Adventisti

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A na šta su ti ličile 5 stranica Mike32 sa kopiranim mojim postovima u zadnjih 159 strana ?
Možda si bio prezauzet pa nisi stigao to prokomentarisati.
Hvala
Pa, dobro, vidio sam, ali Mika je postariji čovjek, pa moramo uvažavati, ako ne njegova uvjerenja, a ono njegove godine. I da znaš, govorio sam mu o tome, ali slabo se snalazi sa citatima, a pogorovu kada treba citirati samo dio nečijeg posta.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Много си увиђаван, поготову што си закључао тему која теби не одговара да се настави, и још си два члана форума назвао говнима (није исписано али се зна шта следи).

:dtyste:...ti mene: Vojvodo, ja ću tebe: Serdare... a mi znamo koja smo .....

Нећу да ти одговорим јер бих се онда понео као и ти. Увредило те што човек говори о мајмунима јер тврдите да сте настали од примата (мајмуна). Па, то је оно у шта ти верујеш, а то није разлог да вређаш. Још си и закључао тему да ти се не одговори или да се настави доказивање да постоји спрега између атеизма и сатанизма.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Много си увиђаван, поготову што си закључао тему која теби не одговара да се настави, и још си два члана форума назвао говнима (није исписано али се зна шта следи).

:dtyste:...ti mene: Vojvodo, ja ću tebe: Serdare... a mi znamo koja smo .....

Нећу да ти одговорим јер бих се онда понео као и ти. Увредило те што човек говори о мајмунима јер тврдите да сте настали од примата (мајмуна). Па, то је оно у шта ти верујеш, а то није разлог да вређаш. Још си и закључао тему да ти се не одговори или да се настави доказивање да постоји спрега између атеизма и сатанизма.

Ne, nisam ja zaključao temu. Sada ću da vidim ko je to uradio i radi čega?
A ono, vojvodo i serdaru je bila šala, gdje dam koristio tu narodnu poslovicu. Zar nisi shvatio? Ima tamo i smajlić koji te upućuje na to. Ne bih nikoda ozbiljno tako nazvao.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ako je tacno da Sarrdy poznaje Bibliju kao sto se neprerstano hvali, neka odgovori na ovu zagonetku.
Cije iskustvo pokazuje: "Zec pobeze, a lovac se uhvati"?

Svima zelim sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ako je tacno da Sarrdy poznaje Bibliju kao sto se neprerstano hvali, neka odgovori na ovu zagonetku.
Cije iskustvo pokazuje: "Zec pobeze, a lovac se uhvati"?

Svima zelim sve najbolje

Miko brate!ja i neki momci znamo vrlo dobro a i ti taakodje da Sarrdy poznaje bibliju odlicno,a znamo da je posnajes i ti!!samo sto je ti izvrces specijalno u odnosu na Sarrdyi.Da bi pokrio dogmu adventne crkve,a Sarrdy koristi svoje poznanje biblije da razotkrije vase jeresi kao i MI.

Mnogo se ti meni pravis naivan u odnosu na vreme koje si proveo s izucenjem biblije,ili si stvarno slep pa nevidis sta pise u citatima koje ti postavljamo iz biblije-orginalnih zapisa,ili jednostavno ne zelis da ih rezonujes u svojoj glavi zbog dogme u koju pogubno verujes.

Wanhelsing vas zamolio da mu date sajt!gde moze da skine pdf format vase HOLY biblije!nema odgovora ZASTO?zasto je tako krijete?bojite se da cemo je uporediti s orginalnim zapisima grckim,aramejskim?pa cemo otvoriti temu "Najveca prevara biblija adventista Holy bible"??

Cuj Miko! tema je skoro gotova ostali ste bez texta!biblijski ste potuceni,da nemate izgovora-argumenata priznaj-te!ili dokle god postoji ovaj forum necemo vas ostaviti u pokoj, da uvlacite postene Hriscane u tu sektu adventista koja prorokuje lazna prorocanstva koja se ni do dana danasnjeg nisu ispunila ni jedno.


Spamovanje je glupo s tvoje strane,ali jednog dana ces morati da objasnis Gospodu,zasto si spamovao temu dok su momci hteli da proslave moje IME,i da ME proslave pred ljudima u svoj mojoj velicini.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Adventizam - OTKRIVENJE

Ako je tacno da Sarrdy poznaje Bibliju kao sto se neprerstano hvali, neka odgovori na ovu zagonetku.
Cije iskustvo pokazuje: "Zec pobeze, a lovac se uhvati"?

