Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Literarni atentati i atentatori

Postoji svašta “literarno”, a na ovom forumu smo svjedočili najviše “literarnim krađama” = “plagiranje”, a kao glavna junakinja, iliti kradljivica, kao što smo vidjeli i svjedočili bilaje Ellen White.

A što su “literarni atentati” koje ovdje spominje? To je pokušaj ovdašnjih sljedbenika i klanjatelja Ellen White, svima znanih kao subotara, da meni ovdje “začepe usta”, da izvrše “literarni atentat” na mene. Kako? Pa pogledajte, danas su zaključali moje dvije teme:

Ellen White: proročica ili profiterka?​

Krvavi obračuni balkanskih EGWista​

Tko su izvršitelji, tko su oni koji su pucali u mene, ja točno ne znam, ali zna sigurno tko ima i motiv i namjeru ubiti me na ovaj način. To su sva četvorica ovdašnjih adventista sedmog dana - tripo, Kainos, Laodikeja i Jovan - a kao kolovođa pretpostavljam da je bio Kainos. Naime, Kainos već godinama traži način da mene eliminira s ovoga foruma, jer mu je to ostalo kao jedini način da zaustavi iznošenje istine o Ellen White i Adventizmu sedmog dana općenito. Dakle, ništa novo na kugli zemaljskoj, pokušava me se ‘ustrijeliti’ zbog iznošenja istine. Evo vam i dokaza za ovo što iznosim o Kainosu:



P.S. Možete sve moćnike svijeta, možete sve vlasti svijeta dobiti da vam pomogne ubiti donositelja istine, ali uvijek će na kraju vama suditi Bog kao ubojici.
To što sam ja napisao onda sigurno je postojao razlog, jer vidi što je Taramana napisao na taj komentar

"Mislim da bi čovek ostao bez plate...ali ako nije oženjen onda će se snaći pa bi valjalo da sam shvati koliko je loših stvari uradio i sam ode malo na odmor ili promeni svoje ponašanje.
Od kad ga znam isto čini a to je nekoliko godina i mislim da se neće menjati i uspeće u svom poduhvatu da razbije svaki forum gde postoji pisanje o papstvu.

Mislim da nije dobro banovati jer tako bi imali sumnju da li je urednik dobro postupio najbolje je da on ostane i piše i sam će najbolje pokazati svima ko je on zaista. Mislim da će vremenom ozbiljni forumaši ignorisati to šarlatanstvo i tračarenje i onda će ostati bez svog oružja i neće imati sa kim praviti paradu i podmetanja.Iz prikrajka će pratiti svaki momenat da ismeje nekoga pod uslovom da time zainteresuje ostale i pridobije bar nekog na svoju stranu da zajedno tračare i uspeo je kod dve ženske osobe da izmami podršku za svoj prljavi posao.

Povremeno će pokušati glumiti finog forumaša ali čim neko kaže nešto o zapadno rimskom klubu na tapetu je za odstrel i sve postove istog na svim forumima će u svoju arhivu smestiti i kaklulisati i podmetati da time opravda prolivenu krv kroz istoriju.!!

A kako su moderatori brisali one reklame o cripto valutama sigurno su pogledali i teme....ako si pisao Balov k. rac naravno da će obrisati...niko od kršćana ne spominje takve riječi. Veli Taramana od kad te zna on misli da se nećeš nikada mijenjati i uspjećeš u svom poduhvatu da razbiješ svaki forum gdje se pojaviš. I Taramana ti dalje preporučuje da je bolje da ti ostaneš na forumu da te se ne banira, jer će to najbolje pokazati ko si ti....i tako je ....Taramana je otišao prije nekoliko godina sa foruma, a ti se nisi promjenio, štoviše postao si još gori. Vrijeđaš sve forumaše ovdje, nazivaš ih svakavim pogrdnim imenima, koristiš neprimjeren rječnik i onda kad moderatori malo pročešljaju forum osjećaš se kao žrtva koja se bori za istinu. Kakvu istinu, ovdje pišu Jovan i mire ponekad, ne znam gdje se tripo izgubio i ti braniš istinu pred 4 čovjeka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
To što sam ja napisao onda sigurno je postojao razlog, jer vidi što je Taramana napisao na taj komentar

"Mislim da bi čovek ostao bez plate...ali ako nije oženjen onda će se snaći pa bi valjalo da sam shvati koliko je loših stvari uradio i sam ode malo na odmor ili promeni svoje ponašanje.
Od kad ga znam isto čini a to je nekoliko godina i mislim da se neće menjati i uspeće u svom poduhvatu da razbije svaki forum gde postoji pisanje o papstvu.

