Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, sve sto iznosis govori protiv tebe.

Ne moze Ellen Vhite nakon 1844 godine pisati o zatvorenim vratima Svetinje i otvorenim vratima Svetinje nad Svetinjama u koju je Hristos usao da posreduje za covecanstvo, u vreme kada je ova svetlost vec bila poznata kod Adventista a da misli na nesto drugo, odnosno - totalni prestanak Bozje milosti za celu planetu.
To sto ti pricas je neosnovano.

To sto se dogodilo pre i u toku 1844 godine kada su okupljeni oko Milera verovali da Isus treba da dodje na zemlju - jeste bilo pogresno, ali to nema veze sa kasnijim saznanjem koji je Bog dao o zatvorenim vratima Svetinje i Isusovim prelaskom iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama, i odbacivanju grupe i crkava koje su odbacile svetlost o ociscenju nebeske Svetinje, o cemu pise Ellen White.

Stvarnoslap, biblija upucuje da je nas prioritet u ovom zivotu da se bavimo sobom i svojim licnim spasenjem i postizanjem stanja savrsenstva i spremnosti za ulazak u carstvo nebesko.

Za razliku od toga - ti sam zivis u grehu (sto se jasno moze videti u tvojim recima i delima), a govoris nekome sta treba da radi i u sta da veruje.

Dakle, pocisti ispred svojih vrata i pusti Isusa da te povede putem posvecenja i zajednice sa njim, pa ce ti on reci sta dalje da cinis u sluzbi za njega.
Ovo sto ti cinis nema nikakve veze sa Bogom, niti te on vodi i upravlja tobom, jer rodovi koji proizilaze iz ovakvog tvog postupanja su otrovni i zli, to moze svako da vidi ko poznaje prirodu samog Boga i njegovog postupanja, a to je istinska neznost i ljubav.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape je izjavio:
Citiraj točno iz katoličke Biblije pa da vidimo što je podjeljeno.

Odgovor: Iz koje Biblije? One koju ste bili zabranili vernicima da je proucavaju da ne bi otkrili istinu?
Otkuda ti sada predlazes Bibliju, pa zar vas katehizam i vasa istorija nisu merodavni da dokazu ono sot jeste?

Slape:
Tvrdio si da su katolici nešto mijenjali u Božjem zakonu, zar ne. A gdje je Božji zakon dat, zar nije u Bibliji? Zato sam i tražio da citiraš iz katoličke Biblije da vidimo te promjene.


Slape, nismo mi deca. Zar nisam ja postirao iz tvoga Katehisma i ukazao na tu promernu, A TI NISI SE NI USUDIO DA TO POVRGNES?
Reci nam, zar nije u vasem Katihizmu zapovest o Suboti TRECA, a u Bibliji je cetvrta?
Pa onda, reci nam da li ste vrsili izmenu ili niste?

Drugo, zar vi u vasem Katehizmu niste podelili desetu zapovest u dve, a to je zapovest, Ne pozeli.
Zbog cega ste izbvaciuli DRGU zapovest koja zabranjuje sluzbu kipovima i slikama? Zar nije zato sto ste uneli kupove u crkvu? Zar za tebe to nisu promene? Zar za tebe to nije hula na Boga da vi ispravljate ono sto je Bog svojim prstom napisao?
Ja sam to dokazao iz vaseg Katehisma. Nije dovoljno sto pise u Bibliji, nego je vazno kako vi postupate sa ti m sto pise u Bibliji. Ako se pozivas na Bibliju, zato ne zivis onako kako Biblija zahteva? Ako mislis da nije tako, dokazi ovde pa neka ljudi vide istinu.


Zatim, spomenuo si i KATOLICKU BIBLIJU. Ne postoji Katolicka, pravoslavna ni protestanska Biblija, nego ona koja je odavno izdata i jednaka za sve ljude. Samo postoje razna izdanja i razliciti prevodi na razne jezike.


Mozes li nam objasniti vasu doktrinu o JERETICIMA?
Kako vi gledate na jeretike i sta ste spremni da sa njoima vcinite?


