Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Trece, pa zar nije trebalo da Sabor da jasnu zapovest vernicima. da 17 godina posle Hristovog vasnesenja najzad treba da praznuju nedelju. To ti je najjaci dokaz da su apostoli jos uvek i posle Hristovog vaznesenja praznovali suboti, a nedelju nisu ni spominjali kao prazmnik.

Kao prvo, kršćani nisu nikada praznovali a niti danas praznuju dan. Kršćani se okupljaju nedjeljom slaviti Krista. Kao drugo, apostoli nisu bili na jednom a kršćani na drugom planetu pa da kršćanima pošalju zapovjed da se okupljaju nedjeljom na Euharistiju. Apostoli su svakodnevno živjeli u zajednici s kršćanima, a posebno svečano bilo je nedjeljno okupljanje na Euharistiju, tako da nije bilo nikakve potrebe da im to zapovjedaju i šalju zapovijed.

Nnelsime, 10 zapovesti nisu Mojsijeve, nego Bozje.
"I BEJAHU PLOCE DELO BOZJE, I PISMO BESE PISMO BOZJE, UPISANO NA PLOCAMA." 2. Mojsijeva 32,16. Ne mislis valjda da je Mojsije izvrsio plagijat pa pripisao sebi Deset Boizjih zapovesti.

Hoćeš reći da je Dekalog od Boga a sve ostalo je Mojsije izmislio i dodao? Čuješ li ti sebe!? Samo zbog toga da opravdaš Jelenine besmislice spreman si izrugivati se i Božjem zakonu. Ali ne čudi, što drugo i očekivati od adventista?

I ovo ti je pogresna izjava.
Zar Crkva Pravoslavna i Katolicka nije osudila "jeretike u prvim vekovima. Zar oni nisu bili izbaceni iz Crkve? Zar Crkva nije osudjivala hriscane koji su drugacije verovali i spaljivala ih na lomavci? JESTE. To znaci da crkva osudjuje one za koje smatra da su prestupnici.

Crkva je ovlaštena i obvezna osuditi pa i isključiti krivovjernike.

Nelsime, kako onda ti razumes Jevandjelje? "A kad dodje Sin Coveciji u slavi Svojoj i svi sveti andjeli s Njim, ONDA CE SESTI NA PRESTOLU SLAVE SVOJE. I sabrace se pred njim svi narodi I RAZLUCICE IH IZMEDJU SEBE KAO PASTIR STO RAZLUCUJE OVCE OD JARACA..." Matej 25,31-44. Procitaj sve to.

I gdje je ovdje Isus povukao svoju uputu apostolima da okupe Crkvu njegovu. Zašto su vaši utemeljitelji ono što su okupili i osnovali po američkim kukuruzištima uopće nazvali crkvom?

"I EVO CU DOCI SKORO, I PLATA MOJA SA MNOM, DA DAM SVAKPOME PO DELIMA NJEGOVIM. BLAGO ONIMA KOJI TVORE ZAPOVESTI NJEGOVE, da im bude vakst na drvo zivota i da udju na vrata u grad." Otkrivenje 22,12.14.

A Kristove zapovjedi su samo dvije, a mogu se spojiti i u jednu: Ljubi Boga i ljubi bližnjega svoga.

Pa ako nije naglasio Subotu, kako onda znas da ju je UKINUO?

Vrlo jednostavno. Apostoli nisu niti od jednog kršćanina koji je došao iz poganstva tražili da odmara subotom. Niti su kršćani iz poganstva odmarali subotom. Zar treba biti genijalac po razumu pa izvesti zaključak iz ove notorne činjenice? OK, vrijeđate zdrav razum drugim ljudima, ali zašto vrijeđate i svoj vlastiti razum?

Drugo, aka je Isus pominjao Bozje zapovesti, je li dao NOVU ZAPOVEST KOJA ZAHTEVA DA PRAZNUJEMO NEDELJU?

