Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da vidimo sta kaze ceo tekst koji si ti namerno iseckao:

"Ko je lažljivac osim onoga koji odriče da Isus nije HRISTOS?
Ovo je antihrist, koji se odriče oca i sina" ( 1 Jovanova 2. 22 - 23 ).

A sledeci tekst kaze:

Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину,
Да сви поштују Сина као што Оца поштују. Ко не поштује Сина не поштује Оца који Га је послао" ( Jovan 5. 22 - 23 ).

Nigde, ponavljam NIGDE ne pise rec Bog.

Dakle, izmisljas.

Govori o ulozi Isusa kao spasitelja, i ko se odrice Isusao kao HRISTA ( pomazanog od Boga ).

A u drugom tekstu kao onoga kome je Otac dao ulogu sudije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, izmisljas.

Ne, antikrist je onaj tko Kristu niječe da je Bog. I antikristi su svi oni koji takve brane, baš kao ti ovdje.

A sada prestani spamati temu, i probaj braniti proročicu rasistkinju.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tvoja rec.

A evo Bozje reci.

Da vidimo sta kaze ceo tekst koji si ti namerno iseckao:

"Ko je lažljivac osim onoga koji odriče da Isus nije HRISTOS?
Ovo je antihrist, koji se odriče oca i sina" ( 1 Jovanova 2. 22 - 23 ).

A sledeci tekst kaze:

Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину,
Да сви поштују Сина као што Оца поштују. Ко не поштује Сина не поштује Оца који Га је послао" ( Jovan 5. 22 - 23 ).

Nigde, ponavljam NIGDE ne pise rec Bog.

Dakle, izmisljas.

Govori o ulozi Isusa kao spasitelja, i ko se odrice Isusao kao HRISTA ( pomazanog od Boga ).

A u drugom tekstu kao onoga kome je Otac dao ulogu sudije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne.
Za mene je Isus vecni Bog nestvoreni, koji se ponizio, odrekao Bozanske prirode, i preuzeo ljudsko oblicje.

Ali sam princpijalan i dosledan reci Bozjoj.

A ona istice veru u Isusa kao HRISTA - MESIJU Spasitelja.

Ona govori o Isusu kao Bogu, ali ne istice eksplicitno tu vrstu vere, vec kao sto sam napomenuo "VERU U ISUSA KAO OBECANOG MESIJU"

To je bila i misija apostola, propovedanje Isusa kao Mesije Hrista, i njegove spasonosne uloge.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne.
Za mene je Isus vecni Bog nestvoreni, koji se ponizio, odrekao Bozanske prirode, i preuzeo ljudsko oblicje.

Auuuu, ovo ti je đavolska hereza. Nije se Krist odrekao Božanske prirode. Krist je pravi Bog koji je postao i pravi čovjek. Zato i kažemo da je Krist Bogočovjek.

To je bila i misija apostola, propovedanje Isusa kao Mesije Hrista, i njegove spasonosne uloge.

Apostoli su propovjedali Spasitelja i Boga Isusa Krista. Ti si heretičar jednako kao sva trojica ovdašnjih subotara. Sve vas je đavlina uzeo pod svoje. Rodila majka Jela svoje antikriste.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
LITERARNA KLEPTOMANIJA

Mnogi, točnije rečeno, gotovo svi adventisti sedmog dana su pod dojmom da su tekstovi sadržani u knjigama Ellen White riječi koje je Bog izravno utisnuo u njezin um. Oni vjeruju da je Bog bio izvor njezinih spisa. Godine 1867. Ellen White je poticala to uvjerenje kod adventista, pišući ovako o svojim svjedočanstvima:

Riječi koje koristim u opisivanju onoga što sam vidjela su moje vlastite, osim onih koje mi je izgovorio anđeo, i koje uvijek stavljam u navodnike. (Ellen White, Review and Herald, Oct. 8, 1867.)

Ali jesu li te riječi doista njezine? Nakon što je Walter Rea razotkrio razmjere plagiranja u kojima je Ellen White koristila druge autore, Warren Johns iz White Estatea je morao priznati:

Što više istražujemo fond knjiga koje je u svojoj biblioteci držala Ellen White, to više nalazimo primjera i otkrivamo načine na koje ih je koristila i opsega njihova korištenja. (Warren Johns, Ministry, June, 1982.)