Evo kako je tu doktrinu formiulisao Toma Akvinski:

"1. Svi krsteni hriscani su "ipso fakto' podredjeni Katolickoj Crkvi.
2. Crkva je savrseno drustvo.
3. Prema tome ona ima pravo da ukorava i kaznjava SVE svoje podanike.
4. Ne samo duhovno kaznjavanje exkomunikacijom (iskljucenjem), vec i telesnim kaznjavanjem.
5. Nije izuseto kaznjavane smrcu.
6. Jeres je kriminal
7. Ptrema tome, kaznjavanje je u proporciji sa gresnoiscu i stetii koju nanosi.
8. Svi jeretici su mizerija( oni koji donose nevolju), oni su odstiupnici i odbijaju da prihvate veru Rimokatoilicke crkve, koju stavlja pred njih.
9. Nije do pojedinca da sudi do koje visine je ta sramota stigla, ni do drzave, niti do drustva,
JEDINI SUDAIJA JE RIMOKATOLICKA CRKVA.
" G.G. Coulton, The Death Penalty of Heresy, p.42.

Slape, rerci sada pred svima, kako se ova doktrina slaze sa Svetim pismom?
Kako se slaze sa Hristovim ucenjem i njegovim postupanjem sa prestupnicima?
Koga su apostoli spalili na lomaci zbog krivpoverjwa i jeresi?

Slape, reci nam da li je ikada vasa Ctrkva izmenila tu doktrinu o kaznjavanju jeretika?
Do dans nisam to pronasao, ako postoji, mozes li nam to postirati?

Dali je istina da su svi hriscani podanici Rimokatolicke crkve?
Da li je istina da je ona JEDINA oblascena da progoni "jeretike"
Da li su zbilja, svi oni koje je u proslosti progonila i bili jeretici, ili su jeretici oni kojoi su kaznjavali i spaljivali na lomavi hriscane?

I posle ovako nakaradnog i nepravednog ucenja, nasao se Slape da ovde napada adventiste kako su u pocetku pogresili. Prvi adventisti bulk9i su sakupljeni iz raznih verskih zajednica i jesu gresili, i mnoge teoloske pojmove u pocetku nisu razumeli, ali sve je to napisano, i postepeno ispravljano i stavlajno na svoje mesto. Zato onda Slape ne uzme u obzir ono sto Hriscanska adventisticka crkva uci, a u pocetku ona nije ni postojalsa?

OVAKU UCE I VERUJU ADVENTISTI

Čovekova priroda

Čovek i žena stvoreni su po Božjem obličju sa individualnošću, sa mogućnošću i slobodom mišljenja i delovanja. Iako su stvoreni kao nezavisna bića, svaki čovek je nedeljiva celina tela, duha i duše, koja zavisi od Boga za život, disanje i sve ostalo. Kada su postali neposlušni Bogu, naši prvi roditelji su poricali svoju zavisnost od Njega, odvojili se od Boga i pali sa svoga visokoga položaja. Božji lik u njima bio je pokvaren i oni su postali podložni grehu. Njihovi naslednici učestvuju u ovoj paloj prirodi i njenim posledicama. Oni su rođeni sa slabostima i sklonostima ka zlu. Međutim, Bog je u Hristu pomirio svet sa sobom i svojim Duhom obnavlja smrtnike koji se kaju u lik njihovog Tvorca. Stvoreni na slavu Bogu, oni su pozvani da Ga vole, da vole jedni druge i vode brigu o svojoj životnoj sredini.

“Odmetnuvsi se, covek se odvojio od Boga; Zemlja je bila odsecena od Neba. Preko provalije koja ih je razdvajala, nije se moglo uspostaviti zajednistvo. Ali preko Hrista Zemlja je ponovo povezana sa Nebom. Svojim zaslugama Hriustos je premostio provaliju koju je napravio greh, tako da andjeoski pomocnici mogu da odrzavaju vezu sa ljudima. Hristos je povezao gresnog coveka, slabog i bespomocnog, sa izvoirom beskrajne sile.” Put Hristru, str. 16.
“Bog je povezao nasa srca sa sobom nebrojenim znacima na nebu i Zemlji. On je otkrio sebe preko cuda priroide, preko najdubljih i preko najneznjijih zemaljskih vaza koje ljudsko srce moze da upozna. Ali sve nam to smao nepotpuno otkriva Njegoivu ljubav. Iako smo dobili sve te dokaze, neprijatelj dobra tako je zaslepio um ljudi da su gledali na Boga sa strahom, zamisljajuci Ga kao okrutnog i neumoljivog. Sotona je naveo ljude da zamisljaju Boga kao bice cija je osobina kruta pravda – kao okrutog sudiju… Boizji Sin je dosao sa Neba da nam otkrije Oca.” Put Hristu, str. 8.

