SUP] И говорите: Да смо ми били у време својих отаца, не бисмо с њима пристали у крв пророка. [SUP]31[/SUP] Тим само сведочите за себе да сте синови оних који су побили пророке. [SUP]32[/SUP] И ви допуните меру отаца својих. [SUP]33[/SUP] Змије, породи аспидини! Како ћете побећи од пресуде у огањ паклени?

Матеј 17: [SUP]15[/SUP] И говорећи: Господе! Помилуј сина мог; јер о мени бесни и мучи се врло; јер много пута пада у ватру, и много пута у воду. [SUP]16[/SUP] И доведох га ученицима Твојим, и не могоше га исцелити. [SUP]17[/SUP] А Исус одговарајући рече: О роде неверни и покварени! Докле ћу бити с вама? Докле ћу вас трпети? Доведите ми га амо.[SUP]18[/SUP] И запрети му Исус; и ђаво изиђе из њега, и оздрави момче од оног часа.
[SUP]19[/SUP] Тада приступише ученици к Исусу и насамо рекоше Му: Зашто га ми не могасмо изгнати? [SUP]20[/SUP] А Исус рече им: За неверство ваше. Јер вам кажем заиста : ако имате вере колико зрно горушичино, рећи ћете гори овој: Пређи одавде тамо, и прећи ће, и ништа неће вам бити немогуће.

Јован 8: [SUP]42[/SUP] А Исус им рече: Кад би Бог био ваш Отац, љубили бисте мене; јер ја од Бога изиђох и дођох; јер не дођох сам од себе, него ме Он посла. [SUP]43[/SUP] Зашто не разумете говор мој? Јер не можете речи моје да слушате. [SUP]44[/SUP] Ваш је отац ђаво; и сласти оца свог хоћете да чините: он је крвник људски од почетка, и не стоји на истини; јер нема истине у њему; кад говори лаж, своје говори: јер је лажа и отац лажи. [SUP]45[/SUP] А мени не верујете, јер ја истину говорим. [SUP]46[/SUP] Који ме од вас кори за грех? Ако ли истину говорим, зашто ми ви не верујете? [SUP]47[/SUP] Ко је од Бога речи Божије слуша; зато ви не слушате, јер нисте од Бога. [SUP]48[/SUP] Тада одговорише Јевреји и рекоше Му: Не говоримо ли ми право да си ти Самарјанин, и да је ђаво у теби. [SUP]49[/SUP] Исус одговори: У мени ђавола нема, него поштујем Оца свог; а ви мене срамотите. [SUP]50[/SUP] А ја не тражим славе своје; има који тражи и суди. [SUP]51[/SUP] Заиста, заиста вам кажем: ко одржи реч моју неће видети смрт довека. [SUP]52[/SUP] Тада Му рекоше Јевреји: Сад видесмо да је ђаво у теби: Авраам умре и пророци, а ти говориш: Ко одржи реч моју неће окусити смрт довека. [SUP]53[/SUP] Еда ли си ти већи од оца нашег Авраама, који умре ? И пророци помреше: ко се ти сам градиш ?
[SUP]54[/SUP] Исус одговори: Ако се ја сам славим, слава је моја ништа: Отац је мој који ме слави, за ког ви говорите да је ваш Бог.

Матеј 3:[SUP]7[/SUP] А кад виде (Јован) многе фарисеје и садукеје где иду да их крсти, рече им: Породи аспидини! Ко каза вама да бежите од гнева који иде ? [SUP]8[/SUP] Родите дакле род достојан покајања. [SUP]9[/SUP] И не мислите и не говорите у себи: Имамо оца Аврама; јер вам кажем да може Бог и од камења овог подигнути децу Авраму.

