Adventisti i zdravlje

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,
lepo je to sto nas osudujes i bacas na nas drvlje i kamenje, iz razloga sto nemas cim da dokazes da nase verovanje i nas rad za sve ljude nije ispravan. Drugi je razlog i to sto nemas nista da kazes o svojoj crkgvi i njenom dobrotvornom radu za one koji stradaj. Pa nista ti drugo i nije preostalo nego da nas mrzis i grdis i ti to verno cinis.
Nemam, nemam. Pa izbroj koliko sam stihova dao iz Biblije u zadnjih 100-nak postova u vezi vaše ‘’nauke’’!
A sektaš se, između ostalog, poznaje i po tome kada nema BIBLIJSKIH ARGUMENATA za svoju jeres, prelazi na insinuacije, vređanja...............

Za moju Crkvu sam ti rekao. Pošto su njeni vernici u ISTINI, a ne u laži, uvek će pojedinačno ili nekad i zajednički priskočiti u pomoć svakom ko je u nevolji......... Šta misliš kada bi se neki forumaš našao u nevolji i potražio pomoć od mene, Adriana i Gere da li bi mu priskočili u pomoć ili ne !?


Laodikejac ti je dole lepo ogovorio, ako kazes da mi nemamo ljubavi, mozda i jesi u pravi, ali kakvu si ti ljubav ovde pokazao?
Kada bi imao vlast sve bi nas stavio na lomacu, a uzimas slobodu da govoris drugima kako nemaju ljubavi, a ti je kao imas.
Lepo, lepo – Po tebi.
Ljubav prema onima koji su u KANDŽAMA ADVENTIZMA i onima KOJE STE TI I LAODIKEJA HTELI DA VRBUJETE U VAŠU krivu religiju.

I ubeđen sam da sam najmanje dvoje spasio od Adventizma, ako ne i mnogo više. A dokaze za to ćemo DOBITI NA NEBU !!!
A dovoljno je da sam i jednog spasio ! A ja sam ubeđen da sam i više.

Takođe sam pokazao i ljubavi prema tebi i Laodikeji.
Nikada nisam bio licemeran prema vama – Uvek sam vam želeo dobro, Bog mi je svedok. Više puta sam vas javno pozivao da izađete iz KRIVE RELIGIJE, ne bi li se spasili, ali nažalost vi ste se zaljubili u Milera, Snou, EGW, Minesotu................ a ne u ISTINU.

Prema kome ja to nisam pokazao ljubav na ovom forumu !?



Sarrdy zasto bespotrebmno zasmejavas ljiude?

Sve najbolje
Vidim po njihovim postovima i komentarima na temi o Adventistima koliko ih zasmejevam!
I Gerinim, i Adrianovim, i Pekinim, i Fakyjevim, i Isabeletinim, i Vanhelsingovim i ................ ne moraš mi ti to reći. Imam ja i oči i SLOBODARSKI mozak, jer me je HRIST OSLOBODIO.
A i više verujem svojim očima nego tuđim rečima. Tako da ću pre verovati njima da li ih zasmejavam, nego tebi.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nemam, nemam. Pa izbroj koliko sam stihova dao iz Biblije u zadnjih 100-nak postova u vezi vaše ‘’nauke’’!
A sektaš se, između ostalog, poznaje i po tome kada nema BIBLIJSKIH ARGUMENATA za svoju jeres, prelazi na insinuacije, vređanja...............


NIKO OVDE NE VRDJA SAGOVORNIKE vise OD TEBE, DA LI TO RADIS ZATO STO SI SEKTAS?
A sto se tice dokasza, jos ih nismo videoli, zivimo u nadi.
---------------


Za moju Crkvu sam ti rekao. Pošto su njeni vernici u ISTINI, a ne u laži, uvek će pojedinačno ili nekad i zajednički priskočiti u pomoć svakom ko je u nevolji
.........
A zasto pojedinacno, zar Hristos nije sve svoje ucenike u isto vreme zajedno poslao da propovedaju i pomazu?
Da li se tvoja Crkva ubraja u Hristove slledbenike ili ne? To znaci da ona ne brine za Hristov nalog ni za one koji stradaju.

