Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Sreca tvoja sto ja nemam vremena da visim na forumu i odgovaram, inace bi pokazao sta je tvoja crkva radila.

To je tvoja sreća. Samo bi sam sebe još više sramotio.

Zato sto ne mozes drugacije, branis se napadom na adventiste, jer jedino oni osdadose verni izvornom protestantizmu.

Gdje sam ja napadao adventiste? Ja sam samo razobličio besmislice i bogohulnosti na kojima su im pioniri utemeljili crkvu.

Napad je uvek najbolja odbrana, zar ne?

Krivo, istina je najbolja obrana. Zato ti ne možeš navesti ni jedan argument u prilog obrane proročice Jelene.

Kad budes isao na poklonjenje Papi pozdravi ga od mene, jer ga smstram dobrim ali prevarenim covekom..

A što ću mu reći tko ga je pozdravio? Da mu kažem da ga je pozdravio jedan pravoslavac što ga je mlatnulo kamenom u glavu?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Slaviša meni ne treba Adv.učenje niti kopiranje gomilu smeća kojim zatrpavaš pitanja koja čekaju ODGOVOR:

Gde čitaš u proroštvu da je zver izdeljena a gde čitaš da su to isti rogovi koji se sami sa sobom ujedinjujua ne sa zveri?

Koji rogovi spaljuju čiju prestonicu?

CITATE DAJ.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
To je tvoja sreća. Samo bi sam sebe još više sramotio.

Ne sramotim ja sebe, sramotis ti Boga i svoju katolicku veru, sve katolike i Papu, jer si ih predstavio "inkvizitorima", da ti Jelena saka padne "zavrsila bi jadna na lomaci", sta je sa mea kulpom? Dok Papa moli za oprost ti progonis protestante i spaljujes vestice..

Gdje sam ja napadao adventiste? Ja sam samo razobličio besmislice i bogohulnosti na kojima su im pioniri utemeljili crkvu.

Ajoj, a vi ste "cisti ko suza" :)
Da jeste, ne bi Papa molio za oprost.
Koje "bogohulnosti" si ti razoblicio ovde, pa ovo je smejurija sto ti radis :). Sve isto imate i vi, samo jos duplo gore :)
Mogli bismo sada da razoblicavamo i "katolicke besmislice", posto smo adventisticke razoblicili, jel tako? Naci cu ja vremena za to, sad cu na godisnji..

Krivo, istina je najbolja obrana. Zato ti ne možeš navesti ni jedan argument u prilog obrane proročice Jelene.

Uh, uh. :)
Skrecemo temu sa sebe na druge, "jao vidi leti avion" :)

A što ću mu reći tko ga je pozdravio? Da mu kažem da ga je pozdravio jedan pravoslavac što ga je mlatnulo kamenom u glavu?

Kazi mu pozdravio ga brat pravoslavac, koga si ti gadjao kamenom u glavu, i bombardovao ga Jeleninim nogopisom, a on tebe pogodi hlebom u glavu. Posalji mu i srpsku pogaču, neka jee. :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ajoj, a vi ste "cisti ko suza" :)

Nije nitko čist. Ljudi se ne razlikuju po tome jesu li grešni, nego po tome priznaju li svoje grijehe.

Da jeste, ne bi Papa molio za oprost.

Dakle, papa je priznao grijehe ljudi u Crkvi i molio za oprost. A što su napravili Ellen White i pioniri ASD? Oni su krili i nijekali greške i bogohulnosti, i još su te skandalozne pogreške postavili kao temelj svom naučavanju i crkvi ASD. Kužiš razliku?

Koje "bogohulnosti" si ti razoblicio ovde, pa ovo je smejurija sto ti radis :).

Evanđelje (Radosna vijest) je najradosnija vijest koju je Bog uputio čovjeku. Dakle, vijest da je Isus svojom žrtvom na križu otkupio sve grešne ljude. A što je onda, i od koga je došla vijest da je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike, da je tada završilo vrijeme milosti i obraćenja za grešnike i da je tada Bog odbacio pokvareni svijet? Ako je Evanđelje vijest od Boga, od koga je onda ova druga vijest koja niječe Evanđelje, i koju su Ellen White i pioniri ASD punih sedam godina obznanjivali svijetu? Ako je Radosna vijest Evanđelje, onda je ovo što su vjerovali i čime su ljude trovali pioniri ASD Antievanđelje. A ti mene pitaš što je to bogohulno u Antievanđelju!?

Sve isto imate i vi, samo jos duplo gore :)
Mogli bismo sada da razoblicavamo i "katolicke besmislice", posto smo adventisticke razoblicili, jel tako? Naci cu ja vremena za to, sad cu na godisnji..

