Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, ponavljaš iste tekstove za koje sam ja objasnio da upravo govore protiv tvoje teorije.
Svi ti tekstovi govore protiv tebe i tvoje teorije.

Iz tih tekstova se jasno vidi - da Ellen White govori da su odbačeni oni koji su ostali iza zatvorenih vrata kada je Isus izašao iz Svetinje i ušao u Svetinju nad Svetinjama, što znači da su oni odbacili svetlost o ovom Isusovom preseljenju i njegovoj službi u drugom odeljku, jer inače ne bi bili odbačeni da su ovu svetlost prihvatili, i Ellen White ne bi o njima govorila kao onima koji su odbačeni nakon Isusovog preseljenja iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama i nakon zatvaranja vrata Svetinje, odnosno - da se ovde ne radi o onima koji su odbacili ovu svetlost, Ellen White ne bi uopšte pominjala Isusovo preseljnje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama i zatvaranje vrata Svetinje, da je mislila na nešto drugo ili na neku drugu grupu ljudi, ili na ceo svet kako ti tvrdiš.

Ali kao što vidimo - Ellen White govori o grupi onih koji su odbacili ovu svetlost i nakon Isusovog preseljenja i zatvaranja vrata ostali bez posrednika, izvan zatvorenih vrata.

Još jedna bitna pojedinost na koju bih ukazao je sledeća.
Ellen White je pozvana u službu vesnika Božjeg tek dva meseca nakon velikog razočarenja, i spisateljskim radom je počela da se bavi tek nakon 1844 godine.
Tako da ona nije mogla pisati da je ceo svet odbačen jer je prošlo vreme milosti za CEO SVET jer on dolazi 22 oktobra 1844 godine, jer je njen spisateljski rad odpočeo tek nakon velikog razočarenja i posle 1844 godine, u vreme kada su Adventisti već bili spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje, a crkve i pojedinci nakon velikog razočarenja odbacili ovu svetlost, i isključivali iz svojih redova sve one koji bi je prihvatili.

Ona dakle nakon 1844 godine opisuje događaje iz 1844 godine, govoreći o protivnicima koji su odbacili svetlost o očišđenju nebeske Svetinje, koju je Bog otkrio dva dana nakon velikog razočarenja.

Dakle, ona govori o odbacivanju ovih grupa i crkava koje su odbacile svetlost o očišćenju nebeske Svetinje mad Svetinjama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Stvarnoslap, ponavljaš iste tekstove za kohje sam ja objasnio da upravo govore protiv tvoje teorije.
Svi ti tekstovi govore protiv tebe.

:roll::mig: Što ti onda smetaju? Zar ti ne bi trebali pasati kad govore protiv mene i moje teorije?

Iz tih tekstova se jasno vidi - da Ellen White govori da su odbačeni oni koji su ostali iza zatvorenih vrata kada je Isus izašao iz Svetinje i ušao u Svetinju nad Svetinjama, što znači da su oni odbacili svetlost o ovom Isusovom preseljenju i njegovoj službi u drugom odeljku, jer inače ne bi bili odbačeni da su ovu svetlost prihvatili.

:roll::roll::roll::):roll: :roll::roll:;):roll::roll::roll:o_O

Čovječe, pa ti sada potvrdi baš ono što ti ja čitavo vrijeme govorim i tvrdim. Vidi što sam ti na desetine mjesta pisao i tvrdio:

Počeli su naučavati kako Isus posreduje samo za one koji znaju i prihvaćaju da je Isus na nebu imao "preseljenje". Molitve onih koji to ne znaju i ne prihvaćaju, idu izravno sotoni, naučavaju Jelena i pioniri.

Vratimo se sada na ovo što si ti konačno, stjeran u ćošak, i sam morao priznati. Kažeš, "odbačeni su oni koji su ostali iza zatvorenih vrata kada je Isus izašao iz Svetinje i ušao u Svetinju nad Svetinjama, što znači da su oni odbacili svetlost o ovom Isusovom preseljenju".

Krasno! Sada točno znamo tko je od Boga odbačen 22.10.1844., prema Jeleni i prema pionirima ASD. Baš kako ti prizna, odbačeni su svi oni koji nisu prihvatili "svjetlost o Isusovom preseljenju". Tko je prihvatio "svjetlost o Isusovom preseljenju 22.10.1844." u vrijeme kada Jelena, James White i Joseph Bates o ovome pišu? Prihvatila ju je Jelena, pioniri ASD i jedna relativno mala skupina ljudi koja je bila okupljena oko njih i slijedila njihova naučavanja. A tko su onda odbačeni, tko su "grešnici i pokvareni svijet" kojeg je Bog tada odbacio? To su svi ostali. To su svi koji nisu bili u "Jeleninu jatu". Vidiš Laodikeja kako i ti dođe na moje. Ne znam što ti bi, ali lijepo je da si istinu priznao.

Još jedna bitna pojedinost na koju bih ukazao je sledeća.
Ellen White je pozvana u službu vesnika Božjeg tek dva meseca nakon velikog razočarenja, i spisateljskim radom je počela da se bavi tek nakon 1844 godine.

