Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape, koliko puta treba mi tebi da ponovimo istu cinjenivcu da bi ti to jednom zauvek razume i prihvatio?

Koliko puta sam ti naveo dokaze da prvi adventisti koji su se sakupili iz raznih verskih zajednica, jesu neke pojmove pogresno verovali. Zato su svake godine odrzavali konfrecije koje su trajele po dve do tri sedmice gde su iznosili istine do kojih su do tada dosli. a istinu su saznavali progresivno i kako su koju istinu saznali tako su je i prihvatrali.

To je zapisano u istoriji Adventisticke crkve i niko to od adventista ne negoira.

Evo sta je Ellen White rekla o sebi i o tome verovanju koje ti kao papagaj ponavljs:

"Za vreme razocarenja godine 1844. i ja sam sa ostalim adventistim smatrala da su vrata milosti zatvorena za svet. Ovu poziciju imala sam pre nego sto sam primila svoju prvu viziuju koja mi je dana. Bila je to svetlos koju mi je Bog dao koja je ispravila nasu pogresku, i osposobila nas je da vidimo svoj pravi stav po tom pitanju." (SM p. 63)

Slape, jesi li zadovoljan izjavom Ellen Vajt?
Ona je 1844. godine imala samo 17 godina, i verovala je sve ono sto je Miler propovedao. Mislim da bi bilo potpuno nerazumno od bilo koga zrelog coveka da od tijedzerke trazi nekakvu odgovornost.
Niko od njih tada nije svetkovao Subotu, a Miler je nikad nije ni prihvatio.
Medjutim, revno su ispitivali Sveto pismo i kad su saznali koju istinu prihvatili su je.

Vidis Slape, da to i sama Elen Vajt priznaje i to je ona cak napisala. Dakle jesi li sada razumeo da su ispravili pogresno verovanje koje su imali za vreme Moilera?


A sada da uzmemo jednu paralelu.
Kazi nam Slapoe kada se je tvoja Crkva izvinula sto je spaljivalja svoje vernike koji nisu pristali da slede njene jeresi?

Zbog cega ste spalili Savonarolu?
Zbog cega ste u saradnji sa drzavom sproveli pokolj hugenota u Parizu za vreme vartolomejske noci?
Sta mislis, da li je to bilo pod uticajem Bozjeg ili sotonskog duha?
Kada ce se tvoja Crkva izvinuti svetu za onolika ubistva Hugenota i katara u Francuskoj? Kada ce se izvinuti za ubijtsva Valdenzana u Italkiji i Alpama? Tolika ste bezakonja uradili, pa jos se i ne stidite svojih gnusnih dela.
A umesto toga ti skupljas klevete protiv advenbtisdta sa kojekavih smetljista i to servira sljudima umesto istine. Sramota, mnad sramotama.


Evo dajem ti priliku da nam objasnis ova ove zlocine ako smes?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Slape, koliko puta treba mi tebi da ponovimo istu cinjenivcu da bi ti to jednom zauvek razume i prihvatio?

Što se mene tiče ne moraš niti jednom, meni su činjenice poznate i ja ih razumijem. A koliko puta ovo moraš ponavljati, ne bi li adventistima "zamazo oči" i tako im sakrio istinu o nastanku i temeljima Adventizma sedmog dana, to ti ja ne znam točno.

Koliko puta sam ti naveo dokaze da prvi adventisti koji su se sakupili iz raznih verskih zajednica, jesu neke pojmove pogresno verovali.

:mig: Marko, ipak ja nisam imbecil. Ja sam navodio dokaze što su pioniri ASD vjerovali, i koliko su to bila bogohulna vjerovanja i naučavanja, a vi adventisti ste to nijekali.

Zato su svake godine odrzavali konfrecije koje su trajele po dve do tri sedmice gde su iznosili istine do kojih su do tada dosli. a istinu su saznavali progresivno i kako su koju istinu saznali tako su je i prihvatrali.

Ni do kakve istine Ellen White i pioniri ASD nisu došli. Ja ću ti sada nabrojati nekoliko njih i pokazati kako te "vaše istine" nemaju baš nikakve veze s istinom.

1. Bogohulno vjerovanje i naučavanje kako su 22.10.1844. "vrata zatvorena", kako je tada završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika, kako je tada Isus prestao posredovati za grešnike i kako je tada Bog odbacio pokvareni svijet, bio je samo nastavak u suludom obliku onoga što su propovijedali Mileriti prije listopada 1844. Najavljujući Isusov dolazak na Zemlju 22.10.1844., Miller i okupljeni oko njega, koristeći Matejevu prispodobu o mudrim i ludim djevicama, propovjedali su kako će se 22.10.1844. "zatvoriti vrata". (Mt 25,10-12: "Dok one odoše kupiti, dođe zaručnik: koje bijahu pripravne, uđoše s njim na svadbu i zatvore se vrata. Poslije dođu i ostale djevice pa stanu dozivati: 'Gospodine! Gospodine! Otvori nam!' A on im odgovori: 'Zaista kažem vam, ne poznam vas!") Prije 22.10.1844. ovakvo tumačenje ima bar logike, međutim, okupljeni oko James-a White-a, Ellen White, Joseph-a Bates-a i još nekih pionira ASD i nakon 22.10.1844. i promašaja da će Isus doći na Zemlju, nastavljaju vjerovati da su 22.10.1844. "vrata zatvorena" i da je tada završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika. Dakle, ono što su svi Mileriti vjerovali prije 22.10.1844. bilo je pogrešno ali je bar imalo logiku, dok je ovo što su nastavili vjerovati Ellen White i pioniri ASD nakon 22.10.1844. i suludo i bogohulno.

Evo što će 1845. o ovome izjaviti sam Miller:

Nemam povjerenja u bilo koju od novih teorija koje su izrasle iz ovog pokreta, da je Krist tada došao kao ženik, da su vrata milosti zatvorena, da nema spasenja za grešnike, da je sedma truba tada zatrubila, ili da je to ispunjenje proročanstva u svakom pogledu." (William Miller, Apology and Defense, August, 1845)

2. Adventističko vjerovanje o "čišćenju nebeske Svetinje" nema ponovo baš nikakve veze s istinom, a najmanje s Bogom. Gore opisano vjerovanje Ellen White i pionira ASD o "zatvaranju vrata" 22.10.1844. bilo je toliko isticano u njihovim naučavanjima i njihovim pisanim tekstovima, da su čak dobili ime "Door Shutters" - "Zatvarači vrata". Dok je Matejeva prispodoba o mudrim i ludim djevicama bila još koliko toliko logična prije 22.10.1844. (Isus će doći na Zemlju kao zaručnik i "zatvorit će se vrata"), ona ipak postaje besmislena nakon 22.10.1844. jer Isus nije došao na Zemlju. Zato će adventisti tragati i vapiti za novim "dokazom" da su "vrata milosti ipak zatvorena" 22.10.1844. I onda će Ellen White dobiti "objavu", ovakvu:

"Gospodin mi je pokazao u viđenju, prije više od godinu dana, da je brat Crosier imao istinsko svjetlo o čišćenju svetišta, ... i da je bila Njegova volja da brat Crosier treba napisati prikaz koji nam je dat u Day Star (dodatak), 7. veljače 1846. Ja se u potpunosti osjećam ovlaštena od Gospodina da preporučim taj dodatak svim svetima." (Ellen White, "A Word to the Little Flock ", 21. travanj 1847. str 11, 12)