 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
1-Kakvo se to RAZOČARANJE desilo u19 veku nekoj zajednici pogađača?
2-Koji prorok je odredio datum 1843 da će se zemlja očistiti i od čega treba da se čisti?
3-Da li je Isus očistio grehe svojom krvlju u prvom veku?
4-Šta zapravo znači da će se Svetinja očistiti?
5-Šta kažu Jevrejski (Jerusalimski i Karaitski u rasejanju kalendar) kog datuma njima pada praznik očišćenja 1844?
6-Ko bolje poznaje Božje praznike Jevreji ili neznabožci?
7-O kojoj Svetinji Danilo govori da će se očistiti?

Ko god od Adv. želi može odgovoriti ali pod uslovom da na svako naredno pitanje odgovori,izvolite:



OVAKU UCE I VERUJU ADVENTISTI

Čovekova priroda
Čovek i žena stvoreni su po Božjem obličju sa individualnošću, sa mogućnošću i slobodom mišljenja i delovanja. Iako su stvoreni kao nezavisna bića, svaki čovek je nedeljiva celina tela, duha i duše, koja zavisi od Boga za život, disanje i sve ostalo. Kada su postali neposlušni Bogu, naši prvi roditelji su poricali svoju zavisnost od Njega, odvojili se od Boga i pali sa svoga visokoga položaja. Božji lik u njima bio je pokvaren i oni su postali podložni grehu. Njihovi naslednici učestvuju u ovoj paloj prirodi i njenim posledicama. Oni su rođeni sa slabostima i sklonostima ka zlu. Međutim, Bog je u Hristu pomirio svet sa sobom i svojim Duhom obnavlja smrtnike koji se kaju u lik njihovog Tvorca. Stvoreni na slavu Bogu, oni su pozvani da Ga vole, da vole jedni druge i vode brigu o svojoj životnoj sredini.

“Odmetnuvsi se, covek se odvojio od Boga; Zemlja je bila odsecena od Neba. Preko provalije koja ih je razdvajala, nije se moglo uspostaviti zajednistvo. Ali preko Hrista Zemlja je ponovo povezana sa Nebom. Svojim zaslugama Hriustos je premostio provaliju koju je napravio greh, tako da andjeoski pomocnici mogu da odrzavaju vezu sa ljudima. Hristos je povezao gresnog coveka, slabog i bespomocnog, sa izvoirom beskrajne sile.” Put Hristru, str. 16.
“Bog je povezao nasa srca sa sobom nebrojenim znacima na nebu i Zemlji. On je otkrio sebe preko cuda priroide, preko najdubljih i preko najneznjijih zemaljskih vaza koje ljudsko srce moze da upozna. Ali sve nam to smao nepotpuno otkriva Njegoivu ljubav. Iako smo dobili sve te dokaze, neprijatelj dobra tako je zaslepio um ljudi da su gledali na Boga sa strahom, zamisljajuci Ga kao okrutnog i neumoljivog. Sotona je naveo ljude da zamisljaju Boga kao bice cija je osobina kruta pravda – kao okrutog sudiju… Boizji Sin je dosao sa Neba da nam otkrije Oca.” Put Hristu, str. 8.

Da li su to verovanje pisali Adv. ili Jelena Bela u toj knjizi i imaju li pravo Adv. koristiti razum za slobodno mišljenje ili samo papagajsko ponavljanje mišljenja Jelene Bele plagijatora....ako imaju zašto ne koriste to pravo.
Zašto se pozivaju i citiraju plagijatora kad nude svojuveru...kakve veze ona ima sa vama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje brate Taramana,

Primetio sam jednu od tvojih izjava koja ovakoi glasi:

Slap kao Katolik se zainteresovao za učenje Adv. i da nije našao ,greškice, čovek bi prihvatio to za istinu kao i moja malenkost,ali sve štovam je on pokazao je tačno i ja kao bivši Adv.potvrđujem sve ono što vam Slap u ovoj temi reče.