Kao da se gluposti ne mogu pisati i sa vremenskim odmakom.

Tako da ona nije mogla pisati da je ceo svet odbačen jer je prošlo vreme milosti za CEO SVET jer on dolazi 22 oktobra 1844 godine, jer je njen spisateljski rad odpočeo tek nakon velikog razočarenja i posle 1844 godine, u vreme kada su Adventisti već bili spoznali istinu o očišćenju nebeske Svetinje, a crkve i pojedinci nakon velikog razočarenja odbacili ovu svetlost, i isključivali iz svojih redova sve one koji bi je prihvatili.

Malo si se krivo izrazio. Ispravno bi bilo reći, "ona nije smjela pisati da je sav pokvareni svijet odbačen", jer vidjesmo da je ipak mogla, pisala je, svjedoče desetine mjesta u njenim spisima. Potrudili su se ona i James White nakon 1851. sve to iz njenih spisa izbaciti i sakriti, ali sačuvaše neki ljudi originalne primjerke časopisa "A Word to the Little Flock" i "Present Truth", u kojima su i Jelena i drugi pioniri ASD objavljivali svoje tekstove.

Ona dakle nakon 1844 godine opisuje događaje iz 1844 godine,

Sve je sada riješeno, došao si baš "na moje". Prema Jeleni, James-u i Joseph-u, Bog je 22.10.1844. odbacio baš sve koji nisu bili s njima i koji nisu prihvatili njihovo naučavanje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
ADVENTISTI OVAKO VERUJU U STVARANJE


Bog je tvorac svega. On je u Svetom pismu otkrio verodostojan izveštaj o svojoj stvaralačkoj delatnosti. Za šest dana Gospod je stvorio "nebo i zemlju", sva bića na Zemlji i počinuo sedmog dana te prve sedmice. Na taj način On je uspostavio Subotu kao večnu uspomenu na svoje završeno stvaralačko delo. Prvi čovek i žena stvoreni su po Božjem obličju kao kruna stvaralačkog dela. Čoveku je data vlast nad svetom, ali i odgovornost da se brine o njemu. Kada je stvaranje sveta bilo završeno, svet je bio "veoma dobar" spreman da objavljuje Božju slavu.

Čovekova priroda
Čovek i žena stvoreni su po Božjem obličju sa individualnošću, sa mogućnošću i slobodom mišljenja i delovanja. Iako su stvoreni kao nezavisna bića, svaki čovek je nedeljiva celina tela, duha i duše, koja zavisi od Boga za život, disanje i sve ostalo. Kada su postali neposlušni Bogu, naši prvi roditelji su poricali svoju zavisnost od Njega, odvojili se od Boga i pali sa svoga visokoga položaja. Božji lik u njima bio je pokvaren i oni su postali podložni grehu. Njihovi naslednici učestvuju u ovoj paloj prirodi i njenim posledicama. Oni su rođeni sa slabostima i sklonostima ka zlu. Međutim, Bog je u Hristu pomirio svet sa sobom i svojim Duhom obnavlja smrtnike koji se kaju u lik njihovog Tvorca. Stvoreni na slavu Bogu, oni su pozvani da Ga vole, da vole jedni druge i vode brigu o svojoj životnoj sredini.

"Kad je Zemlja izašla iz ruku svog Tvorca, bila je osobito lijepa. Površina joj je bila prekrivena planinama, brdima i ravnicama, protkana mirnim rijekama i prekrasnim jezerima, planine i brda nisu bili vrletni i krševiti, prepuni strmina i ponora kao danas; krševiti rubovi stijena bili su zakopani ispod plodne zemlje po kojoj je
posvuda raslo bogato zeleno raslinje. Nije bilo odvratnih močvara ili neplodnih pustinja.

Oči su na svakom mjestu gledale dražesno grmlje i nježno cvijeće. Visoravni
su bile okrunjene stablima veličanstvenijim od onih koja danas postoje. Zrak je bio čist i zdrav. Cijeli krajolik ljepotom je nadmašivao ukrašene vrtove najponosnijih palata. Anđeoska su bića sa zadovoljstvom posmatrala ovaj
prizor i radovala se prekrasnim Božjim djelima.

Nakon što je stvorena zemlja sa životinjskim i biljnim svijetom , na pozornicu je
doveden čovjek, krunsko djelo Stvoritelja, onaj za koga je ova prekrasna Zemlja bila namijenjena. Njemu je dana vlast nad svim što oko može vidjeti,
jer „reče Bog: načinimo ovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar... svoj zemlji... Na svoju sliku stvori Bog
čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.”
Ovdje je jasno izneseno porijeklo ljudskog roda, a božanski je
zapis jasno napisan tako da nema razloga za pogrešne zaključke.
Bog je čovjeka stvorio na svoju sliku. Ovdje nema tajne. Nema osnove za pretpostavku da se čovjek postupno razvio od nižih oblika životinjskog
i biljnog svijeta. Ovakva učenja spuštaju veliko Stvoriteljevo djelo na razinu
covekovih ograničenih, zemaljskih zamisli. Ljudi su tako skloni isključit
i Boga iz suvereniteta nad svemirom da oni ponižuju čovjeka i lišavaju ga dostojanstva njegova porijekla. Kad je On koji je stvorio zvjezdano nebo
i umjetnički obojio poljsko cvijeće, koji je nebo i zemlju ispunio
čudesima svoje sile, kada je došao da zavrsi svoje slavno djelo i u njegovo središte, nije propustio stvoriti biće koje će biti gospodar ove divne Zemlje, dostojno ruke koja mu je dala
život. Rodoslovlje naše rase, kao što ga iznosi nadahnuće, ide
unatrag do velikog Stvoritelja, a ne do niza razvojnih klica, mekušaca i četveronožaca. Premda na činjen od praha, Adam je bio
„sin Božji.“ Elen Vajt, Stvaranje, Patrijarsi i proroci
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Kao prvo - Hriscanin u kome prebiva Sveti Duh se nikada ovako ne ponasa.