Primjetite godine (1846. i 1847.) Očito je Ellen White čitala "lanjske novine" (Day Star iz veljače 1846.) i u njima pročitala članak koji je napisao Crosier. U tom članku Crosier je iznio "teoriju o Svetištu", a Jeleni je ta Crosier-ova priča došla k'o "kec na desetku". Učinila joj se kao bogomdana da potkrijepi svoje i adventističko bogohulno naučavanje o "zatvorenim vratima" i "završetku vremena obraćenja i spasenja za grešnike". Pogledajte kako je odmah pohitila i Boga umiješati u ovu svoju lakrdiju. "Gospodin mi je pokazao u viđenju, ... da je brat Crosier imao istinsko svjetlo o čišćenju svetišta, ... Ja se u potpunosti osjećam ovlaštena od Gospodina da preporučim taj dodatak svim svetima." Svašta se zaista može naći u Jeleninim spisima, a evo ovdje imamo i Jeleninu tvrdnju da joj se Bog "objavljivao" i da joj je otkrivao "istine" i preko "lanjskih novina". Zaista svašta. :mig:

Adventisti su do dana današnjega zadržali ovu apsurdnu "teoriju o Svetištu" u istom obliku kako ju je postavio Crosier, s tim da su, primorani "vrata otvarati", u svom tumačenju sa "teorije zatvorenih vrata" prešli na "teoriju zatvorenih i otvorenih vrata". Dosjetili su se kako ne postoje jedna vrata, nego dvoja, jedna vrata na Svetinji i druga vrata na Svetinji nad svetinjama. Ovako će to objasniti adventisti. Isus je 22.10.1844. na Nebu preselio iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama. Kako je napustio Svetinju, uče adventisti, Isus je zatvorio vrata Svetinje. Ne ordinira više u Svetinji, pa je i logično da zatvori vrata Svetinje. S druge strane, uče adventisti, kako je Isus promijenio "ordinaciju" (prešao u Svetinju nad svetinjama) i kako sada ordinira u Svetinji nad svetinjama, kako bi ljudi mogli doći do njega "otvorio je vrata Svetinje nad svetinjama". I što sada? Vrlo jednostavno, uče adventisti. Oni koji ne znaju i koji ne prihvaćaju ovo adventističko učenje naprosto će doći pred "zatvorena vrata", i zato im ni Isus više ne može pomoći, jer On naprosto tamo više ne ordinira. Potpuno isto kao kod zubara. Dakle, ne prihvaćate li adventističko učenje, nema vam spasa, vrata su vam zatvorena. A adventisti? Adventisti se spašavaju, jer oni točnu znaju gdje Isus nakon 22.10.1844. ordinira. Isus je u Svetinji nad svetinjama, tamo su "vrata otvorena" i oni idu tamo i spašavaju se. Opet isto kao kod zubara. Vrata Svetinje nisu samo zatvorena, Ellen White piše kako je Isusovo "staro prijestolje" u Svetinji preuzeo sotona. Tako, naučavaju pioniri ASD, ako ne znate za Isusovo preseljenje na Nebu i ako se molite Bogu, onda vaše molitve idu direktno sotoni, krivo ste adresirali molitvu. A sotona, presretan što mu se molite obuzima vas svojim duhom. :(


Čudili se vi ili ne čudili, upravo ovako naučavaju ASD. Pogledajte što su sve iznjedrili Ellen White i pioniri ASD, samo zbog toga što nisu htjeli prihvatiti i priznati pogrešku računanja datuma i najavu Isusova dolaska na Zemlju. Ne mogavši priznati pogrešku išli su je sakriti, a onda su upali u spiralu apsurda, besmislica pa čak i bogohulnosti. Inače, i sam Crosier je kasnije odbacio svoju "teoriju o Svetištu" i objasnio kako i zašto je ta teorija uopće nastala. Evo što kaže sam Crosier:

"1846. godine objasnio sam ideju Svetišta u jednom članku u posebnom izdanju the Day Star, Cincinnati. Cilj tog članka bio je da podrži teoriju da su vrata milosti bila zatvorena, teoriju koju sam ja i skoro svi adventisti koji su usvojili poglede William-a Miller-a, naučavali od 1844. do 1848. god."

Evo "iz usta" samog autora adventističkog naučavanja o Svetištu kako je ona nastala i što joj je bio cilj. "Cilj tog članka bio je da podrži teoriju da su vrata milosti bila zatvorena", kaže Crosier.

3. "Istinu o suboti" niti su adventisti iznjedrili, niti im ju je Bog otkrio, nego ju je Josep Bateš "došlepao" adventistima od Baptista sedmog dana. Joseph Bates, bivši pomorac, odredio je da subota počinje i završava u 18 sati, a ne zalaskom sunca kako je to određeno u Bibliji. Bates je bio pomorac, pa je vrijeme početka dana računao onako kako su računali pomorci. A kako je u to vrijeme Bates imao veliki utjecaj na Ellen White, onda se i Ellen White "pričinjalo" baš ono što joj je "Bates pokazao". Gle ironije, Ellen White će napisati kako oni koji ne svetkuju subotu "otimaju Bogu njegovo sveto vrijeme", a ona sama i ostali adventisti će punih devet godina "otimati Bogu sveto vrijeme" počinjući i završavajući subotni odmor u 18 sati, samo zbog toga jer joj je tako došapnuo Joseph Bates.

4. "Spavanje mrtvih" ponovo nisu iznjedrili adventisti niti im je to otkrio Bog, nego su to vjerovanje preuzeli od "Adventista prvog dana", s kojima su se ubrzo razišli, i imali mnoge oštre polemike s njima.

Kao što možemo vidjeti, niti su Ellen White i pioniri do kakve istine došli istraživanjem, niti im je Bog bilo što otkrio, nego su sva svoja temeljna vjerovanja preuzeli od drugih. "Zatvorena vrata" naslijedili su od Milerita, besmislenost i bogohulnost "zatvorenih vrata" zamijenili su još besmislenijom "teorijom o Svetištu" i "zatvorenim i otvorenim vratima", "Subotu" su preuzeli od Baptista sedmog dana i "Spavanje mrtvih" od Adventista prvog dana.

To je zapisano u istoriji Adventisticke crkve i niko to od adventista ne negoira.

Iako je zapisano, ogromno mnoštvo i davno umrlih i današnjih adventista sedmog dana nikada nisu saznali i pojma nemaju kako je nastao Adventizam sedmog dana i što su im utemeljitelji vjerovali i naučavali. A tvoja primjedba kako to "nitko od adventista ne negira" naprosto je smiješna. Laodikeja i mire ovdje na forumu "noge polomiše" dokazujući kako adventisti nikada nisu vjerovali i naučavali kako je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika. "Tako su vjerovali neki okupljeni oko Millera, a ne Ellen White i pioniri ASD", mantraju Laodikeja i mire do besvjesti. Iako evo i po tvom priznanju njih dvojica nisu u pravu, ti se ipak priklanjaš njima i njihovim stavovima, ali to onda govori o tebi.

Evo sta je Ellen White rekla o sebi i o tome verovanju koje ti kao papagaj ponavljs:

"Za vreme razocarenja godine 1844. i ja sam sa ostalim adventistim smatrala da su vrata milosti zatvorena za svet. Ovu poziciju imala sam pre nego sto sam primila svoju prvu viziuju koja mi je dana. Bila je to svetlos koju mi je Bog dao koja je ispravila nasu pogresku, i osposobila nas je da vidimo svoj pravi stav po tom pitanju." (SM p. 63)

Ti sigurno voliš citate Ellen White, pa evo ti još njenih citata o ovome što ja "ponavljam kao papagaj":

„Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, „Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth Kolovoz 1849.)

"Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White, Present Truth, ožujak 1850)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

Kada je Ellen White primila "svoju prvu viziju", koje godine? Vidi što piše još 1849., 1850. i 1851. godine!? "jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo", "gospodar kuće ustao 1844. i zatvorio vrata", "nije nas obvezivalo da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio", "Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." Sve ovo Ellen White piše nakon što je primila "svoju prvu viziju". Vidiš kako Ellen White i godinama kasnije bezočno laže. Niti je ona što ispravila nakon "svoje prve vizije", a niti je ona što od Boga dobila. Zar bi netko kome se Bog objavljuje i kome Bog "svjetlost daje" ovakvo nešto bogohulno pisao i naučavao?

Slape, jesi li zadovoljan izjavom Ellen Vajt?

:mig: Jesam, a jesi li ti? Pogotovo sam zadovoljan jer se sama razgolićuje i pokazuje lažljivicom. Sama potvrđuje baš ono što ja čitavo vrijeme tvrdim.

Ona je 1844. godine imala samo 17 godina, i verovala je sve ono sto je Miler propovedao.

:roll::roll::roll: Pa ja vama adventistima čitavo vrijeme pokušavam reći upravo ovo što ti sada reče. I tvoji me do besvjesti zbog toga napadoše i lažovom proglasiše. I ja tvrdim upravo ovo što ti napisa. Ništa Bog Jeleni nije ni otkrio ni pokazao. Jelena je vjerovala onako kako su joj drugi pokazali i kako su je poučili. Najprije je vjerovala ono što je čula od Millera prije 22.10.1844., baš kako ti reče. Nakon 22.10.1844. nastavlja to isto vjerovati, a onda čitajući "lanjske novine" to vjerovanje modificira vjerujući ono što je napisao Crosier. Subotu počinje propovjedati i svetkovati baš onako kako joj je "Bates pokazao", čak po Bates-ovoj umotvorini punih devet godina "krade Bogu njegovo sveto vrijeme", počinjući subotu u 18 sati. Vjerovanje o "spavanju mtvih", vidjeli smo, prihvaća od Adventista prvog dana. Nema ti u svim ovim adventističkim vjerovanjima nigdje Boga, niti Bog ima bilo kakve veze sa ovim besmislicama.

Mislim da bi bilo potpuno nerazumno od bilo koga zrelog coveka da od tijedzerke trazi nekakvu odgovornost.

Sigurno ne postoji ništa nerazumnije, nego pristupiti crkvi koju je utemeljila "neodgovorna tinejdžerica".

Niko od njih tada nije svetkovao Subotu, a Miler je nikad nije ni prihvatio.

Ovo sam ja gore tebi napisao i lijepo pojasnio.

Medjutim, revno su ispitivali Sveto pismo i kad su saznali koju istinu prihvatili su je.

Nisu oni primili subotu ispitivanjem Svetog Pisma niti im je subotu otkrio Bog. I ovo sam ti gore lijepo pojasnio. Subotu im je "došlepao" Joseph Bates od Baptista sedmog dana. A koliko je bilo "revnosti u ispitivanju Svetog Pisma" i po pitanju subote, najbolje pokazuje činjenica da su punih devet godina subotni odmor počinjali u 18 sati, i tako, kako reče Jelena, krali Bogu njegovo sveto vrijeme.

Vidis Slape, da to i sama Elen Vajt priznaje i to je ona cak napisala. Dakle jesi li sada razumeo da su ispravili pogresno verovanje koje su imali za vreme Moilera?

Sve razumio, a jesi li ti bar nešto razumio?

A sada da uzmemo jednu paralelu.
Kazi nam Slapoe kada se je tvoja Crkva izvinula sto je spaljivalja svoje vernike koji nisu pristali da slede njene jeresi?

Neću ti datume navoditi, ali Katolička Crkva se zaista ispričala i tražila oprost za sve što je kroz povijest u Crkvi i u ime Crkve nedolično učinjeno. A je li se ispričala tvoja Protestantska Crkva? Na lomačama je spalila puno više ljudi nego Katolička Crkva.

Zbog cega ste spalili Savonarolu?
Zbog cega ste u saradnji sa drzavom sproveli pokolj hugenota u Parizu za vreme vartolomejske noci?
Sta mislis, da li je to bilo pod uticajem Bozjeg ili sotonskog duha?
Kada ce se tvoja Crkva izvinuti svetu za onolika ubistva Hugenota i katara u Francuskoj? Kada ce se izvinuti za ubijtsva Valdenzana u Italkiji i Alpama? Tolika ste bezakonja uradili, pa jos se i ne stidite svojih gnusnih dela.
A umesto toga ti skupljas klevete protiv advenbtisdta sa kojekavih smetljista i to servira sljudima umesto istine. Sramota, mnad sramotama.

Previše je pitanja i odgovori na njih zahtjevaju jednu posebnu temu. Možeš je slobodno otvoriti. Zato ću samo ponoviti. Katolička Crkva se zaista ispričala i tražila oprost za sve što je kroz povijest u Crkvi i u ime Crkve nedolično učinjeno. A je li se ispričala tvoja Protestantska Crkva? Na lomačama je spalila puno više ljudi nego Katolička Crkva.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko 32
Ona je (EGW) 1844. godine imala samo 17 godina, i verovala je sve ono sto je Miler propovedao.

Slape odgovra:
Ništa Bog Jeleni nije ni otkrio ni pokazao. Jelena je vjerovala onako kako su joj drugi pokazali i kako su je poučili.

Odgovor:
Slape otkuda ti znas kome je Bog sta otkrio a kome nije?
Da nisi i ti nekakav vracar ili videlac?
U prethodnom komentaru naveo sam Htristove i apostolske izjave u kpoje je jasno oznaceno da Duh Svetu poucava, savetuje i upucuje one koji veruju u Boga. Ti si na to odgovorio da i ti u to verujes. A sa ovom tvojom tvrdnjom dokazujes da si nevernik i nista drugo.


Drugo, pre vise meseci sam ti jasno izneo cinjernicu, da je Elen Vajt, onda kada je Miler poceo da propoveda i okuplja vernike oko sebe, imala SAMO SEST GODINA.

Pa sta bi ti kao zreo covek i mogao da ocekujes od deteta, nego da veruje u ono kako je bila naucerna? Da li ti je poznato da ona pre 1844. nije primila nikakvo upiutstvo od Boga o nijednom predmetu? A te godine jos uvek je bila tinejdzerka od 17. godina. Medjutim, to ne mozes kazati da je bilo tako i posle 1844. Prvi adventisti neka ucenja pogresno su razumeli, li revno su nadstavili da proucavaju Biboliju, i istijnu su progresivno upoznavali i postepeno ono sto su saznali sprovodili su u zivot. Zato tvoja kritika protiv prvih adventista nema bas niukakve vrednosti, samo sramot sebe i svoju Crkvu u javnosti.

Imas li ti ista pametno da kazes i zrelo, a ne smao decije i bapske price?

Ti tvrdis da su adventisti primili subotu od Babtista. U neku ruku si u pravu, jer Bates jesto za subotu cuo od babtista, ali oni su to pitanje najpre proucavalu u Bibliji i kad su biblijom bili uvereni, tada su je i ptrihvatili.
Da li ti je poznato da kad su Elen Vajt i njen muz culi za subotiu od Batesa, da je odmah noisu ni primili. Puna dva meseca proucavali su to pitanje u Bibliji i teka posle toga su prihvatili svetkovanje Subote. I posle, kada su prihavatili Subotu EGW je primila viziju o plocama Bozjeg zakpo0na i videla da je cetvrta zapovest posebno bila osvetljena.
Vidis sam da sve te tvoje tvrdnje nemaju nikakve osnove, nego su samo izmislujene lazi klevatnika. A to pokazuje da ti ni neznas kako su prvi advetisti usvajali svoja vetrovanja.


