Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Isto kao i apostoli što onda po tebi nisu Božiji jer su podržavali ropstvo umesto da ga osude, oni se "pokorili ljudima" baš kao Elen. :)

Apostoli nisu niti zagovarali niti podržavali ropstvo, ali nisu imali vlast narediti drugima da oslobode svoje robove. Ellen White pak, suprotno apostolima, je pristalica i zagovornica rasizma. Sve je jasno apostoli su Kristovi a Ellen White je antikristova.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Apostoli nisu niti zagovarali niti podržavali ropstvo

Još kako su podržavali..pokoravali se ljudima po tebi. Nisu slušali Boga već ljude..i pisali pravila za robove.

Ellen White pak, suprotno apostolima, je pristalica i zagovornica rasizma

Rasizam je mržnja prema drugim rasama i ponižavanje te rase kao rase a u njenom komentaru nigde nema ponižavanja druge rase. Tako da džaba pišeš, kada ne poznaješ šta je rasizam. Slabo znanje...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Još kako su podržavali..pokoravali se ljudima po tebi. Nisu slušali Boga već ljude..i pisali pravila za robove.

Ružno je neistinu govoriti. Dokaži citatom ovo što tvrdiš, ako možeš.

ne poznaješ šta je rasizam. Slabo znanje...

Rasizam je nalaženje desetak razloga kojima se sugerira i dokazuje da se ljudi različitih rasa ne bi trebali međusobno ženiti i rađati potomstvo. A ovo čini Ellen White na desetine mjesta u svojim plagiranim spisima. Dakle, Ellen White je notorna rasistkinja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ružno je neistinu govoriti

Znaš ti dobro koji su to citati. Ali po tvom kriterijumu apostoli se pokoravaju ljudima a po mom apostoli deluju u skladu sa vremenom i forme društvenog života usklađuju sa porukom Jevanđelja. Ti osudi apostole ja ih opravdah. Isto kao i Elen. Elen govori u skladu sa vremenom s obzirom na težak život crnaca tog vremena i preporuke da zbog takvog stanja ljudi ne posežu za preteranim mešanjem belaca i crnaca i rađanjem osoba crne puti koje će zbog toga imati društvene probleme. Ona prilagođava poruku podneblju u kome se živi. Kao i apostoli što pominju robove i ne ukidaju ropstvo ali da gospodari robova budu što bolji prema njima iako imaju i dalje pravo na ropstvo. Po tebi apostoli se pokoravju ljudima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sto je u srcu to je i na papiru, odnosno stranici.

Pogledajte Stvarnoslapovu paranoju i ludilo u njegovim ikonicama ili smajlijima gore postavljenim pa sami zakljucite.

Vrli Hriscanin.
Ko bi takvog pozeleo.

Ali, dace mu Bog priliku za obracenje, posebno kad bude video kako njegove pape i predpostavljeni trce ka Bogu i obracaju se.

Jer kao sto kaze i jedan brat "KADA SE BOG SAM BUDE OBJAVIO, I PAPISTI CE POSTATI ADVENTISTI"

AMIN!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Stalno imajmo na umu slijedeće, kada analiziramo i vrednujemo ono što je napisala Ellen White: Ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja." (Ellen White, Svjedočanstva, Vol. V.)

Elen govori u skladu sa vremenom s obzirom na težak život crnaca tog vremena i preporuke da zbog takvog stanja ljudi ne posežu za preteranim mešanjem belaca i crnaca i rađanjem osoba crne puti koje će zbog toga imati društvene probleme.

Danas je Amerika prepuna droge, kurvanja i nemorala svake vrste, i pogođene su sve skupine američkog društva. To znači da bi danas taj Ellenin 'bog' ljudima preko nje poručio: drogirajte se, kurvajte se, kradite, ubijajte, lažite, otimajte. Jer eto, taj "Ellenin bog", kad su u Americi bila teška vremena za crnce, poručio je preko Ellen White da uopće nije vrijeme za mješanje rasa, jer će stvoriti zbrku.

P.S. Jasno je, onaj tko je poučio Ellen White ovome i na čiji nagovor je ona rasističku ideologiju podržavala i provodilanije bio Bog nego sam sotona. Ne može Bog biti rasist, kad je Bog na svoju sliku i priliku stvorio i bijele i crne i žute. Nepromjenjivi Bog se ne može mijenjati, pa da ljudima kaže - budite rasisti, kad su crnci u teškoj poziciji. Ili da Bog ljudima kaže - drogirajte se i kurvajte se, kad je puno droge i kurvara u društvu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Znači i apostoli bi danas to propovedali jer su zadržali ropstvo?

Apostoli zadržali ropstvo!?!?! :mig::ludd/: Ti si stvarno gadno 'munjen'. A kako su apostoli učenici i sljedbenici Isusa Krista, ovo tvoje znači da je sam Bog i osnovao i zadržavao ropstvo. :bfghb::smisi:

Hvala ti još jednom Bože Isuse Kriste, što klanjatelje 'proročice' bogohulnice istjeruješ ovako na čistinu da sami sebe razobličuju i pokazuju da oni nisu Tvoji klanjatelji, nego klanjatelji kleptomanke Ellen White.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Apostoli zadržali ropstvo!?!?! :mig::ludd/:

Ti onda Pismo pročitao nisi.

A kako su apostoli učenici i sljedbenici Isusa Krista, ovo tvoje znači da je sam Bog i osnovao i zadržavao ropstvo

Još jednom, ti počitao nisi a razumeo još manje.

Da, apostoli su zadržali ropstvo. Pa kome apostol Pavle se obraća.."robovima" i kaže da poštuju svoje gospodare a ne da ih se oslobode. E moj Šurdiloviću :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Da, apostoli su zadržali ropstvo. Pa kome apostol Pavle se obraća.."robovima" i kaže da poštuju svoje gospodare a ne da ih se oslobode. E moj Šurdiloviću :)

Tko je pitao apostole hoće li zadržati ropstvo? Citiraj Bibliju za ovu svoju sumanutu tvrdnju. :ludd/:

Inače, apostoli nisu dobili namjesništvo u zemaljskom carstvu, nego ih je Isus ovlastio da ljude privode "Nebeskom carstvu - kraljevstvu Božjem". Iv 18,36: Kraljevstvo moje nije od ovoga svijeta.
 
Natrag
Top