Dela
6:9 Nato se digoše neki iz takozvane sinagoge Slobodnjaka, Cirenaca, Aleksandrinaca te onih iz Cilicije i Azije pa počeše raspravljati sa Stjepanom, 10 ali nisu mogli odoljeti mudrosti i Duhu kojim je govorio.
Dela 9 : 29 Pavle je govorio i raspravljao sa Židovima grčkog jezika pa i oni snovahu pogubiti ga.
Dela 15: [SUP]3 [/SUP]Uto neki siđoše iz Judeje i počeše učiti braću: "Ako se ne obrežete po običaju Mojsijevu, ne možete se spasiti." [SUP]2 [/SUP]Kad između njih te Pavla i Barnabe nasta prepirka i raspra nemalena, odrediše da Pavao i Barnaba i još neki drugi između njih uzađu u Jeruzalem k apostolima i starješinama poradi tog pitanja. [SUP]3 [/SUP]Oni su dakle, ispraćeni od Crkve, prolazili kroz Feniciju i Samariju pripovijedajući o obraćenju pogana i donoseći svoj braći veliku radost.
Dela 17:1-3,11,12,17 Prošavši kroz Amfipol i Apoloniju, stigoše u Solun, gdje bijaše židovska sinagoga. 2 Po običaju uđe Pavao onamo. Tri je subote s njima raspravljao na temelju Pisama. 3 Tumačio je i izlagao: "Trebalo je da Krist trpi i uskrsne od mrtvih. Taj Krist jest Isus koga vam ja navješćujem." 11 Ovi su Židovi bili plemenitiji od solunskih: primili su Reč sa svom spremnošću i danomice istraživali Pisma, da li je to tako. 12 Mnogi od njih stoga povjerovaše, a tako i nemalo uglednih grčkih žena i muževa. 17 Međutim raspravljaše u sinagogi sa Židovima i bogobojaznima, a na trgu svaki dan s onima koji bi se ondje zatekli.
Dela 18:4,19-21 Svake je pak subote raspravljao u sinagogi i uvjeravao Židove i Grke. 19 Stigoše u Efez. Tu ih ostavi, a on uđe u sinagogu i stade raspravljati sa Židovima. 20 Oni ga zamole da ostanu duže vremena, ali on ne pristade, 21 nego se oprosti: "Još ću se, reče, vratiti k vama, bude li Božja volja." I otplovi iz Efeza.
Dela 19 : 8 - 10 Onda Pavao uđe u sinagogu te je tri mjeseca hrabro raspravljao i uvjeravao o kraljevstvu Božjem. 9 Ali kako neki, okorjeli i nepokorni, ocrnjivahu ovaj Put pred mnoštvom, odstupi od njih, odvoji učenike i danomice raspravljaše u školi nekog Tirana. 10 Trajalo je to dvije godine, tako da su svi azijski žitelji, Židovi i Grci, čuli riječ Božju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Šarrdy: Ne vredi ti se toliko komadati jer ništa ni ti nisi bolji od adventista. Takođe imaš jeresi u koje veruješ, to je moje zapažanje. Ono što ne zapažam baš najbolje je da i ja imam jeresi mada nisam svestan toga. Zbog toga sebi ne smem da dam za pravo druge da osuđujem a ti osuđuješ druge to nije tvoje da radiš. Shvati da svi imamo jeresi neko manje a neko više , zato izbaci tu mržnju prema kako kažete sekturinama i oni su Hrišćani. Rasprava je korisna jer ne razmišljamo svi jednako.Neko je na ovoj a neko na onoj frekvenciji tako se bolje izoštrava zapažanje. Adventisti su izneli svoj program kao i ostali, kome se ne sviđa neće ih ni prihvatiti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy: Ne vredi ti se toliko komadati jer ništa ni ti nisi bolji od adventista. Takođe imaš jeresi u koje veruješ, to je moje zapažanje. Ono što ne zapažam baš najbolje je da i ja imam jeresi mada nisam svestan toga. Zbog toga sebi ne smem da dam za pravo druge da osuđujem a ti osuđuješ druge to nije tvoje da radiš. Shvati da svi imamo jeresi neko manje a neko više , zato izbaci tu mržnju prema kako kažete sekturinama i oni su Hrišćani. Rasprava je korisna jer ne razmišljamo svi jednako.Neko je na ovoj a neko na onoj frekvenciji tako se bolje izoštrava zapažanje. Adventisti su izneli svoj program kao i ostali, kome se ne sviđa neće ih ni prihvatiti.
Poštujem tvoje mišljenje samo se ne slažem sa njim.
Jer stih kaže kome je mnogo dano od njega će se i mnogo tražiti.
A ja svojim učenjem ne vodim ljude u pogibao, već ga spašavam od pogibli.
A ti ako nećeš da ljude upozoriš na Adventizma i opasnosti od njega to je tvoja stvar, ja te zbog toga nikada do sada nisam osudio. Pa ni sad. To je tvoje razmišljanje. Moje je da čovek treba sve učiniti kako drugi čovek ne bi završio u krivoj religiji.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@Šarrdy, vjrujem da si činio onako kako si mislio da je najbolje.
Hvala za lijepe biblijske citate. I ja prilažem jedan:

"Pogriješi li tvoj brat, idi i ukori ga nasamo. Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li te, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja. Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik." (Mt 18, 15-17)

Kao što je peko već napisao: kršćani smo. Protiv njih nemamo ništa, samo ne slažemo se s nekim dijelovima njihove nauke. To smo rekli, ti si objasnio i ukazao na kriva učenja, jednom, dvaput... stoputa. Ako ih nisi razuvjerio - a nisi- onda ništa.
Prepustimo Bogu, On zna što i kako...