Zato tvoja primedba da je EGW verovala samo ono sto su je drugi ucili, nije ispravna. To je cista laz kojoj je otac Slape.

-------------------------

A sada da uzmemo jednu paralelu.
Kazi nam Slapoe kada se je tvoja Crkva izvinula sto je spaljivalja svoje vernike koji nisu pristali da slede njene jeresi?

Zbog cega ste spalili Savonarolu?
Zbog cega ste u saradnji sa drzavom sproveli pokolj hugenota u Parizu za vreme vartolomejske noci?
Sta mislis, da li je to bilo pod uticajem Bozjeg ili sotonskog duha?
Kada ce se tvoja Crkva izvinuti svetu za onolika ubistva Hugenota i katara u Francuskoj? Kada ce se izvinuti za ubijtsva Valdenzana u Italkiji i Alpama? Tolika ste bezakonja uradili, pa jos se i ne stidite svojih gnusnih dela.
A umesto toga ti skupljas klevete protiv advenbtisdta sa kojekavih smetljista i to serviras ljudima umesto istine. Sramota, mnad sramotama.



Evol kako je Slape odgovorio na ova pitanja:
Previše je pitanja i odgovori na njih zahtjevaju jednu posebnu temu.

Znam Slape da ti je nezgodno da raspravljas o tome bezakonu i nasilju.


Ali uporedi to bezumlje sa primedbama koje upucujes adventistima pa ces videti ogromnu razlik. Zar se ti ne stidis sto je tvoja Crva pocinila tolika bezakona? I zato nisu krivi vernici, nego ctrkveni prelati, pape, kardinali i svestenici, koji su u to vreme stajali na celu svih vrsta triranina i nasilja.
Da li su ti poznata gnusna dela INKVIZICIJE? Pregledsaj malo Crkvenu istoriju i razmisli ciji duh je rukovodio mte tirane?
Zato savetovao bih te da pokris glavu i cuts da se u to djuren ne dira jer zaudara mnogo.

------------
Slape nastavlja:
A je li se ispričala tvoja Protestantska Crkva? Na lomačama je spalila puno više ljudi nego Katolička Crkva.

Odgovor:

Izvini Spal, ovo si uputio na pogresnu adresu.
Adventisticka crkva jos do sada nije nikoga usudila na smrtnu kaznu, niti je ikoga spali na lomci. Zato nemamo cega da se stidimo niti za bilo sta da se izvinjavamo. Ako pak ti mislis da ovaj moj odgovor nije tacan, prilozi makar jedan primer koji to povrgava.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Marko 32
Ona je (EGW) 1844. godine imala samo 17 godina, i verovala je sve ono sto je Miler propovedao.

Slape odgovra:
Ništa Bog Jeleni nije ni otkrio ni pokazao. Jelena je vjerovala onako kako su joj drugi pokazali i kako su je poučili.

Odgovor:
Slape otkuda ti znas kome je Bog sta otkrio a kome nije?

Onome tko vjeruje i naučava da je 22.10.1844. "završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika", da je tada "Isus prestao posredovati za grešnike" i da je tada "Bog odbacio pokvareni svijet", Bog sigurno nije "informator i doušnik". Bogohulstvo je ovakvo što naučavati, a bogohulstvo je i bogohulnika koji je ovo naučavao smatrati "Božjom vjesnicom".

Da nisi i ti nekakav vracar ili videlac?

Ne treba biti "vračar ili videlac" da bi čovjek vidio sunce na nebu. Dovoljno je imati oči.

U prethodnom komentaru naveo sam Htristove i apostolske izjave u kpoje je jasno oznaceno da Duh Svetu poucava, savetuje i upucuje one koji veruju u Boga. Ti si na to odgovorio da i ti u to verujes. A sa ovom tvojom tvrdnjom dokazujes da si nevernik i nista drugo.

Ja zaista ne mogu povjerovati da je Duh Sveti taj koji ljude poučava bogohulnostima. A ti upravo dokazuješ da vjeruješ kako je Duh Sveti poučavatelj i bogohulnika.

Drugo, pre vise meseci sam ti jasno izneo cinjernicu, da je Elen Vajt, onda kada je Miler poceo da propoveda i okuplja vernike oko sebe, imala SAMO SEST GODINA.

Ellen White je imala šest godina 1833. godine. A znaš li koliko je godina imala kada je napisala kako je "gospodar kuće ustao je 1844. i zatvorio vrata", "nije nas obvezivalo da se molimo za pokvareni svijet kojeg je Bog odbacio", "Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama."? Dvadeset i tri godine je Ellen White bila stara kada ovo piše. A 1874. godine, nadajući se da je dobro prikrila svoje bogohulne izjave izbacivanjem iz svojih spisa, Ellen White izjavljuje kako ovakvo nešto nije nikada niti izjavila niti napisala. Dakle, četrdeset i sedam godina je stara kada ovako bezočno laže. Dobro je da si spomenuo šestogodišnju dob Ellen White. Ellen White zapravo tu svoju šestogodišnju dob nije nikada ni prerasla. Buduće godine su njenu šestogodišnju naivnost samo pretvorile u bezobzirnost, beskrupuloznost, gramzivost i gubitak svih mogućih kriterija.

Pa sta bi ti kao zreo covek i mogao da ocekujes od deteta, nego da veruje u ono kako je bila naucerna? Da li ti je poznato da ona pre 1844. nije primila nikakvo upiutstvo od Boga o nijednom predmetu? A te godine jos uvek je bila tinejdzerka od 17. godina.

A gdje sam ja naveo bilo koju izjavu Ellen White iz perioda prije 1844.?

Medjutim, to ne mozes kazati da je bilo tako i posle 1844.

Kako ne mogu? Mogu i pokazao sam. Eno ti ponovo gore što piše 1849., 1850. i 1851. godine: "jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo", "gospodar kuće je ustao 1844. i zatvorio vrata", "nije nas obvezivalo da se molimo za pokvareni svijet kojeg je Bog odbacio", "Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." Evo, ovo je vjerovala i naučavala nakon 1844. godine. Vidiš da je ostala na svom šestogodišnjem nivou.

Prvi adventisti neka ucenja pogresno su razumeli, li revno su nadstavili da proucavaju Biboliju, i istijnu su progresivno upoznavali i postepeno ono sto su saznali sprovodili su u zivot. Zato tvoja kritika protiv prvih adventista nema bas niukakve vrednosti, samo sramot sebe i svoju Crkvu u javnosti.

Da sam ja čak i najveća budala, kako bi time sramotio svoju Crkvu!? Kako moja Crkva može biti kriva što sam ja budala? Očito je, ne možeš obraniti proročicu od onoga što sam ja iznio pa mijenjaš taktiku. Niti ja koga sramotim niti ću što promijeniti u onome što sam iznio. Naprosto ne mogu odustati od činjenica i istine. A o "revnosti adventista u proučavanju Biblije" pisao sam ti u prethodnom postu.

Imas li ti ista pametno da kazes i zrelo, a ne smao decije i bapske price?