:roll::mig: Što ti onda smetaju? Zar ti ne bi trebali pasati kad govore protiv mene i moje teorije?

:roll::roll::roll::):roll: :roll::roll:;):roll::roll::roll:o_O

Čovječe, pa ti sada potvrdi baš ono što ti ja čitavo vrijeme govorim i tvrdim. Vidi što sam ti na desetine mjesta pisao i tvrdio:

Naravno da ovi citati govore protiv tebe, ali ti ne citiraš samo ove citate, već prisutnima sugeriraš o čemu oni navodno govore, i to plasiraš već danima na forumu i ako je na sve to odgovoreno od samih Adventista.

Ti nisi tvrdio ono što sam ja napisao u prethodnom komentaru - već da je odbačena cela planeta i da je za spasenje celog sveta prošlo vreme milosti i spasenja.

Ovi citati govore upravo suprotno - da su odbačeni oni koji su bili okupljeni oko Milera 1844 godine u Americi, a ne ljudi van tog područja - koji u to vreme još nisu bili upoznati sa svetlošću o očišćenju nebeske Svetinje nad Svetinjama.

Vratimo se sada na ovo što si ti konačno, stjeran u ćošak, i sam morao priznati. Kažeš, "odbačeni su oni koji su ostali iza zatvorenih vrata kada je Isus izašao iz Svetinje i ušao u Svetinju nad Svetinjama, što znači da su oni odbacili svetlost o ovom Isusovom preseljenju".

Krasno! Sada točno znamo tko je od Boga odbačen 22.10.1844., prema Jeleni i prema pionirima ASD. Baš kako ti prizna, odbačeni su svi oni koji nisu prihvatili "svjetlost o Isusovom preseljenju". Tko je prihvatio "svjetlost o Isusovom preseljenju 22.10.1844." u vrijeme kada Jelena, James White i Joseph Bates o ovome pišu? Prihvatila ju je Jelena, pioniri ASD i jedna relativno mala skupina ljudi koja je bila okupljena oko njih i slijedila njihova naučavanja. A tko su onda odbačeni, tko su "grešnici i pokvareni svijet" kojeg je Bog tada odbacio? To su svi ostali. To su svi koji nisu bili u "Jeleninu jatu". Vidiš Laodikeja kako i ti dođe na moje. Ne znam što ti bi, ali lijepo je da si istinu priznao.

Upravo je to o čemu ja govorim.
Ti tvrdiš da je odbačena cela planeta, što je suprotno onome o čemu govori Ellen White i kontekstu događaja koji su se odigrali 1844 godine.

Nije mogla biti odbačena cela planeta - jer niko van Američkog kontinenta nije čuo za svetlost o očišćenju Nebeske Svetinje nad Svetinjama, ona je tek trebala biti objavljena ostatku sveta, i zato je Bog i podigao Adventni pokret i kasnije Adventnu crkvu - da svetu objavi početak Isusove posredničke službe u Svetinji nad Svetinjama i istražnom sudu, Hristov skori dolazak u slavi.

Kao da se gluposti ne mogu pisati i sa vremenskim odmakom.

Ne, jer ne može se pisati o nečemu unapred ako se to još nije zbilo, ili unazad ako se već zbilo a neko tvrdi da nije i da se odnosi na nešto drugo, i ako postoje suprotni dokazi.

Malo si se krivo izrazio. Ispravno bi bilo reći, "ona nije smjela pisati da je sav pokvareni svijet odbačen", jer vidjesmo da je ipak mogla, pisala je, svjedoče desetine mjesta u njenim spisima. Potrudili su se ona i James White nakon 1851. sve to iz njenih spisa izbaciti i sakriti, ali sačuvaše neki ljudi originalne primjerke časopisa "A Word to the Little Flock" i "Present Truth", u kojima su i Jelena i drugi pioniri ASD objavljivali svoje tekstove.
Sve je sada riješeno, došao si baš "na moje". Prema Jeleni, James-u i Joseph-u, Bog je 22.10.1844. odbacio baš sve koji nisu bili s njima i koji nisu prihvatili njihovo naučavanje.

Ništa od ovoga ne postoji, već si ti sve to upakovao i dodao i oduzeo, vadeci citate iz konteksta i prikazujuci u negativnom svetlu.