Nego, zar nam Vjerovanje ( Nicejsko -.carigradsko) nije bilo isto? Sad mi se ne da istraživati o Adventistima, ali bila sam uvjerena da nam je to zajedničko.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
@Šarrdy, vjrujem da si činio onako kako si mislio da je najbolje.
Hvala za lijepe biblijske citate. I ja prilažem jedan:

"Pogriješi li tvoj brat, idi i ukori ga nasamo. Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li te, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja. Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik." (Mt 18, 15-17)

Kao što je peko već napisao: kršćani smo. Protiv njih nemamo ništa, samo ne slažemo se s nekim dijelovima njihove nauke. To smo rekli, ti si objasnio i ukazao na kriva učenja, jednom, dvaput... stoputa. Ako ih nisi razuvjerio - a nisi- onda ništa.
Prepustimo Bogu, On zna što i kako...

Nego, zar nam Vjerovanje ( Nicejsko -.carigradsko) nije bilo isto? Sad mi se ne da istraživati o Adventistima, ali bila sam uvjerena da nam je to zajedničko.
Ni ja nemam ama baš ništa protiv Adventista. Verovala ti to meni ili ne. Moje je da ti kažem, a tvoje da li ćeš verovati ili ne.
Ali ako si pratila temu, mogla si primetiti da najmanje dva forumaša su mi se zahvalili što sam im otvorio oči o Adventizmu.
Takođe ako poznaješ šta je geometrijska progresija, koliko će sada ljudi spoznati ISTINU o Adventizmu za 10 ili 20 godina, kada i oni nastave u svojim okruženjima pričati o Adventizmu.
I razmisli šta bi se desilo da uopšte nisam izlazio na ovu temu.

Ja smatram nešto potpuno suprotno od tebe i Peka71.
Da svako ko zna JERESI bilo koje Crkve je dužan da nam ih iznese, da bi se i mi sačuvali od tih Crkava, a i drugima to isto preneli.
Otprilike nešto što radi Poelbuster sa Svedocima.
On je Pravoslavac, ja nisam, i rekao sam mu šta smatram neispravno kod Pravoslavlja, ali nikada mu nisam rekao za to što radi: ''Isti si kao Jehovini svedoci; Što opadaš braću; kako te nije sramota...........''.
Već suprotno. Uvek i kad god sam mogao sam pohvalio njegovo delo. Jer je i on mnogima otvorio oči kada su u pitanju svedoci. Meni nije, ali to nema veze. Jeste meni dragim osobama..........

To je to da ne dužim. Poštujem ja i tvoje mišljenje i Pekino, samo se ne slažem sa njim i ništa više.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Za to isto sam ih ja prvi ukorio ovde, ali su mi onda rekli da sam lažac, sotonski sluga, zao čovek.......ostalo možeš i sam pročitati ako želiš polazeći od PRVOG posta na temi ADVENTISTI.
A onda sam im na to još par postova i objasnio o čemu se radi i da se nikako jarac od godinu dana, bez mane, na Yom Kippur, ne može u jednom slučaju žrtvovati kao Hrist a u drugom slučaju kao satana.
Ali su onda posle toga kada sam im to rekao poludeli, i više puta su postirali kako u tom činu (3.Mojs.16) - PRVI jarac predsavlja Hrista, a DRUGI jarac SOTONU !