Odlično. Možda na godišnjem susretneš i svoj mozak. Poneseš one "babine knjige", uposliš malo mozak i možda napišeš nešto suvislo u prilog obrani Jeleninih naučavanja.

Uh, uh. :)
Skrecemo temu sa sebe na druge, "jao vidi leti avion" :)

Da, skrenusmo s teme. Idemo se vratiti temi. Evo što ti napisa:

Adventisticka crkva nikada nije ucila o "odbacivanju čitavog sveta", vec su nakon razocarenja oni okupljeni oko Milera verovali tako.
EGW pisuci usmerava u drugom pravcu i daje objasnjenje sta se zaista desilo..

Cemu izvrtanja i cemu lazi?

A evo što vam proročica napisa:

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Zaista, čemu izvrtanja i čemu laži, kako ti gore upita? I metodologiju obmane preuzeli ste od proročice. Skrivate nebuloze i gluposti, i onda, misleći da ste to dobro sakrili od ljudi, niječete nešto što je očito. Sramota. Ako ti je sve ovo od umora, prestani pisati i idi na odmor.

Kazi mu pozdravio ga brat pravoslavac, koga si ti gadjao kamenom u glavu, i bombardovao ga Jeleninim nogopisom, a on tebe pogodi hlebom u glavu. Posalji mu i srpsku pogaču, neka jee. :)

Još i mene nagovaraš da lažem kao ti. Misliš da će ti biti lakše nagovoriš li i druge da lažu? Evo čime i kako si ti "mene gađao", ozlojeđen i očajan što je baš po ovom pitanju razobličeno naučavanje proročice:

Ispravno si ti procitao i razumeo sta ona kaze, ali iz interesa branis svoje besmislice..
Sta vise tu pričati, jasno je da ona nije protivrecna sebi, ali ti si bezobrazan pa ces sve njene reci izvrnuti.. To nije lepo..

Ima se njoj sta prigovoriti, ali ne na ovako bezobrazan nacin...
Kako sebi dozvoljavas da tako nisko padnes sa tim manipulacijama, stvarno mi nije jasno?

Slape svesno lazes!

U gornjim citatima se zapravo govori o veri Milerovih sledbenika, te o tome sta su oni verovali i ocekivali

Slape, sada posto si "ti dokazao" da je "adventisticka crkva ucila da je Bog odbacio sav pokvareni svet"(sto naravno nije istina), moras nam dokazati i "da je doslo do promene u njihovom ucenju" i citatima iz literature dokazati kada su to verovanje odbacili???
Toga nema, zato sto lazes.

Evo kako si me "gađao". Zato što sam istinu i činjenice iznio, i sve to riječima proročice potvrdio, za tebe sam bezobrazan. Zato što sam dokaze iz Jeleninih riječi iznio, za tebe sam manipulator. Zbog svih tih notornih činjenica koje sam pokazao, ti me optužuješ da svjesno lažem. Sada, kada su sve činjenice i dokazi potpuno jasni i na jednom mjestu, otkriva se da si ti bezobrazan, da si ti manipulator i da si ti svjesno lagao. Sve si to bezočno činio, a za sve to okrivio si mene i sve si to pokušao meni pripisati. Sram te bilo!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slaviša meni ne treba Adv.učenje niti kopiranje gomilu smeća kojim zatrpavaš pitanja koja čekaju ODGOVOR:

Ne postoji Adventističko učenje, jer Adventisti nemaju svoje učenje - već učenje biblije.

Što se tiče pitanja - ti nisi dao odgovore na ni jedno pitanje koje sam ti postavio, pa prema tome - tvoja opaska o tvom čekanju mojih odgovora je ironična i neozbiljna.

Gde čitaš u proroštvu da je zver izdeljena a gde čitaš da su to isti rogovi koji se sami sa sobom ujedinjujua ne sa zveri?

Niko nije rekao da je zver izdeljena, već da zver predstavlja novu silu kao naslednika Rima koja je nastala na tlu podeljenog zapadnog Rimskog carstva koje su podelili deset careva posle njegovog raspada 476 godine nove ere, a to je papska država Vatikan.

Tih deset država prave kompromis za zveri i deluju u korist zveri, što možemo videti u istorijskom kontekstu, da je papski Rim u savezu sa svetovnim vlastima progonio sve koji nisu prihvatali papske dogme.

Sledeće poglavlje iz otkrivenja prikazuje Rimokatoličku crkvu sa sedištem u Vatikanu i ovaj kompromis koji su carevi zemaljski prikazani simbolom deset rogova činili sa njom - odnosno zveri kojom je ona predstavljena, i koji će činiti u budućnosti pred sam kraj istorije sveta, kada će ponovo napraviti kompromis sa zveri u cilju progonstva Božjeg naroda.

