Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sveti oci nemaju veze sa apostolima, oni su deo odpale crkve sredinom 2 veka i kasnije koji su uneli mnogobožačka učenja u crkvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije, to su čiste istorijske činjenice podkrepljene izvorima kojhe sam već priložio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Kolko postoji adventistickih verskih zajednica ,i ako moze listing sa nzaivima.
hvala
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ni u kom kontekstu ne pise da su deset bozijih zapovesti na tablici, tu pise da su reci npr.

Dobro Nelslie, zasto onda nisi odgovorio na moje pitanje. Da li to znaci da je Bog dao DVA zakona, jedan na plocama, a drugi usmeno?[/QUOTE]

Bog je Mojsiju izgovorio DESET ZAPOVESTI, to je Njegov Zakon.
U tom Ustavu izrazena je Bozja volja za stanovnike nase zemlje.
To je izraz Bozjeg karaktera. Dok se ljudsli zakoni menjaju, dopunjavaju i drugacije formulisu radi zloupotrebe, Bozji zakon je Savrserna kao i Bog sto je savrsen. On je vecan i nepromenljiv.[/QUOTE]

------
Dobro Nelslie, zasto onda nisi odgovorio na moje pitanje. Da li to znaci da je Bog dao DVA zakona, jedan na plocama, a drugi usmeno?
Bog je Mojsiju izgovorio DESET ZAPOVESTI, to je Njegov Zakon.
U tom Ustavu izrazena je Bozja volja za stanovnike nase zemlje.
To je izraz Bozjeg karaktera. Dok se ljudsli zakoni menjaju, dopunjavaju i drugacije formulisu radi zloupotrebe, Bozji zakon je Savrserna kao i Bog sto je savrsen. On je vecan i nepromenljiv.[/QUOTE]


Inace jedini zakon za coveka kad je stvoren bio je da ne jede sa drveta poznanja dobra i zla je napisao(la):
Zao mi je Nelsikme, ali ne mogu da prihvatim tvoju tvrdnju da nije postojao Bozji zakon, jer ako zakon nije postojao onda ne bi mogao postojati ni prestup.

Ako pre Sinaja nije postojao zakon. reci nam kako je Kajin znao da je kriv sto je ubio brata, a ubijao je zivoitenje bez osecaja ikakve krivice. Znas staje rekao: "KRIVICA JE MOJA VELIKA DA MI SE NE MOZE OPRODSTITI."

Da Kajinu nije bio poznayt zakon Bozji, otkuda bi on znao da je kriv?

Drugo, Bog je izjavio za Nojev narastaj: "JER SE ZEMLJA NAPUNI BEZAKONAJ, I EVO HOCU DA IH ZATREM SA ZEMLJE." 1. Mojsijeva 6,13.

Alko predpotopni svet nije imao zakon, otkiudsa bezakonje?
Drugo, ako ljudi nisu znali stsa je poravo da li bi Bog bio pravedan da unisti ceo onaj narastaj zbog prestupa zakona za koji nisu znali?

OVO DOKAZUJE DA JE PRE SINAJA POSTOJAO BOZJI ZAKON I DA JE BIO POZNAT LJUDIMA.

SLAZEM SE SA TOBOM DA BOZJI ZAKON JE U nama, JER Duh SVETI PREKO NASE SAVESTI NAS UPUCUJE NA PRAVI PUT i poslusnost Bozjem zakonu.[/QUOTE]

Trece, Bozji zakon je od ADAMA DO MOJSIJA PRENOSEN USMENIM PUTEM, od pokolenja na pokolenje. To Bog licno svedoci kad akaze za Avrama "Jer znam da ce zapovediti sinovima svojim i domu svojemu nakon sebe da se drze putova Gospodnjih i da cine sto je pravo i dobro." 1. Mojsujeva 18,19.

"Zato sto je Avram slusao glas moj i cuvao NAREDBU Moju ZAPOVESTI Moje, Pravila Moja i Zakone Moje." 1. Mojsijeva 26,5.

Bog tvrdi za Aavrama da je poznavao naredu, zapovesti pravila i zakone.
Verujes li ti u to Nelsime? Ja verujem da je upravo tako, jer to je Bog izjavio a nije covek.
-------------------
[QIUOTE=Nelsom izjavljuje: Zakon se menja jer se ljudi menjaju, ali smisao ostaje isti[/QUOTE]

Slazem se sa tobvom da smo mi ljudi promenljivi i da nasa poslusnost Bog varira, ali ne mogu da prihvatim tvrdnju da se i Bozji zakon menja.

Nelsime, nije to ljudski zakon da podleze promenama, nego to je BOJI ZAKON, a Bogt se nikad ne menja pa tako ni Njegov Zakon se ne menja.