Nema praznovanja dana. Isus je uputio svoje apostole da se njemu u spomen okupljaju na Euharistiju, to valjda znaš. A apostoli odabraše da brojnija i svečanija okupljanja na Euharistiju budu u prvi dan tjedna. Ja znam zašto su odabrali prvi dan u tjednu, a ako ti ne znaš pitaj apostole i optužuj apostole.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa da li ti Nelsime osudjujes Hrista da je ukinuo Deset Bozjih zapovesti?
Nikava potreba nije bila da Isus ponavlja zapovest o Suboti, Bog ju je dao ljiudima prilikom stvaranja i napisao je kasnije na plocama zakona za veciiti spomen; i posto je zakon nepromenljiv, nije bilo nikave potrrebe da se sve ponavlja.

Drugo, ISPUNITI ZAKON UOPSE NE ZNACI krsiti ga, odbaciti, preobraziti, negi ziveti u skladu sa Bizjoijm voljom kaja je izrazena u zakon.

Trece, pa zar nije trebalo da Sabor da jasnu zapovest vernicima. da 17 godina posle Hristovog vasnesenja najzad treba da praznuju nedelju. To ti je najjaci dokaz da su apostoli jos uvek i posle Hristovog vaznesenja praznovali suboti, a nedelju nisu ni spominjali kao prazmnik
.
Ne ja kazem da je On ispunjenjem te zapovesti uzdigao na visi level(citav zakon Mojsijev) i time ih preobrzio i nijedna nije vise ista.
Trece, pa zar nije trebalo da Sabor da jasnu zapovest vernicima. da 17 godina posle Hristovog vasnesenja najzad treba da praznuju nedelju. To ti je najjaci dokaz da su apostoli jos uvek i posle Hristovog vaznesenja praznovali suboti, a nedelju nisu ni spominjali kao prazmnik.
Ja sam dao dokaz da apostoli iz zakona Mojsijevog nisu naveli subotu kao dan praznovanja, nedleja je dan vaskrsenja i ona nije bila praznovana kao dan odmora, hriscani u mnogobostvu nisu mogli subotom da ne rade jer je zakon u carstvu propisivao da moraju.
Jos juce sam ti lepo rekao da sam procitao ceo tvoj tekst..
Isus za vreme svoje smrti, NIJE BIO U ADU, nego onima koji su otisli u ad On je propovedao preko Noja kada je gradjena ladja.
To ne pise, pise da je On sisao i propovedao u tamnici onima koji su iz vremena Nojeva, neoj da izvrces reci is Svetog Pisma.
Bozji zakon nije svilena buba da mu je potrebno nakakvo preobrazenje.iMAS LI IJEDAN BIBLIJSKI TEKST KOJI GOVORI O preobrazenje zakona?
U SZ je data zapovest da se od zene muskarac moze razvesti ako joj da knjigu otpusnu, a Hristos je rekao da se to ne radi vec da je tot ako dato jevrejima jer su tvrdoga srca i da ono sto Bog sastavi covek ne rastavlja.

3. I pristupiše mu fariseji da ga kušaju, i rekoše mu: Je li dopušteno čovjeku otpustiti ženu svoju za svaku krivicu?

4. A on odgovarajući reče im: Niste li čitali da je njih Tvorac od početka stvorio muško i žensko?

5. I rekao: Zbog toga će ostaviti čovjek oca svojega i mater, i prilijepiće se ženi svojoj, i biće dvoje jedno tijelo,

6. Tako da nisu više dvoje, nego jedno tijelo; a što je Bog sastavio čovjek da ne rastavlja.

7. Rekoše mu: Što onda Mojsej zapovjedi da se dade knjiga otpusna i da se ona otpusti?

8. Reče im: Vama je Mojsej dopustio po okorjelosti srca vašega da otpuštate žene svoje; a iz početka nije bilo tako.

9. A ja vam kažem: Ko otpusti ženu svoju, osim za preljubu, i oženi se drugom, čini preljubu; i ko se oženi otpuštenicom, čini preljubu.
Ova diskusija je zavrsena jer je stvar ocigledna, On je rekao drugacije nego sto pise u zakonu Mojsijevom.

