Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Shvatio je, samo ne može prihvatiti.

A shvatio je, i priznao, da je bogohulila i drugi njezin klanjatelj tripo. Komentirao je otprilike ovako - od 100 000 stranica koje je Ellen White napisala, našao si joj samo ovo da je naučavala bogohulnosti.

U tvom tradicionalnom shvatanju vere koje nemna veze sa biblijom to moze biti tako.

Ali, kada se biblija uzme kao merilo istine i ono sto kaze Bog a ne ljudske izmisljotine sadrzane u tradicionalnim verovanjima crkava, to nikako nije tako.

U tom slucaju ne postoji ni jedna Bogohulnost u spisima Ellen White, vec cista biblijska nauka.

Pre bi se reklo da si ti bogohulnik, jer ovde si izneo takvu gomilu lazi o Ellen White, da je to uvreda i citati.

Pitam se kako neki ljudi mogu da se rode na ovom svetu, i da ceo zivot protrace u laganju drugih ili samoga sebe.

Problem je što je ona i u tim ostalim "stranicama" bogohulila i naučavala bogohulnosti. Čitav kult je na tome zasnovan. Čitav.

1 Istražni postupak - nema ga u Svetom Pismu

2. Shabat za Hrišćane - Nema ga u Svetom Pismu

3. Desetak kao uslov spasenja - Nema ga u Svetom Pismu

4. Preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama - Nema ga u Svetom Pismu

5. Propisi o hrani za Hrišćane - Nema ih u Svetom Pismu


Lista ide u nedogled.

Ovde neko debelo ne poznaje bibliju.

Da vidimo ove navodne bogohulnosti Ellen White koje je naveo DarthShone:

Odgovori su dati po redosledu kako ih je on i naveo.


1 Istražni postupak - nema ga u Svetom Pismu

Ovo je potpuni promasaj, jer istrazni sud je postojao i kod Jevreja u starom zavetu, i vrsio se na praznik ociscenja jednom godisnje, kada se Svetinja cistila od grehova naroda koji su krvlju jagnjetovom kojom je prskana zavesa koja je delila Svetinju od Svetinje nad Svetinjama bili prenoseni u Svetinju.

Taj dan je bio istrazni sud za Izrailjski narod, gde je on morao da se ocisti od greha i da stane pred Boga.

To je bio TIPOS ili predslika istraznog suda koji je odpoceo u novom zavetu, kada je Hristos po ovoj starozavetnoj Tipologiji usao u Svetinju nad Svetinjama da obavi cin ociscanja.
Tada je odpoceo istrazni sud ili ispitivanje zivota svakog coveka na planeti zemlji.

Ovaj istrazni sud predhodi onom konacnom sudu na kraju istorije sveta, kada ce se vec znati ko je spasen a ko ne na osnovu imena zapisanih u knjigama zivota i smrti.


2. Shabat za Hrišćane - Nema ga u Svetom Pismu

Ovo je takodje promasaj.

Svuda u novom zavetu Hristos i apostoli upucuju na drzanje deset zapovesti medju kojima je cetvrta zapovest o suboti.

PAVLE RADI SEST DANA A SUBOTOM A ODLAZI U HRAM I PROPOVEDA O HRISTU"

"Potom se odluči Pavle od Atine i dođe u Korint,
I nađe jednoga Jevrejina, po imenu Akilu, rodom iz Ponta, koji bješe skoro došao iz Talijanske sa ženom svojom Priskilom (jer bješe zapovjedio Klaudije da svi Jevreji idu iz Rima), i dođe k njima.

I budući da bješe onoga istog zanata, osta kod njih i rađaše, jer bijahu ćilimarskog zanata.
A prepiraše se u zbornicama svake subote,
i nadgovaraše Jevreje i Grke" ( dela apostola 18. 1 - 4 )


PAVLE SAVETUJE DA UDJEMO U SUBOTNI ODMOR PO PRIMERU GOSPODA KOJI SE ODMARAO U SEDMI DAN, A NE PO PRIMERU NEPOSLUSNOSTI JEVREJA KOJI SU PREKRSILI ZAPOVEST O SUBOTI:

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.

Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.

Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
I nema tvari nepoznate pred njim, nego je sve golo i otkriveno pred očima onoga kojemu govorimo.
Imajući dakle velikoga poglavara svešteničkoga, koji je prošao nebesa, Isusa sina Božijega, da se držimo priznanja.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć"
( Jevrejima poslanica 4 poglavlje )

DRŽANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.

Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće"
( Jevandjelje po Mateju 19. 16 - 26 )

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM ĆE SE SUDITI SVETU:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni"
( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

DRŽANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:

"I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
(1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).


3. Desetak kao uslov spasenja - Nema ga u Svetom Pismu

U bibliji i staroga i novoga zaveta se zapoveda da se daje desetak.

U pogledu desetka apostol Pavle kaze "JER GOSPOD ZAPOVEDA DA KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU DA OD JEVANDJELLJA ZIVE"


4. Preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama - Nema ga u Svetom Pismu

Ima preseljenja po biblijskoj TIPLOGIJI ili predslici objasnjenoj u prvom odgovoru, kada je Isus na dan ociscenja usao iza zavese u drugi odeljak, kako i biblija kaze "JER ISUS UDJE IZA NAJDALJE ZAVESE DA POSREDUJE ZA NAS"

Pogledati 8 i 9 poglavlje Danila, i 8 i 9 poglavlje
Jevrejima poslanice.


5. Propisi o hrani za Hrišćane - Nema ih u Svetom Pismu

Propisa o zdravom nacinu ishrane ima i u starom i u novom zavetu.

U bibliji Bog je dao jasne odrednice vezane za čovekovu ishranu, i principe vezane za njegov odnos prema svom ličnom zdravlju i moralnoj i Duhovnoj čistoti.
Kada Bog nesto čini - on ništa ne čini na stetu čoveku, već upravo iz ljubavi i brizi za čoveka, i iz svog predznanja o svim stvarima koje bi mogle da štete kako čovekovom fizičkom, tako i Duhovnom zdravlju.

Iz tog razloga Bog je čoveku dao zdravstveni zakon, u koji su uključena i pravila o čistim i nečistim životinjama, koji je Bog uspostavio upravo iz razloga što je znao da će čovek padom u greh toliko iskvariti svoj prvobitni ukus, da će posegnuti za onim što je nečisto i nezdravo što Bog nije stvorio za njegovu ishranu, a što će štetiti njegovom fizičkom, pa time i Duhovnom zdravlju koji su usko povezani.

Kao što možemo videti iz dole priloženih tekstova - Bog je u početku dao čoveku u svojstvu ishrane zemaljske plodove, bilje koje nosi seme, i drveta rodna koja nose seme

"I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih I od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
I još reče Bog: Evo, dao sam vam sve bilje što nosi seme po svoj zemlji, i sva drveta rodna koja nose seme; to će vam biti za hranu.
A svim zverima zemaljskim i svim pticama nebeskim i svemu što se miče na zemlji i u čemu ima duša živa, dao sam svu travu da jedu.
I bi tako"
( 1 knjiga Mojsijeva 1. 27 - 30 ).

Iz sledećeg teksta možemo videti - da je Bog tek nakon potopa u ljudsku ishranu uključio meso, izuzimajući životinjsku krv:

"I Bog blagoslovi Noja i sinove njegove, i reče im; rađajte se i množite se i napunite zemlju;
I sve zveri zemaljske i sve ptice nebeske i sve što ide po zemlji i sve ribe morske neka vas se boje i straše; sve je predano u vase ruke.
Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.
Jer ću i vašu krv, duše vaše, iskati; od svake ću je zveri
iskati; iz ruke samog čoveka, iz ruke svakog brata njegovog iskaću dušu čovečiju"
( 1 knjiga Mojsijeva 9. 1 - 5 ).