Šestogodišnjakinje pišu dječije priče. A ako šestogodišnjakinju pogodi kamen u glavu, događa se da ostatak života sve do smrti piše bapske priče.

Ti tvrdis da su adventisti primili subotu od Babtista. U neku ruku si u pravu, jer Bates jesto za subotu cuo od babtista, ali oni su to pitanje najpre proucavalu u Bibliji i kad su biblijom bili uvereni, tada su je i ptrihvatili.

Bapske priče.

Da li ti je poznato da kad su Elen Vajt i njen muz culi za subotiu od Batesa, da je odmah noisu ni primili. Puna dva meseca proucavali su to pitanje u Bibliji i teka posle toga su prihvatili svetkovanje Subote.

:roll::roll::roll: Puna dva mjeseca proučavali Bibliju i tek onda prihvatili subotu!? :roll::roll::roll: Kako im je, uz tako revno istraživanje Biblije, promaklo da subota ne počinje u petak u 18 sati? :roll::roll::roll:

I posle, kada su prihavatili Subotu EGW je primila viziju o plocama Bozjeg zakpo0na i videla da je cetvrta zapovest posebno bila osvetljena.

Izvrsno. Evo ti još jednog dokaza da je ostala na nivou "šestogodišnje lažljivice". Kada su Isusa pitali koja je zapovijed u Zakonu najveća znamo što Isus odgovara, a Jelena piše kako "zapovijed o suboti najjače svijetli".

Vidis sam da sve te tvoje tvrdnje nemaju nikakve osnove, nego su samo izmislujene lazi klevatnika. A to pokazuje da ti ni neznas kako su prvi advetisti usvajali svoja vetrovanja.

Eto, ti znaš. I dobro je da si sam priznao kako je to točno bilo, da vam je "neodgovorna tinejdžerica" postavila temelje i crkve i naučavanja.

Ali uporedi to bezumlje sa primedbama koje upucujes adventistima pa ces videti ogromnu razlik.

I zaista je ogromna razlika. Grijesi, pa i bezumlje koliko god ga je bilo u Katoličkoj Crkvi, su grijesi i bezumlje, a Adventisti su pogreške, bezumlje i bogohulnosti ugradili u temelje svoje Crkve i svojih naučavanja. Zaista ogromna razlika.

Zar se ti ne stidis sto je tvoja Crva pocinila tolika bezakona? I zato nisu krivi vernici, nego ctrkveni prelati, pape, kardinali i svestenici, koji su u to vreme stajali na celu svih vrsta triranina i nasilja.
Da li su ti poznata gnusna dela INKVIZICIJE? Pregledsaj malo Crkvenu istoriju i razmisli ciji duh je rukovodio mte tirane?
Zato savetovao bih te da pokris glavu i cuts da se u to djuren ne dira jer zaudara mnogo.

Rado bih ja s tobom i o ovome. Otvorit ćemo temu i prodiskutirati, ali najprije nešto pročitaj i saznaj o svemu ovome da se ne sramotiš kao na ovoj priči o Jeleni.

Slape nastavlja:
A je li se ispričala tvoja Protestantska Crkva? Na lomačama je spalila puno više ljudi nego Katolička Crkva.

Odgovor:

Izvini Spal, ovo si uputio na pogresnu adresu.
Adventisticka crkva jos do sada nije nikoga usudila na smrtnu kaznu, niti je ikoga spali na lomci. Zato nemamo cega da se stidimo niti za bilo sta da se izvinjavamo. Ako pak ti mislis da ovaj moj odgovor nije tacan, prilozi makar jedan primer koji to povrgava.

Zašto na pogrešnu adresu? Zar vi niste dio Protestantske Crkve? OK, ako niste, objasni onda Jelenine hvalospijeve i veličanje protestantskih vođa iza kojih je ostalo nekoliko puta više spaljenih na lomačama.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osnovni Stvarnoslapov problem napada na druge je taj - je što on ne želi da se suoči sa biblijom oči u oči, i u svojoj revnosti u borbi protiv Adventista - sa onim što danas uči Adventistička crkva, jer biblija odgovara na pitanje "šta je istina i koji je istinski put spasenja Gospoda Isusa Hrista, pa time i da Adventisti jesu crkva koja ovu istinu ima u potpunosti.

Iz toga i proizilazi njegov negativan odnos prema drugima - u ovom slučaju Adventistima, jer on kopajući po istoriji Adventističke crkve - pronalazi navodne greške Adventističke crkve ( mada ne postoje greške Adventističke crkve već samo ona vezana za Milera i njegovu pogrešku u tumaćenju Svetinje ), i tako pokušava da diskredituje Adventiste.

Ja bih upitao Stvarnoslapa - na čemu se zasniva učenje njegove crkve, i kakve su sve greške u pogledu samog učenja pravljene na crkvenim saborima gde su sa svakim saborom usvajani različiti stavovi i zaključci, a opovrgavani oni koje je doneo neki pređašnji sabor, i tako stvarana doktrina koja je diametralno različita i nema nikakve dodirne tačke sa biblijom, već samo obojena Hrišćanskom obojenošću da izgleda prijemčljivo širim masama.
Da ne govorimo o odlukama da se progone i ubijaju navodni jeretici i da se ratuje u korist Rimske crkve.

Ovo je sve sažeto u temi koju sam pokrenuo na forumu pod naslovom
"Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo"
pa neka Stvarnoslap dobro ovo prouči, jer neumesno je govoriti o pogreškama drugih ( koje ne postoje ), a svoje koje su očigledne stavljati po tepih.

Link teme:

http://serbianforum.org/threads/crk...jihovo-mnogobozacko-i-okultno-poreklo.572534/
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Osnovni Stvarnoslapov problem napada na druge je taj - je što on ne želi da se suoči sa biblijom oči u oči,

Izvrsno. Ovo je upravo problem vas adventista koji pokušavate braniti naučavanje Ellen White i pionira ASD, a nikako moj. U Radosnoj vijesti (Evanđelju) najradosnija vijest koju je Bog uputio čovjeku je poruka da je Bog žrtvovao svoga Sina za otkupljenje grijeha i spasenje svih grešnika. A što su vjerovali i naučavali Ellen White i pioniri ASD? Vjerovali su i naučavali da je 22.10.1844. "završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika", da je tada "Isus prestao posredovati za grešnike" i da je tada "Bog odbacio pokvareni svijet". Naučavali su, dakle, Antievanđelje. Suočite se "oči u oči" s Biblijom i riješite svoj problem.

i u svojoj revnosti u borbi protiv Adventista - sa onim što danas uči Adventistička crkva, jer biblija odgovara na pitanje "šta je istina i koji je istinski put spasenja Gospoda Isusa Hrista, pa time i da Adventisti jesu crkva koja ovu istinu ima u potpunosti.

Ova tema se i zove "Adventisti i Elen Vajt". Zato sam ja i pokazivao i činjenicama pokazao da su Ellen White i pioniri ASD vjerovali i naučavali bogohulnosti. Ako hoćeš diskutirati o tome "što uči današnja Adventistička crkva", otvori takvu temu pa možemo i o tome.

Iz toga i proizilazi njegov negativan odnos prema drugima - u ovom slučaju Adventistima, jer on kopajući po istoriji Adventističke crkve - pronalazi navodne greške Adventističke crkve ( mada ne postoje greške Adventističke crkve već samo ona vezana za Milera i njegovu pogrešku u tumaćenju Svetinje ), i tako pokušava da diskredituje Adventiste.