Evoi sta citamo u Bibliji: "Tako je dakle zakon svet i zapovest sveta , pravedna i dobra." Rimljanima 7,12. Ono sto je sveto, pravedno i dobro, nikad nema potrebe da se menja. Zato Bozji zakon je vecan i nepromenljiv.

"Dela su ruku Njegovih istina i pravda, verne su sve zapovesti Njegove, TBVRDE SU ZA VAVAEK VEKA, OSNOVANE NA ISTINI I PRAVDI." Psalam, 111,7.8.

"JER JA GOSPOD NE MENJAM SE." Malahija 3,6.

Verujes li ti u to Nelsime? Ja cvrsto verujem. Bog se ne menja, uvek je isti. Tako i Njegov zakon je uvek isti, vecan i nepromenljiv.[/QUOTE]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ako pre Sinaja nije postojao zakon. reci nam kako je Kajin znao da je kriv sto je ubio brata, a ubijao je zivoitenje bez osecaja ikakve krivice. Znas staje rekao: "KRIVICA JE MOJA VELIKA DA MI SE NE MOZE OPRODSTITI."

Zakona (Tore) prije Sinaja nije bilo, a kako je Kajin saznao da je zgriješio pitaj Kajina.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Dobro Nelslie, zasto onda nisi odgovorio na moje pitanje. Da li to znaci da je Bog dao DVA zakona, jedan na plocama, a drugi usmeno?

Bog je Mojsiju izgovorio DESET ZAPOVESTI, to je Njegov Zakon.
U tom Ustavu izrazena je Bozja volja za stanovnike nase zemlje.
To je izraz Bozjeg karaktera. Dok se ljudsli zakoni menjaju, dopunjavaju i drugacije formulisu radi zloupotrebe, Bozji zakon je Savrserna kao i Bog sto je savrsen. On je vecan i nepromenljiv.[/QUOTE]

------
Dobro Nelslie, zasto onda nisi odgovorio na moje pitanje. Da li to znaci da je Bog dao DVA zakona, jedan na plocama, a drugi usmeno?
Bog je Mojsiju izgovorio DESET ZAPOVESTI, to je Njegov Zakon.
U tom Ustavu izrazena je Bozja volja za stanovnike nase zemlje.
To je izraz Bozjeg karaktera. Dok se ljudsli zakoni menjaju, dopunjavaju i drugacije formulisu radi zloupotrebe, Bozji zakon je Savrserna kao i Bog sto je savrsen. On je vecan i nepromenljiv.[/QUOTE][/QUOTE]
Ima zakona i van 10 Bozijih zapovesti samo su one glavni zakon, a na tablicama je jos svetiji zakon koji oni nisu citali mozda su to bile 2 zapovesti koje je Hristos dao u NZ, ali oni nisu shvatili znacenje tih zapovesti, mi nemozemo znati sta je na njima napisano, ali se to ne protivi 10 Bozijih zapovesti kao ni zakoni van 10 Bozijih zapovesti.
U tom Ustavu izrazena je Bozja volja za stanovnike nase zemlje.
To je izraz Bozjeg karaktera. Dok se ljudsli zakoni menjaju, dopunjavaju i drugacije formulisu radi zloupotrebe, Bozji zakon je Savrserna kao i Bog sto je savrsen. On je vecan i nepromenljiv.
Za BOga ne postoji zakon, Bog nije bio covek u SZ, On nema za sebe zakon, on je zakon dao, On je nezavistan od SVEGA, on ni od cega ne zavisi On je NEZAVISTAN, jer ako je On zavistan onda postoji neko od koga on zavisi odnosno drugi bog koji je veci od Njega, a od Njega nema veceg.

Moralni zakon(savest) postoji u nama.Za Boga nema zakon, Boziji zakon dat je ljudima i on se menja jer se i ljudi menjaju, ali kao sto i ljudi ostaju ljudi tako zakon ne gubi svoj smisao.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Neslime, ne mogu da te shvatim, kako mozes reci da mi ne znamo sta je na plocama zakonha pisano, kad nam je to jasno objasnjeno:

"I izgovorio ovo Mojsiju na gori Sinajskoj, dade mu DVE PLOCE SVJEDOCANSTVA, PLOCE KAMENE, PISANE PRSTOM BOZJIJIM." 2.Mojsijeva 31,18.

Da su na tim plocama bile Bozje zapovesti evo i dokaza: "...DESET RECI KOJE NAPISA NA DVE PLOCE KAMENE." 5. Mojsijeva 4,13.

Da je tu rec o deset Zapovesti to potvrdjuje i Mojsijev prepis istih, a to mozete citati u
5. Mojsijevoj 5,1-32.

Da li si procitao sta pise u tom tekstu.
Naslov poglavlja je PONAVLJANE DESET BOZJIH ZAPOVESTI.

Za mene to je potpuno jasno. Bog je na plocama napisao 10 Zapovesti.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Deset reci, zapovesti, samo to pise ali ne i 10 bozijih zapovesti.
 
Natrag
Top