---------------

Šta misliš kada bi se neki forumaš našao u nevolji i potražio pomoć od mene, Adriana i Gere da li bi mu priskočili u pomoć ili ne !?

Ja mislim da biste im pomogli, ali Isus nije cekao da ljudi dodju Njemu da traze pomoc, nego je On isao njih da ih trazi.
Da li ste vi to ikada radiuli, i radite li sada? To znaci imati ljubavi prema Bogu i bliznjima.
------------------
Lepo, lepo – Po tebi.
Ljubav prema onima koji su u KANDŽAMA ADVENTIZMA i onima KOJE STE TI I LAODIKEJA HTELI DA VRBUJETE U VAŠU krivu religiju.
E moj sinko a ti jos nisi ni svestan u kojimkandzama si?
----------------

I ubeđen sam da sam najmanje dvoje spasio od Adventizma, ako ne i mnogo više. A dokaze za to ćemo DOBITI NA NEBU !!!

E moj Sarrdy, ti ni neznas kakvo si dobro ucinio stotinama puta vece i bolje nego sto ti mislis.
Ti si na ovoj teme nama od velike pomoci. Time sto nas grdis i pljujes na nas, najpre pokazao si kakva je tvoja "vera" koju svakako niko nece pozeleti. Drugo, sto je vaznije od toga ti svojom drekom uzbudjujes masu i privlacis na ovu temu. A mi samo na pripravljen teren iznosimo ISTINU i da li znas koliko hiljdi je procitalo ono sto smo do sada napisali? Znamo mi da imas lose namere, zelis da nam se osvetis kao i fariseji Hristu, ali nisi svestan koliko dobra si nam ucinio i u ime svih adventista ja sam ti zahvalan i zelim da i dalje nastavius.
------------------


Takođe sam pokazao i ljubavi prema tebi i Laodikeji.

Pa ako ti je to ljubav koju si do sada pokazao prema nama, kakva bi tek bila mrznja?
Hvala mnogo na "ljubavi" sacuvaj je za sebe
.

Sve najbpolje

Ovo je originalna izjava naseg brata Sarrdya.

Najpre se ispljuvao na Adventiste pa je sam sebe hvalio do neba, a zaboravio je na posloivicu koja glasi: “Hvalite me usta moja ili cu vas pocepati”. Obratite dobro paznju kakva je tada bila njegoiva odluka.Koliko on drzi do svoje vlastite reci, a tek koliko mi ostali mozemo imati povrenja u njegove izjave?

20-10-2012 18:06
C:\Users\User\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.png
Prvobitno napisao Šarrdy

  1. Pošto su ti postovi jako neozbiljni i konfuzni;
    2. Pošto si ti dugogodišnji sektaš,
    3. Pošto ti braniš Adventizam iz koristoljublja;
    4. Često vređaš i diskredituješ svog sagovornika.

    a pošto ja: (a farisej stade i moljase se ovako: Hvalim te Boze sto ja nisam kao ostali ljudi, hajduci i kao onaj carinik.” Luka 18,11.)

    1. Pregledno i sa argumentima dajem svoje postove;
    2. Nokada nisam pripadao ni jednoj sekti;
    3. Nikakvog interesa nemam ni od jedne Crkve, kao ni od iznošenja ISTINE o bilo kojoj Crkvi;
    4. Ne vređam sagovornika u ophođenju:
    Isus je rekao da je carinik (gresnik) otisao kuci opravdan a ne farisej.
--------------------------------------
Rešio sam da ne odgovaram na tvoje postove, osim ako ne promeniš najmanje za 50% iznetih činjenica o tebi!


Sarerdy, pa sta to ti sada radis ovde? Sta bi sa tvojim obecanjem?