Ja se ogradjujem od ovoga i svedocim - da sve sto si do danas napisao nista ne stoji na istini, vec je proizvod vadjenja citata i prikazivanje u negativnom svetlu, iznosenja neistina i dodavanja licnih misljenja da je nesto receno i ako nije, i da je to navodni smisao necega napisanog, i ako je stvar sasvim diametralno razlicita.

U vezi ovoga - sve je cisto i precisto i lako razumljivo za onoga ko zeli da razume, i hvala Bogu na tome.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
ADVENTISTICKI HRISCANI OVAKO VERUJU

Ceo ljudski rod obuhvaćen je velikom borbom između Hrista i sotone u odnosu na Božji karakter, Njegov zakon i Njegovu vladavinu nad svemirom. Ovaj sukob nastao je na nebu kada je jedno stvoreno biće, obdareno slobodom izbora, u samouzvišenju uvelo duh pobune u ovaj svet i navelo na greh Adama i Evu. Ovaj čovekov greh imao je za ishod izopačenost Božjeg obličja u ljudskom rodu, metež u stvorenom svetu i njegovo konačno uništenje u vreme potopa celog sveta. Posmatran od svih stvorenih bića, ovaj svet postao je poprište sveopšteg sukoba iz koga će Bog ljubavi na kraju izaći opravdan. Da bi pomogao svome narodu u ovoj borbi, Hristos šalje Svetog Duha i odane anđele da ga vode, zaštite i podupru na putu spasenja.

“Jedino kad razmisljamo o planu spasenja mozemo steci pravu sliku Bozjeg karaktera. Delo spasenja bilo je izraz Njegove ljubavi, ali jedini Bozji dar da se spase gresni i zavedeni ljiudki rod otkriva beskrajnu dubinu Bozje neznosti i saucesca. ‘Jer Bogu tako omilje svet da je i Sina svojega jedinorodnoga dao da ni jedan koji Ga veruje ne pogine nego da ima zivot vgecni.’ Jovan 3,16… Ovim darom ljudi su podignuti iz propasti i ponizenja izazvanog grehom da postanu Bozja deca.” MS II, strk 273-4.

U svom proslom komentaru, Slape, kao i obicno, daje lazne podatke samo iz mrznje prema adventistima, a mi smo na te nejgove kritike mnogu puta odgovorili. Najzad izjavio je da prvi adventisti koji nisu imali nikakvo sluzbeno verovanje i mnogi od njih jesu neke stvari pogresno tumaciuli, to su kasnije i priznali, a slape kaze da je to "bogohulno naučavanje".

Slape, adventisti su priznali da prvi adventisti Milerovog pokreta mnoge pojmove nisu razumeli i to je zapisanu i odavno objavljeno, neke od tih izjava sam vec naveo, bvrati se gore pa ih procijaj.

Medjutium, posto si toliko zapenio protiv adventista koje iz dubine duse merzis, da te nesto priupitam.

Kada je tvoj crkva usudila se da menja Bozji zakon, zar to za tebe nije hula na Boga?

Zbog cega ste izbacili drugu zapovest iz Dekaloga, smao zato da bi u crkvu unela kipove i idole i da bi slobodno uspostavilka idolopoklonstvo. Nije li i to hula na Boga?

Zbog cega ste odbacili subotu koja je cetvrta Boaja zapovest i uvela pagansku nedelju?
Ranije sam ti nevo izjavu kardinala i nadbiskupa koji su to javno priznali. Zar to nije bogohuljenje?

Zbog cega ste podelili desetu zapovest u dve, koja je zapovest: "Ne pozeli"? Da li mislite da Savrsenu Bog nije znao kako treba da budu Njegove zapovvesti? Zar to nije Bogohuljenje za tebe?

Upeavo jutros sam citao vasu izjavu o unistenju gresnika u kojoj se kaze "Da ce gresnici u ranama i mukama, lezati na usejanoj resetki ispod koje ce gorete vatra i tako ce se muciti sto miliona godina."
Kako na taj nacin predstavljate Boiga? Kao krutog i nemislostivog suduju koji uziva u vecnom mucenju svojih stvorenja. Zar to nije hula na Boga?


Slape, hoces li da nastavim?

Hoces li da nastavim sa Inkvizicijom koja je svoju bracu hriscane zive spaljivala na lomace zato sto nisu prihvatili njihovo Bogohuljenje?
I ti kao njihov ucenik si dosao ovde da, nas naucis "pravoj veri i pravom hriscanskom zivot"? Je li tako?
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
U svom proslom komentaru, Slape, kao i obicno, daje lazne podatke samo iz mrznje prema adventistima, a mi smo na te nejgove kritike mnogu puta odgovorili.

Ja sam citirao točno ono što su pisali Ellen White, James White i Joseph Bates. Svatko će pročitati, i vrlo je razumljivo.

Najzad izjavio je da prvi adventisti koji nisu imali nikakvo sluzbeno verovanje i mnogi od njih jesu neke stvari pogresno tumaciuli, to su kasnije i priznali, a slape kaze da je to "bogohulno naučavanje".