BOZJI ZAKON JE VECAN I NEPROMELJIGV KAO I SAM BOG STO SE NE MENJA.
[/QUOTE]

Boziji zakon je stvoren, a Bog je nestvoren, Boziji zakon nije za Boga vec za ljude, mesas babe i zabe, Bozija nepromenljivost nema veze sa zakonom i ljudima, ljudi su promenljivi i zakon je njima dat, a ne Bogu, samim tim sto se ljudi menjaju menaj se i njihov polozaj i stvori nisu iste.
Nelsime, zao mi je ali i to ti je pogresan zakljucak.
Moze li bezakonik biti pravedan? Pavle jasno uci: "Jer pred Bogom nisu pravednici oni koji slusaju zakon, NEGO CE SE OPRAVDATI ONI KOJI GA TVORE." Rimlj. 2,13.

Bizji zakon nikada nije imao ulogu spasenje u Statrom niti u Novom zavetu.
Njegova uloga je da nam kaze sta je pravedno, a sta nije.
"Blagodacu ste spaseni kros veru, ia to nije od vas, DAR JE BOZIJI." Ali u isto vrem Biblija jasno svedoci da BEZAKONICI NECE NASLEDITI CARSTVO BOJIJE. Fariseji jesu bili licemei, prestupali su Bozji zakon, a pravili su se da su sveti. Ko god tako cini, izgubljen je. (Predlog, kad citiras Bibliju, molim te stavi knjigu, glavu i stih. Hvalsa!)
[/QUOTE]
Sa ovim bi se slozio, mislim na onaj deo da zakon nije dat da bi smo se spasili, zakon u SZ je dat da bi ljudi razlikovali greh, ali njima je nedostajalo ono sto im je Hristos dao u NZ, sad je zakon ispunjen i postoje samo dve zapovesti,a sve ostali dolazi kad se one postuju.
Ni to ti nije dobar zakljucak. U tom tekstu svecano Hristos je odbio optuzbu fariseja i zakonika koji su Ga okivili da radi protiv Boga, i zakona. Zato Isus izjavljuje da njegov dolazak NE MENJA ZAKO NITI ONO STO SU PROROCI PROREKLI. A sta su to proroci prorekli? Pa prorekli su da ce doci Mesija, da ce zivetiu, uciti, ciniti cuda, da ce stradati i da ce veskrsnuti. Isus je izjavio da ce on sva ta prorocanstva ispunitiu. I tako i jeste bilo.To ni blizu ne znaci da je Isus promenio Bozji zakon, jer da jeste, ne bi mogao biti JEDNO SA OCE, nego bi Mu se suprotstavio i utom slucaju ne bi ni mogao da bude Bog.
Zato je Isus posvedoci: "Ne mislite da sam došao da ukinem Zakon ili Proroke."
On je oboje ispunio i nsita nije ukinuo, vi ne verujete ni da je on ispunio ni da nije ukinuo(jer odbacujete ispunjeni oblik bogosluzenja).
Prvo, Bog jeste vecan i nepromenljiv.
Drugo, Zakon je olicje Bozjeg karaktera,i Njegove pravde, zato je vecan kao i sam Zakonodavac.
Bog ne potpada ni pod kakav zakon niti bilos ta, On je savrsen i On nemoze da gresi i Njemu ne treba nikakav zakon bas zato sto je neogranicen, nepromenljiv.Boziji karakter kazes?
Bog nema karakter, On je Onaj Koji jeste, karakter zahteva promenu i mnejanje i akrakter je ensto sto u obom svetu postoji i opipiljivo je i culno i moze se razmatrati, Bog je natculan i nieopipljiv i ne moze se razmatrati tako da On nema karakter.
Trece, ako je zakon dat za vreme Mojsija, kako to da je Prepotopni sved bio unisten zbog bezakona (1. Mojsijeva 6,13) ako nije postojao zkaon? Onda taj narod nije kriv sto nije ziveo u skladu sa Bozjim zakonom, koji nije ni posedovapo? Jesi li ikad citao ovo o Avramu: "Zato sto je Avram slusao glas Moj, ZAPOVESTI MOJE, PRAVILA MOJA, I ZAKONE MOJE." 1. Mojsijeva 26,5.
Avram je ziveoi oko 400 godina pre Mojsija.