Takođe, ovo poglavlje upućuje na to, da će ovi carevi omrznuti na zver odnosno papstvo, jer će na kraju shvatiti da ih je ono prevarilo i vodilo krivim putem u borbi protiv Boga, i kako biblija kaže - oni će je spaliti i uništiti.

Otkrivenje 17

"I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima.
S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.

I uvede me duh u pusto mesto; i videh ženu gde sedi na zveri crvenoj koja beše puna imena hulnih i imaše sedam glava i deset rogova.
I žena beše obučena u porfiru i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imaše čašu u ruci svojoj punu mrzosti i poganštine kurvarstva svog;
I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.
I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
I reče mi anđeo: Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu ove žene, i zveri što je nosi i ima sedam glava i
deset rogova.
Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od postanja sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.
Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.

I deset rogova, koje si video, to su deset careva, koji carstva još ne primiše, nego će oblast kao carevi na jedno vreme primiti sa zveri.
Ovi jednu volju imaju, i silu i oblast svoju daće zveri.

Ovi će se pobiti s Jagnjetom i Jagnje će ih pobediti, jer je Gospodar nad gospodarima i Car nad carevima; i koji su s Njim, jesu pozvani i izabrani i verni.
I reče mi: Vode, što si video, gde sedi kurva, ono su ljudi i narodi, i plemena i jezici.

I deset rogova, što si video na zveri, oni će omrznuti na kurvu, i opustošiće je i ogoluzniti, i meso njeno poješće i sažeći će je ognjem.
Jer je Bog dao u srca njihova da učine volju Njegovu, i da učine volju jednu, i da dadu carstvo svoje zveri, dok se svrše reči Božije.

I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.

Koji rogovi spaljuju čiju prestonicu?

CITATE DAJ.

Deset rogova ili careva koji su nastali na tlu Evrope nakon raspada zapadnog Rimskog carstva 476 godine nove ere, ili današnjih deset ekonomski najmoćnijih država Evrope - spaljuju sedište Rimokatoličke crkve Vatikan.

Prethodni odgovor:

http://serbianforum.org/threads/adventisti-i-elen-vajt.581374/page-57#post-1724695
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Deset rogova ili careva koji su nastali na tlu Evrope nakon raspada zapadnog Rimskog carstva 476 godine nove ere, ili današnjih deset ekonomski najmoćnijih država Evrope - spaljuju sedište Rimokatoličke crkve Vatikan.

Sveti Ivan piše da "pade veliki grad". Od Ivana također saznajemo da pade grad u koji su uplovljavali moreplovci i mornari. Zar je Vatikan grad veliki? Zar u Vatikan uplovljavaju brodovi, moreplovci i mornari?

Ne postoji Adventističko učenje, jer Adventisti nemaju svoje učenje - već učenje biblije.

Ne rugaj se s Biblijom i ne pripisuj ovu gornju imbecilnost Bibliji. Ova gore imbecilnost je vaša adventistička, i ne miješaj Bibliju u to.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, veliki grad u koji će uplovljavati brodovi i na kojem se nalaze sedam brežuljaka, upravo kako otkrivenje i objašnjava ko je ta zver - antihrišćanska sila i žena koja sedi na zveri, opisujući područje odakle deluju.

Istorijski kontekst potvrđuje ove biblijske navode:

Centar papske države je nekada bio Rim, a ovu vlast papstvo je dobilo 538 godine kada je car Justinijan isterao Arijanske ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu, čime mu je omogućio svu političku i versku vlast, i odpočelo vreme progonstva i mračni srednji vek pod papskom dominacijom.

Ona progoni Božji narod u periodu od 42 meseca ili 1260 godina mračnog srednjeg veka, od 538 godine, do 1798 godine kada je Napoleonov general sa vojskom ušao u Rim i zarobio Rimskog papu, što predstavlja ranjavanje zveri.
1929 Italijanski diktator Benito Musolini izdaje konkordat kojim se papi vraća sva vlast, što predstavlja izlečenje smrtne rane.