Bravoi Taramana! To sam uporavo od tebe i ocekivao. Drago mi je da si najzad pronasao istomisljenika i da se sa njim slazes. To je krasno, mislim da je to ono sto psalista kase: "Kako je lepo i krasjno, kad sva braca zibve zajedno?" Psala, 133,1.
I ja bih se radovao kad bih mogao sa Slapom da budem u prijateljskim odnosima, ali koliko god ja to pokusavam, nikako ne ide. Ali drago mi je da si ti to Taramana postigao. Cestitam na uspehu!


Samo jos jedno pitanje:
Da li se SAZES sa Slapom i sa onih devet tacaka, koje sam naveo u kojima Toma Akvinski objasnjava kako Katolicka crkva postupa sa "jereticima"?

Posto se sa njim slazes, mozes li nam i to objasniti?
Unapred hvala


ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU


Hristov život, smrt i vaskrsenje
U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski greh, tako da oni koji verom prihvate ovo pomirenje mogu imati večni život, a celokupno stvaranje može bolje razumeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš greh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje daje čvrsto obećanje o konačnoj pobedi nad grehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koleno na Nebu i na Zemlji.


Taramana, gore si mi zamerio da se za verovanje adventista pozivam na Eleu Vajt. Ne, ne pozivam se ja, nego zbog toga sto je tema Adventisti i Elena Vajt, pa umesto da ljudi slusaju samo obicno "cula rekala kazala a mnije videla", zbg toga ja navodim i neke njene izjave. Ja time ne zelim da dokazem nase verovanje, nego jednostavno da ucesnici vide sta je ona pisala i prema tome neka donesu svoj sud.

“Bozje srce cezne za svojom decoma na Zemlji ljubavlju koja je jaca od smrti. Dajuci svoga Sina, On nam je u tome jednom daru darovao celo Nebo. Spasiteljev zivot i smrt, i posredovanje, sluzba andjela, molitva Duha, i iznad svega, delovanje Oca preko svih, stalno ucestvovanje nebeskih bica – sve to je stavljeno u sluzbu covekovog otkupljenja.
Zar necemo ceniti Bozju milost? Sta bi On jos mogao da ucini? Uspostavimo pravilan odnos sa onim koji nas je ljubio cudesnom ljubavlju. Posluzimo se sredstvima koje nam je stavio na raspolaganje da bismo mogli da se preobrazimo u Njegovo oblicje, uspostavimo ponovo zajednicu sa andjelima koji nam sluze i obnovimo sklada i vezu sa Ocem i sa Sinom.” Put Hristu, str. 16.17.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Postovanje brate Taramana,

Primetio sam jednu od tvojih izjava koja ovakoi glasi:

Slap kao Katolik se zainteresovao za učenje Adv. i da nije našao ,greškice, čovek bi prihvatio to za istinu kao i moja malenkost,ali sve štovam je on pokazao je tačno i ja kao bivši Adv.potvrđujem sve ono što vam Slap u ovoj temi reče.

Bravoi Taramana! To sam uporavo od tebe i ocekivao. Drago mi je da si najzad pronasao istomisljenika i da se sa njim slazes. To je krasno, mislim da je to ono sto psalista kase: "Kako je lepo i krasjno, kad sva braca zibve zajedno?" Psala, 133,1.
I ja bih se radovao kad bih mogao sa Slapom da budem u prijateljskim odnosima, ali koliko god ja to pokusavam, nikako ne ide. Ali drago mi je da si ti to Taramana postigao. Cestitam na uspehu!


Samo jos jedno pitanje:
Da li se SAZES sa Slapom i sa onih devet tacaka, koje sam naveo u kojima Toma Akvinski objasnjava kako Katolicka crkva postupa sa "jereticima"?

