Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
kao i Sveti Oci, samo sto su oni bili sveti ljudi koji su se u svemu upodobljavali Hristu, ljudi koji su se odupreli svim iskusenjima, cinili su cuda kao i On jer Sveti Duh bese na njima.Oni su toliko nadahnuti bili da su iz stotina knjiga izabrali one prave.I onda se pojavila Ellen, ona je uzela njihov rad i tvrdila da je nadahnuta, nije cuda cinila i svojim zivotom se Hristu nije upodobila.

Da te pitam Laodikeja, da sam ja pripadnik celokupnog vaseg ucenja i nisam u vasoj crkvi, ne prihvatam Ellen White, sta bi ja onda bio?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da bi čovek nešto činio u ime Božje - on mora biti stvarno pozvan od Boga, i što je najvažnije - biti stvarno obraćen, bilo kao prorok ili Svedok istine.
Sveti Oci su uneli u crkvu mnogobožačka učenja i govorili sami od sebe - a ne po nadahnuću.

Ako si pripadnik celokupnog Adventističkog učenja a nisi u Adventizmu i ne prihvataš Ellen White - Bog će ti suditi po savesti i iskrenosti da to što imaš sprovedeš u delo, jer nije uslov spasenja prihvatiti Ellen White za proroka - već prihvatiti biblijsku istinu o spasenju i sprovesti je u lični život, što je činila i Ellen White.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Sveti Oci su uneli u crkvu mnogobožačka učenja i govorili sami od sebe - a ne po nadahnuću.
Onda su i sami od sebe stvorili kanon, a ne po nadahnucu.Ja i dalje postavljam pitanje koje elemente?

Ako si pripadnik celokupnog Adventističkog učenja a nisi u Adventizmu i ne prihvataš Ellen White - Bog će ti suditi po savesti i iskrenosti da to što imaš sprovedeš u delo, jer nije uslov spasenja prihvatiti Ellen White za proroka - već prihvatiti biblijsku istinu o spasenju i sprovesti je u lični život, što je činila i Ellen White.
Kako da se covek spase van crkve i van zajednice sa Njim?
Ti si sad rekao da moze, pa kako to?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkvaq je sam čovek u kome stanuje Sveti Duh.
Čovekovo spasenje ne zavisi od crkve - već od lične spremnosti da posluša jevanđelje i da ga sprovede u lični život.

Crkva ima svoju Bogomdanu ulogu da ovo jevanđelje objavi ljudima, ali crkva ili prisutnost u crkvi sam po sebi ne spasava.

Da je tako - mi bi danas živeli u svetu živih svetaca, ali danas svi idu u crkvu, a svet propada u grehu i bezakonju.

Dakle, Bog će suditi po savesti svakom čoveku i spremnosti da primljenu svetlost primeni i sprovede u lični život, s time - što postoji punina svetlosti, i ona manja koju čovek poseduje ne znajući za onu veću, ali živi krajnje Bogougodno po datoj svetlosti.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Crkvaq je sam čovek u kome stanuje Sveti Duh.
Čovekovo spasenje ne zavisi od crkve - već od lične spremnosti da posluša jevanđelje i da ga sprovede u lični život.

Crkva ima svoju Bogomdanu ulogu da ovo jevanđelje objavi ljudima, ali crkva ili prisutnost u crkvi sam po sebi ne spasava.

Da je tako - mi bi danas živeli u svetu živih svetaca, ali danas svi idu u crkvu, a svet propada u grehu i bezakonju.

Dakle, Bog će suditi po savesti svakom čoveku i spremnosti da primljenu svetlost primeni i sprovede u lični život, s time - što postoji punina svetlosti, i ona manja koju čovek poseduje ne znajući za onu veću, ali živi krajnje Bogougodno po datoj svetlosti.
Ako je crkva nepotrebna, zasto je onda Hristos dao naredbu o osnivanju crkve i apostoli su tu naredbu izvrsili?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam napisao da je crkva ne potrebna.

Evo mojih reči:

Crkva ima svoju Bogomdanu ulogu da ovo jevanđelje objavi ljudima, ali crkva ili prisutnost u crkvi sam po sebi ne spasava.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Crkva ima svoju Bogomdanu ulogu da ovo jevanđelje objavi ljudima, ali crkva ili prisutnost u crkvi sam po sebi ne spasava.
Gnostici su propovedali njihovo jevandjelje kao i manihejci ali nisu osnovali crkvu i imali su vernike, iz ovog se vidi da razlog osnivanja crkve nije propovedanje jevandjelja vec zivot u ljubavi i zajednici, e bez tog nema spasenja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ali osnovni cilj osnivanja crkve je objava jevanđelja:

"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin" ( Matej 28. 19 - 20 )

Ja tu ljubav u Pravoslavlju nisam doživeo, već samo vređanje, psovanje, proklinjanje, izbacivanje iz hramova - od strane Pravoslavnih sveštenika, i to pojedinih i u alkoholisanom stanju.

Ovo recimo nisam doživeo u Katoličkoj.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja tu ljubav u Pravoslavlju nisam doživeo, već samo vređanje, psovanje, proklinjanje, izbacivanje iz hramova - od strane Pravoslavnih sveštenika, i to pojedinih i u alkoholisanom stanju.
Ja sam u adventistickoj doziveo otimanje za materijalna dobra i zamalo tucu oko toga sto je mnogo gore.

Pusti ti te svestenike koje si video, uvek ce biti otpada medju ljudima, ali taj otpad nemoze unistiti crkvu jer je On i rekao "Ni vrata pakla nece je nadvladati".
 
Natrag
Top