Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ja sam bio kod vas i kod mnogih i bio sam u mnogim crkvama i trazio istinu, bio sam i ateista i agnostik, na kraju sam nasao istinu tamo gde je bila na pocetku, ti mislis da ja nisam znao te gljuposti o mnogobozackim obicajima koje sam cuo kod adventista>
Odnosio sam se prema pravoslavlju skepticno kao i ti, mozda jos gore, ali kad me je neko uputio bolje, video sam istinu koju je djavo krio od mene, osetio sam Boga, uocio pravo ucenje i istinu.Inace ja nikad nisam bio jevrej samo poticem od njih u korenu, moji su hriscani jako dugo, ja sam bio agnostik, ali sam uvideo istinu, zato zelim i tebi to da pokazem, iako je tesko ovako preko foruma, mozda se vidimo jednog dana.

Hvala ti.

Bilo bi dobro da još ispitaš, jer čovek nikada nije siguran dok mu Bog to ne pokaže.

Ja sam istinu pronašao, a sam Bog mi je otkrio, što želim i tebi od sveg srca.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Hvala ti.

Bilo bi dobro da još ispitaš, jer čovek nikada nije siguran dok mu Bog to ne pokaže.

Ja sam istinu pronašao, a sam Bog mi je otkrio, što želim i tebi od sveg srca.
Mislili su mnogi da im je Bog otkrio istinu kao vi i Jehovini svedoci, vi ste mnogi, ali crkva je jedna, i sam kazes tradicionalna crkva, svojim recima potvrdjujes njeno apostolsko poreklo.
Uostalom nijedan dokaz nisi pruzio da smo mi lazni, a vi pravi, jedini razlog koji ste dali su vasa tumacenja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
A vidi Bože što su tek ovdje napravili. U pustošniku i onome tko postavlja "grozotu pustoši" prepoznali su tvoga Sina.

  • Slape dosad sam na forumima svašta čuo a verujem i ostali,no,ono što me zaista ljuti jeste ta gornja izjava kako je onaj vojvoda što pustoši Jerusalim Isus...kakva osoba mora biti da bi to mogla svesno tvrditi????
Drugo što me izbezumljuje jeste izjava kako nas samo vera ne može spasiti i da je to JEFITINO SPASENJE.
Pa razbio bih ga da mi je najrođeniji i robijaoako pakao neka ali reći da je trud grešnog crva značajno delo a uniženje Boga da ostavi slavu i umre zatog crva njima je JEFTINO SPASENJE ....a to me baš razljuti da bih razbio komp u trenu.
To su IDIOTI i sluge satane koji Boga tako ponižavaju i ismevaju da ja nemam reči ...ne moguviše pisati o tome muka mi.

Jelena je pisala na osnovu biblije i ono što joj je Bog otkrio.

Amin!

Tinemaš Božjeg straha niti si svestan šta govoriš.
Meni je rečeno ,,Veštica sa kristalnim zubima koja uči o kraju sveta,,
Pre ili kasnije znaćeš da te reči nisu moje i znaćeš tad ko mi je to jasno glasom rekao.Ja ti ovo više neću ponavljati jer bi i malouman zapamtio svoj deo obaveze sam izvršio.Nećeš imati izgovor da nisi čuo ni znao UPAMTI TO Draganče.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Drugo što me izbezumljuje jeste izjava kako nas samo vera ne može spasiti i da je to JEFITINO SPASENJE.
Pa razbio bih ga da mi je najrođeniji i robijaoako pakao neka ali reći da je trud grešnog crva značajno delo a uniženje Boga da ostavi slavu i umre zatog crva njima je JEFTINO SPASENJE ....a to me baš razljuti da bih razbio komp u trenu.
To su IDIOTI i sluge satane koji Boga tako ponižavaju i ismevaju da ja nemam reči ...ne moguviše pisati o tome muka mi.
"Vera bez dela je mrtva" kaze ap. Jakov.
Vera jeste osnov svega cemu se nadamo, ali samo sa verom se ne spasavamo, sam Gospod Isus Hristos je rekao da ce mnogi docii reci mu Gospode Gospode, ali On ce im reci da ih ne poznaje.Glupo i protestantski je reci da nas samo vera spasava.Sveti apostol PAvle sam kaze da bez ljubavi nista nije moguce, ap. Petar to potvrdjuje u svojoj sabornoj poslanici.Bez ljubavi nema spasenja jer ako volimo mi i dobra dela cinimo, mozemo mi verovati i dobra dela ciniti, a ne spasiti se.Bog je ljubav, ljubav je osnova postojanja, njom se obozujemo, kako se mozemo oboziti ako samo verujemo?
Sam Gospod Isus Hristos je rekao da je on put istina i zivot, mi treba da se upodobljavamo Njemu, a on nije samo verovao.Verom se ne spasavamo vec delima, vera je samo pocetak, a ljubav je nacin spasenja, mi Pravoslavni nasu ljubav pokazujemo u sjedinjenju sa Bogom kroz Svetu Evharistiju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
"Vera bez dela je mrtva" kaze ap. Jakov.
Vera jeste osnov svega cemu se nadamo, ali samo sa verom se ne spasavamo, sam Gospod Isus Hristos je rekao da ce mnogi docii reci mu Gospode Gospode, ali On ce im reci da ih ne poznaje.Glupo i protestantski je reci da nas samo vera spasava.Sveti apostol PAvle sam kaze da bez ljubavi nista nije moguce, ap. Petar to potvrdjuje u svojoj sabornoj poslanici.Bez ljubavi nema spasenja jer ako volimo mi i dobra dela cinimo, mozemo mi verovati i dobra dela ciniti, a ne spasiti se.Bog je ljubav, ljubav je osnova postojanja, njom se obozujemo, kako se mozemo oboziti ako samo verujemo?
Sam Gospod Isus Hristos je rekao da je on put istina i zivot, mi treba da se upodobljavamo Njemu, a on nije samo verovao.Verom se ne spasavamo vec delima, vera je samo pocetak, a ljubav je nacin spasenja, mi Pravoslavni nasu ljubav pokazujemo u sjedinjenju sa Bogom kroz Svetu Evharistiju.