Sedam punih godina naučavati da je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet (a pokvareni svijet su svi osim skupine okupljene oko Jelene i pionira) je nešto najbogohulnije.

Slape, adventisti su priznali da prvi adventisti Milerovog pokreta mnoge pojmove nisu razumeli i to je zapisanu i odavno objavljeno, neke od tih izjava sam vec naveo, bvrati se gore pa ih procijaj.

Ne znam što podrazumijevaš pod "adventisti Milerovog pokreta", ali iz citata i moga pisanja posve je jasno o kome je riječ. Ja isključivo pišem o naučavanju Ellen White i pionira ASD. Osim toga, isključivo pišem o njihovom naučavanju nakon listopada 1844., dakle, o njihovu naučavanju u periodu nakon njihova razlaza s Milerom. U tom periodu, od 1844. - 1851., kao što se vidi iz citata naučavali su nešto najbogohulnije.

Medjutium, posto si toliko zapenio protiv adventista koje iz dubine duse merzis, da te nesto priupitam.

Nisam se ja zapjenio, ali izgleda da ti jesi.

Kada je tvoj crkva usudila se da menja Bozji zakon, zar to za tebe nije hula na Boga?
Zbog cega ste izbacili drugu zapovest iz Dekaloga, smao zato da bi u crkvu unela kipove i idole i da bi slobodno uspostavilka idolopoklonstvo. Nije li i to hula na Boga?

Nađi katoličku Bibliju pa mi točno citiraj što je tamo promjenjeno.

Zbog cega ste odbacili subotu koja je cetvrta Boaja zapovest i uvela pagansku nedelju?
Ranije sam ti nevo izjavu kardinala i nadbiskupa koji su to javno priznali. Zar to nije bogohuljenje?

Apostoli su rekli da kršćane ne obvezuje Mojsijev zakon, i apostoli su uveli praksu okupljanja kršćana u nedjelju.

Zbog cega ste podelili desetu zapovest u dve, koja je zapovest: "Ne pozeli"? Da li mislite da Savrsenu Bog nije znao kako treba da budu Njegove zapovvesti? Zar to nije Bogohuljenje za tebe?

Citiraj točno iz katoličke Biblije pa da vidimo što je podjeljeno.

Upeavo jutros sam citao vasu izjavu o unistenju gresnika u kojoj se kaze "Da ce gresnici u ranama i mukama, lezati na usejanoj resetki ispod koje ce gorete vatra i tako ce se muciti sto miliona godina."
Kako na taj nacin predstavljate Boiga? Kao krutog i nemislostivog suduju koji uziva u vecnom mucenju svojih stvorenja. Zar to nije hula na Boga?

Ne znam čiju si izjavu čitao. A i u Bibliji ti piše da će biti "škrgut zubi". Onda je tebi i Biblija bogohulna.

Slape, hoces li da nastavim?
Hoces li da nastavim sa Inkvizicijom koja je svoju bracu hriscane zive spaljivala na lomace zato sto nisu prihvatili njihovo Bogohuljenje?

Protestanti mnogostruko puta više ljudi spališe na lomačama od katolika. Možemo mi i o ovome, ali otvori novu temu, ovdje ćemo nastaviti o Jeleni i adventistima.

I ti kao njihov ucenik si dosao ovde da, nas naucis "pravoj veri i pravom hriscanskom zivot"? Je li tako?

Došao sam samo ljudima iznijeti činjenice o nastanku ASD i njihovim naučavanjima.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape, evo mene ponovo.

Slape je izjavio:


Citiraj točno iz katoličke Biblije pa da vidimo što je podjeljeno.

Odgovor: Iz koje Biblije? One koju ste bili zabranili vernicima da je proucavaju da ne bi otkrili istinu?
Otkuda ti sada predlazes Bibliju, pa zar vas katehizam i vasa istorija nisu merodavni da dokazu ono sot jeste?


Marko1932 je napisao(la):
Upravo jutros sam citao vasu izjavu o unistenju gresnika u kojoj se kaze "Da ce gresnici u ranama i mukama, lezati na usejanoj resetki ispod koje ce gorete vatra i tako ce se muciti sto miliona godina."
Kako na taj nacin predstavljate Boiga? Kao krutog i nemislostivog suduju koji uziva u vecnom mucenju svojih stvorenja. Zar to nije hula na Boga?


Slape:

Ne znam čiju si izjavu čitao. A i u Bibliji ti piše da će biti "škrgut zubi". Onda je tebi i Biblija bogohulna.

Slape, znaci priznajes da je istina ono sto sam izjavio da sam procitao. Znaci priznajes da ce se gresnici peci 100 miliona godina? I to hoces da potvrdis da to nije hula na Boga?

Marko1932 je napisao(la):
Slape, hoces li da nastavim?
Hoces li da nastavim sa Inkvizicijom koja je svoju bracu hriscane zive spaljivala na lomace zato sto nisu prihvatili njihovo Bogohuljenje?

Slape:
Protestanti mnogostruko puta više ljudi spališe na lomačama od katolika.

Slape, ja ne hvalim protestante, a dobro poznajem istoriju, ali tvrdim da je ta tvoja izjava lazna.
Ako nije, dokazi da su protestanti spalili mnogostruko vise hriscana nego katolici.