Mislim da nije dobro banovati jer tako bi imali sumnju da li je urednik dobro postupio najbolje je da on ostane i piše i sam će najbolje pokazati svima ko je on zaista. Mislim da će vremenom ozbiljni forumaši ignorisati to šarlatanstvo i tračarenje i onda će ostati bez svog oružja i neće imati sa kim praviti paradu i podmetanja.Iz prikrajka će pratiti svaki momenat da ismeje nekoga pod uslovom da time zainteresuje ostale i pridobije bar nekog na svoju stranu da zajedno tračare i uspeo je kod dve ženske osobe da izmami podršku za svoj prljavi posao.

Povremeno će pokušati glumiti finog forumaša ali čim neko kaže nešto o zapadno rimskom klubu na tapetu je za odstrel i sve postove istog na svim forumima će u svoju arhivu smestiti i kaklulisati i podmetati da time opravda prolivenu krv kroz istoriju.!!

Tako dakle, hoćeš reći da te je Lavić otrovao mržnjom prema meni!? Ja znam da je ovo tvoj izgovor. Ti mene mrziš zato što ostaješ bez svoga boga(inje) mojim iznošenjem činjenica i istine o Ellen White. Ja ti kao kršćanin opraštam, ali moje oproštenje ne može ti biti ‘ulaznica za nebo’. Bogu ćeš morati priznati i od Boga oprost tražiti zbog svoje patološke mržnje i prema istini i prema meni jer sam ti tu istinu iznosio.

A kako su moderatori brisali one reklame o cripto valutama sigurno su pogledali i teme....ako si pisao Balov k. rac naravno da će obrisati...niko od kršćana ne spominje takve riječi.

Ne laži. Ja nikoga nisam uvrijedio, osim ako ti uvredom smatraš to što sam ja JEllenu nazvao Stojadinkom a Đemu Radišom. Međutim oni sami su se predstaviki “šišačima ovaca” i sami svojim citatima dali dokaze za to.

Veli Taramana od kad te zna on misli da se nećeš nikada mijenjati i uspjećeš u svom poduhvatu da razbiješ svaki forum gdje se pojaviš. I Taramana ti dalje preporučuje da je bolje da ti ostaneš na forumu da te se ne banira, jer će to najbolje pokazati ko si ti....i tako je ... Taramana je otišao prije nekoliko godina sa foruma, a ti se nisi promjenio, štoviše postao si još gori

Tako je, i hvala Bogu da se nisam promijenio. I pokazalo se tko sam. Ne odustajem od istine, i još jednom hvala Bogu što mi je pomogao da takav ostanem. I ti si u nečemu ostao isti, samo što s tim Bog nema nikakve veze, ostao si patološki mrzitelj istine i ljudi koji istinu donose i iznose.

.. Vrijeđaš sve forumaše ovdje, nazivaš ih svakavim pogrdnim imenima, koristiš neprimjeren rječnik i onda kad moderatori malo pročešljaju forum osjećaš se kao žrtva koja se bori za istinu. Kakvu istinu, ovdje pišu Jovan i mire ponekad, ne znam gdje se tripo izgubio i ti braniš istinu pred 4 čovjeka.

Koji neprimjereni rječnik? Misliš na ‘Baalov ku*rac’? Pa to je ovdje tako nazvao tvoj subotar Laodikeja. A ja sam ovaj specifičan izraz uporabio zbog poetičnosti teksta, a ne zbog uvrede.

P.S. Kada bi me sreo uživo, na ulici, ili još bolje u šumi na Sljemenu, bi li pucao na mene iz vatrenog oružja pa da tako zaustaviš širenje istine o Ellen White koja ti je nepodnošljiva?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Tako dakle, hoćeš reći da te je Lavić otrovao mržnjom prema meni!? Ja znam da je ovo tvoj izgovor. Ti mene mrziš zato što ostaješ bez svoga boga(inje) mojim iznošenjem činjenica i istine o Ellen White. Ja ti kao kršćanin opraštam, ali moje oproštenje ne može ti biti ‘ulaznica za nebo’. Bogu ćeš morati priznati i od Boga oprost tražiti zbog svoje patološke mržnje i prema istini i prema meni jer sam ti tu istinu iznosio.



Ne laži. Ja nikoga nisam uvrijedio, osim ako ti uvredom smatraš to što sam ja JEllenu nazvao Stojadinkom a Đemu Radišom. Međutim oni sami su se predstaviki “šišačima ovaca” i sami svojim citatima dali dokaze za to.