U sledećem tekstu Bog je pisanim zakonom odvojio čiste od nečistih životinja, i uputio prokletstvo onima koji nezdravom ishranom uništavaju i duh i telo:

"I reče Gospod Mojsiju i Aronu govoreći im: Kažite sinovima Izrailjevim i recite: Ovo su životinje koje ćete jesti između svih životinja na zemlji:
Šta god ima papke i papci su mu razdvojeni i preživa između životinja, to jedite.
Ali onih što samo preživaju ili što samo imaju papke razdvojene, ne jedite, kao što je kamila, jer preživa ali nema papke razdvojene;
da vam je nečista;
I pitomi zec, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je. I zec divlji, jer preživa ali nema papke razdvojene; nečist da vam je.
I svinja, jer ima papke razdvojene ali ne preživa; nečista da vam je; Mesa od njih ne jedite niti se strva njihovog dodevajte; jer vam je necisto"
( 3 knjiga Mojsijeva 11 poglavlje ).

Jer, gle, Gospod će doći s ognjem, i kola će Mu biti kao vihor, da izlije gnev svoj u jarosti i pretnju u plamenu ognjenom.
Jer će Gospod suditi ognjem i mačem svojim svakom telu, i mnogo će biti pobijenih od Gospoda.
Koji se osveštavaju i koji se očišćavaju u vrtovima jedan za drugim javno,
koji jedu meso svinjsko i stvari gadne i miševe, svi će izginuti, veli Gospod.
A ja znam dela njihova i misli njihove, i doći će vreme, te ću sabrati sve narode i jezike, i doći će i videće slavu moju"
( knjiga proroka Isaije 66. 15 - 18 )

"Ne znate li da ste vi crkva Božija, i Duh Božji živi u vama?
Ako pokvari ko crkvu Božiju, pokvariće njega Bog: jer je crkva Božija sveta, a to ste vi"
( 1 Korinćanima poslanica 3. 16 - 17 )

Ovi zdravstveni principi su univerzalnog karaktera, i dati svim ljudima u svim vremenima - od stvaranja do kraja istorije sveta ( što se jasno vidi iz poslednje citiranog teksta koji govori o Hristovom dolasku - kada će on suditi onima koji su kršili moralne i zdravstvene principe ), jer ako je nesto bilo štetno u starozavetno vreme, koliko više je to slučaj danas, kada je sama zatrovanost biljnog i životinjskog sveta na mnogo većem nivou nego ikada ranije.

Ovo se ne odnosi samo na konzumiranje mesa koje je Bog odvojio kao nezdrave - već na sve druge štetne namirnice koje mogu štetiti čovekovo fizičkom i duhovnom zdravlju, u šta spadaju "duvan, alkohol, gazirana i energetska pića poput koka kole i pepsija, namirnice spravljene u restoranima brze hrane poput Mc Donald's - a, indijski crni i zeleni čajevi..,
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U tom slucaju ne postoji ni jedna Bogohulnost u spisima Ellen White, vec cista biblijska nauka.

Sedam punih godina (od 1844. do 1851.) Ellen White je vjerovala i naučavala bogohulnost kako je Isus "digao ruke" od grešnika. Sama je to priznala.

Pre bi se reklo da si ti bogohulnik, jer ovde si izneo takvu gomilu lazi o Ellen White, da je to uvreda i citati.

Ni jednu jedinu laž o Ellen White nisam iznio. Uostalom, kako sam to ja "iznio gomilu laži o Ellen White", a ti ne možeš citirati niti jednu od te gomile mojih laži. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je zalosno, ali sa tvojom glavom nesto nije u redu.

Sa druge strane tvoje samo pisanje pokazuje koliko si ti jedna krajnje zla, pokvarena, i namcorasta osoba, koje se treba kloniti.

Pitam se da li uopste imas prijatelje, i u kakvim si odnosima sa ukucanima, jer takvi ljudi su samo spremni da drugima stvaraju probleme, i da se posle smeju iza ledja.

Ovde treba da dodje neki psiholog ili psihijatar, pa da proceni tvoje pravo stanje.

Evo odgovora na poslednje:

Problem je u tome sto ti spajas ova dva dogadjaja, ono sto je ona verovala pre i kasnije.

Dakle, PRE 1847 su ona i okupljeni oko Milera verovali u ono sto je Miler propovedao o prestanku Milosti i Hristovom dolasku.

Ali kada je Bog 1847 objavio puninu istine o Svetinji, ona i ostali to vise nisu verovali.

Za one koji su odbacili ovu svetlost istine o Svetinji ona pise da ih je Bog odbacio jer su oni odbacili njegovu posrednicku sluzbu bez koje ne mogu biti spaseni.