Glas Boziji je savest, moralni zakon koji psotoji u coveku, Jov nije imao nikakav zakon niti mu se Bog otkrio, ali Jov je psotovao moralni zakon tj. savest(glas Boziji u coveku).Bog je samo reci tog glasa naredio da se zapisu jer su ljudi bili tvrdoga srca i gusili su savest u sebi, zato nikoga na zemlji nije bilo kao sto je Jov, on je zaista najveci od svetaca nije verovao u Boga jer mu ga je neko otkrio niti je za Boga znao niti ga je trazio van sebe vec ga je pronasao u sebi, nikaakva posast nije ga odvojila od Boga koga nije ni znao, nikakvo zlo ni satana mu u punoj snazi nije mogao okrznuti veru, djavo i svete i izabrane nadvlada, a Jov za Boga i veru u Njega niej ni znao, a opet je odoleo svemu!
Bozji zakon postoji oduvek. Taj isti zakon je osudio prepotopni svet za bezakonja, jer tamo gde nema zakona, ne moze da postoji ni bezakonje.Taj zakon nije postojao u pisanom obliku, nego je prenosen od pokolenja na pokolenje. Zato pogresno je reci da pre Mojsija nije postojao Bozji zakon.
Onj isti zakon, Bog je napisao na dve kamene ploce na Sinaju i predao ga svome sluzi Mojsiju. To sve pokazuje da Boziji zakon nije dat samo Jevrejim. Bog ih je samo izabrao da budiu cuvari Njegovih otkrivenja i zkona, a Bozja otkrivenja i zakon je dat za sve ljude na Zemlji
.
[/QUOTE]
Nemas dokaz u bibliji o tome, ja sam ti dao obrazlozenje moralnog zakona u coveku.U coveku psotoje dva puta, kad kazete da nema greha jer nema zakona automatski kazete da covek nema Boziji lik u sebi, u coveku postoje um i razum koji se sukobljavaju, tj. psotoje dva puta put dobra i put van dobra koji vodi od Boga, bez ili sa zakonom to u coveku postoji.
Nnelsime, 10 zapovesti nisu Mojsijeve, nego Bozje.
"I BEJAHU PLOCE DELO BOZJE, I PISMO BESE PISMO BOZJE, UPISANO NA PLOCAMA." 2. Mojsijeva 32,16. Ne mislis valjda da je Mojsije izvrsio plagijat pa pripisao sebi Deset Boizjih zapovesti.[/QOUTE]
Sav zakon koji se podrazumeva pod zakonom Mojsijevim je dat od Boga i u njega spadaju i deset Bozijih zapovesti, na saboru se o celom zakonu raspravljalo, a ne samo o obrednom, cuvati se od bluda nije obredni zakon.
I ovo ti je pogresna izjava.
Zar Crkva Pravoslavna i Katolicka nije osudila "jeretike u prvim vekovima. Zar oni nisu bili izbaceni iz Crkve? Zar Crkva nije osudjivala hriscane koji su drugacije verovali i spaljivala ih na lomavci? JESTE. To znaci da crkva osudjuje one za koje smatra da su prestupnici.
Sad se smejem, ali ti to ne mozes da vidis.Crkva nije osudjivala jeretike vec jeresi i PC nije palila nikoga na lomaci niti je bilo koga gonila, nas su uvek gonili i dan danas nas gone mi smo osudjivali jeresi, anne ljude koji su ih izrekli zapamti to.
Nelsime, kako onda ti razumes Jevandjelje? "A kad dodje Sin Coveciji u slavi Svojoj i svi sveti andjeli s Njim, ONDA CE SESTI NA PRESTOLU SLAVE SVOJE. I sabrace se pred njim svi narodi I RAZLUCICE IH IZMEDJU SEBE KAO PASTIR STO RAZLUCUJE OVCE OD JARACA..." Matej 25,31-44. Procitaj sve to.
Tumaci se alegorijski, an ebukvalno, istina je sve sto pise i razlucice je, ali tek kad doje ljubav i dobrota onda ce se videti ko se uljubavi muci, a ko uziva, razlucice se oni koji su se obozili od onih koji nisu jer ce biit ocigledno i oni nece biti prognani na neko mesto u u tamu anjkranju jer kad Hristos doje nece biti mesta gde je tama ili zlo, pod tom tamom najkranjom se podrazumeva pakao koji ce oni osetiti, a en u kome ce biti.
"Tako ce dakle svaki od nas dati odgovor Bogu za sebe." Rimljanima 14,10

