Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Elen nigde ne podržava niti propagira rasizam. Rasizam podrazumeva uzdizanje bele rase nad drugim a Elen to nigde ne govori. Pa zar toliko ne poznaješ materiju?

I propagira i podržava, imaš njezine citate. :bfghb::ludd/:Notorna je rasistkinja, a svoj rasizam pripisuje Bogu, jer sve joj je Bog s neba poslao, ništa ona sama i svojim riječima nije napisala.

P.S. Kako te više nije sramota braniti zagovornici eugenike, rasistkinja i kleptomanku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja niti besnim niti penim, vec imam savrseni mir u Gospodu.

A sve sto sam napisao nisu moja misljenja, vec realnost koju ti pokazujes na delu svojim nacinom pisanja, postupcima, ispoljavanjem otvorene mrznje, zavisti, oholosti i nadmenosti, neozbiljnosti, ironije i sarkazma..itd.

Dakle, sve napisano je tvoja vidljiva dijagnoza, a ne moja misljenja, ili zlonamerni komentari.

A sto se tice kontraargumenata na tvoje gluposti, lazi, dodavanja, i izvrtanja, oni su dati milion puta.

Ali, je problem u tome sto papagaj ne zna nista drugo nego da ponavlja godinama isto.

A ti mislis da si nekoga prevario.

Te tvoje gluposti niko i ne cita, osim Jovana.

Ja ih ne citam, vec samo pogledam povrsno, i vidim da si sve slagao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja niti besnim niti penim, vec imam savrseni mir u Gospodu.

A sve sto sam napisao nisu moja misljenja, vec realnost koju ti pokazujes na delu svojim nacinom pisanja, postupcima, ispoljavanjem otvorene mrznje, zavisti, oholosti i nadmenosti, neozbiljnosti, ironije i sarkazma..itd.

Dakle, sve napisano je tvoja vidljiva dijagnoza, a ne moja misljenja, ili zlonamerni komentari.

A sto se tice kontraargumenata na tvoje gluposti, lazi, dodavanja, i izvrtanja, oni su dati milion puta.

Ali, je problem u tome sto papagaj ne zna nista drugo nego da ponavlja godinama isto.

A ti mislis da si nekoga prevario.

Te tvoje gluposti niko i ne cita, osim Jovana.

Ja ih ne citam, vec samo pogledam povrsno, i vidim da si sve slagao.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jesi čuo šta sam rekao? Rasizam je izdizanje bele rase u odnosu na crnu ili žutu. Toga nema ni uednom tekstu EGW. Navedi ako ih ima...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jesi čuo šta sam rekao? Rasizam je izdizanje bele rase u odnosu na crnu ili žutu. Toga nema ni uednom tekstu EGW. Navedi ako ih ima...

Nije rasizam samo ovo. Rasizam je i obrnuto - izdizanje crne rase nad ostalima. Ali, rasizam je i ono što je zastupala Ellen White - savjetovala je bijelcima da odbijaju i ne sklapaju brak s crncima. Je li ovo i Isusov savjet, i ako je gdje se nalazi u Novom zavjetu?
 
Natrag
Top