Nebih kvario temu otvori temu Spasenje i tamo ćemo pogledati znamo li kako se spasavamo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
  • Slape dosad sam na forumima svašta čuo a verujem i ostali,no,ono što me zaista ljuti jeste ta gornja izjava kako je onaj vojvoda što pustoši Jerusalim Isus...kakva osoba mora biti da bi to mogla svesno tvrditi????
Nije to samo jedna izjava. Na toj tezi (izjavi), zbrajajući, oduzimajući i korjenujući, oni su i došli na 1844. Dakle, ova njihova teza je temelj i njihovih naučavanja i njihove crkve. Kad se to razumije, onda je posve jasno da nisu ni mogli iznjedriti ništa drugo od onoga što su iznjedrili. Nitko normalan se neće ni čuditi naučavanju da su 22.10.1844. vrata zatvorena, da je tada završilo vrijema obraćenja i spasenja grešnika, da je tada Isus prestao posredovati za grešnike i da je tada Bog odbacio svijet, kada zna da su korifeji ovih bogohulnosti krenuli baš od točke u kojoj su u "pustošniku" i onome tko "razara grad i Svetište" prepoznali Isusa.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Те ријечи изговори Господ свему збору вашему на гори исред огња, облака и мрака, гласом великим, и ништа више, него их написа на двије плоче камене које ми даде.
Naravno, TE je razlog pogresnog tumacenja, u originalu kad citas videces isto kao sto je vec receno, a to je deset reci napisa na tablici.Isti je slucaj kao sa "Ne pravi idola.." ova recenica je u futuru u originalnom jeziku, a kod nas ovako glasi, isto je sa TE i VELIKE RIBE, to su recimo greske u Danicicevom prevodu za koje ja znam, to TE je visak kao i prevod VELIKE RIBE koji bi trebao da glasi ne velike ribe vec ZMAJEVI, ali Danicic je preveo drugacije i ne krivim ga njegov prevod je mnoggo bolji od Vukovog prevoda NZ i jos je SZ mnogog tezi za prevodjenje.Zapampti pre svega da je ovo o 10 Bozijih zapovesti samo teorija i moje misljenje.

Nelslime, sa tobom je pravo zadovoljstvo diskutovati. Posebno cenim to sto vidim da si posten covek, a to je veoma vazno, i kazes ono sto mislis i sto znas, a tako mi svi cinimo.

Ja imam oko 30 razlicitih prevoda Biblije. Sad sam pogledao nekoliko od njih, i ne vidim nikavu bitnu reazliku u prevodu toga teksta. U tom poglavlju Mojsije narodu objasnjava 10 Bozjih zapovesyti i citira ih doslovno.
U 5. Mojsijevoj 5,6-22. Mojsije navodi svih deset Bozjih zapovesti Dekaloga i u 22. stihu stvrdi:"I NAPISA IH NA DVE PLOCE KEMENE".
Jasno je da Mojsije govorio o deset zapovcesti koje je pre toga citirao.