Bog ce na kraju datri paltu svakome prema Njegovim delima:
"I EVO CU DOCI SKORO, I PLATA MOJA SA MNOM, DA DAM SVAKPOME PO DELIMA NJEGOVIM. BLAGO ONIMA KOJI TVORE ZAPOVESTI NJEGOVE, da im bude vakst na drvo zivota i da udju na vrata u grad."
Otkrivenje 22,12.14.
[/QUOTE]
Zapovesti, ovde se govori konkretno o ljubavi i zakonima ljubav ko je voleo taj ce ljubav da oseti tj. ko je voleo taj se obozio, svi ce dobiti ljubav, ali ce je osecati drugacije, jer Bog voli ljude i ne zeli da ih unisti "Bog nije stvorio smrt niti se raduje propasti covekovoj", nece BOg mjuciti ljude vec ce oni muciti sami sebe jer su izabrali da se muce.
1. Subotu je ukinuo Hrist.
Svaki put kad je Hristos pominjao 10 Bozijih zapovesti On nije naglasio subotu.
Pa ako nije naglasio Subotu, kako onda znas da ju je UKINUO?

Drugo, aka je Isus pominjao Bozje zapovesti, je li dao NOVU ZAPOVEST KOJA ZAHTEVA DA PRAZNUJEMO NEDELJU?
On je vaskrsao, u Didahiju se govori o praznovanju nedelje, a on ima autoritet kao i Sveto Pismo jer ga je napisao neko od apostola, ali se nije potpisao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Posto je urednik izbrisao moj odgovor Taramani na temi "Magija u Srpskom narodu" prilozicu ga u celosti ovde.

Ti Laodikeja si neveroatan....kažem ti kako oslovljavate Jelenine plagijate Duh Proroštva i ti me nazoveš lažovom a onda kažeš sledeće:
Sam sebe uhvatiš u laži i baš te krenulo.

Nema Taramana nikakve lazi kod mene.

Ti si naime napisao "DA ADVENTISTI SPISE ELLEN WHITE NAZIVAJU DUH PROROSTVA" a ranije ste ti ili neko od vas cak tvrdili "da Adventisti veruju da je sama Ellen White Duh prorostva"

U oba slucaja to je zlurada namera, i tvoja i ostalih koji tako nesto tvrde, jer u oba slucaja to nije istina, iz razloga jer ste iskljucili jednu osnovnu istinu koju ponavljam u nastavku.

Niti je Ellen White Duh prorostva, niti su to njeni spisi SAMI PO SEBI, vec ono sto sam vec odgovorio "da je Duh prorostva Duh Sveti koji je nadahnjivao Ellen White u pisanju tih spisa" i posto je Duh Sveti Duh prorostva, u prenesenom smislu spisi Ellen White se nazivaju svedocanstva Duha prorostva, ili jednostavno "Duh prorostva"

To znaci da tvoja optuzba za laz upucena na moj racun - potpuno pada u vodu, jer ja nikada ne lazem, i to nikada nisam ni cinio ni kada sam bio u svetu i nisam poznavao istinu, a posebno sada kada sam u istini, tako da se ogradjujem o ove tvoje optuzbe.

Samo sam pomenuo osećanja kako ona nisu merilo duhovnosti a ti pišeš celu knjigu o emocijama...:beee:

Na laznu optuzbu "da ja ili Adventisti verujemo da su osecanja merilo duhovnosti" se mora odgovoriti, i ja sam to ucinio.
Ako ti ocekujes da ti se ne odgovori na optuzbe koje upucujes, onda nema nista od tvog postenja.