Da ti objasnim: kad si doneo odluku da pobegnes, a mi znamo zasto, jer nisi imao nikakve argumenta da dokazes svoju jeres, tada zli duh te je mucio i nagovarao te, da pobegnes, i ti si ga privremeno poslusao.
Posle kad si razmisljao, dobri Duh je uticao na tebe da se vratis i dobro si ucinio, to znaci da jos uvek ima nade za tebe.
Kada si ponovo dosao, ja sam ti zazeleo dobrodoslicu, a ti mi se nisi ni zahvalio.
To pokazuje tvoju nestabilnost i kolebanje, ali ipak, nisi bez nade.

------------------
Ako baš želiš odgovor na tvoj post onda javi nekom od tvojih drugara i saboraca pa neka me oni pitaju, a ja ću jedva čekati da odgovorim.

A u, kave li ljubaznoisti i velike prednosti za mene, da ce makar preko posrednik ipak da mi odgovoriti. Ma umiremo za tvojim odgovorim covece pa daj posalji ga makari i prekoi magraca, vazno je samo da ga nasigurno dobijemo!

Monog te pozdravlja i voli tvoj brat Mika32


"Bolest nikada ne dodje bez uzroka. Put je pripremljen i bolest je pozvana nepostovanjem zakona zdravlja." Saveti o zivotu i ishrani, str. 92

“Kad biste imali otvorene oci, i kad biste mogli videti korake koje ste ucinioli u svom zivotu, a koji su vas doveli do loseg stanja zdrsavlja, bilibiste iznenadjeni svojim slepilom i nemogucnoscu da ranije uvidite pravo stanje.” Saveti o zivotu i ishrani, str. 95.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
....
--------------------------------------
Rešio sam da ne odgovaram na tvoje postove, osim ako ne promeniš najmanje za 50% iznetih činjenica o tebi!


Sarerdy, pa sta to ti sada radis ovde? Sta bi sa tvojim obecanjem?

Da ti objasnim: kad si doneo odluku da pobegnes, a mi znamo zasto, jer nisi imao nikakve argumenta da dokazes svoju jeres, tada zli duh te je mucio i nagovarao te, da pobegnes, i ti si ga privremeno poslusao.
Posle kad si razmisljao, dobri Duh je uticao na tebe da se vratis i dobro si ucinio, to znaci da jos uvek ima nade za tebe.
Kada si ponovo dosao, ja sam ti zazeleo dobrodoslicu, a ti mi se nisi ni zahvalio.
To pokazuje tvoju nestabilnost i kolebanje, ali ipak, nisi bez nade.

------------------
Evo šta bi:
PRVO da vidimo moj ORIGINALNI post:

!!!
1. Pošto su ti postovi jako neozbiljni i konfuzni;
2. Pošto si ti dugogodišnji sektaš,
3. Pošto ti braniš Adventizam iz koristoljublja;
4. Često vređaš i diskredituješ svog sagovornika.

a pošto ja:


1. Pregledno i sa argumentima dajem svoje postove;
2. Nokada nisam pripadao ni jednoj sekti;
3. Nikakvog interesa nemam ni od jedne Crkve, kao ni od iznošenja ISTINE o bilo kojoj Crkvi;
4. Ne vređam sagovornika u ophođenju:

Rešio sam da ne odgovaram na tvoje postove, osim ako ne promeniš najmanje 50 % iznetih činjenica o tebi!

Ako baš želiš odgovor na tvoj post (pošto sam ko zna koliko puta rekao da imam odgovore na sva Adventistička pitanja vezana za Adventizmu) onda javi nekom od tvojih drugara i saboraca pa neka me oni pitaju, a ja ću jedva čekati da odgovorim.

Pošto Adventisti ne mogu bez laži, jer znamo ko stoji iza njihove Crkve, lepo se vidi da ja nisam NIŠTA OBEĆAO.
Tako da ta tvoja izjava: ’’Šta bi sa mojim OBEĆANJEM’’, kao što vidimo iz mog posta NE STOJI !