Ispostavilo se da su pravi izvori inspiracije Ellen White bili neadventistički autori, koje je ona još ranije opisala kao one "koji su odbacili Božju istinu i prihvatili zablude te povjerovali u laži i tako postali prokleti." (Ellen White, Manuscript 1, 1849.) Preuzela je riječi baš tih "zabludjelih i prokletih" ministara (autora) i pripisala ih sebi.

U pismu napisanom 1905. Ellen White tvrdi da joj je Isus rekao: "Napiši poruke koje ti dajem, da ih ljudi dobiju." Zatim dodaje:

Ove su poruke napisane onako kako mi ih je Bog dao. Sama od sebe ne bih mogala iznijeti ove knjige, ali Gospodin mi je dao pomoć svoga Svetoga Duha. Ove knjige sadrže upute koje mi je Bog davao gotovo pola stoljeća. Sadrže svjetlo s neba i podnijet će ispit istrage. (Ellen White, Letter 39, 1905)

Ellen White vrlo jasna i nedvosmislena kada govori o procesu nastanka te o karakteristikama svojih spisa (knjiga). Prema njoj:

- Njezine knjige sadrže poruke koje joj je Bog dao, a Isus uputio da napiše.
- Nije ih mogla sama napisati.
- Duh Sveti je bio njezin božanski pomoćnik.
- Njezine knjige sadrže "svjetlo s neba".

Ne zna se je li Ellen White imala božansku pomoć, ali sigurno je imala pomoć od autora koje je osudila kao zabludjele i "proklete". Nije poznato li je Ellen White stvarno primila ikakvo svjetlo s neba, ali je sada potpuno bjelodana činjenica da je primila mnogo "svjetla" od autora koje je osudila kao "dio Babilona" i "otpadničkog protestantizma". Budući da je uvelike plagirala ove autore, slobodno se može reći da većina "svjetla s neba" u njezinim spisima nije uopće došla s neba, nego ga je Ellen White preuzela od neadventista - protestanata koje proglasila dijelom Babilona..

Na primjer, prilikom savjetovanja predsjednika Generalne konferencije ASD O.A. Olsena o važnom nadolazećem sastanku, Ellen White se "obratila J.C. Geikieju" da priskrbi "svjetlo s neba" i uputi ga Olsenu. Pogledajte uporedni prikaz teksta iz knjige J.C. Geikie i pisma koje je Ellen White uputila predsjedniku Generalne konferencije ASD O.A. Olsenu:

1664867918532.png

Napomena 1. Sav obojani tekst se slaže gotovo u slovo.

Napomena 2. Primjetite u vrhu uokvirene godine. Knjiga J.C. Geikie objavljena je 10 godina prije slanja savjeta Ellen White Olsenu.

P.S. Razmislite. Kakva je to osoba koja ovako "divljački" krade tuđe tekstove, stavlja ih u svoje knjige (spise), "divljački" mlati novac prodajući ih, i još izjavi kako joj je sve ove riječi uputio sam Bog "direktno s prijestolja".

:ludd/::bfghb::smile::beee::mig:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, drzak si i bezobrazan.

Sa takvim stavom ces izaci na sud Bozji, a tada se sa njim raspravljaj i uveravaj ga da nije u pravu.

A njemu slava i hvala na svemu, pa i na milosti koju ce dati takvima kao sto si ti, i priliku da se obratite, jer to ne zasluzujete.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap, drzak si i bezobrazan.

Sa takvim stavom ces izaci na sud Bozji, a tada se sa njim raspravljaj i uveravaj ga da nije u pravu.

A njemu slava i hvala na svemu, pa i na milosti koju ce dati takvima kao sto si ti, i priliku da se obratite, jer to ne zasluzujete.

Zašto ti meni prijetiš? Zato što pokazujem da ti je 'proročica' bila kleptomanka? Onda se moli Bogu za njezinu dušu, napusti njezine bogohulnosti, a Bogu i meni zahvali što ti istinu otkrivam i tako otvaram šansu da pobjegneš od laži i tako spasiš dušu.
 
Natrag
Top