Znaci, radi se o verovanju pre 1847, i ono sto ona pise nakon 1847 kada je Bog objavio istinu o Svetinji i posrednickoj Isusovoj sluzbi, i odbacivanju te istine od pojedinih, sto je dovelo do toga da oni budu odbaceni od Boga i da vreme spasenja za njih prodje.

A evo i predhodnog:

Pa svi ovi njeni citati upravo govore protiv tvoje teze i ruse celu tvoju postavku, a govore u prilog onoga sto sam ja i napisao, a to je "DA ELLEN WHITE NIGDE NE GOVORI O CELOM SVETU NA PLANETI ZEMLJI, VEC O
ONIMA KOJI SU U AMERICI NAKON 1849 KADA JE BOG DAO SVETLOST O ISUSOVOM POSREDNISTVU U DRUGOM ODELJKU ILI SVETINJI NAD SVETINJAMA ODBACILI OVU ISTINU, I ISUS ZA NJIH NIJE MOGA POSREDOVATI"

Ovo pise u ranim spisima, da ona ne misli na ceo svet u smislu svih ljudi na planeti., ali si ti namerno to izostavio. Evo tog teksta iz ranih spisa:

"Ovo ne znaci da je vrijeme za spasenje svih greπnika proslo. Upravo u vrijeme kad je ovo pisala, Ellen White je sama radila na spasavanju gresnika, kao sto je uvijek cinila.

Njezino razumijevanje ovog predmeta kako joj je bio prikazan nalazimo u sljedecim ulomcima od kojih je prvi objavljen 1854., a drugi 1888.:
“Ovdje spomenute ‘lazne reformacije’ tek ce se kasn ije potpunije ocitovati. Vidjenje se odnosi posebno na one koji su culi i odbacili svjetlo" ( rani spisi 56 strana )

Dakle, radi se o onim ljudima u Americi nakon 1849 koji su odbacili svetlost o Isusovom posrednistvu u drugom odeljku ili Svetinji

Evo i dokaza iz samog teksta koji si postavio:

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio.
Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali
sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama."(Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

Dakle, oni su odbacili istinu da je Isus zavrsio svoju posrednicku sluzbu u Svetinji i presao u Svetinju nad Svetinjama, i Isus za njih nije moga posredovati, i bili su odbaceni kao neverni.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa svi ovi njeni citati upravo govore protiv tvoje teze i ruse celu tvoju postavku, a govore u prilog onoga sto sam ja i napisao, a to je "DA ELLEN WHITE NIGDE NE GOVORI O CELOM SVETU NA PLANETI ZEMLJI, VEC O ONIMA KOJI SU U AMERICI NAKON 1849 KADA JE BOG DAO SVETLOST O ISUSOVOM POSREDNISTVU U DRUGOM ODELJKU ILI SVETINJI NAD SVETINJAMA ODBACILI OVU ISTINU, I ISUS ZA NJIH NIJE MOGA POSREDOVATI"
Netočno. Vidjeli smo da je bogohulila sedam godina, od 1844. do 1851. Evo što piše 1851., dakle nakon 1847.:

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama."(Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pogotovo zato sto nigde u bibliji ne pise da se zajednice mere kolicinom djubreta!

Da nije se mjerilo Sodomljanima.

Eto koliko znaš Bibliju.

Od kada si ti Pavle? A znam 'bog te oslepeo' kao i njega, samo tebe je oslepeo na smrt sotona i njemu sluzis!

Bolje je i to nego tvoje farisejstvo.

Farisej je onaj koji se spolja pravi pravedan, takvi kao vi su fariseji!

Vi ste fini, a kada se uzmu idoli onda vidimo tu finoću.

Kurve su bolje od vas!

Vi ste gori od satanskih sekti eno Miraš prijeti ratom.

A ti si pun zlobe! Isus kaze za takve kao ti da su "okreceni grobovi"! I oni su druge osudjivali, upirali prstom i govorili za sve da su pokvareni, a oni su kao bili bolji, isto kao i ti! Kad se molis govoris "hvala ti Boze sto nisam kao ovaj prvoslavac"!

Uzeće vam se idoli i vjerovatno ćete zaratiti.