Marko1932 je napisao(la):
I ti kao njihov ucenik si dosao ovde da, nas naucis "pravoj veri i pravom hriscanskom zivot"? Je li tako?

Slape:
Došao sam samo ljudima iznijeti činjenice o nastanku ASD i njihovim naučavanjima.

Pa dobro si dosao, mi adventisti priznajemo da smno gresnici i nemamo Pape da nam oprosti, a ti si zato dosao ovde, ali si uzgred dobio i ono sto nisi ocekivao. Pa neka ti je sa srecom!


EVOI STA UCE I VERUJU ADVENTISTI

Hristov život, smrt i vaskrsenje

U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski greh, tako da oni koji verom prihvate ovo pomirenje mogu imati večni život, a celokupno stvaranje može bolje razumeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravedost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš greh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje daje čvrsto obećanje o konačnoj pobedi nad grehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koleno na Nebu i na Zemlji.


“Cena placena za nase otkupoljenje, beskrajna zrtva koju je prineo nas nebeski Otac dajuci svoga Sina da umre za nas, sve to treba da nas nadahne uzvisenim mislima o onome sta bismo mogli da postanemo u Hristu… Prestup je sinove ljiudske nacinio sotoninim podanicima. Verom u Hristovu zrtvu pomirnicu Adamovi sinovi mogu da postanu Bozji sinovi. Uzimajuci ljudsku prirodu Hristos je uzdigao covecanstvo. Gresni ljudi dobili su priliku, da povezani sa Hristom zaista mogu da postanu dostojni imena ‘sinovi Bozji’. Takva ljubav je neuporediva. Deca nebeskog Cara! Dragosenog li obecanja! Tema za najdublje razmisljanje! Nenadmasive li ljubavi prema svetu koji Ga nije ljubio! Ova misao ima moc da ukroti dusu i navede um na pokornost Bozjoj volji. Sto vise proucavamo bozanski karakter u svetlosti krsta, to jasnije otkirivamo milost, neznost i oprostenje, povezane sa nepristrasnoscu i pravdom; to nam jasiji postaju nebroujeni dokazi neogranicene ljubavi i neznog milosrdja koji nadmacuj ceznju ljubavi majke prema zalutalom cedu. ” Put Hristu, str. 12.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sva prorocanstva treba da tumacimo i istrazujemo, jer lepo pise: ''Tko ima razum, neka izračuna broj divlje zvijeri, jer je to broj čovjekov...'' > Eto Jovan nas poziva da se igramo Sherlock-a Holmes-a..

Ali zato rečeKO IMA RAZUM taj će znati a ko nema veru igraće se.

Slap kao Katolik se zainteresovao za učenje Adv. i da nije našao ,greškice, čovek bi prihvatio to za istinu kao i moja malenkost,ali sve štovam je on pokazao je tačno i ja kao bivši Adv.potvrđujem sve ono što vam Slap u ovoj temi reče.
Nemam stomak za to pa ne ulazim u te rasprave i muka mi kad čujem da se Jelena oslovljava Božjim prorokom.

Ko ima zrno vere čuće gde Pavle kaže kako žena ne može učiti niti voditi crkvu zbog ZAKONA na koji se Pavle poziva iz početka o poglavarsvu i ona je uzela da vrši ono što Bog ne dozvoljava kao Korej i njegova družina i isto će završiti.
To vam je prvi pokazatelj crkve jer u rkvi se poglavarstvo poštuje ne paganska poglavarstva već ono Božje ko je kome glava.Sad dase Pavle pojavi u Adv. crkvi i vidi rukopoložene žene učitelje otresao bi noge i ponovio prvi zakon POGLAVARSTVA.

14:33 Jer Bog nije Bog bune, nego mira, kao po svim crkvama svetih.
14:34 Žene vaše da ćute u crkvama; jer se njima ne dopusti da govore, nego da slušaju, kao što i zakon govori.
14:35 Ako li hoće čemu da se nauče, kod kuće muževe svoje neka pitaju; jer je ružno ženi da govori u crkvi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Slape je izjavio:

Citiraj točno iz katoličke Biblije pa da vidimo što je podjeljeno.

Odgovor: Iz koje Biblije? One koju ste bili zabranili vernicima da je proucavaju da ne bi otkrili istinu?
Otkuda ti sada predlazes Bibliju, pa zar vas katehizam i vasa istorija nisu merodavni da dokazu ono sot jeste?


Tvrdio si da su katolici nešto mijenjali u Božjem zakonu, zar ne. A gdje je Božji zakon dat, zar nije u Bibliji? Zato sam i tražio da citiraš iz katoličke Biblije da vidimo te promjene. Dobro je da si sam priznao da to ne možeš naći, dakle, dobro je da si sam priznao da si lagao.

Slape:

Ne znam čiju si izjavu čitao. A i u Bibliji ti piše da će biti "škrgut zubi". Onda je tebi i Biblija bogohulna.

Slape, znaci priznajes da je istina ono sto sam izjavio da sam procitao. Znaci priznajes da ce se gresnici peci 100 miliona godina? I to hoces da potvrdis da to nije hula na Boga?


