Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Stvarnoslap, to je moj stav koji neko ne mora da prihvati.

Tako je. Pogotovo kada ti je stav protubožji, kao o ovome.

Dakle, sve si izlagao protiv Ellen White.

Ja ću prenijeti i citirati ono što je činjenično, a ljudi nisu bez mozga. :)

Ellen White često je govorila o svome duhovnom vodiču koji će je podučavati. U primjeru ispod, čak je stavila riječi drugih autora u usta svog duhovnog vodiča, pogledajte:

1664974597802.png

Napomena 1. Sav obojani tekst se slaže u slovo. :):)

Napomena 2. Primjetite u vrhu uokvirene godine. Krummacher je svoju knjigu objavio 54 godin prije objave knjige Ellen Whit.

P.S. Razmislite. Kakva je to osoba koja ovako "divljački" krade tuđe tekstove, stavlja ih u svoje knjige (spise), "divljački" mlati novac prodajući ih, i još laže kako joj je sve ove riječi uputio sam Bog "direktno s prijestolja".

:ludd/::bfghb::smile::beee::mig:

Ne znam da li si na nekoj terapiji, ali ako jesi idi popi, jer se ponasas ludacki.

Jelena se očito bila predozirala, i to teško predozirala svojom dozom alkohola u octu. Jer nikako drugačije nije moguće objasniti da je čitajući i prepisujući iz Krummacherove knjige vidjela i čula Boga na nebu. ;)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Dopušta. Ali zaboravljaš na društveno-političke okolnosti u SAD-u dobrom delu XIX veka. Naravno, taj kontekst je jako važan za razumevanje Elen Vajt. Drugi put ću. Pozivam sve da pogledaju na to. Ima sve svoje zašto i kako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
dopušta li Bog kršćanima brakove sa supružnicima druge rase? Bijelcima sa ženama crne rase i obrnuto?

Dopušta. Ali zaboravljaš na društveno-političke okolnosti u SAD-u dobrom delu XIX veka. Naravno, taj kontekst je jako važan za razumevanje Elen Vajt. Drugi put ću. Pozivam sve da pogledaju na to. Ima sve svoje zašto i kako.

Dj 29: Petar i apostoli odvrate: »Treba se većma pokoravati Bogu negoli ljudima!

Dakle, sa ovim Ali sam priznaješ da Ellen White nije bila Božja sljedbenica, nego sljedbenica eugeničko-rasističke ideologije koju je iznjedrio antikristovski protestantizam. Ne može se služiti Bogu i protubožjim eugeničarima rasistima kojima je pripadala i Ellen White.

Citirat ću samo jednu tvrdnju jednoga iz društva kojemu se pridružila i Ellen White.

Madison Grant: Kada se temeljito shvati da djeca iz mješovitih brakova između različitih rasa pripadaju nižoj rasi, važnost prenošenja krvnog nasljeđa kroz vijekove u neoštećenoj čistoći bit će cijenjena u punoj vrijednosti, a dovođenje mješanaca na svijet smatrat će se kao društveni i rasni zločin najviše kategorije.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Isto kao i apostoli što onda po tebi nisu Božiji jer su podržavali ropstvo umesto da ga osude, oni se "pokorili ljudima" baš kao Elen. :)
 
Natrag
Top