To sam primetio kod tebe krenemo jedno ti pobeže na treće kako se nebi otkrilo da si lagao iako je to tako očigledno i kad te stignemo na trećoj temi i otkrijemo ti na petu pa desetu skočiš kao skakavac i nigde nisi ostao i priznao da si lagao jer misliš da smo mi glupi pa ne vidimo ....Lakiću,Lakiću spali ti te plagijate i počni se baviti poštenijim poslom i nemoj varati narod jer će kazna biti veća.

Ovo je zamena teze, jer se jasno vidi da ovo sto pripisujes meni upravo cinis ti.
Skaces iz teme u temu, ne odgovaras na postavljene komentare, bezis na sasvim desetu temu i tamo cinis to isto, kada ti se odgovori vredjasm osudjujes, pretis paklom, itd.

Ja upravo odgovaram na sve sto se postavi, i upravo sam ja onaj koji tebe juri po razlicitim temama, jer si ti svaku temu preplavio pisanjem protiv Ellen White i Adventista, iznoseci svakakve neistine, izmisljene teorije sa protivnickih sajtova koji su prepuni ovakvih ne istina, i izvrtanja na osnovu tekstova izvadjenih iz konteksta, itd.
To moze svako da vidi i da potvrdi.

Taramana, Taramana, nije lepo gledati sebe i onda pripisivati svoj greh i svoje ponasanje drugima,

Sve si ovo slagao sto si pripisao na moj racun, i sve to sto si pripisao meni upravo cinis ti, i toga si svestan ali namerno svesno zelis da provociras, sto pokazuje tvoj duh, tvoje namere, i cinjenicu da nikada stvarno nisi imao nikakvo zivo iskustvo sa Bogom, inace se ne bi tako ponasao, i pisao takve gadosti, pripisujuci svoje slabosti i svoje lose karakterne osobine drugima.
Ako tako nastavis stici ce te sud Bozji, jer sa Bogom se ne treba igrati na taj nacin.

To govorim za tvoje dobro, jer zelim da izadjes na pravi put, i budes pravi covek ispunjen rodovima duha, kao i ozbiljnoscu i uljudnoscu, covek mirnog i stalozenog duha i svetom poboznoscu, krotoscu i poniznoscu, i konacno ljubavlju kao pokretackom silom koja upravlja svim recima, delima, i pobudama.

Ovo kao sto rekoh govorim sa dobrom namerom - jer vidim da si u svezi nepravde, i hitno ti je potrebno da se izvuces iz tog stanja duha, a ja cu se moliti za tebe - da Bog ucini cudo, i da te urazumi, ako jos uvek ima nade, a verujem da ima za svakoga, cak i onog najgoreg i najtvrdokornijeg.

Pozdrav i svako dobro - sa molitvom za Bozju milost prema tebi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
ELEN HARMON VAJT,
amerivcki prorok


Pod ovim naslovom, Oxfoird Univerzitet Press, izdao je knjigu od 365 stranica u kojoj je opisan uticaj i delovanje Elene Vajt. Knjigu je pisalo 20 autora; svako poglavlje napisao je drugi autor. Pisci ove knjige su profesori sa doktorskim titulama iz istorije, filozovije, teologije, sociologije i nauke.

Ova knjiga sadrzi itorijske podatke, biografiju i rada Elene Vajt, kao istaknutog govoirnika, pisca i savetnika, koja je napisala oko 100,000 stranica.

Iako je zavrsila samo 3 razreda osnovjne skole, u svojim obimnim spisima, pozvala je vodje Hriscanske adventisticke crkve da pristupe osnivanju vaspitnih institucija, od osnovne i srednje skole do univerziteta. Iako ona nikad u Crkvi nije zazumnala upravni izvrsni polozaj, nego je delovala kao prorok i savetnik, zahvaljujici njenim predlozima, koje su vodje Crkve sprovele u praksu, Crkva danas poseduje 7,806 skola na svim kontinentima ove planete.