Kao prvo, moj odnos prema drugima, pozitivan ili negativan, potpuno je irelevantan u ovoj našoj priči. Jesu li Ellen White i pioniri ASD vjerovali i naučavali bogohulnosti, niti ovisi niti može ovisiti o mome odnosu prema drugima. Na koncu, oni su to vjerovali i naučavali prije 170 godina, a ja se rodio prije pola stoljeća. Dakle, njihovo bogohulno vjerovanje i naučavanje niti ima niti može imati bilo kakve veze sa mnom i sa mojim odnosom prema drugima.

Drugo, vidim da ti nije baš simpatično moje "kopanje po istoriji", pogotovo po istoriji Adventističke crkve. Ovdje ti ja zaista ne mogu pomoći. Za razliku od tebe, ja kada želim o nečemu diskutirati onda i unaprijed "kopam" po svemu što mi može koristiti i pomoći kako bih što relevantnije diskutirao o temi. Diskutirati i onda kroz diskusiju pokazati nepoznavanje temeljnih stvari, zapravo je laprdanje. Žalosno je, to se vidjelo u diskusijama na ovom forumu, da vi adventisti pojma nemate o tome što su vam vjerovali i naučavali utemeljitelji crkve. Da, nemate pojma ili ....

Treće, ja nisam koristio sintagmu "greške Adventističke crkve". Namjerno je nisam koristio jer znam koliko je licemjerstvo vas adventista. Vi licemjeri, da sam koristio sintagmu "greške Adventističke crkve" i sve ono citirao, rekli biste kako je Crkva ASD osnovana tek četvrt stoljeća nakon toga. Zato sam govorio i ponavljao o "bogohulnom vjerovanju i naučavanju Ellen White i pionira ASD". A ako niste licemjeri, ako se zaista iskreno odričete onoga što su pioniri ASD vjerovali i naučavali prije zvaničnog osnivanja Crkve ASD (1863.), onda to odbacite i izbacite iz "današnjih vjerovanja Crkve ASD". Kako u svojim današnjim vjerovanjima možete imati vjerovanje u kojem stoji: "Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje." Nevjerojatno!? Kako spisi u kojima stoji da je 22.10.1844. "završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika", da je tada "Isus prestao posredovati za grešnike" i da je tada "Bog odbacio pokvareni svijet", mogu biti "neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje."?????

Četvrto, ono što sam ja iznio i pokazao nisu "navodne greške". Niti su "navodne" niti su greške. Navodne nisu, svatko je mogao vidjeti, citirao sam vlastite spise Ellen White, a i još nekih pionira. Citirao sam čak ponovo njene vlastite riječi u kojima sama priznaje da je nakon listopada 1844. vjerovala da se grešnici ne mogu više obratiti. Dakle, ništa nije "navodno". I rekoh da nisu greške. Njihovo vjerovanje i naučavanje je bogohulnost, pa je i smiješno i sramotno reći da su to greške.

Peto, spominješ Millera. Pusti Millera, Miller nema baš nikakve direktne veze sa onim što su vjerovali i naučavali Ellen White i pioniri ASD nakon listopada 1844. Dapače, da su se ugledali na Millera odbacili bi vjerovanje da su 22.10.1844. "zatvorena vrata" i da je tada "završilo vrijeme obraćenja i spasenja za grešnike", kao što je to odbacio i Miller.

Ja bih upitao Stvarnoslapa - na čemu se zasniva učenje njegove crkve, i kakve su sve greške u pogledu samog učenja pravljene na crkvenim saborima gde su sa svakim saborom usvajani različiti stavovi i zaključci, a opovrgavani oni koje je doneo neki pređašnji sabor, i tako stvarana doktrina koja je diametralno različita i nema nikakve dodirne tačke sa biblijom, već samo obojena Hrišćanskom obojenošću da izgleda prijemčljivo širim masama.
Da ne govorimo o odlukama da se progone i ubijaju navodni jeretici i da se ratuje u korist Rimske crkve.

Bilo bi i besmisleno i bezobrazno s moje strane da ja tebi odgovorim na tvoja pitanja i da ne navedem niti jedan argument za tvrdnje u svom odgovoru. A kako ću to uopće napraviti? Pogledaj ponovo svoje pitanje (pitanja). Pogledaj ponovo koliko je tvrdnji u tvom pitanju, a niti jednog tvog argumenta za te tvrdnje. Na pitanja koja sadrže "neargumentirane tvrdnje", može se jedino i "neargumentirano odgovoriti", a ja se ne želim spustiti na nivo laprdanja.

Ovo je sve sažeto u temi koju sam pokrenuo na forumu pod naslovom
"Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo"
pa neka Stvarnoslap dobro ovo prouči, jer neumesno je govoriti o pogreškama drugih ( koje ne postoje ), a svoje koje su očigledne stavljati po tepih.

Link teme:

http://serbianforum.org/threads/crk...jihovo-mnogobozacko-i-okultno-poreklo.572534/

Proučio sam, laprdanje. Ali kad je Laodikeja već ostavio link, provjerimo da vidimo kako to i nije obično laprdanje, riječ je "virtuoznom laprdanju". Evo što možete naći tamo:

Dananji sistem crkvene arhitekture i umetničkog građenja hramova - vodi svoje poreklo iz mnogobožačkog kulta bogova plodnosti.

Ovaj kult je bio zastupljen u svim kulturama i filozofijama starog sveta i potiče iz prastarog mita o Egipatskom bogu ozirisu.

Ovaj mit govori o tome - kako je Ozirisa ubilo protivničko božanstvo i iseklo ga na četrnaest delova.
Kada ga je iseklo - ovo neprijateljsko božanstvo je sve te delove razbacalo po reci Nil - u.
Boginja Izis - Ozirisova žena, pronašla je sve te delove njegovog tela, osim jednog - genitalnog organa.
Od tog trenutka - ona je stvorila kult obožavanja Ozirisovog genitalnog organa - poznatijeg kao "falusni kult" ili kult bogova plodnosti.

Neki od najznačajnijih simbola ovog kulta - su bili uspravni stubovi, kao i karakteristični hramovi sa tornjevima i kupolama koji predstavljaju Ozirisov genitalni rgan, a posvećeni su ovom kultu.

Jedan od naziva za ove stubove je "obelisk" što znači "Valov stup ili Valov genitalni organ"
U nekim slučajevima se verovalo da su ovi stubovi od kamena - prebivalište bogova ili demona, ili domovi za duhove.

U Egiptu - Horus i Set su predstavljeni simbolom dva stuba, blizance graditelje i podupirače nebesa.

Pan je Bog sa likom jarca često bio predstavljen obeliskom.



whitefamilygravestone_sm.jpg


Evo vam još jedan "Valov genitalni organ" - "Grob Ellen White"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape je upitao:
A je li se ispričala tvoja Protestantska Crkva? Na lomačama je spalila puno više ljudi nego Katolička Crkva.

Odgovor:

Izvini Spal, ovo si uputio na pogresnu adresu.
Adventisticka crkva jos do sada nije nikoga usudila na smrtnu kaznu, niti je ikoga spalila na lomci. Zato nemamo cega da se stidimo niti za bilo sta da se izvinjavamo. Ako pak ti mislis da ovaj moj odgovor nije tacan, prilozi makar jedan primer koji to povrgava.


Slape odgovara:
Zašto na pogrešnu adresu? Zar vi niste dio Protestantske Crkve? OK, ako niste, objasni onda Jelenine hvalospijeve i veličanje protestantskih vođa iza kojih je ostalo nekoliko puta više spaljenih na lomačama.

Slape, kada ti nebi bio bezobrazna i neposten, nebi ni bio Slape.