DRUGA stvar:
Rekao sam : ‘’ako ne promeniš 50 % stvari....’’
Promenuo si !
Postovi su ti razumljiviji; Adventizam ne braniš iz koristoljublja, već zato što su ti isprali mozak.

I TREĆA stvar je ovaj post, koji je došao posle ovog mog:

То он и хоће, брате Шарди, да ми коначно ућутимо. Нема шта неће покушати само да престанемо да пишемо о њиховој саблазни. И остали верници из свих дениминација раде као лекари, хуманитарци и др., али се не уздижу толико да су само они једини прави верници. ...

A podsetio me je da je moja dužnost da sprečim da LAŽ postane ISTINA.
Tako da na tvoju žalost moram biti i prisutan ovde.

Eto toliko o ‘’OBEĆANJU’’ kako TI KAŽEŠ, koje sam dao.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Evo šta bi:
PRVO da vidimo moj ORIGINALNI post:

Sarrdy, pa vec smo videli tvoj origiunal, nema potrebe da ga ponovo podnosis, ja sam ga prilozio.

lepo se vidi da ja nisam NIŠTA OBEĆAO.

A sta ovo znaci:

"Rešio sam da ne odgovaram na tvoje postove,"
Zar to ne znaci da si pogazio svoju vlastitu rec?
---------------

DRUGA stvar:
Rekao sam : ‘’ako ne promeniš 50 % stvari....’’
Promenuo si ! HAHAHAHAH
Postovi su ti razumljiviji; Adventizam ne braniš iz koristoljublja, već zato što su ti isprali mozak.

NIKAD NISMA NISTA PROPOVEDSAO IZ KORISTOLJUBLJA. A ZAR NE VIDIS KOLIKO JE TEBI ISPRAN MOZAK?
-------------------


I TREĆA stvar je ovaj post, koji je došao posle ovog mog:



A podsetio me je da je moja dužnost da sprečim da LAŽ postane ISTINA.

Pa culi smo kad si rekao da ti je duznost da rskrinkas Adventiste, a ja sam mislio da si ovde da objavis istina. Oni kojiu nemauju istinu, ni nemaju sta da objave ljdima, ond aprelaze da se bave intrigama.

A STA CE BITI SA TOBOM AKO ISTINU NAZIVAS LAZ I AKO SE PROTIV ISTINE BORIS?
IZRECI SAM NAD SOBOM OSUDU AKO SMES.
----------------

Tako da na tvoju žalost moram biti i prisutan ovde.

Pa ja i volim sto si ti ovde, jer da nije terbe ne bi bilo humora. ZaIsti zgodan si za humor.
Time sto nas nepravedno napadas, cinis nam vise usluga:
Prvo, privlacis ucesnike u diskusiji, a to nama ide u prilog.
D
rogo, pravis nam uslugu i pripremas put da mozemo ljudima izneti istinu, a to je jakoo vazno.
Drugo, sto si grublji prema nama, to nama odgovara, jer sam za sebe svedocis da nemas istinu i da se boris protiv nje, tako da mi ne treba o tome nista ni da kazemo.

Da li si sada shvatio od kakve velike koristi si ovde za nas? I upravo takav kakav si, najbolje nam sluzis.
Istina, meni je zao da tako dobar covek propadne, ali vec sam rekao, da jos uvek ima nade.

Zaista ti zelim sve najbolje

"Mnogi umiru od bolesti prouzrokovanim jedenjem mesa, dok pravi uzrok ne znaju ni oni ni drugi... Meso je stetno po zdravlje, a koliko god utice na telo utice na razum i dusu." (The Ministry of Healing, p. 315)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo šta bi:
PRVO da vidimo moj ORIGINALNI post:

Sarrdy, pa vec smo videli tvoj origiunal, nema potrebe da ga ponovo podnosis, ja sam ga prilozio.

lepo se vidi da ja nisam NIŠTA OBEĆAO.

