Adventisti i zdravlje

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Po 21 X te pitam :
KOJA JE MOJA JERES ?
PS.
I imam veći dar proroštva od tvoje lažne proročice - Nećeš dati ni jednu sa ARGUMENTIMA !?

Sarrdy,
Zar ti misolis da je moj posao da pronalazim zablude kod ljudi i njihoivih zajendica?
Prevariosi se. Moj posao je da propovedakm istinu, a ti ako mislis da si zato ovde da trazis greske na drugima, zelim ti dobar uspeh.


Sve najbolje

Samo d ate podsetim, ovo je tema o zdravlju.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,
Zar ti misolis da je moj posao da pronalazim zablude kod ljudi i njihoivih zajendica?
Prevariosi se. Moj posao je da propovedakm istinu, a ti ako mislis da si zato ovde da trazis greske na drugima, zelim ti dobar uspeh.

Sve najbolje
Vidiš da sam veći prorok od EGW. Barem sam nešto pogodio - da nećeš moći naći ni jednu moju JERES argumentima. Dok EGW ništa nije pogodila!

Samo d ate podsetim, ovo je tema o zdravlju.

Sve najbolje
Samo bih te podsetio na dve ljudske osobine:
Lukavstvo i licemerje !
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Vidiš da sam veći prorok od EGW. Barem sam nešto pogodio - da nećeš moći naći ni jednu moju JERES argumentima. Dok EGW ništa nije pogodila!


Samo bih te podsetio na dve ljudske osobine:
Lukavstvo i licemerje !

Sarrdy, svejedno mi je sta ces ti reci za mene.
Za mene je vazno ono sto ja jesam ,a to moj Bog zna, a ti kazi sto ti jevolja.
Zar mislis da ja ne bih imao sta da kazem za tebe?
Nego ne spustam se na taj stepen.

Priznajem da si lazni prorok. Je si li zadovoiljan?

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy, svejedno mi je sta ces ti reci za mene.
Za mene je vazno ono sto ja jesam ,a to moj Bog zna, a ti kazi sto ti jevolja.
Zar mislis da ja ne bih imao sta da kazem za tebe?
Nego ne spustam se na taj stepen.

Priznajem da si lazni prorok. Je si li zadovoiljan?

Sve najbolje
Biću zadovoljan samo kada mi kažeš ZAŠTO SAM JA LAŽNI PROROK i koje to jeresi imam.
A ovo te pitam po 22 X. Dok Adventisti ovakvo pitanje NIKADA NISU SMELI DA POSTAVE, jer bi im sledila odmah poduža lista.
Jer ako imam JERESI (kao u slučaju Arhanđela Mihaila) - Ja ih odmah NAPUŠTAM ! Upravo i zato stalno tražim da mi neko kaže moje JERESI. Dok ćete vi vaše zdušno braniti do smrti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
“Kada ljudi idu putem koji nepotrebno trosi njihove zivotne snage ili pomracuje njihov um, tada grese protiv Boga; oni Ga ne proslavljaju u svojim telesima i duhu sto je Njegovoi…. Bog dopusta da zasvetli svetlost da bi omogucio coveku poznanje, da ako zeli da zivi savrsenim zivotom, mora da bude poslusan prirodnim zakonima koji vladaju njegovim bicem. Kako je tada vazno da covek hodi u ovoj svetlosti, da razvije sve svoje snage, kako telesne tako i umne, da budu na slavu Bogu.” Saveto o zivotu i ishrani, str. 89.

“Neumerenost u ishrani se cesto pokazuje odmah u obliku glavoibolje, slabe probave i grceva u zelucu. Na zeludac je stavljen teret kojiu on ne moze da nosi i zato se stvara osecaj mucnine. Glava je u neredu, zeludac se buni. Medjiutim, ovakavi simptomi ne prate uvek neumereno jedenje. U nekim slucajevima zeludac je paralizovan. Ne oseca se nikakav bol, ali probavni organi gube svoju zivotnu silu. Temelj ljudske masine postepeno se podkopava, i zivot postaje veoma neugodan.” Saveti o zivotu i ishrani, str. 76.

Poverenje u Boga i radost koju osecamo kada savesno sluzimo Bogu i bliznjima, povoljno uticu na nas organizam i cuvanje zdravlja. "Srece veselo pomaze kao lek, a duh zalostan susi kosti." Price 17,22.

“Potrebno je izabrati one nemernice koje sadrze najvise sastojaka potrebnih za izgradnju tela. U ovom izboru apetiti nije siguran vodic. Losim navikama u ishrani, apetit se izopacio. On cesto trazi takvu hranu koja narusava zdravlje i stvara slabos umesto snage. Drustveni obicaji ne mogu nas sigurno voditi. Bolesti i patnje koje svuda vladaju uveliko su nastale zbog omiljenih gresaka u ishrani.” Saveti o zivotu i ishrani, str. 97.