Pre svega, to je notorna laz da su protestanti spalili vise ljudi nego katolici.
Pregledaj ponovo Crkvenu istoriju. Medjutim, ja osudjujem i one protestante koji su spaljivali vestivce. Za mene i oni su deo tvoje inkvizicije.

Drugo, ja sam od tebe trazio da prilozis makar jedan primer gde su ADVENTISTI spalili makar jednog "jeretika". Gde ti je odgovor? NEMAS GA, jer neprestano iznosiz lazi i desinformacije ovde na forumu o drugima.


Posto je tvoj kolega, monah, svestenik ,doktor i profesor teologije; odani katolik i vrlo pobozni vernik Crkve, MARTIN LUTER, koji je nazvao papu antihristom, da li se slazes sa njegovom izjavom? Da li je tvoj katolik bio u pravu ili nije?

Kada se po verovanju tvoje Crkve na kolenima penjao u tzv Pilatove stepenice u Rimu da bi zato dobio Bozju naklonost, i kada je cuo glas koji mu je rekao: "Pravednik ce od vere ziv biti." i posto je odmah ustao i vise nije se penjao uz stepenice na kolenima, da li je bio u pravu ili nije? Sta mislis, da li je zbilja cuo glas koji mu je to saopstio?
Ne mozes to dokazati da nije istoina, onda mozes li nam objasniti, da li je to bio glas Svetoga Duha ili glas demon?


Kada se Luter, tvoj brat, katolik, suprotstavio Tecelu koji je u Nemackoj prodavao oprostajnoice greha za debele pare, da li je bio u pravu ili nije?
kada je Tecel ulazio u jedan grad, pred njim je isao vesnik koji je objavljivao: "MILOST BOZJA I SVETOGA OCA JE PRED VRATIMA VASEGA GRADA."
LUTER SE SUPROTSTAVIO OVOJ BOGOHULNOJ IZJAVI. Zar ti, Slape, zbilja verujes da neko ima pravo da prodej Bozju milost za novac?

Sta mislis, ko je bio u pravu Tecel, sveti Otac ili Luter?

Zbog cega je onda Luter morao da bude izolovan od sveta i da deluje skrivenu u tajnosti u Nemackoj? Zasto je Rim od Nemacke neprestano trazio da se Luter isporuci Rimo da mu on sudi?

E vidis Slape, ti nam o ovome nikad nista nisi rekao, ali si svecano izjavio da ti sve znas, ti znas i da Bog Eleni Vajt nista nije saopstio. Pricas samo svoje gluposti da bi zaobiso da govoris o Svojoj Crkvi, jer se stidis njene istorije.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, insinuiraš i svesno iznosiš neistine.

Naravno da Adventisti veruju "U Radosnoj vijesti (Evanđelju) najradosnija vijest koju je Bog uputio čovjeku je poruka da je Bog žrtvovao svoga Sina zaotkupljenje grijeha i spasenje svih grešnika"

Što se tiče tvog ponavljanja u vezi Milera - na to je već dat odgovor i može se pogledati na dole priloženim linkovima:

1.

http://serbianforum.org/threads/obj...entisticki-odgovor.635065/page-6#post-1723152

2.

http://serbianforum.org/threads/obj...entisticki-odgovor.635065/page-8#post-1725251

Što se tiče priložene fotografije na kojoj je prikazan grob Ellen White - na njoj se može videti da je na njenom grobu velika biblija.

Spomenik koji stoji u pozadini je postavljen od strane države kao zahvalnost porodici White, i on nema veze sa Adventističkom crkvom, i on se nalazi na parceli na kojoj su sahranjeni mnogobrojni članovi porodice White.

Osim toga, u Ameici pa i širom sveta - stub je prihvaćen kao opšte obeležje nadgrobnih spomenika:

JAPANSKO GROBLJE



SRBSKO GROBLJE



JEVREJSKO GROBLJE



U Rimokatolicizmu ovaj stub je na trgu Svetog Petra u Vatikanu postavljen sa tačno zacrtanom namerom, a to je Vavilonska praksa obožavanja sunca i klanjanje Luciferu koga ovaj simbol i predstavlja, a čiji je Rimokatolicizam nastavljač ove mnogobožačke filozofije i prakse.

Svaki novi papa koji biva izabran, on izlazi na balkon i gledajući u ovaj stub - zaklinje se na vernost onome koga ovaj stub predstavlja.

Isti slučaj je i sa identičnim spomenikom u Vašingtonu i praksom inauguracije novih predsednika Amerike.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Slape je upitao:
A je li se ispričala tvoja Protestantska Crkva? Na lomačama je spalila puno više ljudi nego Katolička Crkva.

Odgovor:

Izvini Spal, ovo si uputio na pogresnu adresu.
Adventisticka crkva jos do sada nije nikoga usudila na smrtnu kaznu, niti je ikoga spalila na lomci. Zato nemamo cega da se stidimo niti za bilo sta da se izvinjavamo. Ako pak ti mislis da ovaj moj odgovor nije tacan, prilozi makar jedan primer koji to povrgava.


Slape odgovara:
Zašto na pogrešnu adresu? Zar vi niste dio Protestantske Crkve? OK, ako niste, objasni onda Jelenine hvalospijeve i veličanje protestantskih vođa iza kojih je ostalo nekoliko puta više spaljenih na lomačama.

Slape, kada ti nebi bio bezobrazna i neposten, nebi ni bio Slape.

Još ti ja lijepo reče da najprije nešto pročitaš i naučiš o onome o čemu bi htio diskutirati, ali ti nećeš poslušati. Kad nećeš, sramoti se.

Pre svega, to je notorna laz da su protestanti spalili vise ljudi nego katolici.

:roll::roll::roll:Jesu, Marko, jesu. Samo što si ti indoktriniran i to ne znaš.

Pregledaj ponovo Crkvenu istoriju. Medjutim, ja osudjujem i one protestante koji su spaljivali vestivce. Za mene i oni su deo tvoje inkvizicije.

:roll::roll::roll: Spali i ti nekog svog susjeda, i to ćemo pripisati Katoličkoj Crkvi. :roll::roll::roll:

Drugo, ja sam od tebe trazio da prilozis makar jedan primer gde su ADVENTISTI spalili makar jednog "jeretika". Gde ti je odgovor? NEMAS GA, jer neprestano iznosiz lazi i desinformacije ovde na forumu o drugima.

Mlada ste crkva, lomače "izišle iz mode". :roll::roll: A nije li adventistički pastor iz Ruande osuđen u Haagu za ratne zločine? Tisuće pobijenih ljudi su u pitanju.

Posto je tvoj kolega, monah, svestenik ,doktor i profesor teologije; odani katolik i vrlo pobozni vernik Crkve, MARTIN LUTER, koji je nazvao papu antihristom, da li se slazes sa njegovom izjavom? Da li je tvoj katolik bio u pravu ili nije?

:roll::roll::roll: Luther ih je dao proganjati i spaljivati nakon što je postao protestant. Kažem ti ja da čitaš i nešto naučiš.

Kada se po verovanju tvoje Crkve na kolenima penjao u tzv Pilatove stepenice u Rimu da bi zato dobio Bozju naklonost, i kada je cuo glas koji mu je rekao: "Pravednik ce od vere ziv biti." i posto je odmah ustao i vise nije se penjao uz stepenice na kolenima, da li je bio u pravu ili nije? Sta mislis, da li je zbilja cuo glas koji mu je to saopstio?
Ne mozes to dokazati da nije istoina, onda mozes li nam objasniti, da li je to bio glas Svetoga Duha ili glas demon?