Podsetio bih te brate da Adventna Crkva smatra za sebe da je to JEDINA CRKVA KOJU JE BOG podigao u ovo vreme da nam prenese ISTINITO JEVANĐELJE, a ne onako kako mi pogrešno mislimo i shvatamo.
Pozdrav
peko,71.: nije ovde nemoguce prihvatiti za moguce,ali to ne znaci da je to raspravka. to je sustinski pokusaj da sedodje do istine.ako ne onih koji ucestvuju onda onih koji to prate. pavler se tri meseca raspravljao sa protivnicima u skoli nekog tirana.
za sharrdy: cinjenica je da adventisti imaju problem i kad je tesko prihvatiti bilo sto da dolazi od Biblijske logike da to tako nazovem,,onda se prelazi na cutanje ili prekor. to nije dobro. istina treba svima ovde da dodje u goste pa ma od kog dolazi . u sustini dva jarca se ne mogu tek tako uzeti za tumaciti kako to oni pokusavaju,sa dozom ubedjenja da je sve nepogresivo. samo je Bog nepogresiv.
no problem dva jarca moze ostati i po strani,jer to nece doneti spasenje,ali sta sa centrom,kako pavle kaze,sa temeljom,krstenje vodom,duhom,posvecenje,nanovorodjenje?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Najpametnije na ovoj temi mi deluje urednik koji vas je pustio da se pokažete u pravom svetlu. Najbolje sami govorite kakvi ste a pošto je ateista samo vas je pustio da se pokažete kao kavgadžije a takvi nemaju nikakvog udela sa Hristom. I adventisti i oni koji ih napadaju na ovoj temi pokazali su se kao nerazumni idio.. jer samo da su se setili poznate narodne ...da pametniji popušta ne bi ovako ljagali Hrista. Užasni ste. Uzgred ako želite da dokažete da Azazel nije demon ili Satana treba da odgovorite šta je ako nije to pa tek onda da nastavite raspravu dostojo čoveka. Imam utisak da su neki ateisti vredniji i dostojniji Božijeg carstva nego ovi što se deklarišu kao Hrišćani.

Охо, није ваљда? Треба ли да тражим твоје "кавгаџијске" постове? Лепо, све лепше. Мада ми није ни чудо, јер видим да још држиш јереси које си покупио од "сведока". Оспораваш многе ствари којих си се одрекао слушајући јеретике (читај култове). Сада си благ и пун љубави, али ОК.

Дакле, ако је Христ био строг, ако су апостоли били строги, ако су борци против јереси били строги, шта ми треба да радимо? Да ћутимо? Докле? Сваки човек хоће одговоре, било којој деноминацији да припада, а ако пустимо само секташе да дају одговоре, шта смо урадили. По систему:

  • Три сведока (Тројство)? - Христ те воли, волите све људе;
  • Да ли је Исус Михаило? - Христ те воли, волите све људе;
  • Да ли је други јарац Христ или сотона? - Христ те воли, волите све људе...

Најбоље је да се сви ућуте и да пустимо ову апостасију (Њу ејџ спајање религија) да вара људе и све ће бити у реду, важно је да шаљемо поруку љубави према свим људима, а истину нећемо ни спомињати. Што да нас истина дели, кад би ми да се сви удружимо и волимо?

Ако Христ критикује фарисеје, књижевнике и садукеје, да ли је он "лош момак"? Да ли су Петар, Павле, Јован и други, лоши момци ако пишу о антихристу и злу? Тај део нећемо рачунати, он шири разлике између људи, окренимо се "љубави". Ужас!


Један братски савет: чувај се благих и слатких речи, сам знаш зашто.


Постоји један феномен тренутно: нико се више не трза на присуство зла и лажи. То је постало сасвим нормално. Постоје много већи проблеми (геј парада и сл.), али нећемо писати о злу и лажиучитељима, јер то је "говор мржње". Постали смо толерантни на све ово око нас, а ако неко крене да разоткрива неки култ (секту) или спомене да се велике преваре дешавају, тај је ирационалан, пун мржње, нетрпељивости, фанатик, и да не набрајам. Неће то бити добро, поготову што знамо да ће бити све спремљено за бој против Господа. Многи "пуни љубави" узимају учешће у апостасији, јер лажима се боре против Христа, а не пушкама. Тако се ови култови и секте окупљају под једним кровом антихристове кућице, коју ће Господ одувати дахом уста Својих (Богу хвала!).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
A šta ćemo za vaše jeresi, mislim onu opasnu jeres o Trojstvu ?To vam je zajedničko i vama i adventistima. Šta ćemo za ovaj vaš ratoborni nastup gde se ne podnosite a kao svi ste Hrišćani ? Pišete jedno te isto danima, kako vam ne dosadi ? Sto puta ste u stanju da ponovite jednu te istu stvar. Imam utisak da vas je urednik pustio tako samo da bi se videlo kako su vernici lošiji od ateista i uselo mu je u tome. Meni o trojstvu možeš da pričaš sto godina za mene je to jeres i nema svrhe sa mnom o tome da raspravljate isto kao sa adventistima ono što oni veruju. Zašto ne pomislite na ono što nam je zajedničko , Isus Hrist ?

