Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nemaš veze sa HAC i to mi je sada javljeno, nemoj ovde da nas brukaš. Sada sam se čuo i sa mnogima iz crkve, ti odavno nisi adventista.
Možeš ti ovde da govoriš da jesi, HAC se o tebe ogradila.

Adventistu ne cini formalna pripadnost crkvi i njegovo ime u crkvenim knjigama, vec zivot po biblijskim principima, i njegovo ime zapisano u nebeskim knjigama.
Ja sam Adventista, i Bog me kao takvog prihvata, a za tebe i ostale koji se samo formalno nazivaju Adventisti nisam siguran.


Ne govorim o vernim iskrenim Adventistima, ali je pitanje da li njih danas uopste ima unutar crkve.

Sto se tice mog iskljucivanja - crkva je odbacila Bozje delo probudjenja i reforme, i iskljucila bracu pozvanu na tu sluzbu, a meni je to Bog jos u pocetku pokazao - da cu biti iskljucen, ali mi je tom prilikom uputio i poruku "da ce oni koji me iskljuce sami biti iskljuceni iz Bozjih redova i njegovog carstva ako se ne pokaju i prihvate ponudjenu milost za probudjenje prave poboznosti.

Evo tog iskustva koje sam opisao u mom prvom svedocanstvu za crkvu:


""Prvo iskustvo u vidu noćnog viđenja imao sam krajem 2001. godine, u kome mi je Gospod pokazao da ću u određenom trenutku biti isključen iz redova Adventističke crkve zbog prihvatanja ovog dela reforme.
U noćnom viđenju sam se nalazio u zgradi Hrišćanske Adventističke crkve u ulici Radoslava Grujića broj 4 u Beogradu. Obilazio sam određene prostorije u zgradi.
U jednom trenutku sam izašao u crkveno dvorište a zatim obišao oko zgrade i došao do glavnog ulaza.
Tu, na trotoaru, izvan kapije, bio je postavljen veliki sto za kojim su sedeli članovi crkvenog odbora i jedan od vodećih propovednika u Beogradu, i razgovarali.
U jednom trenutku, pomenuti propovednik je ustao i glasno rekao: "Dragan Mićić da se isključi iz crkve".
Ja sam sve to posmatrao sa unutrašnje strane kapije, stojeći sa desne strane, iza jednog dela stepeništa.

Kao što sam napomenuo, ovim otkrivenjem, Gospod mi je pokazao da ću u određenom trenutku biti isključen iz redova Adventista, ali da će oni koji me isključe sami biti isključeni iz redova Božjeg naroda i da će se naći izvan kapije Božjeg carstva i Novog Jerusalima ako se ne pokaju i ne prime ponuđenu Božju milost koja ih poziva na probuđenje i reformu života""
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zasto ti ne kazes ko si da stavimo i tebe na listu za razmatranje kod uprave, nego opajdavas brata?

Ako mu je zaista i brat po veri.

Ne smes, jer znas da si desetostruko gori.

Ne, nego bi njegova maska ovde na forumu (a i drugim mestima) pala. Ujedno, zar niko nije pomislio da on možda i nije zvanični "član" kulta, nego neko ko se predstavlja kao takav?

A ja cu saznati ko si..

Iznenadićeš se....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mnogi se ovde trebaju sramit što vređaju jednog iskrenog i pobožnog čovjeka , koji uistinu vjeruje u Isusa ,i njegov drugi dolazak , a ija sam jedna od oni koja gaje vređala i ismejavala , i tomije sada žao . Čovjek nikad nije otvoreno vređao nikog bez obzira kojoj crkvi pripadao

Tako je! Covek nikada nikog nije vredjao svojim recima. On samo ima cvrstu veru u ono sto ispoveda, pa makar to bilo i pogresno. I kad su ga vredjali on nije odgovarao uvredom! I to je za pohvalu!

kadse mi izrugujemo njemu trebamo se pitati dalise neizrugujemo i Isusu , u kojega on toliko vjeruje . Na kraju on govori ono što vjeruje , a tkosmo mi daga ismejavamo .

