Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Marko, osim mene nitko ne čita što ti pišeš. A ni ja nemam volje odgovarati na ova tvoja trovanja istine. Pa ti vidi što dalje.

Upravo zbog trovanja istine su mi oni svi na ignore.

Lepo sam postavio citat iz Didahe 12 Apostola, najstarijeg van biblijskog teksta Crkve, i uporedio "lik i djelo" "duha proroštva" iz Mejna.

Jednostavno nismo mi krivi što su oni poverovali lažnom proroku.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
"Jedina zaštita protiv zla jest da se Hrist nastani u srcu vjerom u Njegovu pravednost. Kušnja ima moć nad nama upravo zato što u našemu srcu postoji sebičnost. Ali kad posmatramo veliku Božju ljubav, sebičnost nam je tako odurna i mrska da je želimo izbaciti iz duše. Dok Sveti Duh veliča Hrista, naše srce se smekšava i postaje pokorno, kušnja gubi moć, a Hristova milost preobražava karakter."
Misli s gore blagoslova, 47. PDF
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Fino. Priznaješ da su živjeli odvojeno. A zašto si me onda vrijeđao i nazivao lažovom kad sam iznio tu činjenicu.

Nisam nista priznao, i tvoje lazi i izvrtanja i vadjenja iz konteksta me ne zanimaju.

Bavi se svojom crkvom koja je kroz celu istoriju bila prikriveni bordel za pape i svestenike.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog te blagoslovio i iz pakla ovih laži izvukao.

Ovo pokazuje da si ili vrlo neobrazovan po pitanju religije, i istorije, ili da zelis da svesno prikrijes ono sto ceo svet gotovo zna.

Ja tebi zelim da se spasis lazi koje ovde iznosis, i laznog predstavljanja i sebe i svoje crkve, i da prihvatis istinoljubivost kao princip zivota, bez obzira na cenu, i ne gledajuci ni na coveka ni instituciju, jer ko je covek da mu poklanjamo svoje poverenje.

Bog je jedino vredan postovanja koji prebiva na nebesima, i treba na njega da gledamo, a ne na smrtne ljude, i zidove od cigala u kojima borave.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo pokazuje da si ili vrlo neobrazovan po pitanju religije, i istorije, ili da zelis da svesno prikrijes ono sto ceo svet gotovo zna.

Blagoslovio te Bog i iz zla neznanja te izvukao.

Ja tebi zelim da se spasis lazi koje ovde iznosis, i laznog predstavljanja i sebe i svoje crkve, i da prihvatis istinoljubivost kao princip zivota, bez obzira na cenu, i ne gledajuci ni na coveka ni instituciju, jer ko je covek da mu poklanjamo svoje poverenje.

Čovjek je Bogu Njegove najdraže stvorenje. Bod je svog Sina žrtvovao na križu da bi spasio čovjeka. A posebno su Bogu dragi najneviniji i najnezaštićeniji - nerođena djeca - koju vi adventisti sedmog dana ubijate. Zato te pitam, zašto Boga u svojim bolnicama svaki dan ubijate?

Bog je jedino vredan postovanja koji prebiva na nebesima, i treba na njega da gledamo, a ne na smrtne ljude, i zidove od cigala u kojima borave.

Hoćeš reći da je čovjek bezvrijedan, pa su onda bezvrijedna i nerođena djeca, pa ih vi onda možete u svojim "bolnicama" ubijati. Dadnete li Bogu desetinu i od te svoje "krvarine" koju zaradite ubijajući djecu? Što vam Bog kaže na to? Nuka li vas Bog da ubijete što više djece, kako bi i njegova desetina od krvarine bila što veća?
 
Natrag
Top