Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth:
Da li je Gospod govorio o zabrani mesa (svih mesa)? ? NIJE. [/QUOTE]

Ovom izjavom Darth osudjuje Elen Vajt kao da je ona zabranila jedenje mesa.
Zao mi je Darth, ali ponovo si se prevario i izneo neistinu.

Pre svega. EGW nije imala nikakvu upravnu vlast u Crkvi. Prema tome nije mogla ni da izda bilo kakvu naredbu ili zabranu.

Drugo. izgleda da Darth nikad nije ni video njenu knjigu koju je napisala o ishrani i zdravlju, jer da jeste, ne bi ni mogao da izjavi ono sto nije istina.

Naslov njene knjige nije ZABRANA UPOTREBE MESA.
MEGO JE OVAKO:
"SAVETI O ZIVOTU I ISHRANI"

Darth, EGW nikome nista ne zabranjuje, niti je ona ikakva vlast da moze bilo kome i bilo sta da zabrani.
Ona je napisala SAVETE pa ko zeli da ih primi tim je bolje za njega, a ako neko ne zeli ni ne mora da ih primi.

Adventisti su sa osbiljnoscu prihvatili njene savete po duhovnim pitanjima a isto tako o zdrsavlju i ishrani.

Najbolje ce te zakljuciti da li su njeni savet korisni i ispravni ako ih posmatrate po rezultatima.

Prvo, naucna istrazivanja su dokazala da ADVENTISTI za 30 posto manje obolevaju od raka i oni koji obole u velikom broju i dalje zive udobno.

Drugo, isto tako naucno je dokazano da ADVENTISTI zive duze i udobnmije do 10 godina od svojih suseda.
To je upravo zato sto se drze uputstava Biblije o ishrani i sto slede savete EGW.


Ove cinenice niko ne moze da obori; to je tako i nije drugacije.


Eto Darth, nadam se da si ponovo naucio nesto pametno i korisno.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Jedan od razloga sto ne uzivamo vise od Gospodnjih blagoslova jeste sto ne pazimo na svjetla o zakonu zivotu i zdravlja koje nam je On po svojoj volji dao.
Bog je isto tako stvoritelj fizickih zakona kao sto je Stvoritelj i moralnih zakona. Njegov je zakon napisan Njegoviom prstom na svakom zivcu i svakom misicu, svakoj sposobnosti, koja je poverena covjeku.
" Savjeti o zivotu i prehrani str. 7.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Samo oni koji su svoje duse ojacali istinama Biblije moci ce da podnesu poslednju veliku borbu. Svaki pojedinac stajace pred pitanjem: Hocu li vesma slusati Boga ilii coveka? Odlucan cas je sada pred vratima Da li su nase noge utemeljene na steni nepromenljive Bozje Reci? Jesmo li spremni da cvrasto stanemo u odbranu Bozjih zapovesti i vere Isusove?” Kosmicki konflikt str. 480.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Sada kad sotona ne moze vise da drzi svet pod svojom vlascu oduzimanjem Svetoga pisma, on pribegava drugim sredstvima da bi postigao isti cilj. Unistiti veru u Bibliju sluzi njegovoj nameri isto tako kao i unistiti samu Bibliju.” Kosmicki konflikt str. 474.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Ali Bog ce imati na zemlji svoj narod, koji ce paziti na Bibliju, kao merilo svih nauka i temelj svake reforme. Ni misljenje ucenik ljudi, ni tvrdjenje nauke, ni verske dogme ili odluke crkvenih sabora, tako mnogobrojne i suprotne kao i crkve koje ih zastupaju, niti glas vecine - ni jedno od ovoga, niti sve zajedno, ne moze se smatrati dokazom za ili protiv ma koje tacke vere. Pre nego sto primimio ma koju nauku ili propis, treba da se uverimo da ih podupire ono jasno: “Tako govori Gospod.” Kosmicki konflikt str. 481.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Svi oni koji zanemaruju Bozju rec i teze za svetskom udobnoscu da se ne bi razlikovali od sveta, prihvatice, umesto istine krivoverstvo dostojno osude. Oni koji hotimice odbacuju istinu prihvatice svaki oblik zablude koji se uopste moze zamisliti.” Kosmicki konflikt str. 425.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Što biste rekli za onoga tko napiše i potpiše obje donje izjave:

1. 1851. godine: "Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. .... Vidjela sam da pokvarenom svijetu više ne mogu pomoći ni naše molitve."