Nikada ga nisam ismevao kao coveka, nadam se da on to nije shvatio kao da protiv njega pisem, vec sam uvek pisao protiv teologije. A za pohvalu je njegova cvrsta vera..

Zaista je podmuklo da mu Tripo ovako podmece, a to radi samo zato da bi sebe uzdigao. Isto radi i sa verom kao i sa ljudima, pa druge zajednice ponizava da bi svoju i sebe uzdigao!

Ako je iko naneo sramotu adventizmu, onda je to Tripo a ne Laodikeja.. Laodikeja se ponasa moralno, bez obzira na uverenje, a ovaj ni trunke savesti i moralnosti ne pokazuje..

zar niko nije pomislio da on možda i nije zvanični "član" kulta, nego neko ko se predstavlja kao takav?
Videcemo ko je i sta je..

Nego, krivo mu je sto svi kazu da je on upropastio adventizam i osramotio ga, pa se okomio na brata, da njega predstavi kao glavnog krivca za propast adventizma na forumu. A sebe ce misli tako da opravda i uzdigne kao jedinog branitelja lika i dela EGW i njihovog spasitelja..

Boze me sacuvaj.. Na kraju ce poceti da kmeci opet, kako ga u privatnoj grupi svi hvale, a Laodikeju pljuju..

A zamislite, sad pljuju i Laodikeju po grupama! :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa zar si zabravio da oni nikada nisu ni verovali u Trojstvo Osoba jednog i Jedinog Bića - Boga, nego u trijadu bića koja su "božanstvo"?

Odgovor:

Božanstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, zajednica tri lica iste večnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajuć, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko otkrivanja o Sebi. On je večno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.
Bog Otac
Bog večni Otac je tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošću. Osobine i sila koje su se pokazali u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca.
Bog Sin
Bog večni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu večnost živi Bog postao je i čovek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila ga Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i obnovi sve tvari.
Bog Sveti Duh
Bog večni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog Pisma. On je ispunjavao Hristov život silom. On privlači i ubeđuje ljudska bića. a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomoćuje je da svedoči za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. Adventistiicki Hriscani Veruju[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Adventist Tripo kaže da vam je ovo sotonska nauka.

Na stranu to što ni ti ni ja nismo, hvala Bogu "čekaoci" (jer advent je u stvari iščekivanje) ali se postavlja pitanje kako su oni uopšte mogli da ovlaste nekoga kao što je uTripo41vani da bilo šta određuje u vezi "verovanja"?

Odgovor:

Božanstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, zajednica tri lica iste večnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajuć, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko otkrivanja o Sebi. On je večno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.
Bog Otac
Bog večni Otac je tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošću. Osobine i sila koje su se pokazali u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca.
Bog Sin
Bog večni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu večnost živi Bog postao je i čovek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila ga Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i obnovi sve tvari.
Bog Sveti Duh
Bog večni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog Pisma. On je ispunjavao Hristov život silom. On privlači i ubeđuje ljudska bića. a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomoćuje je da svedoči za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. Adventistiicki Hriscani Veruju
[/QUOTE]

Marko, ne bih da se na ovaj Sveti dan raspravljam, ali ovaj gospodin tvrdi suprotno:



 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne govorim o vernim iskrenim Adventistima, ali je pitanje da li njih danas uopste ima unutar crkve.

Ovo je već fanatizam.

Sto se tice mog iskljucivanja - crkva je odbacila Bozje delo probudjenja i reforme

A treba da prihvati proricanje preko golova, minuta, datuma, imena?

i iskljucila bracu pozvanu na tu sluzbu, a meni je to Bog jos u pocetku pokazao - da cu biti iskljucen, ali mi je tom prilikom uputio i poruku "da ce oni koji me iskljuce sami biti iskljuceni iz Bozjih redova i njegovog carstva ako se ne pokaju i prihvate ponudjenu milost za probudjenje prave poboznosti.