Tako je, i hvala Bogu da se nisam promijenio. I pokazalo se tko sam. Ne odustajem od istine, i još jednom hvala Bogu što mi je pomogao da takav ostanem. I ti si u nečemu ostao isti, samo što s tim Bog nema nikakve veze, ostao si patološki mrzitelj istine i ljudi koji istinu donose i iznose.



Koji neprimjereni rječnik? Misliš na ‘Baalov ku*rac’? Pa to je ovdje tako nazvao tvoj subotar Laodikeja. A ja sam ovaj specifičan izraz uporabio zbog poetičnosti teksta, a ne zbog uvrede.

P.S. Kada bi me sreo uživo, na ulici, ili još bolje u šumi na Sljemenu, bi li pucao na mene iz vatrenog oružja pa da tako zaustaviš širenje istine o Ellen White koja ti je nepodnošljiva?
Ja ne mrzim nijednog člana....to što sam pozivao na ban ne sjećam se više - to je bila više šala nego da skupljamo neke potpise, kao da bi te moderator banirao tako lako. Ja ovdje ionako navratim ponekad, znalo se desiti da me nema mjesecima, od svih tu najmanje pišem. Briga mene što ćeš ti pisati o EGW, ionako smo navikli da si opsjednut njome i da što god pišeš, bez obzira koja tema uvijek nju spominješ. Tvoji drugi omiljeni forumi su bili svetlostistine - kojeg je admin ugasio i kratko vrijeme si boravio na forumu od "Institucije" što govori kojom si vjerskom zajednicom opsjednut. Ja ne kažem da ti nemaš biblijskog i teološkog znanja, ali osime teološkog udjela pri argumentiranju koristiš sarkazam i humor što sugovornika čini neozbiljnim. Veliš ne vrijeđeš forumaše, ne da mi se tražiti kako si ih sve nazivao, luđacima, glupacima itd, pogotovo Jovana si vrijeđao u zadnje vrijeme, iako njega cijene mire00 i DarthShone kao jedinog adventistu. Ja nisam nikad vidio Jovana da ti je nešto ružno napisao i da je te nazivao nekim pogrdnim imenima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Briga mene što ćeš ti pisati o EGW, ionako smo navikli da si opsjednut njome i da što god pišeš, bez obzira koja tema uvijek nju spominješ.

Zašto si onda tražio od urednika da zaključa jučer one dvije teme?

Ja ne kažem da ti nemaš biblijskog i teološkog znanja, ali osime teološkog udjela pri argumentiranju koristiš sarkazam i humor što sugovornika čini neozbiljnim.

Tebi samo jedna stvar u mojim postovima smeta. Točnije, nepodnošljiva ti je, jer je to istina koja tebe izbezumljuje.

Veliš ne vrijeđeš forumaše, ne da mi se tražiti kako si ih sve nazivao, luđacima, glupacima itd, pogotovo Jovana si vrijeđao u zadnje vrijeme, iako njega cijene mire00 i DarthShone kao jedinog adventistu. Ja nisam nikad vidio Jovana da ti je nešto ružno napisao i da je te nazivao nekim pogrdnim imenima.

Lako bi ti za ovo. :) Ali, OK, idemo onda navesti ovdje nešto što nikoga ne vrijeđa i ne može vrijeđati jer neće biti mojih riječi, i što nikome ništa neće biti podmetnuto, jer neću iznositi vlastitim riječima, nego ću citirati same "glavne likove". Evo:

(Ellen White, Testimonies, vol. 4, pp. 390-391.): Tomovi Duha proroštva, kao i Svjedočanstva, trebali bi se uvesti u svaku obitelj koja svetkuje subotu, a braća bi trebala znati njihovu vrijednost i poticati ih da ih čitaju. … Roditelji, vaša djeca su u opasnosti da odu protiv svjetla danog s neba, i trebali biste kupiti i čitati knjige, jer će one biti blagoslov za vas i vaše ukućane. Trebali biste posuditi Duh proroštva svojim susjedima i nagovoriti ih da i oni kupe primjerak za sebe.”

(James White, Letter to Ellen White, Feb. 18, 1881.): "Naše financijske stvari dobro stoje, a u našim torovima ima još bogatstva."
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Zašto si onda tražio od urednika da zaključa jučer one dvije teme?



Tebi samo jedna stvar u mojim postovima smeta. Točnije, nepodnošljiva ti je, jer je to istina koja tebe izbezumljuje.