Rimljani 14 22. Veru koju imaš, imaj za sebe pred Bogom. Blažem je onaj koji ne osuđuje samog sebe za ono što smatra da je dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То ти говорим, ти још увек држиш Милерову јерес коју си покупио од "сведока". Оспораваш Духа Светога и једном сам те већ укорио због тога, тебе ради, не да себе уздижем. Три Сведока (Тројство) је базична хришћанска доктрина на коју ови култови нападају, а ти још увек држиш ту јерес иако си их напустио. Више пута смо то прошли и то нарочито са "сведоцима" и муслиманима, али ти и даље држиш да је то у реду. И адвентисти су у почетку оспоравали Тројство, а касније пробирали од канона шта им одговара и са чиме се Хеленино "пророковање" слаже. Вероватно још увек верујеш да је Исус Михаило, али да не ситничарим.

6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом, 7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!
10. Зар ја сад људе наговарам или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих ја још људима угађао, онда не бих био слуга Христов. (Галатима 1)

Да ли је апостол Павле има ратоборни наступ? Да ли и он није "пун љубави"? А да видимо шта Јован каже:

7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист.
8. Чувајте се да не изгубимо шта смо зарадили, него да примимо плату потпуно.
9. Који год преступа и не стоји у науци Христовој онај нема Бога; а који стоји у науци Христовој онај има и Оца и Сина.
10. Ако ко долази к вама и ове науке не доноси, не примајте га у кућу, и не поздрављајте се с њим;
11. Јер ко се поздрави с њим, прима део у његовим злим делима. (2.Јованова 1)

Екстремно? Није "пуно љубави"? Кавгаџијски и ратоборно? Њу ејџ екуменисти само наклапају о вољењу, а то што живе и творе лаж, то им није битно. Апостоли више не важе за њих, борци против јереси не важе за њих, сада је ново време за нове погледе на религију уопште.

Не бој се, нећу те ја набеђивати да напустиш своју јерес, сачувај успомену на сведоке ако ти толико значи. Само знај да нападаш основну хришћанску доктрину због неке тамо америчке сектурине, а ти ради и веруј како ти воља. Твој избор. Лепо рече мој брат, човек и ако напусти секту, тешко се ослобађа њених јереси, што мени лично даје још више мотивације да спречим некога да уђе у ту поган, да му мозак не исперу.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
A šta ćemo za vaše jeresi, mislim onu opasnu jeres o Trojstvu ?To vam je zajedničko i vama i adventistima. Šta ćemo za ovaj vaš ratoborni nastup gde se ne podnosite a kao svi ste Hrišćani ? Pišete jedno te isto danima, kako vam ne dosadi ? Sto puta ste u stanju da ponovite jednu te istu stvar. Imam utisak da vas je urednik pustio tako samo da bi se videlo kako su vernici lošiji od ateista i uselo mu je u tome. Meni o trojstvu možeš da pričaš sto godina za mene je to jeres i nema svrhe sa mnom o tome da raspravljate isto kao sa adventistima ono što oni veruju. Zašto ne pomislite na ono što nam je zajedničko , Isus Hrist ?

Rimljani 14 22. Veru koju imaš, imaj za sebe pred Bogom. Blažem je onaj koji ne osuđuje samog sebe za ono što smatra da je dobro.
svakako ovo sto si rekao moze neko nazvati raspravkom,drugacije misljenje,ali nije ,doneo si dobru stvar recimo,kako gledas iz svoje pozicije da ateisti ne mogu da razumu doista jereticko ucenje trojstva nakon nikeje uvedeno u hriscanstvo. ali sta se moze,to je isto jedan duh kao i svaki drugi pa i taj na ateizmu.sami Bog da otvori oci svakome. Pismo je doneto u jednostavnosti,te pavle i kaze da se boji da nas satana ne prevari kao evu odvukav od jednostavnosti jevandjelja. sta je toliko komplikovano razumeti ono sto su apostoli cinili te da se svi po crkvama daju krstiti istim apostolskim cinom krstenja? a ipak to ne cine. ocito je pavle bio u pravu da je sotona odvukao mnoge od jevandjeoske jednostavnosti.mir tebi i svima.
 
Natrag
Top