Svima zelim sve najbolje
Lovcu, moj na ljudske duše, pošto nemaš odgovor, na jedan vrlo važan, a i suštinski post, prelaziš po starom opobanom adventističkom receptu na spam teme. Imao si 30 predivnih pitanja u vezi Adventizma, a ti prelaziš na lov i ribolov:

Miko, hvala što si se vratio na forum.

Razmisli dobro o sledećem:

- Da li treba da se ljutiš na mene, Jurivaku što neće da me izbaci sa foruma ili zaključa temu Adventisti, ostale forumaše koji iznose istinu o Adventizmu?
- Ili na Milera i Jelenu Vajt, koji su podigli tu tvoju lažnu nauku. I ostale glavešine i starešine koje su je doveli dovde gde jeste ?
- Ili na sebe što si napustio 3 X bolju Crkvu i otišao u ovu nakaradnu u kojoj si sada ?

A za tebe imam samo 4 pitanja:

1. Da li ima nešto neistinito u ovim JERESIMA Adventističke Crkve koje sam izneo ?
Biblijska formula:
(99 %) ISTINE + (1 %) NEISTINE = NEISTINA
Jer kako ćete vi u nebo ako tvrdite ovakve stvari:
.....................................

2. Da li ima netačno u tome da ih ima još , ali usled velikog sakrivanja prljavog veša od strane Adventista, kao u slučaju PRESTANKA IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI, nam je usporeno i otežano otkrivanje istih !?

3. Da li ja negde vodim ljude mojom naukom i mojim postovima !?

4. Da li ja mojom naukom i mojim postovima uzimam od ljudi novce i njihove nekretnine ili bilo šta drugo ?

Hvala, pozdrav

Mnogo je bolje bilo da smo ovde dodali još koju jeres Adventne Crkve nego što prelazimo na lov i ribolov.
Zato ću evo ja dodati još jednu pa da prodiskutujemo o njoj:

27. Жене у цркви морају да ћуте.

1.Кор.14 : 34-36 Жене ваше да ћуте у црквама; јер се њима не допусти да говоре, него да слушају, као што и закон
говори. Ако ли хоће чему да се науче, код куће мужеве своје нека питају; јер је ружно жени да говори у цркви. Еда ли од вас реч Божија изиђе? Или самим вама дође?

1.Тим.2:11-15 Жена на миру да се учи са сваком покорношћу.Али жени не допуштам да учи нити да влада мужем,
него да буде мирна. Јер је Адам најпре саздан па онда Ева; И Адам се не превари, а жена преваривши се постаде преступница; Али ће се спасти рађањем деце, ако остане у вери и љубави и у светињи с поштењем.

1.Петр.3:1 А тако и ви жене будите покорне својим мужевима, да ако који и не верују речи женским живљењем без речи да се добију,

Jer kod Adventista žene mogu biti starešinke, učiteljice i pastorice. Znači sve dužnosti mogu obavljati kao i muškarci. Dok kod Crkve iz koje je lovac Mikan izašao ne može.
Znači neko je u krivu. Ili Pravoslavlje ili Adventizam, po ovom pitanju.
Pa hajmo otkriti ko. Da li je to 27-ma Adventistička zabluda ili ne !?

I da ti odgovorim na ova tvoj spam post:

1. Tema je Adventizam, a ne ,,Ko koliko poznaje Bibliju’’. Otvori takvu temu, pa me tamo pitaj to.

2. Sotona poznaje Bibliju bolje 100 X i od Mikana i od mene zajedno, pa jedva čekam da vidim gde će ga to odlično poznavanje Biblije odvesti !?

3. Zaboravih sada šta ono reče Hrist po čemu će se poznati Njegovi učenici ? Da li po poznavanju Biblije, ili po davanju desetka ? Kako ono beše ? Ili možda nešto treće ?

4. Ako je istina DA TI SVIMA ŽELIŠ SVE NAJBOLJE, kao što kažeš, zašto onda ni posle 10 mojih postova sa pitanjem ,,KADA PRESTAJE IZLIVANJE BOŽIJE MILOSTI NA LJUDE NA ZEMLJI'', nisi nikada odgovorio, a 5 stranica si potrošio na moje stare postove i pitajući mene u kojoj Crkvi sam se krstio, Ko mi je bio pastor, Šta jedem, Gde živim, da se predstavim svima..............
Ako želiš svima sve najbolje onda nam pomozi da upoznamo ADVENTISTE NA TEMI ADVENTISTI, a ne mene, lov, ribolov, Adriana, Geru, i ........Upoznaćemo mi sve to kroz postove o Adventizmu, pa nismo mi mala deca da nam treba profesor za to.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da pitam adventiste! kako cete mi objasniti (Matveja 27)


[SUP]51[/SUP] I gle, zavesa crkvena razdre se nadvoje od gornjeg kraja do donjeg; i zemlja se potrese, i kamenje se raspade;


[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????



