Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo je učila da je Isus 22.10.1844. prestao spašavati grešnike. Evo ti: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p.229.)

Nije ucila, nego kao devojka od 17 godina zajedno sa svojim roditeljima, i pripadnicima Protestantima i Rimokatolicima verovala da Isus dolazi 1844 i da prestaje vreme milosti.

Dakle, PRE 1847 su ona i okupljeni oko Milera verovali u ono sto je Miler propovedao o prestanku Milosti i Hristovom dolasku.

Ali kada je Bog 1847 objavio puninu istine o Svetinji, ona i ostali to vise nisu verovali.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ili jednostavnim rečima rečeno, Ellen Harmon Gould White je za njene sledbenike, "duh proroštva", bez nje, smrtne žene koja je govorila u oholosti, oni, ne postoje, i ne mogu pravilno razumeti Sveto Pismo, dakle ona je "crkva".

Znaci da ti samo toliko mozes razumeti cinjenice. Nije ona govorila u oholosti, nego ti si ohol i mislis da sve znas i da si najpametniji, kad si sam
A sta kazes? Ona je crkva??? Ti samo toliko razumes. Steta!
Kada bi Elen Vajt bila takva kako je ti opisujes, ti ne bi nasao za shodno da je spomenes.

Nego tebe muci cinjenica, ona je bila veom skromna i pobozna, odavala je u svom zivotu pravu hriscanku.
To tebe muci. Ostavila je iza sebe mnostvo knjiga koje i danas govore poniznim hriscanima.
Mi se radujemo sto nam je ona, na osnovu Biblije, dala dobre smernice.
Koliko je to vazno svedoci i cinjenica, a sto je nauka potvrdila, da Adventisti zive udobnije i DUZE 10 godi od svojih suseda.
Mi smo Bogu zahvalni sto nam je na vreme poslao svoga vesnika, i ona je nama vem dobra i skromna hriscanka.
A to tebe neprestsano muci, jer nemas cime da dokazes da nije tako, Zao nam je! Ali nase suze ne mogu ti pomoci.


Po njihovom verovanju upravo se to da zaključiti, a kao plod toga imamo "ostatak" čije "humane" bolnice, za novac, na zahtev rade ovo:


Darth, je li to dete casne sestre koja je zatrudnjela posle seksa sa katolivkim svetenikom?


CRIME
10/04/2019 08:42 am ET

1,700 Catholic Priests Accused Of Child Sex Abuse Reportedly Living Freely In U.S.
Prevod 1,700 katoilickih svestenika okrivljeni za seks sa decom...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto je onda neko vrijeme živjela odvojeno od muža? Zar prave kršćanke napuštaju muževe?

Prave i ne napuštaju, no od lažnih proroka se sve može očekivati.

Uporedimo li ovo:

"10 Svaki prorok koji vas uči istini, ako ne izvršava ono čemu vas uči, on je lažni prorok"*

ili ovo

12 Međutim, ne slušajte onoga koji govori u Duhu, pa vam kaže: "Daj mi novaca!" ili slično.*

Sa ponašanjem Ellen Gould Harmon White, možemo zaključiti, a da i ne uzimamo u obzir laži i blasfemije koje je propovedala i naučavala, da je ona lažni prorok.
Jer niti je sledila odredbe koje je nametala svojim sledbenicima, uz to je i te kako uzimala novac (koji je, i bio glavni motiv njenog "prorokovanja).

* Didahe 12 Apostola glava XI
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
12 Međutim, ne slušajte onoga koji govori u Duhu, pa vam kaže: "Daj mi novaca!" ili slično.*

Darth, je li ti ovde govoris o prodaji oprostajnica?
Pred blgajnikom koji je sakupljao novac, isao je glasnik koji je viko: Sam Bog ulazi o vas grad.
Plodovi ovakve "duhvnosti" bili su pocetak Reformacije.
Zbog toga izgubili ste Martina Lutera i njegove pristalice.
Dobro si zakljuciio da takve sebicnjake ne treba slusati.
Boziji dar ne prodaje se za novac.


Sa ponašanjem Ellen Gould Harmon White, možemo zaključiti, a da i ne uzimamo u obzir laži i blasfemije koje je propovedala i naučavala, da je ona lažni prorok. [/QUOTE]

A ko su bili oni koji su poslali svije saluge da ljudoma daju prace papira sa velikim blasfemacojama, a oprost greha je samo dobra samisljena prevara.

Jer niti je sledila odredbe koje je nametala svojim sledbenicima, uz to je i te kako uzimala novac (koji je, i bio glavni motiv njenog "prorokovanja).
* Didahe 12 Apostola glava XI [/QUOTE]


Pre svega Eln Vajt nije imala nikavu vlast u crkvi, Nije ona papa koji vam namece svoje odredbe!
Ni za kakav duhovni dar nije trazila niti je uzimala bilo kakav novac.
Prevario si se Darth, nije ona uzimala novac za svoje propovedanje. To su veom uspesno rdili tvoji duhvnici.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
“Videla sam građevine u kojima su postavljeni najskuplji protivpožarni uređaji da bi se osigurale od uništenja. Ali, kao što su nekada Sodom i Gomor nestali u plamenu Božje osvete, tako će se i te ponosne zgrade pretvoriti u pepeo… Ti laskavi spomenici podignuti u čast čovekove veličine, biće oboreni u prah čak i pre nego što poslednje veliko uništenje bude zadesilo svet.” (3SM 418 1901)
 
Natrag
Top