2. 1874. godine: "Nikada nisam izjavila ili napisala da je svijet bio osuđen ili odbačen. Nikada nisam ni u kojem slučaju koristila taj jezik prema bilo kome, koliko god bio grešan. Uvijek sam opominjala one koji su koristili ove oštre izraze."
--------------------
;)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Što biste rekli za onoga tko napiše i potpiše obje donje izjave:

1. 1851. godine: "Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. .... Vidjela sam da pokvarenom svijetu više ne mogu pomoći ni naše molitve."

2. 1874. godine: "Nikada nisam izjavila ili napisala da je svijet bio osuđen ili odbačen. Nikada nisam ni u kojem slučaju koristila taj jezik prema bilo kome, koliko god bio grešan. Uvijek sam opominjala one koji su koristili ove oštre izraze."
--------------------
;)

Samo dve stvari:

1. Mentalni bolesnik

2. Prevarant.

Izbor je na onima koji je slede.

Bilo šta da od ovih stvari izaberu, ne valja...

Jer to je njihov duh, to je njihov "duh proroštva" u koji se u vodu uranjaju, taj ih duh vodi...

PS. Kako se to može pomiriti s Kristom koji je za Crkvu Njegovu ISTI JUČER - DANAS - SUTRA?

Nikako...

Oni, Kristovi i nisu...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nisi razumela. Kada govori o upotrebi sirćeta tada se nije mešao alkohol. O tome pričam.

A evo tvoga objašnjenja odakle alkohol u krvi proročice:

Rekoh, pretvarao se u alkohol u organizmu. Potraži na netu, videćeš i sam.

Dakle, sam si morao priznati da je bila ovisnica o alkoholu. I to ne samo o alkoholu u octu, nego je pila i vina i žestokih pića - 'proročica' ostavila svjedočanstvo, citirao sam ga.

A ja predlažem da se sada vratimo na ovo:

Kod salata koje su pripremljene s uljem i octom, u želucu se odvija fermentacija, tako da se hrana ne probavlja nego ona truli i propada u želucu. Kao posljedica ovoga, krv se ne obnavlja nego se puni nečistoćama koje onda izazivaju poteškoće s jetrom i bubrezima. Srčane smetnje, upale i mnoga zla rezultat su svega ovoga, a osim što je pogođeno tijelo ovo također pogađa čovjekov moral i čovjekov duhovni život. (Ellen White, Letter 9, 1887, Manuscript Releases vol. 2, pp. 143-144.)

Vidi, "ocat pogađa čovjekov moral i čovjekov duhovni život", piše Ellen White 1887., a 24 godine kasnije sama priznaje da je bila teška ovisnica o octu. Dakle, njezin moral i njezin duhovni život naprosto su se morali svesti na nulu. Čak zanemarujući da je pila i vina i žestoka pića, po njezinom vlastitom priznanju, što bi ti rekao o ovome?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

S Jovanom je tako: ja ne razumjem, ti vadiš iz konteksta, ali Ellen nije pila, nije tako mislila ni napisala...
uglavnom NIJE. Bez dodatnog objašnjenja.

Dakle, sam si morao priznati da je bila ovisnica o alkoholu. I to ne samo o alkoholu u octu, nego je pila i vina i žestokih pića - 'proročica' ostavila svjedočanstvo, citirao sam ga.

Piše da je, osim vina i biljnih likera, konzumirala i fermentirani sok od rajčice - tkz. mjesečina, u kojem je bilo alkohola.
 
Natrag
Top