Ne vidis koliko si jadan i bedan!

A meni pričaš da ja pljujem.

Znam znam, nabijas na nos ljudima grehe, jer vi ste kao bolji, pravi sveci nema sta! I Luter vam je svetac! Izjavio je citiram -"kada bi imao sve franjevce u jednoj kuci ja bi ju zapalio! U pakao s njima!" Tako i ti dises mrznjom protiv pravoslavlja, kako je on unistavao katolicke hramove i radovao se tudjoj nesreci, tako i ti! Pravi ste fariseji!

Vidiš koliko si pun mržnje i bezobrazluka, na to sam odg. 100 puta.

Naravno da ne pljujem!

Evo vidimo to ovdje.
Ne vidis koliko si jadan i bedan!

Ja samo branim pravoslavlje od vasih nasrtaja. I vratio vam je Bog deset puta toliko, svo vase pljuvanje vam je u lice sasuo! Posebno tebi, koji si najgori od svih!

Vi ste gori od svake satanske sekte, još ako zaratite onda ste gori i to puno.

Kakav je to Bog koji na silu tera coveka da veruje njega, pa ga sprecava da bude satanista? Pa mu oduzima idole? To mozes da pricas maloj deci!

Vas je vaša gordost navela na idole.

Tako i ti dises mrznjom protiv pravoslavlja, kako je on unistavao katolicke hramove i radovao se tudjoj nesreci, tako i ti! Pravi ste fariseji!

Doće vrijeme da vam se unište idoli.

A mi idole nemamo, imate vi idola, vi ste 'scriptulatri' (obozavaoci knjige) , vi gatate po knjizi, gde vam se zaustavi prst na stihu, to vam bog (namerno malim slovom) govori! Ukrali nam knjigu, pa lupate s njom po katedri, kao sto vam prorocica krade i plagira tako i vi, odnosno Miroljub Petrovic i dr.. kradete knjige, tudji identitet, argumente i ucenje! Najobicniji ste lopovi! Ti umzes nase argumente pa upotrebljavas protiv nas, a onda kazes da mi ne mozemo vase protiv vas, jadan si totalno!

Idu vam idoli. Miraš prijeti ratom, a to isto rade i iz SPC.

Ja samo branim pravoslavlje od vasih nasrtaja.

Od nas ne trebaš, vi ste sami sebi dovoljna kazna. Samo što niste zaratili, gdje su vam sada sektaši adventisti u CG da vam prave problem, nikada i nisu pravili.

To sto ti se kazna odgadja, je da bi Bog pokazao kakvi ste!

To si ti tvrdio, što nam Bog ne uništi idole, e pa dolazi vrijeme i za to.

Ti radis u njegovom interesu, nisi ni svestan koliko! Pokazujes kakvi su sektasi lazovi, licemeri i prevaranti - ti si takav! Sud ce ti doci na onom svetu, jer sam ti ja ovde govorio a nisi poslusao, a onda ces se kajati i plakati ali milosti nece biti! Osim ako se ne pokajes jos danas!

Vama već dolazi.

Danas je subota, bio bi red da procitas poslanicu jevrejima 3. i 4. poglavlje i njegov poziv upucen tebi!

Ja smisao Biblije znam i bez čitanja, a ti ni sa čitanjem.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Netočno. Vidjeli smo da je bogohulila sedam godina, od 1844. do 1851. Evo što piše 1851., dakle nakon 1847.:

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama."(Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

I oni slede nju, zaboravljajući da je On, Isus, rekao: "Ja sam sa vama u sve dane do svršetka sveta"

Svaka njena reč, svaka objava je hula i na Oca i na Sina i na Svetog Duha. A njeni sledbenici ovde pokušavaju da se predstave "pravednicima" i nekakvim "Hrišćanima".

Upravo zato i ponavljam: Hrišćani nisu niti su ikada bili. Da jesu, ne bi poverovali Mileru, a posebno ne bi poverovali bogohulnici i plagijatoru.

Ps. Nema potrebe da ih iko osuđuje. Sami su sebe osudili. Sami.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Svaka njena reč, svaka objava je hula i na Oca i na Sina i na Svetog Duha. A njeni sledbenici ovde pokušavaju da se predstave "pravednicima" i nekakvim "Hrišćanima".