Lako bi ti za ovo. :) Ali, OK, idemo onda navesti ovdje nešto što nikoga ne vrijeđa i ne može vrijeđati jer neće biti mojih riječi, i što nikome ništa neće biti podmetnuto, jer neću iznositi vlastitim riječima, nego ću citirati same "glavne likove". Evo:

(Ellen White, Testimonies, vol. 4, pp. 390-391.): Tomovi Duha proroštva, kao i Svjedočanstva, trebali bi se uvesti u svaku obitelj koja svetkuje subotu, a braća bi trebala znati njihovu vrijednost i poticati ih da ih čitaju. … Roditelji, vaša djeca su u opasnosti da odu protiv svjetla danog s neba, i trebali biste kupiti i čitati knjige, jer će one biti blagoslov za vas i vaše ukućane. Trebali biste posuditi Duh proroštva svojim susjedima i nagovoriti ih da i oni kupe primjerak za sebe.”

(James White, Letter to Ellen White, Feb. 18, 1881.): "Naše financijske stvari dobro stoje, a u našim torovima ima još bogatstva."

Nisam nikakve poruke pisao moderatorima da zaključaju teme.....zar nije Jurivaka moderator, nisam mu ništa pisao, niti administratorima pisao da zaključaju teme....pogledaj koliko tema ima o adventistima i EGW i nisu zaključane....

Ja volim samo teološke rasprave, koje se biblijom potkrepljuju, a o spisima EGW ne raspravljam, ona je napisala 100 000 stranica, izgubio bi cijeli život da se bakćem time, da bi nju pred tobom branio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Nisam nikakve poruke pisao moderatorima da zaključaju teme.....zar nije Jurivaka moderator, nisam mu ništa pisao, niti administratorima pisao da zaključaju teme....pogledaj koliko tema ima o adventistima i EGW i nisu zaključane....

Jurivake nema već dvije i pol godine. :) Dobro ti to znaš. Dakle, jeste vas trojica prijavljivali mene kao drznika koji vas vrijeđa, i tražili da se zaključaju teme na kojima sam jučer pisao. Ali gle čuda, čak i ako prihvatimo tvoje ekstenzivno tumačenje vrijeđanja, jučer ga ni takvog nije bilo. A što vam je onda vama trojici zasmetalo? Vrlo jednostavno, zasmetalo vam je moje citiranje (kopiranje) argumenata Pavla Simovića o tome kako je CRKVA ADVENTISTA SEDMOG DANA U DEBELOM OTPADU ODKAKO JE 1980. PRIHVATILA POGANSKO TROJSTVO. Na ovo sam ja još samo citirao jedan tripin post, jer se njegove tvrdnje potpuno podudaraju s ovim što piše Simović. I što ovdje može biti uvredljivo? Vrijeđam vas ako vas citiram??? Vrijeđam i vas i vrijeđam i Ellen White i James-a White-a ako citiram njih??? A tražili ste, i isposlovali, da se zaključa teme i onemoguće diskusije u kojima sam ja sve ove "veličine" citirao.

Ja volim samo teološke rasprave, koje se biblijom potkrepljuju, a o spisima EGW ne raspravljam, ona je napisala 100 000 stranica, izgubio bi cijeli život da se bakćem time, da bi nju pred tobom branio.

Za adventiste sedmog dana nema teološkije teme i rasprave od teme Ellen White, točnije od rasprave o njenim spisima. Jer, naprosto, nitko ne može postati adventist sedmog dana, ne može biti kršten u crkvi adventista sedmog dana, ako ne ispovjedi vjeru u Ellen White i njene spise ("duh proroštva"). To znači da su vama Ellen White i njezini spisi važni onoliko koliko je nama kršćanima važno vjerovanje u jednog Trojedinog Boga. Nećeš valjda tvrditi i uvjeravati me da rasprava o Trojstvu nije teološka tema!? :) Također, vas četvorica adventista ovdje ste pokazali da vas ne okuplja isti i zajednički Bog, nego vas okuplja Ellen White. Već sam nekoliko puta to ovdje zorno pokazao:

1. Jovanu je Isus samo čovjeku, koji je bog (božanstvo) onoliko koliko i sotona
2. Tebi Isus također nije Bog, ali ga po božanstvu ne izjednačavaš sa sotonom, kako to čini Jovan
3. Tripi opet Bog nije Trojstvo, pa ni Isus nije Bog, a za Duha Svetoga kojega kršćani drže Bogom, kaže da je to sam sotona
4. Laodikeja samo deklarativno priznaje Trojedinog Boga, a istovremeno tvrdi da se ljudi neće spasavati ispovjedajući vjeru u Isusa, nego prihvaćanjem subote.