A sta ovo znaci:

"Rešio sam da ne odgovaram na tvoje postove,"
Zar to ne znaci da si pogazio svoju vlastitu rec?
---------------

DRUGA stvar:
Rekao sam : ‘’ako ne promeniš 50 % stvari....’’
Promenuo si ! HAHAHAHAH
Postovi su ti razumljiviji; Adventizam ne braniš iz koristoljublja, već zato što su ti isprali mozak.

NIKAD NISMA NISTA PROPOVEDSAO IZ KORISTOLJUBLJA. A ZAR NE VIDIS KOLIKO JE TEBI ISPRAN MOZAK?
-------------------


I TREĆA stvar je ovaj post, koji je došao posle ovog mog:



A podsetio me je da je moja dužnost da sprečim da LAŽ postane ISTINA.

Pa culi smo kad si rekao da ti je duznost da rskrinkas Adventiste, a ja sam mislio da si ovde da objavis istina. Oni kojiu nemauju istinu, ni nemaju sta da objave ljdima, ond aprelaze da se bave intrigama.

A STA CE BITI SA TOBOM AKO ISTINU NAZIVAS LAZ I AKO SE PROTIV ISTINE BORIS?
IZRECI SAM NAD SOBOM OSUDU AKO SMES.
----------------

Tako da na tvoju žalost moram biti i prisutan ovde.

Pa ja i volim sto si ti ovde, jer da nije terbe ne bi bilo humora. ZaIsti zgodan si za humor.
Time sto nas nepravedno napadas, cinis nam vise usluga:
Prvo, privlacis ucesnike u diskusiji, a to nama ide u prilog.
D
rogo, pravis nam uslugu i pripremas put da mozemo ljudima izneti istinu, a to je jakoo vazno.
Drugo, sto si grublji prema nama, to nama odgovara, jer sam za sebe svedocis da nemas istinu i da se boris protiv nje, tako da mi ne treba o tome nista ni da kazemo.

Da li si sada shvatio od kakve velike koristi si ovde za nas? I upravo takav kakav si, najbolje nam sluzis.
Istina, meni je zao da tako dobar covek propadne, ali vec sam rekao, da jos uvek ima nade.

Zaista ti zelim sve najbolje

"Mnogi umiru od bolesti prouzrokovanim jedenjem mesa, dok pravi uzrok ne znaju ni oni ni drugi... Meso je stetno po zdravlje, a koliko god utice na telo utice na razum i dusu." (The Ministry of Healing, p. 315)

Pošto Adventisti kada nemaju ARGUMENTE prelaze na spamovanje, insinuacije i vređanja, ja se vraćam temi:
Adventisti ne konzumiraju zdravu hranu radi zdravlja - Nego zbog MOJSIJEVOG ZAKONA. Koji je dat isključivo IZRAELCIMA (Jevrejima) a ne Hrišćanima.
Jer vi danas ne možete ni puškom naterati Adventistu da pojede 20-30 grama SVINJETINE, ili popije ČAŠICU RAKIJE ili popuši POLA CIGARETE. A svi dobro znamo koliko bi naše zdravlje NARUŠILO ako bi za 80 ili 90 ili 100 godina našeg života popušili POLA CIGARETE, POJELI 20 gr. SVINJETINE ili POPILI ČAŠICU RAKIJE u razmaku od 20 ili 30 godina !

Prema tome ta pričica da Adventisti to rade zbog zdravlja je za naivne. Oni to rade da bi ispoštovali MOJSIJEV ZAKON.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@Šarrdy, adventističke upute (zapovijedi?) o zdravoj prehrani nisu loše, nego vjerovanje da nas to može spasiti. Hmm, ja bih voljela da u svom životu nisam zapalila ni jednu cigaretu...tako da, neka adventisti ustraju u tom svom uvjerenju. Ako je to samo zbog obržavanja Mojsijevog zakona, kako kažeš, onda im odricanje od pojedine hrane neće mnogo koristiti.
Svinjetina se ne jede (ili vrlo malo) u mediteranskom podneblju, jer se zna da je riba zdravija. U večini redovničkih zajednica se nije jelo meso, iz razloga što su bile siromašne, ali i zbog toga što se smatralo da teška hrana opterećuje tijelo i ne ostavlja prostora za duh. Pa, ima u tome istine, nakon obilnog ručka, malo koji čovjek ide moliti...
Vidi ovo:

Sta je vazno kod Srbina prava
za cega te u tri lepe tera
kada dirnes njemu u idole
C. Norisa, Ramba, Svarcnegera

Srbin ima jos neke svetinje
koje nikom ne da da mu dira
Sve iz Granda zvezde i zvezdice
Ceca, Seka, a i Skoric Mira.....

Jos je nesto Srbinu na srcu
nesto sto ti oprostiti nece
jer bez toga ne moze da zivi
Sarma, pasulj , pecenje prasece....

Ali ima nesto iznad svega
nesto sto mu po naj vise prija
Bez ceg nebi Srbin nikad bio
to je vala Sljivova Rakija...

Mentalitet i navike konzumiranja kobasica, ćevapčića, ražnjića i drugih delicija, za mnoge ljude na našim prostorima je "domet".
Kad se ljudi prepuste tjelesnim užicima, naravno da neće težiti za duhovnim stvarima. Alkohol da ne spominjem
Istina, stanje se popravlja, ali uvijek se može bolje, a mijenjati navike, svi znamo da nije lako.

Druga stvar, desetina ili kako vi kažete desetak.
U Kat. crkvi to obdržava Neokatekumenski pokret (ima ih i kod vas, u Beogradu i Nisu) a prilozi su raspodjeljuju za različite potrebe, najčešće za siromašnije članove. To uopće nije loše, ukoliko se može postići i ukoliko taj desetak ne unosi nemir među članove.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Najmanje 10 X sam u mojim postovima rekao - da to što drže Adventisti nije loše, već što uče svoje vernike i druge da to ima veze sa spasenjem, odnosno obaveznim za svetkovanje kada su Hrišćani u pitanju. Idi na moje postove pa proveri.
Takođe nikada nisam rekao da MRZIM Adventiste, već sam rekao sasvim nešto suprotno - da ja Adventiste i sve ostale ljude na Planeti doživljavam kao svoju braće i sestre.
A ako baš moram da se izjasnim koga mrzim - Reći ću ti. Mrzim tvorca i organizatora adventističke nauke, nauke JS, Mormona, Sajentologa, Pentakostalaca, Nazarena, ................................. Jedino njega mrzim. A obožavam Tvorca nauka Hristove Crkve iz Antiohije, pa sve do danas. On je uvek za mene bio jedini merodavni Učitelj i Pastor i Prvosveštenik.

Bog mi je svedok da ISTINU rekoh.



PS.

Nisam ti stručnjak za Srbe, Hrvate, Mađare, Papuance, Gvinejabisaoance, Mandarince, ................. Ja sam ti stručnjak za Hrišćane.
Pozdrav

ДЕЛА 4,12 Јер нема другог имена под небом даног људима којим би се ми могли спасти.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pošto Adventisti kada nemaju ARGUMENTE prelaze na spamovanje, insinuacije i vređanja, ja se vraćam temi:
Adventisti ne konzumiraju zdravu hranu radi zdravlja - Nego zbog MOJSIJEVOG ZAKONA. Koji je dat isključivo IZRAELCIMA (Jevrejima) a ne Hrišćanima.
Jer vi danas ne možete ni puškom naterati Adventistu da pojede 20-30 grama SVINJETINE, ili popije ČAŠICU RAKIJE ili popuši POLA CIGARETE. A svi dobro znamo koliko bi naše zdravlje NARUŠILO ako bi za 80 ili 90 ili 100 godina našeg života popušili POLA CIGARETE, POJELI 20 gr. SVINJETINE ili POPILI ČAŠICU RAKIJE u razmaku od 20 ili 30 godina !