“Samo kada smo mudri u odnosu na nacela zdravog zivljenja, mozemo se uzdici i videti zla koja proisticu iz nepravilne ishrane. Oni koji, posto su uvideli svoje greske, imaju hrabrost da izmene svoje navike, videce da promene u izhrani zahtevaju borbu i mnogo idstrajnosti.”
Saveti o zivotu i ishrani, str. 97.


Mnogi pate i prerano odlaze u grob zbog popustanja apetitu. Oni jedu ono sto odgovara njihovom izopacenom ukusu, slabeci tako probavne organe i smanjujuci njihovu sposobnost upijanja hranljivoih sastojaka koji odrzavaju zivot. Ovo dovodi do akutnih bolesti, a vrlo cesto ovome sledi i smrt.” Saveti o zivotu i ishrani, str. 93.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Mnogi pate i prerano odlaze u grob zbog popustanja apetitu. Oni jedu ono sto odgovara njihovom izopacenom ukusu, slabeci tako probavne organe i smanjujuci njihovu sposobnost upijanja hranljivoih sastojaka koji odrzavaju zivot. Ovo dovodi do akutnih bolesti, a vrlo cesto ovome sledi i smrt.” Saveti o zivotu i ishrani, str. 93.

Mnogo je važnije gde će oni završiti posle tog groba, nego kada će čuvajući zdravlje otići u njega. Jer šta vredi ako Crkva sačuva zdravlje verniku, do njegove 100-te godine ili 120-te, a odvede ga posle toga u pakao. Pa mnogo mu je bolje bilo da je u bolesti umro sa 50 ili 60 godina i otišao u raj !

Pozdrav:
/Матеј 16,26/ Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Mnogo je važnije gde će oni završiti posle tog groba, nego kada će čuvajući zdravlje otići u njega. Jer šta vredi ako Crkva sačuva zdravlje verniku, do njegove 100-te godine ili 120-te, a odvede ga posle toga u pakao. Pa mnogo mu je bolje bilo da je u bolesti umro sa 50 ili 60 godina i otišao u raj !

Sarrdy, slazem se daje najvaznije spasenje.
Medjutim, zar mislis da oni kojiu neuredno jedu i piju pa tako uniste svoje zdravlkje i prerano umru, da se tako spremaju za vecni zivot?
Cuvanje zdravlja je deo pripreme sa vecni zivot. Mi nismo apsolutni gospodatri svoga zivota, jer on nam je darovan od Boga i Bogu cemo odgovarati sta smu uradili od Njergovog dara.

Vrlo je naivno sa tvoje strane da zakljucis da postovanjem principa zdravlja skodi duhovnom zivotu, naprotiv postovanje Bozkjiu zakona je korisno za coveka u svakom pogledu.

Zar nije bolje da smo zdravi, nego bolesni? Zar nije bolje da udobnije i duze zivimo na slavu Bogu i dobro nase porodice, nego da lezimo bolesni u poostelji da nas drugi sluze i stetimo sebi, porodici pa i Bogu?
------------------

/Матеј 16,26/ Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?

Sarrdy slazem se sa tim.

Ali zapamti i ovo:

"ILI NE ZNATE DA SU TELESA VAS CRKVA SVETOGA DUHA KOJI ZIVI U VAMA KOGA IMATE OD BOGA I NISTE SVOJI." 1. Korincanima 6, 19.
"Ako ko pokavri crkvu Bozju, odbaci ce njega Bog, jer je crkva Bozja sveta, a to ste vi." 1. Korincanima 3,17.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy slazem se sa tim.

Ali zapamti i ovo:

"ILI NE ZNATE DA SU TELESA VAS CRKVA SVETOGA DUHA KOJI ZIVI U VAMA KOGA IMATE OD BOGA I NISTE SVOJI." 1. Korincanima 6, 19.
"Ako ko pokavri crkvu Bozju, odbaci ce njega Bog, jer je crkva Bozja sveta, a to ste vi." 1. Korincanima 3,17.

Sve najbolje
To i ja znam. Ali danas kada te praše iz vazduha sa milionima tona koje kakvog otrova, kada je genetski modifikovana hrana zastupljena na 99 % trpeza u svetu. Kada je VODA jako lošeg kvaliteta....... Ta priča je danas BESMISLENA. Jer je u PRAKSI NEODRŽIVA !
Samo postoje 2 solucije:
Da manje zagađujemo hram Svetog Duha ili više !
 
Natrag
Top