Zar ti ovo liči na kršćane:

I to majka Kurva, ona glavna što je i sada kurva i drži bordel sa ostalim kurvama i ima ćerke kurve koje se isto kurvaju kao i Majka.

U samo jednoj rečenici Kristovu Crkvu pet puta poveže s kurvanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne vidis koliko si jadan i bedan!

Evo vidim sada na ovoj slici taj jad i bedu.


Није неопходно да можемо да дефинишемо шта је Свети Дух. Христос нам говори да је Дух утешитељ, " Дух истине, који наставља од Оца." Јасно је проглашен о Светом Духу да, у свом раду вођења људи у сву истину, " Он неће говорити о себи " (Јован 15:26; 16:13). [YRP 11.4]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zar ti ovo liči na kršćane:



U samo jednoj rečenici Kristovu Crkvu pet puta poveže s kurvanjem.

Kako bi i moglo da liči? No, to me uopšte ne čudi od njih. Ni od njih, ni od ostalih plodova Luthera jer vidi:


Historicist and idealistic interpretations[edit]


Reformation view
See also: Historicist interpretations of the Book of Revelation § Antichrist

Whore of Babylon wearing the papal tiara from a woodcut in Luther Bible

Ku Klux Klan cartoon depicting the Whore of Babylon wearing the papal tiara, 1925
Historicist interpreters commonly used the phrase "Whore of Babylon" to refer to the Catholic Church. Reformation writers Martin Luther (1483–1546, author of On the Babylonian Captivity of the Church), John Calvin (1509–1564), and John Knox (1510–1572, author of The First Blast of the Trumpet Against the Monstruous Regiment of Women) taught this association.[37][38]
Most early Protestant Reformers believed, and the modern Seventh-day Adventist Church teaches, that in Bible prophecy a woman represents a church.[39][40] "I have likened the daughter of Zion to a lovely and delicate woman." (Jeremiah 6:2 nkjv) A harlot, it is argued, is representative of a church that has been unfaithful:
"Go, take yourself a wife of harlotryAnd children of harlotry,For the land has committed great harlotryBy departing from the LORD." (Hosea 1:2 nkjv)[41]
They also believed that the primary location of this unfaithful church is stated in the same chapter.
"And the woman whom you saw is that great city which reigns over the kings of the earth." (Revelation 17:18)
The connection noted above on the seven hills of Rome is argued to locate the church.[42][43][44]
Identification of the Pope as the Antichrist was written into Protestant creeds such as the Westminster Confession of 1646. The identification of the Roman Catholic Church with the Whore of Babylon is kept in the Scofield Reference Bible (whose 1917 edition identified "ecclesiastical Babylon" with "apostate Christendom headed by the Papacy"). An image from the 1545 edition of Luther's Bible depicts the Whore as wearing the papal tiara.[45][46]
Seventh-day Adventist view[edit]
Seventh-day Adventists believe that the whore of Babylon represents the fallen state of traditional Christianity, especially in the Catholic Church. Other churches (predominantly Protestant) are generally considered either part of the harlot or her daughters. Adventists further hold that the persecution of the "saints" in Revelation 17:6 represents the persecution of believers who rejected the doctrines introduced by the Roman Catholic Church and were based on pagan Roman beliefs. The Persecution during the Middle Ages of anyone who opposed the Catholic Church, especially by the Inquisition, and the persecution of the Waldensians and the Huguenots are cited as examples.[47]
Seventh-day Adventists interpret Revelation 17:18 as a prophecy of the false church, which has power over the kings of the earth. They consider the pope to be in apostasy for allowing pagan rituals, beliefs and ceremonies to come into the church. They consider the Papacy, as a continuation of the Roman Empire, as a fulfillment of 2 Thessalonians 2:7: "For the secret power of lawlessness is already at work; but the one who now holds it back will continue to do so till he is taken out of the way."[citation needed]
Ellen G. White's The Great Controversy (1858) states that "Spiritual Babylon" would have worldwide influence, affecting "all nations", that Imperial Roman Empire could not meet the criteria, as she wrote that it only had influence in the Old World. Like many reformation-era Protestant leaders, her writings also describe the Catholic Church as a fallen church, and it plays a nefarious eschatological role as the antagonist against God's true church and that the pope is the Antichrist.[48][49]
Jehovah's Witnesses view[edit]
Jehovah's Witnesses, whose early teachings were strongly influenced by Adventism but have since diverged,[50] believe that the Whore of Babylon represents "the world empire of false religion",[51] referring to all other religious groups including, but not limited to, Christendom.[52] Jehovah's Witnesses literature frequently refers to the "Great Harlot" of Babylon and the subsequent attack on her by the political powers, signaling the beginning of the "great tribulation".[53] They believe that the empire of false religion has persecuted God's people, and that "false religion" has committed "fornication" with the world's political and commercial elements, based on their interpretation of Revelation 17:1, 2.[54]
Latter-day Saint view[edit]
The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (LDS Church) views the Whore of Babylon and its Book of Mormon equivalent, the "great and abominable church", as having dominion over the entire earth and representing a singular group as well as groups of carnal individuals seeking wealth, sexual immorality, and the persecution or death of saints.[55] The Whore of Babylon, or the Devil's Church, consists of all organisations not associated or against all faithful people in Christ. Ultimately, the Whore of Babylon's fate is to be destroyed in the last days.[55][56]