Dobro jutro brate Sarrdy,
Ovo ti sada zaista vredi, dobro je da se vratimo temi, a tema je o zdravlju. Hvala Sarrdyi na pravilnom potezu.

Ti tvrdis:
adventisti ne konzumiraju zdravu hranu radi zdravlja - Nego zbog MOJSIJEVOG ZAKONA. Koji je dat isključivo IZRAELCIMA (Jevrejima) a ne Hrišćanima..

Sarrdy, ko je tebe pitao sta i kako veruju Adventisti? NIKO!
Ako je potrebjno da frorum zna kako i zasto Adventisti ne upotrebljavaju nezdravu hranu, duvan, alkohol i narkotike, zar ne bi bilo pametno i normalno da pitaate Adventiste, a ne da kojekavi sarlatani izjavljuju ono sto nije istina.
Vec sam desetine puta rekao da mi postujempo principe o zdravlju iz DVA razlog.
Prvo, postujemo ih zato sto ih je Bog dao i sto su zapisani u Bibliji. Postro verujemo da je Biblija nadahnuta Rec Bozja, trudimo se da svaki savet naglasimo i pokusamo da ga sprovedemo u zivot.

Drugi razlog je zbo zdrasvluja. Istina moram priznati da onda kadea su Adventisti usvojili te prijncipe, oni nisu znali da li je to naucno ili je protiv nauke, nego su ih usvojili zato sto je tako Bog rekao. Tek posle vise od 100
godina javlja se nauka, i na nase veliko iznenadjenje potvrduje ta nasa verovanja pomocu naucnih ispitivanja.

Da je Adventisticko verovanje i zivljenje ispravno, pored naucnih dokaza, svedoci i udobniji i duzi zivota Advemntist za oko 9-12 godina od njihovih suseda.

Mi se radujemo kad ovo mozemo da podelimo sa vama. Nema tu nikakve tajne, svi ljudi kioji su prihvatili ta navcelsa o zdravlju imaju vec danas blagoslov.
------------------------

Nas cenjeni saradnik Sarrdy nastvlja:
Jer vi danas ne možete ni puškom naterati Adventistu da pojede 20-30 grama SVINJETINE, ili popije ČAŠICU RAKIJE ili popuši POLA CIGARETE

Sarrdyi, sada si rekao istinu. Hvala ti sto si javno pohvalio vernost pripadnika Hriscanske adventisticke crkve.
---------------

A svi dobro znamo koliko bi naše zdravlje NARUŠILO ako bi za 80 ili 90 ili 100 godina našeg života popušili POLA CIGARETE, POJELI 20 gr. SVINJETINE ili POPILI ČAŠICU RAKIJE u razmaku od 20 ili 30 godina !

Dobro Sarrdy, mozes li nam dati samo jedan primer, osobe koja pusi cigaretra, a u zivotu je popusiola samo POLA cigarete? Mozes li nam dati osobu koj konzumira svinjetinu, rakiju, dtroge, ali je to uzela samo jednom i to napola?
Sarrdy, nemoj da nam ovde pricsas utopiju, nego reci o cemu govoris, o onima koji komnsumiraju nezdravu hranu, dovan, alkohol i droge ili o apstinetima?

Vec sam odgovori onako kako Adventisti veruju zbog cega smo apstinenti u stetnoj hrani i picu.
A ti Sarrdy pozuri pa uzimaj sve sto ti srce zela, ali znaj da racuni brzo stizu.......