Iako nije zavrsila nikakvu skolu iz medicine, pisala je mnoge clanke i knjige o zdravlju i ispravnoj ishrani. Profesor na Kolumbija univerzitetu u Njujorku, izjavio je da je to pravo cudo da njena dela na podrucju medicine savrseno se uklapaju u savremerna naucna otkrica. Ona je takodje pozvala vodje Crkve da pristupe otvaranju zdravstvenih institucija. Medicinskih skola, skola za bolnicare, medicinsike tehnicare i medicinske fakultete. Zahvaljujuvci njenim savetoma Crkva danas poseduje 173 bolnice i sanatorijuma i 63 izdavacke kuce koje stampaju knjige i casopise, koji pomazu u enangeliziranju u svima zemljama sveta.

Prilikom osnivanja Loma Linda univerziteta u Kaliforniji, savetovala je da se u toj medicinskoj skoli pripreme lekari misionari koji ce poci da propovedaju Hristovo Jevandjelje u stranima zameljama. Da bi bili osposobljeni za tu sluzbu, po njenom savetu, morali su udovoljiti svim drzavnim zahtevima i proci kroz vezbanje u laboratorijumima, tako da bi njihgove diplome mogla priznatiu svaka zemlja na svetu.

Kao sto ste videli da knjigu Ellen Harmon White, nije izdala nijedna adventisticka izdavavcka kuvca, nego Oxfor University Press u Engleskoj, zato su njene informacije objektivne i pouzdane, jer su iznete ne na pristrasan nacine citalacm . U Njoj su date cinjenice, ponekad i kritike, ali sve je to uravmnotezeno i citaoci mogu sami za sebe da donesu zakljucak.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Dan Pedesetnice doneo im je prisustvo Utešitelja, o kome je Hristos rekao da će „u vama biti". Osim toga dodao je: „Bolje je za vas da ja idem: jer ako ja ne idem, Utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću ga k vama!" (Jovan 14,17; 16,7) Od tada je Hristos Duhom stalno trebalo da boravi u srcu svoje dece. Njihova veza sa Njim bila je sada uža nego kad je On lično bio sa njima. Videlo, ljubav i sila Hrista koji je stanovao u njima sijala je iz njih, tako da su se ljudi, gledajući ih, divili, „i znadijahu... da bijahu s Isusom" (Dela 4,13)." Put Hristu, Poglavlje 8 Rastenje u Hristu
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Ovo je samo za mog brata Taramanu.
Nadam se da ces i sam videti da nijedan od njih ne drzi ruku pod kaputom.
Zamisli kakva promena! Izgleda da im vise "nije hladno".
Da li se radujes Taramana? Svakako da znam da se radujes?



649.3a.1_595.jpg



Ni ovima vise "nije hladno"

282_595.jpg



Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo je samo za mog brata Taramanu.
Nadam se da ces i sam videti da nijedan od njih ne drzi ruku pod kaputom.
Zamisli kakva promena! Izgleda da im vise "nije hladno".
Da li se radujes Taramana? Svakako da znam da se radujes?



649.3a.1_595.jpg



Ni ovima vise "nije hladno"

282_595.jpg



Sve najbolje

Bilo im hladno?
Svasta.
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Pa tako je Taramana izjaio u vezi jedne slicne slike. Zato sam reci "Bilo im je hladno" stavio pod znak navoda.
To su Taramanini biseri.

Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam dok sam jedno vreme nosio kaput i torbu preko ramena, ponekad stavljao tako ruku unutar kaputa izmedju dva dugmeta ujedno drzeci kais od torbe ili bez, dok cekam na stanici autobus, u vreme dok jos nisam ni znao za nekakav masonski polozaj.

To je ednostavno instinktivni polozaj, i u Americi on se ustaljio kao nesto obicno, poput rukovanja, drzanja ruku u djepove, ili prekrstene na grudima, kao sto to danas radi citav svet, i ima veze sa kulturologijom, a ne sa pripadnistvom bilo kakvim organizacijama.

To je bio cest polpzj prilikom fotografisanja obicnih ljudi koji nemaju veze sa bilo kakvim takvim organizacijama.
 
Natrag
Top