Šta ja znam čiji je bio glas. A ne bih htio huliti na Duha Svetoga. A znaš li ti čiji je glas Lutheru došapnuo ovo:

„Kad bih imao sve franjevce u jednoj kući, ja bi ju zapalio … U oganj s njima!“ (Martin Luther)

Što se tiče Židova, Luther savjetuje: "Neka njihove kuće također budu zdrobljene i uništene … Neka im njihovi molitvenici i Talmudi budu oduzeti, i sve njihove Biblije također; neka njihovi rabini budu zabranjeni, pod prijetnjom smrti, neka ubuduće ne poučavaju više. Neka im ulice i putevi budu zatvoreni. Neka im bude zabranjena lihva, i neka im sav novac, i svo njihovo blago u srebru i zlatu bude oduzeto i spremljeno na sigurno. A ako sve ovo ne bude dovoljno, neka budu odvedeni kao bijesni psi izvan zemlje.“ (Martin Luther)

"Mojsije je krvnik, okrutni okovatelj, mučitelj koji ranjava naše meso kliještima, i od nas radi mučenike… Zbog toga, zaboravimo Mojsija zauvijek!" (Martin Luther)

A evo što kaže jedan protestant o Lutheru:

"Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther." (Dean Inge)

Kada se Luter, tvoj brat, katolik, suprotstavio Tecelu koji je u Nemackoj prodavao oprostajnoice greha za debele pare, da li je bio u pravu ili nije?
kada je Tecel ulazio u jedan grad, pred njim je isao vesnik koji je objavljivao: "MILOST BOZJA I SVETOGA OCA JE PRED VRATIMA VASEGA GRADA."
LUTER SE SUPROTSTAVIO OVOJ BOGOHULNOJ IZJAVI. Zar ti, Slape, zbilja verujes da neko ima pravo da prodej Bozju milost za novac?

Sta mislis, ko je bio u pravu Tecel, sveti Otac ili Luter?

Luther je uvijek u pravu. :mig:

Zbog cega je onda Luter morao da bude izolovan od sveta i da deluje skrivenu u tajnosti u Nemackoj? Zasto je Rim od Nemacke neprestano trazio da se Luter isporuci Rimo da mu on sudi

Ne znam. Možda zbog onoga što bi ih "sve u oganj".

E vidis Slape, ti nam o ovome nikad nista nisi rekao, ali si svecano izjavio da ti sve znas, ti znas i da Bog Eleni Vajt nista nije saopstio. Pricas samo svoje gluposti da bi zaobiso da govoris o Svojoj Crkvi, jer se stidis njene istorije.

:roll::roll::roll: Na temi smo "Adventisti i Ellen White. :mig:

Stvarnoslap, insinuiraš i svesno iznosiš neistine.

Naravno da Adventisti veruju "U Radosnoj vijesti (Evanđelju) najradosnija vijest koju je Bog uputio čovjeku je poruka da je Bog žrtvovao svoga Sina zaotkupljenje grijeha i spasenje svih grešnika"

Ja sam pisao o tome što su vjerovali Ellen White i pioniri ASD. Kužiš? :mig: A oni su vjerovali i naučavali da je 22.10.1844. "završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika", da je tada "Isus prestao posredovati za grešnike" i da je tada "Bog odbacio pokvareni svijet". To ti je Antievanđelje.

A što se tiče tvog ponavljanja u vezi Milera - na to je već dat odgovor i može se pogledati na dole priloženim linkovima:

Briga me za Millera. Ja o Milleru i njegovu vjerovanju nisam uopće govorio. Riječ je o onome što su vjerovali Ellen White i pioniri ASD. Kužiš? :mig:

Što se tiče priložene fotografije na kojoj je prikazan grob Ellen White - na njoj se može videti da je na njenom grobu velika biblija.

Malo im bilo staviti "Valov genitalni organ", pa još i Bibliju stavili uz njega. Koje svetogrđe.

Spomenik koji stoji u pozadini je postavljen od strane države kao zahvalnost porodici White, i on nema veze sa Adventističkom crkvom, i on se nalazi na parceli na kojoj su sahranjeni mnogobrojni članovi porodice White.

:roll::roll::roll: Država joj zahvalila stavljajući "Valov genitalni organ" na njezin grob!? Ja nisam adventist, ali zbog ljudskog dostojanstva moram reagirati - Sram te bilo zbog ovakve morbidnosti i izrugivanja mrtvoj ženi.

Osim toga, u Ameici pa i širom sveta - stub je prihvaćen kao opšte obeležje nadgrobnih spomenika:

Znači, kad se "Valov genitalni organ" transportira preko Oceana, onda se on negdje na Oceanu pretvori u "opšte obeležje nadgrobnih spomenika"? :roll::roll::roll:

U rimokatolicizmu ovaj stub je na trgu Svetog Petra u Vatikanu postavljen sa tačno zacrtanom namerom, a to je Vavilonska praksa obožavanja sunca i klanjanje Luciferu koga ovaj simbol i predstavlja, a čiji je rimokatolicizam nastavljač ove mnogobožačke filozofije.

Pa da. Donijeli "Valov genitalni organ" u Rim, nije prešao Ocean i ostao "Valov genitalni organ". :roll::roll:
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Laodikeja, ti tim ,mnogim spomenicima upropasti Slapa i njegpovo pogresno misljenje. On veruje da i muslimani imaju krst na svojim spomenicima.

Slape, osramoti se ti na ovom forumu ni Sava ni Dunav ne mogu da te opewru.Slape, kada cemo dobitri odgovor na ovi "Jevandjelje"?

Posto je tvoj kolega, monah, svestenik ,doktor i profesor teologije; odani katolik i vrlo pobozni vernik Crkve, MARTIN LUTER, koji je nazvao papu antihristom, da li se slazes sa njegovom izjavom? Da li je tvoj katolik bio u pravu ili nije?


Kada se po verovanju tvoje Crkve na kolenima penjao u tzv Pilatove stepenice u Rimu da bi zato dobio Bozju naklonost, i kada je cuo glas koji mu je rekao: "Pravednik ce od vere ziv biti." i posto je odmah ustao i vise nije se penjao uz stepenice na kolenima, da li je bio u pravu ili nije? Sta mislis, da li je zbilja cuo glas koji mu je to saopstio?
Ne mozes to dokazati da nije istoina, onda mozes li nam objasniti, da li je to bio glas Svetoga Duha ili glas demon?


Kada se Luter, tvoj brat, katolik, suprotstavio Tecelu koji je u Nemackoj prodavao oprostajnoice greha za debele pare, da li je bio u pravu ili nije?
Kada je Tecel ulazio u jedan grad, pred njim je isao vesnik koji je objavljivao: "MILOST BOZJA I SVETOGA OCA JE PRED VRATIMA VASEGA GRADA."
LUTER SE SUPROTSTAVIO OVOJ BOGOHULNOJ IZJAVI. Zar ti, Slape, zbilja verujes da neko ima pravo da prodej Bozju milost za novac?
Sta mislis, ko je bio u pravu, Tecel, sveti Otac, ili Luter?


Zbog cega je onda Luter morao da bude izolovan od sveta i da deluje skrivenu u tajnosti u Nemackoj? Zasto je Rim od Nemacke neprestano trazio da se Luter isporuci Rimo da mu on sudi?
A sta kazers, nije zgodno da o tome diskutujemo? Slazem se d anije zgodno, ali uje neophodno.
 
Natrag
Top