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
@Šarrdy, adventističke upute (zapovijedi?) o zdravoj prehrani nisu loše, nego vjerovanje da nas to može spasiti. Hmm, ja bih voljela da u svom životu nisam zapalila ni jednu cigaretu...tako da, neka adventisti ustraju u tom svom uvjerenju. Ako je to samo zbog obržavanja Mojsijevog zakona, kako kažeš, onda im odricanje od pojedine hrane neće mnogo koristiti.
Svinjetina se ne jede (ili vrlo malo) u mediteranskom podneblju, jer se zna da je riba zdravija. U večini redovničkih zajednica se nije jelo meso, iz razloga što su bile siromašne, ali i zbog toga što se smatralo da teška hrana opterećuje tijelo i ne ostavlja prostora za duh. Pa, ima u tome istine, nakon obilnog ručka, malo koji čovjek ide moliti...
Vidi ovo:

Sta je vazno kod Srbina prava
za cega te u tri lepe tera
kada dirnes njemu u idole
C. Norisa, Ramba, Svarcnegera

Srbin ima jos neke svetinje
koje nikom ne da da mu dira
Sve iz Granda zvezde i zvezdice
Ceca, Seka, a i Skoric Mira.....

Jos je nesto Srbinu na srcu
nesto sto ti oprostiti nece
jer bez toga ne moze da zivi
Sarma, pasulj , pecenje prasece....

Ali ima nesto iznad svega
nesto sto mu po naj vise prija
Bez ceg nebi Srbin nikad bio
to je vala Sljivova Rakija...

Mentalitet i navike konzumiranja kobasica, ćevapčića, ražnjića i drugih delicija, za mnoge ljude na našim prostorima je "domet".
Kad se ljudi prepuste tjelesnim užicima, naravno da neće težiti za duhovnim stvarima. Alkohol da ne spominjem
Istina, stanje se popravlja, ali uvijek se može bolje, a mijenjati navike, svi znamo da nije lako.

Druga stvar, desetina ili kako vi kažete desetak.
U Kat. crkvi to obdržava Neokatekumenski pokret (ima ih i kod vas, u Beogradu i Nisu) a prilozi su raspodjeljuju za različite potrebe, najčešće za siromašnije članove. To uopće nije loše, ukoliko se može postići i ukoliko taj desetak ne unosi nemir među članove.

Izabeleta, ti uvek das dobar i konstruktivan komentar.
Dobro si objasnila da je bolje uzdrzavati se onoga sto je stetno nego dozvoliti zeljama tela da nas vode putem razvrata i neogranicenosti.

Spomenula si spasenje vezano za ishranu i pice. Spasenje nije direktno vezano za apstinaciju u upotrebi nezdrave hrane, alkohola, duvana i droge. Drugim recima to nije uslov spasenja. Medjutim, moglo bi i da bude, ako npr. upotrebom narkotika, alkohola i drugoga cega unistimo svoj zivot, recimo izvrsimo samoubijstvo i slicno, onda to moze da bude onako kako vi katolici kazete i smrtni greh.

Iamo sma prijatelja mojiuh godina. Ismejavao me je nazivajuci me robom zato sto nesmem (kako je on rekao) da imam seks sa devpojkama, ne smerm da pijem alkohol, pusim duvan niti da uzimam drogu. A on je slobodan sve to moze da uziva bez ikakvih ogranicenja. Na prvi pogled izgledalo je kao da je u pravu.

Medjutim, on se toliko odao alkoholu da se nika dnije treznio. U kafani bio je do zore. Kafedzija ga je stavio u pola i dovezao pred kucu i otisao. On je usao u kucu, legao u krevet i zapalio cigaretu. Ubrzo je zaspao, cigareta zapalila krvet i on je sagporeu u svom krevetu. Eto do cega ga je dovela njegobva sloboida. U takvom slucaju, to moze biti vezano sa spasenjem, jer smo pred Bogom odgovorni u koje svrhe upotrebljavamo telo koje nam je Bog dao.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy:
A ako baš moram da se izjasnim koga mrzim - Reći ću ti. Mrzim tvorca i organizatora adventističke nauke, nauke JS, Mormona, Sajentologa, Pentakostalaca, Nazarena, ................................. Jedino njega mrzim.

Sarrdy, ne zaboravi da Bog voli sve gresnike, samo greh ne voli.
A sta mislis ako neko i tvoju zajendcu pripise listi koju si dao za koje si rekao da ih mrzis?
 
Natrag
Top