I taj tvoj bog te uputio na golove, minute itd.

NOVA ORGANIZACIJA
Postoje male zajednice koje neprestano rastu i koje veruju da je Bog samo sa veoma malim brojem, veoma razasutim, i njihov uticaj je da sruše i rasprše ono što Božje sluge grade. Nemirni umovi koji žele da vide i veruju nešto novo stalno se stalno dižu, neki na jedno mesto, a neki u drugo, svi rade poseban posao za neprijatelja, a ipak tvrde da imaju istinu. Oni su odvojeni od ljudi koje Bog vodi i prosperira, i preko koga treba da obavlja svoje veliko delo. Oni neprestano izražavaju svoje strahove da telo svetkovatelja subote postaje poput sveta, ali jedva da su dva od njih čiji su pogledi u harmoniji. Oni su razbacani i zbunjeni, a ipak se prevare toliko da misle da je Bog posebno sa njima. Neki od njih tvrde da imaju poklone među njima; ali su vođeni uticajem i učenjima ovih darova da se drže u nedoumici oni na koje je Bog položio poseban teret svoga dela, i da vode odeljenje iz tela. Ljudi, koji, u skladu sa Božjom rečju, ulažu svaki napor da budu jedno, koji su uspostavljeni u poruci trećeg anđela, na njih se gleda sa sumnjom iz razloga što šire svoj rad i skupljaju duše u istina. Oni se smatraju svetskim zato što imaju uticaja u svetu, i njihova dela svedoče da oni očekuju da Bog još treba da uradi posebno i veliko delo na zemlji, da izvede ljude i prilagodi ih Hristovom pojavljivanju. 1T 417
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth said:

Ujedno, isti Laodikeja je arhi neprijatelje Krista, muslimane nazivao boljima od Hrišćana, Slapa i mene prozivao i pripisivao nam stvari koje nam nikada na pamet pale nisu.

Darth, vemo si dobar farisej, tako su i oni osudjivali Krista i njegove ucenike.
Otkuda ti znas ko je prijatelj, a ko neprijatelj Krista?
Uzeo si ulogu sudije, a nedavno si izjavio da ti ne sudis ljudima, jer sudija je Bog, a nije covek.


Vudeo koji si prilozio je misljenje tvoje brace kriticara koji su kleventnici kao i ti. Izvrcu cinjrenice i ne razumeju istoriju. Propovedaju maglu!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo.

Na tvoje opaske sam vec odgovorio.

Ti ne znas nista o Bozjim otkrivenjima i kako on otkriva duhovne realnosti, i ne znas da Bog moze ukazati na duhovne realnosti i kroz znakove, ili svakodnevne zivotne situacije, od kojih je i fudbalska utakmica.

Isus je nekada to cinio u slikama sejaca na njivi, putem procesa u prirodi, odnose sa ljudima, razlicitim zivotnim situacijama, kroz zivotinje koje govore.. itd..

Ti si se toliko uzvisio, da bi i Bogu odredjivao kako ce delovati i otkrivati svoju volju.

Sto se tice tvog citiranja Ellen White, ti kao i mnogi Adventisti kada zele da ukazu na navodne protivnike - ukazuju samo na jednu stranu medalje, odnosno - vade citate koji nikako ne govore o onima kojima su upuceni.

Tako je tvoje postenje time poljuljano, a jos vise, ti se sam ne pridrzavas saveta Ellen White, jer si u nekom komentaru napisao "da ti tamo u crkvi diskutujes o meni" a ellen White kaze "DA NE BI TREBALO DA SEGOVORI U CRKVI O LJUDIMA KOJI NISU TU DA ODGOVORE NA OPTUZBE"

Tako danas rade i crkveni odbori, diskutuju i iskljucuju pojedince, a ti ljudi nisu tu da bi odgovorili na optuzbe"

Kakav si ti to Adventista kada se i onoga sto si primio u Adventizmu ne pridrzavas.
 
Natrag
Top