Cenim posebno tu sto si naglasio da je to samo teorija i da ti mislis da je tako. Medjutim, ako izvrsimo analizu tog poglavlja onda je nemoguce odbraniti to misljenje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislili su mnogi da im je Bog otkrio istinu kao vi i Jehovini svedoci, vi ste mnogi, ali crkva je jedna, i sam kazes tradicionalna crkva, svojim recima potvrdjujes njeno apostolsko poreklo.
Uostalom nijedan dokaz nisi pruzio da smo mi lazni, a vi pravi, jedini razlog koji ste dali su vasa tumacenja.

Ovo je insinuacija, jer dokaz je reč Božja koja je suprotna učenjima tradicionalnih crkava - a čija učenja se zasnivaju na mnogoboštvu i ljudskim filozofijama kjoje su se od polovine drugog veka uvukle u crkvu i preuzele Hrišćansku obojenost.

Sve ti je dato od Gospoda, okani se ljudskih filozofija, uzmi reč Božju, moli se da te Bog uputi na istinu.

Tradicionalne crkve jesu "tradicionalne" ali ta tradicija nema veze sa pismom, već je kreirana od drugog veka i u velikoj meri se zasniva na mnogobožačkim filozofijama.

Jehovinim svedocima nije Bog otkrio istinu, već je učenje svedoka preneseno iz masonerije, pošto je njihov osnivač bio mason 33 stepena.

Pogledaj tekst čiji sam autor na tu temu:

http://serbianforum.org/threads/jehovini-svedoci.67090/page-136#post-815611

Jehovini svedoci čak negiraju da Bog danas može dati čoveku bilo kakvo iskustvo osvedočenja u istinu, već da se istina nalazi u njihovoj organizaciji kojoj slepo veruju.

Ne postoje Adventistička tumačenja, već sve što Adventizam uči je deo Božje reči i Božjeg ustanovljavanja istine u crkvi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Sve ti je dato od Gospoda, okani se ljudskih filozofija, uzmi reč Božju, moli se da te Bog uputi na istinu.

Tradicionalne crkve jesu "tradicionalne" ali ta tradicija nema veze sa pismom, već je kreirana od drugog veka i u velikoj meri se zasniva na mnogobožačkim filozofijama.

Kontradiktoran si sam sebi. Najprije savjetuješ, "okani se ljudskih filozofija", a onda konstatiraš "tradicija nema veze sa pismom, već je kreirana od drugog veka i u velikoj meri se zasniva na mnogobožačkim filozofijama". Ova tvoja konstatacija, o 2. stoljeću i mnogobožačkim filozofijama, nije ni "ljudska filozofija", nego "shizofreno imbecilna umna perverzija". Ako ovo tvrdiš onda ovo moraš i dokazati, razumiješ li ti to. I razumiješ li da ti ni jedan čovjek zdravog razuma ne može prihvatiti tvoje halucinacije i umišljaje. Čovjek zdravog razuma traži argumente, razumiješ li to? Ako želiš nekome dokazati i uvjeriti ga da se u Crkvu u prvoj polovici 2. stoljeća uvuklo mnogobošto i "mnogobožačka filozofija", onda to zdravom i razumnom čovjeku možeš dokazati samo relevantnim povjesnim argumentima i činjenicama. A gdje su tebi takvi argumenti? Još niti jedan, baš niti jedan, nisi iznio. Daj ih počni iznositi, a ne ljude slati na svoj blog ili sa svog bloga besmislice ovdje kopirati.


Jehovinim svedocima nije Bog otkrio istinu, već je učenje svedoka preneseno iz masonerije, pošto je njihov osnivač bio mason 33 stepena.

A na Jeleninu grobu, prema vašoj tvrdnji, stoji upravo masonski znak, "Valov genitalni organ" kako ti kažeš. Molim te, nemoj mi objašnjavati kako je to država postavila iz zahvalnosti Ellen White.

Jehovini svedoci čak negiraju da Bog danas može dati čoveku bilo kakvo iskustvo osvedočenja u istinu, već da se istina nalazi u njihovoj organizaciji kojoj slepo veruju.

Dakle, naučavaju identično kao i vi adventisti. Po njima je istina u "njihovoj organizaciji kojoj slijepo vjeruju", a po vama istina je u "vašoj organizaciji kojoj vi slijepo vjerujete".;)

Ne postoje Adventistička tumačenja, već sve što Adventizam uči je deo Božje reči i Božjeg ustanovljavanja istine u crkvi.

Evo, opet ste jednaki Jehovinim svjedocima. I Jehovini svjedoci tvrde da je "sve što oni uče dio Božje riječi i Božjeg ustanovljenja istine u njihovoj zajednici". Vidiš da nema baš nikakve razlike između njih i vas. :mig:
 
Natrag
Top