Dakle, ne pravi budalu od mene ovakvim tvrdnjama o Ellen White. S kršćaninom je besmisleno razgovarati ako to nije o Bogu (Trojedinom Bogu), a s adventistima je besmisleno razgovarati ako to nije o Ellen White i suboti.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Kao što rekoh, 2-3 posta o cripto valutama su nestali. E sada da li je moderatorima zasmetalo to što EGW zoveš Stojadinkom ja ne znam.....inače čak sam i poslušao pjesmu Rokeri s Moravu. Čak sam se i nasmijao kad si onom criptovalutašu rekao kasno Marko na Kosovo stiže, jer su ovce već ostrižene ili tako nešto....Ja ne znam to da je Jovan pisao da je Isus samo čovjek, ja vjerujem da on vjeruje da je Isus Bog. Nije Jovan unitarijanac.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Kao što rekoh, 2-3 posta o cripto valutama su nestali. E sada da li je moderatorima zasmetalo to što EGW zoveš Stojadinkom ja ne znam.....inače čak sam i poslušao pjesmu Rokeri s Moravu. Čak sam se i nasmijao kad si onom criptovalutašu rekao kasno Marko na Kosovo stiže, jer su ovce već ostrižene ili tako nešto....

Onda traži od moderatora da otključaju temu, pa ćemo nastaviti diskusiju kako 'Bog zapovjeda', istinom i argumentima.

Ja ne znam to da je Jovan pisao da je Isus samo čovjek, ja vjerujem da on vjeruje da je Isus Bog. Nije Jovan unitarijanac.

Evo kako Jovan vjeruje:

već je Isus samo Čovek i Satana samo stvoreno biće. Oni su "bog" u položaju..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Žena je bila ‘genijalka’, zaista ‘genijalka’

Nakon što je James White dao do znanja Ellen White da ovce u torovima imaju još bogatstva, Ellen White, ili oboje njih zajedno , dosjetili su se nevjerojatnih načina “šišanja ovaca”. Spomenimo ovdje ova dva načina.

1. James White i Ellen White prodavali su tzv. svete slike. Evo i na ovom forumu danas subotari mantraju kako je najveće poganstvo imati u crkvama i po kršćanskim domovima ‘svete slike”, kad ono prodavali ih utemeljitelji njihove ‘crkve’.

2. Kad su James i Ellen White, početkom 1860-ih forsirali "Reformirano oblačenje", Ellen White je obilazila okolo razne crkve i ženama prodavala ‘papirnate krojeve haljina‘, po cijeni od dolar po komadu.

Zaista, đavo bi se čudio i zavidio ovim “šišačima”.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Al je trošila - k’o ruska vozila

White-ovi nisu samo zaradili veliki novac - oni su i potrošili mnogo novca. Nema sumnje da su White-ovi na sebe rasipno trošili novac. Slijedi nekoliko primjera:

Ellen i James White su bili česti posjetitelji toplica i lječilišta, kao što je Our Home on the Hill, Dansville Clinic in New York. Ellen White također je provodila vrijeme u Rural Health Retreat u Svetoj Heleni, Dr. Kellogg's Health Clinic u Battle Creeku i raznim drugim lječilištima.

Dok su kritizirali druge da uzalud troše novac na fotografije, oni sami su trošili basnoslovne novce na fotografije. Pismo od Ellen White napisano Jamesu 1876. pokazuje da je na jedan negativ potrošeno 500 dolara. Preračunato u dolare 2020. godine to je 12 332 dolara!

Prema izjavama očevidaca, gospođa White se "bogato odijevala i kitila”. Svatko se može uvjeriti pregledom fotografija nje i njezinih ukućana.

Ellen White očito je imala apetit za finim mesom. Godine 1882. pisala je svojoj nevjsti Mary Kelsey White tražeći od nje da kupi "haringe" i "ostrige." Prema dr. Johnu Kelloggu, kad je sljedećih nekoliko godina posjećivala sanatorij Battle Creek, "uvijek je tražila meso i obično prženu piletinu", na veliko zaprepaštenje Kellogga i kuhara koji su obojica bili vegetarijanci.

Ellen White je bila svjetski putnik u doba kada su putovanja svijetom bila prilično skupa. Ne samo da je putovala diljem Sjedinjenih Američkih Država, već je također putovala u Europu i Australiju, navodno kako bi tamo pomogla u radu.
——————————-
Možda su i ovi “naši subotari” - Kainos, Laodikeja, tripo i Jovan - također vegetarijanci kao što je bio subotar i doktor John Kellogg, držeći riječi “šišačice ovaca” Božjim riječima. Možda se vama meso gadi, a pogotovo prženo meso, jer vam ga je “gutačica prženog mesa” ogadila, ali i dalje ostajete sljedbenici i klanjatelji Ellen White.

P.S. Što vas tako čvrsto veže uz ovakvu ženu?
 
Natrag
Top