:roll::roll::roll: Kako ja mogu znati što si ti čitao. A i prije sam napisao da ne znam čiju si izjavu čitao. I kako bih ja sada mogao što potvrditi ili ne potvrditi? Rekao sam i ponavljam, "i u Bibliji piše da će biti "škrgut zubi". Znači li to onda da vi adventisti i neke dijelove iz Biblije smatrate bogohulnim?

Slape:
Protestanti mnogostruko puta više ljudi spališe na lomačama od katolika.

Slape, ja ne hvalim protestante, a dobro poznajem istoriju, ali tvrdim da je ta tvoja izjava lazna.
Ako nije, dokazi da su protestanti spalili mnogostruko vise hriscana nego katolici.


Veliš, ne hvališ protestante. Zašto onda drugima "vadiš trunje", a za balvane kod svojiš žmiriš? A ako hoćeš da točno vidimo i dokažemo čija je izjava lažna, onda otvori novu temu o tome pa ćemo sve iznijeti.

Slape:
Došao sam samo ljudima iznijeti činjenice o nastanku ASD i njihovim naučavanjima.

Pa dobro si dosao, mi adventisti priznajemo da smno gresnici i nemamo Pape da nam oprosti, a ti si zato dosao ovde, ali si uzgred dobio i ono sto nisi ocekivao. Pa neka ti je sa srecom!


Zar ti ne reče, na jednoj drugoj temi, kako vi svojim snagama uspijevate ne griješiti?

EVOI STA UCE I VERUJU ADVENTISTI

Sada, kada su i Marko i Laodikeja, kao adventisti, morali priznati da su Ellen White i pioniri ASD naučavali da je Bog "zatvorio vrata i odbacio pokvareni svijet", idemo točno pogledati genezu ovog bogohulnog naučavanja.

Svi koji su bili u mileritskom pokretu, 1844. godine podupirali su tvrdnju da će kraj svijeta doći 22. listopada 1844. godine. Naravno, i vrijeme kušnje s tim će završiti. U to vrijeme oni koriste prispodobu o deset djevica (Mt 25,1-13). Deset djevica iziđe u susret zaručniku. Kako je zaručnik ostao dulje nego što se očekivalo, sve su zaspale. Kad je zaručnik došao, samo pet ih je bilo spremno poći s njim na svadbu. Ove uđoše, i "zatvore se vrata". Kasnije je došlo i ostalih pet i kucale su na vrata, ali bilo je prekasno. Značenje je lako razumjeti. Kada Krist dođe, svi koji su spremni bit će spašeni. Ostali će biti odbačeni, bit će izgubljeni, vrijeme kušnje bit će završeno.

Svi rani adventisti, s Millerom na čelu, tumačili su ovu prispodobu upravo na ovaj način. I bili su u pravu što se tiče tumačenja Isusove prispodobe iz Mt 25,1-13). Međutim, kad je predviđeno vrijeme (22.10.1844.) prošlo, a Krist se nije pojavio, ostali su ošamućeni. Grupa oko Ellen White, James-a White-a, Joseph-a Bates-a i ostalih i dalje je inzistirala na tome kako je njihova poruka bila točna, i kako je vrijeme kušnje završeno. Oni su se još uvijek nadali da će Krist doći, i iščekivali ga svaki dan. Prestali su opominjati grešnike, prestali su moliti se za njih, i govorili su: "Vrata su zatvorena."

Ovo je, dakle, pravo podrijetlo teorije "zatvorenih vrata". Ona seže do Millera-a, ali nije tada imala nikakve veze sa Svetištem, niti s onim na zemlji niti na Nebu. Nakon 1844., punih sedam godina, pojam "zatvorena vrata" pojavljuje se iznova i iznova u svim člancima iz pera svih adventista u tom razdoblju - člancima Ellen White, James-a White-a, Holt-a, Arnold-a, Bates-a i drugih (vidjeli smo citate koje sam prije iznio). To je središte njihovih argumenta. To je bilo toliko istaknuto, da su ih drugi zvali "Door Shutters" (zatvarači vrata). Kao takvi, oni su bili žigosani i od samog Miller-a i drugih iz adventnog pokreta. No, nakon što su teoriju zatvorenih vrata napustili, taj termin nestaje, te ga do danas ne koriste više u svojim člancima i publikacijama uopće. Ta činjenica sama dokazuje da su napustili svoju teoriju "zatvorenih vrata" koju su naučavali od početka, i koju je Ellen White tako snažno podržavala.