Kao što se može videti, od Luthera i ostalih otpadnika kreće poistovećivanje Crkve Božije, Crkve Kristove sa Kurvom.

Oholi podlaci (Luther i društvo) prvo su doslovno ukrali dete (Sveto Pismo), iskasapili ga, izobličili ga, a onda uzeli da ga koriste protiv majke.

Treba li takve smatrati Kršćanima? NE i sto puta NE. Mogu li se 50.000 zajednica "klanjalaca" ukradenom i na bogohulne načine tumačenom Svetom Pismu, zvati crkvom?

NE.

I upravo zato, zbog ovih koji nasrću i poganim jezikom palacaju, zbog klanjalaca smrtne žene udarene u glavu, postavljam ovo:


"Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. 8Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet. " Gal 6,10

"6 Θαυμάζω ὅτι οὕτως ταχέως μετατίθεσθε ἀπὸ τοῦ καλέσαντος ὑμᾶς ἐν χάριτι Χριστοῦ εἰς ἕτερον εὐαγγέλιον 7 οὐκ ἔστιν ἄλλο εἰ μή τινές εἰσιν οἱ ταράσσοντες ὑμᾶς καὶ θέλοντες μεταστρέψαι τὸ εὐαγγέλιον τοῦ Χριστοῦ 8 Ἀλλὰ καὶ ἐὰν ἡμεῖς ἄγγελος ἐξ οὐρανοῦ εὐαγγελίζηται* ὑμῖν παρ’ εὐηγγελισάμεθα ὑμῖν ἀνάθεμα ἔστω 9 ὡς προειρήκαμεν καὶ ἄρτι πάλιν λέγω εἴ τις ὑμᾶς εὐαγγελίζεται παρ’ παρελάβετε ἀνάθεμα ἔστω " Gal 1 6,10


"6Miror quod sic tam cito transferimini ab eo qui vos vocavit in gratiam Christi in aliud Evangelium : 7quod non est aliud, nisi sunt aliqui qui vos conturbant, et volunt convertere Evangelium Christi. 8Sed licet nos aut angelus de cælo evangelizet vobis præterquam quod evangelizavimus vobis, anathema sit. 9Sicut prædiximus, et nunc iterum dico : si quis vobis evangelizaverit præter id quod accepistis, anathema sit. " Gal 1 6,10

Sveti Pavao - Pavle je ovo pisao kao apostol, hirotonisani apostol, Shodno Isusovim rečima: "što svežete na zemlji, svezano je na nebesima", svako ko naveštava "novo" ili "drugo" evanđelje je isključen iz milosti. Proklet je.

Nismo ni jednom od klanjalaca "duha proroštva", ni jednom od produkata Milerovog laganja, mi doneli osudu, Osudili su se sami.

Ps. A, pojedini od njih u svojoj oholosti i duhovnom slepilu još se ovde potpisuju retkom iz Poslanice koja je upravo njih osudila.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top