[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

Pazite dobro kako cete odgovarati!!!!!!!

A govorite da svete netreba postovati.Zasto izidjose samo sveti a ne i obicni ljudi?????



Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не прихватају они то. Такође не прихватају свете мошти Христових светаца, а пошто се држе углавном Старог завета, један део им је промакао:

20. Потом умре Јелисије, и погребоше га. А друге године ударише чете моавске на земљу.
21. И догоди се кад погребаваху неког човека, угледаше чету и бацише човека у гроб Јелисијев; и кад човек паде и дотаче се костију Јелисијевих, оживе и уста на ноге своје. (2.Царевима 13)

Вероватно ће рећи да је лош превод јер други изговор немају. Такође имамо случај да су људи само дотакли гардеробу Христову и апостола Павла (и осталих) и бивали исцељени. Ни то не виде, све је за њих вавилонска наука и окултизам, а заправо су они у култу Хелене Вајт.

36. И мољаху Га да се само дотакну скута од Његове хаљине; и који се дотакоше оздравише. (Матеј 14)

10. Јер многе исцели тако да наваљиваху на Њега који беху накажени болестима да Га се дотакну. (Марко 3)


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
27 verovanja Adventista Sedmoga Dana

Hvala braćo, na iznetom. Da li bi možda hteli vi, a i svi ostali da porazgovaramo o ovoj 27-moj JERESI Adventističke Crkve, pošto sam počeo da pišem knjigu : ,,27 temelnjih JERESI Adventista Sedmoga Dana'' i želim je objaviti ali ne mogu dok još ne utvrdimo da li im je i 27-ma tačka sa mog spiska JERES.Kada nju obradimo, dajem na pripremu štampe, jer već imam oko 200 strana materijala na ovu temu i onda još samo da nađem izdavača.Cena knjige će biti samo da pokrijem troškove, jer sam ja kod Gospoda već primio svoju platu za tu knjigu.Hvala, Gospod sa svima vama.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da pitam adventiste! kako cete mi objasniti (Matveja 27)


[SUP]51[/SUP] I gle, zavesa crkvena razdre se nadvoje od gornjeg kraja do donjeg; i zemlja se potrese, i kamenje se raspade;


[SUP]52[/SUP] I grobovi se otvoriše, i ustaše mnoga tela svetih koji su pomrli.???????



[SUP]53[/SUP] I izašavši iz grobova, po vaskrsenju Njegovom, uđoše u sveti grad i pokazaše se mnogima.?????

Pazite dobro kako cete odgovarati!!!!!!!

A govorite da svete netreba postovati.Zasto izidjose samo sveti a ne i obicni ljudi?????

Pozdrav od Gere.


Tu se ne misli na neke odredjene ljude takozvane svece u smislu kako to definisu tradicionalne crkve slaveci pojedince i smatrajuci ih nasim posrednicima pred Bogom, vec se tu misli na obicne starozavetne ljude koji su imali zivu veru u Boga i sa tom verom umrli.

Svi verni ljudi su u bibliji nazvani sveci ili sveti narod, to nije epitet koji dobijaju samo pojedinci, vec svako ko veruje u Boga odnosno u Hrista kao ispunjenje starozavetne nade.

"A vi ste izabrani rod, carsko sveštenstvo, sveti narod, stečeni narod, da objavite slavna dela onoga koji vas je iz tame prizvao u svoju čudesnu svetlost; vi koji nekad niste bili narod Božiji - sad ste Božiji narod, vi koji nekad niste bili pomilovani - sad ste pomilovani" ( 1 Petrova 2. 9 - 10 )

Za Sardya.

Te navodne jeresi smo vec dokazali svetim pismom, i videli da je svaka istina koju poseduje Adventisticka crkva u potpunom skladu sa biblijom, a ti sa svakim novim komentarom pokusavas da to prikrijes.

Neka ti Bog bude milostiv..

Pozdrav

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top