Dokaz:

Rim (Italijanski Roma) je glavni grad Italije i južnoitalijanske regije Lacio. Grad se nalazi na zapadu centralnog dela Apeninskog poluostrva – u regionu Lacio, na mestu gde se reka Anien uliva u Tibar.
Centar grada se nalazi unutar kopna oko 24 kilometara od Tirenskog mora, u oblasti gde gde se Tibar, dubok od 15 do 19 m, sužava prolazeći kroz skupinu brežuljaka.
Na levoj obali reke nalazi se
sedam brežuljaka Rima – Kapitol, Palatin, Eskvilin, Kvirinal, Viminal, Aventin i Celije, a na desnoj obali reke nalaze se brežuljci Mario, Vatikan, Janikolo i Monteverde.
Područje grada se pruža do obale Tirenskog mora, gde se nalazi okrug Ostia Antica. Smešten je između 41°54′ severne geografske širine i 12°29′ istočne geografske dužine.
Nadmorska visina Rima kreće se od 13 m kod trga Popolo (Piazza del Popolo) do 120 metara na vrhu Monte Mario.
U sklopu grada se nalazi i Vatikan, crkvena država i sedište rimokatoličke crkve i Pape, najmanja država na svetu,
nezavisnost je stekla 1929.

Ovo su neoborivi dokazi koji potvrđuju biblijske navode.

-----------------------------

Možeš tvrditi što želiš, to ne pobija i ne može pobiti činjenicu - da se Adventističko učenje potpuno zasniva a bibliji.. Amin - slava Bogu!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Dokaz:

Rim (Italijanski Roma) je glavni grad Italije i južnoitalijanske regije Lacio. Grad se nalazi na zapadu centralnog dela Apeninskog poluostrva – u regionu Lacio, na mestu gde se reka Anien uliva u Tibar.
Centar grada se nalazi unutar kopna oko 24 kilometara od Tirenskog mora, u oblasti gde gde se Tibar, dubok od 15 do 19 m, sužava prolazeći kroz skupinu brežuljaka.
Na levoj obali reke nalazi se
sedam brežuljaka Rima – Kapitol, Palatin, Eskvilin, Kvirinal, Viminal, Aventin i Celije, a na desnoj obali reke nalaze se brežuljci Mario, Vatikan, Janikolo i Monteverde.
Područje grada se pruža do obale Tirenskog mora, gde se nalazi okrug Ostia Antica. Smešten je između 41°54′ severne geografske širine i 12°29′ istočne geografske dužine.
Nadmorska visina Rima kreće se od 13 m kod trga Popolo (Piazza del Popolo) do 120 metara na vrhu Monte Mario.
U sklopu grada se nalazi i Vatikan, crkvena država i sedište rimokatoličke crkve i Pape, najmanja država na svetu,
nezavisnost je stekla 1929.

Ovo su neoborivi dokazi koji potvrđuju biblijske navode.

:roll::roll::roll::roll::roll: Ja sam tražio da dokažeš da je Vatikan veliki grad, i da u Vatikan uplovljavaju brodovi i moreplovci. Da te podsjetim što si tvrdio:

......
I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.

Deset rogova ili careva koji su nastali na tlu Evrope nakon raspada zapadnog Rimskog carstva 476 godine nove ere, ili današnjih deset ekonomski najmoćnijih država Evrope - spaljuju sedište Rimokatoličke crkve Vatikan.

Od svetog Ivana saznajemo da je spaljen grad veliki. Također od Ivana saznajemo da su u taj veliki grad uplovljavali brodovi i moreplovci. A što ti tvrdiš? Ti tvrdiš da će Vatikan biti spaljen. Sada još samo dokaži da je Vatikan veliki grad, i da u Vatikan uplovljavaju brodovi i moreplovci.

P.S. Razumiješ li ti ove jednostavne rečenice i jednostavna pitanja? Treba li ti crtati?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, da li je u pitanju tvoja neukost ili neznanje ja ne znam, ali ako je tako, onda nije sramota ne znati - vec se time hvaliti kao znanjem.

Dakle, Rim jeste oduvek bio sedište papske države a to je i danas.

Istina da je Vatikan dobio nezavisnost od Rima 1929 godine ( kako je biblija i peorekla ), ali to ne poništava činjenicu da je on deo Rima.

Dakle, biblija je jasna po ovom pitanju i nema nikakve greške.

Izvor - Vikipedija:

"Рим на неки начин постао једна од најмлађих европских престоница. Данас се на подручју Рима налази Ватикан - најмања држава на свету, те се Рим често наводи као престоница двају држава"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Stvarnoslap, da li je u pitanju tvoja neukost ili neznanje ja ne znam, ali ako je tako, onda nije sramota ne znati - vec se time hvaliti kao znanjem.

Riješimo najprije tvoju mutavost, pa možemo onda i o mojoj neukosti i neznanju.

Od svetog Ivana saznajemo da je spaljen grad veliki. Također od Ivana saznajemo da su u taj veliki grad uplovljavali brodovi i moreplovci. A što ti tvrdiš? Ti tvrdiš da će Vatikan biti spaljen. Sada još samo dokaži da je Vatikan veliki grad, i da u Vatikan uplovljavaju brodovi i moreplovci.
 
Natrag
Top