U kakvoj su vezi „zatvorena vrata“ i „nebesko Svetište“? Adventisti okupljeni oko James-a i Ellen White, Joseph-a Bates-a i drugih odmah su prisvojili "teoriju o Svetištu", koju je izložio O.R.L. Crosier, kako bi dokazali da su vrata milosti bila zatvorena 1844. godine, teoriju koju su Ellen White i svi od njih naučavali u to vrijeme. Kako nije došlo do „zatvaranja vrata“ na zemlji, iz prispodobe o deset djevica, Crosier-ova teorija učinila im se kao bogomdana za krpanje i prikrivanje vlastitih zabluda i obmana. Iskoristili su je da "zatvorena vrata", iz prispodobe o deset djevica koju su propovijedali 1844. godine , zamijene sa "zatvaranjem vrata" Svetinje u nebeskom svetištu, kada je Isus prešao u Svetinju nad svetinjama. Ovo će im trebati samo do 1849. godine, kada će izmisliti teoriju „otvorenih vrata“, koja su se otvorila samo za svete - stare Adventne vjernike. Eto, vrata su se najprije zatvarala, pa otvarala, na kraju su ostala, valjda, odškrinuta, ali to ne razumije nitko drugi osim adventista. Evo što kaže Ellen White:

"Oni nemaju daljnju spoznaju o promjeni na nebu, ili prelasku u Svetinju nad svetinjama, i oni ne mogu uživati Isusov zagovor tamo... Oni upućuju gore svoje beskorisne molitve u Svetinju koju je Isus napustio."
(Rani spisi, izdanje 1907.)

Evo kako to objašnjava Uriah-a Smith:

"Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja... Opće predodžba o njegovu radu tada (prije 1844.) bila je dovoljna da omogući ljudima pristup k Bogu po njemu... Ali kad je premjestio svoju službu (1844.) u Svetinju nad svetinjama... da spoznaja o njegovoj službi koju su do tada imali i koja je bila dovoljna, više nije dovoljna... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama... Ta su vrata sada otvorena za spasenje. Ali nitko ne može razumijeti ovu promjenu bez konačne spoznaje po pitanju svetišta i odnosa lika i pralika. Sada mogu tražiti Spasitelja kao što su ga prije tražili, ali bez drugačije predodžbe o njegovu položaju i službi od one koju su imali dok je bio u Svetinji, to im neće pomoći. Neće ga pronaći tamo. Vrata su zatvorena.“
(Objections to the Visions Answered, 1868.)

Vratimo se i pojasnimo sam nastanak i početak priče o Svetištu (Isusovu preseljenju). Već je spomenut izvjesni O.R.L. Crosier. On je 1846. godine iznio "teoriju o Svetištu", i to objavio u listu "The Day Star, Cincinnati", otprilike onako kako to zastupaju i ASD i danas. Više od godinu dana trebalo je proći da Ellen White napiše:

"Gospodin mi je pokazao u viđenju, prije više od godinu dana, da je brat Crosier imao istinsko svjetlo o čišćenju svetišta, ..... i da je bila Njegova volja da brat Crosier treba napisati prikaz koji nam je dat u Day Star (dodatak), 7. veljače 1846. Ja se u potpunosti osjećam ovlaštena od Gospodina da preporučim taj dodatak svim svetima." (A Word to the Little Flock, 21. travanj 1847. str 11, 12)

Primjetite nekoliko stvari. O.R.L. Crosier objavljuje svoju "teoriju o Svetištu" u veljači 1846. god. Ellen White će tek 14 mjeseci kasnije (travanj 1847.) objaviti svoje "viđenje" kako joj je "Gospodin pokazao (prije više od godinu dana) da je brat Crosier imao istinsko svjetlo o čišćenju Svetišta". Gospodin joj je čak pokazao u tom "viđenju" i kako je to bila njegova volja da brat Crosier to objavi u Day Star-u. Čudan neki "Gospodin", nije li mu bilo lakše da 14 mjeseci ranije doturi primjerak Day Star-a Ellen White?

Kako bilo da bilo, Adventisti sedmog dana i dan danas ne naučavaju ono što je objavljeno u Svetom Pismu, nego naučavaju ono što je objavljeno u Day Star-u.

A kako završi O.R.L. Crosier? Sam Crosier kasnije je odbacio svoju vlastitu teoriju, sa slijedećim objašnjenjem:

O.R.L. Crosier: "1846. godine objasnio sam ideju Svetišta u jednom članku u posebnom izdanju The Day Star, Cincinnati. Cilj tog članka bio je da podrži teoriju da su vrata milosti bila zatvorena, teoriju koju sam ja i skoro svi adventisti koji su usvojili poglede William-a Miller-a naučavali od 1844. do 1848. godine."

Evo ga! Cilj "teorije Svetišta" bio je podržati "teoriju zatvorenih vrata". Teoriju zatvorenih vrata odbacili su svi, čak i Adventisti sedmog dana, a ono što je jedino imalo za cilj poduprijeti odbačenu teoriju, kao svoje važno vjerovanje zadržaše Adventisti sedmog dana do dana današnjega. Rekli bismo - Pismo ala "The day Star"!

Što na kraju reći o naučavanju o "čišćenju nebeske Svetinje nad svetinjama"? Kada se sve zajedno sagleda nije se ni čuditi. Zabluda je zamjenjivana zabludom, glupost glupošću, bogohulnost bogohulnošću, pa krajnji ishod i nije mogao biti drugačiji. "Bankrot pozicije" ASD i nisu mogle iznjedriti ništa drugo doli "teološku crnu rupu".

U nastavku ćemo vidjeti zašto su adventisti ovu svoju teoriju naučavali baš sedam godina, od 1844. do 1851. godine.
 
Natrag
Top