Posto se sa njim slazes, mozes li nam i to objasniti?
Unapred hvala

Ne volimtakav dvoličan nastup prvo brate a onda podsmeh...što se mučiš?
Vidi,nikad nemoj generalizovati stvari jer je to činila i metlica pa odbacila naciju i crkve mnogo je pametnije svaku tačku učenja zasebno ocenjivati,time se biseri ne prosipaju zajedno sa smećem tj.svakideo istine treba braniti ma ko ga god izneo asvaku neistinu odbaciti ko god je ponudio kad tako budeš radio brzo ćeš se priključiti uslavljenju Boga a razotkrvanja plagijatora,šarlatana i manipulatora Jelene Bele.

Kao što metlica vara narodetako iinkvizicija ubija verujuće te su obe strane na istom zadatku.
Imaš gore 7 pitanja pa se okušaj korisnije će biti od ove srdnje.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Posto se Slape neprestano zadrzva na istoriji pocetka Hriscansake Adventisticke crkve, onda kada su se ljudi iz razniuh crkava sakupili i svaki od njih imao svoje poznavanje "istine" i njihova tumacenja ko i verovanja bila su cesyto trazlicita. Milo je mnogo neslagana.

Od1844. godine proteklo je 16 godina dok najzad adventisti nisu odabrali svoj naziv "Adventisti sedmog dana, a to znaci cekoci Ponovnog Hristovog dolaska koji prazniuju subotu. Tek posle 18 godina, 1863. godine sprovedena je organizacija Crkve. U toku tih 18 godina adventisti su bili razbacani po Severnoj Americu, ali najzad je organizovana Crkva. Time nisu zavrsena razlicita misljenja.
Godine 1888. bio je Glavni sabor na kom se raspravljalo o Opravdanju verom.
Posto su adventisti prihvastili praznovanje subote stalno su bili napadani i izazivani tako da su tu istinu stalno napominjali, ali je pretila opasnost da postanu legalisti da veruju da se spasavaju drzanjem zakona.
Neki vernivci ni tada nisu mogli da usklade spasenje Bozjom miloscu ili blagodavcu sa Bozjim zakonom. Neki od njih mislis su, ako prihvatimo milost onda nam zakon nije ni potreba, a to je bio pogrsan njihov zakljucak. Tako su najzad adventisti uspeli da shvate da spsenje primamo kao dar od Boga, ali poslusni smo Bozjem zakonu, ne da se time spasemo, negoi iz zahvalnosti Bog sto smo Njegovm miloscu spaseni.
Tako ako se neko zadrzava na pocetku Milerovog pokreta ili mna prvim godinama posle 1844. ima ce pogrtesnu sliku o adventistima.

Da biste mogli upoznati se sa pravim stanjem Adventisticke crkve pripremio sam neke informacije iz skorasnje crkvene statistike. Evo jednoga dela od tih izvestaja:


DEO STATISTIKE HRISCANSKE ADVENTISTICKE CRKVE

Broj Crkava u svetu Decembra 31. 2012 - 74,299 (a Juna 30, 2013 - 75,184)
Grupa koje jos nisu organizovane kao crkve, Dece-. 31, 2012 - 67,669 (a Juna 30. 2013 - 68,153)
Clanova Crkve, Juna 30. 2013. 17,994,120.

Crkva je za godinu dana porastla za 1,114,574. vernika
Krsteno je novih vernika- 1,082,654.
Primljeno na priznanju vere - 31,920.
Crkva ima rukopolozenih propovednika, aktivnih - 18,182.
Ukupan broj zaposlenih - 255,982.

U clanove crkve nisu uracunata deca isp[od 12 godina niti oni koji posecuju Crkvu, a nisu krsteni,
Sledeci put nastavicemo.

Iz ove statistike svakako mogli ste prtimetiti porast vernika Hriscanske adventisticke crkve. Svakoga dan Crkvi se prikljuci vise od 3000 novih vernika.

A svake godine vise od milion osoba prikljuce se Crkvi.

Sada uporedite ovo, sa onim salbim, nesigurnim i neodredjenim grupama vernika pre organizacije Crkve. Nadam se da cete moci uociti veliku razliku.

ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU

Iskustvo spasenja
U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i upražnjavamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reči i dar je Božje milosti. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti greha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Postovanje brate Taramana,

Primetio sam jednu od tvojih izjava koja ovakoi glasi:


Slap kao Katolik se zainteresovao za učenje Adv. i da nije našao ,greškice, čovek bi prihvatio to za istinu kao i moja malenkost,ali sve štovam je on pokazao je tačno i ja kao bivši Adv.potvrđujem sve ono što vam Slap u ovoj temi reče.

Bravoi Taramana! To sam uporavo od tebe i ocekivao. Drago mi je da si najzad pronasao istomisljenika i da se sa njim slazes. To je krasno, mislim da je to ono sto psalista kase: "Kako je lepo i krasjno, kad sva braca zibve zajedno?" Psala, 133,1.
I ja bih se radovao kad bih mogao sa Slapom da budem u prijateljskim odnosima, ali koliko god ja to pokusavam, nikako ne ide. Ali drago mi je da si ti to Taramana postigao. Cestitam na uspehu!

Taramana i Slap , tosu naj žešći suparnici ,i naj veća dva Lava , a ujedno naj veći vjernici, a vjerujem Bogu jednako dragi

Ne volimtakav dvoličan nastup prvo brate a onda podsmeh...što se mučiš?
Vidi,nikad nemoj generalizovati stvari jer je to činila i metlica pa odbacila naciju i crkve mnogo je pametnije svaku tačku učenja zasebno ocenjivati,time se biseri ne prosipaju zajedno sa smećem tj.svakideo istine treba braniti ma ko ga god izneo asvaku neistinu odbaciti ko god je ponudio kad tako budeš radio brzo ćeš se priključiti uslavljenju Boga a razotkrvanja plagijatora,šarlatana i manipulatora Jelene Bele.

Eto štosam rekla , kao daji jedna mati rodila a stalno u zavadi , da ih nema trebalo bih ji izmislit .Laodikeja Mire Marko , sviste super , ali između nj dvojice nebi stala , obojica su puna vjere a i znanja
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, verujem da si dobra i iskrena osoba, ali moram ti reći - da je ono što zaključuješ o Stvarnoslapu i Taramani kao o ljudima punim vere i znanja potpuno pogrešno.
Moram reći da su njih dvojica najveća uvreda za Boga, istinu i pojam vere i ljubavi onako kako se otkrivaju u Božjoj reči.

Oni ne samo da su ispunjeni najvećom zlobom i ubilačkim duhom prema neistomišljenicima, posebno Stvarnoslap prema Adventistima - kao prema nikome drugom, već oni to i ne kriju, već javno iznose bezumlje u vidu gnusnih neistina, otvorene mržnje praćene uvredama i omalovažavanjem..itd.,

Ne znam kako neko može da velliča ovakve ljude i njihove reči i dela i da ih opravdava.

Ja se ograđujem o sve što je do danas napisano od strane dotičnih, i kao onaj kome sam Gospod svedoči - izjavljujem, da sve što je do danas izneseno protiv Adventista i Ellen White - nema nikakve veze sa istinom, već je sve to vešto smišljena prevara koja ima za cilj da izvrne istinu i prikaže je u negativnom svetlu i nametne onima koji su neupućeni u stvarne činjenice.

Hvala Bogu što će istina u svakom slučaju na kraju pobediti, a Bog i pored svega biti milostiv prema protivnicima istine i dati im priliku da je upoznaju i prihvate je i obrate se njemu..Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Stvarnoslap, sve sto iznosis govori protiv tebe.

Ne moze Ellen Vhite nakon 1844 godine pisati o zatvorenim vratima Svetinje i otvorenim vratima Svetinje nad Svetinjama u koju je Hristos usao da posreduje za covecanstvo, u vreme kada je ova svetlost vec bila poznata kod Adventista a da misli na nesto drugo, odnosno - totalni prestanak Bozje milosti za celu planetu.
To sto ti pricas je neosnovano.

Kako neosnovano? Pa sama Ellen White svjedoči da su jedno vrijeme vjerovali kako je 22.10.1844. završilo vrijeme Božje milosti. Vidi što piše:

Ovo pitanje adventisti nisu razumeli 1844. godine. Pošto je prošlo vreme u koje je Spasitelj bio očekivan, oni su i dalje verovali da je njegov dolazak blizu; smatrali su da je za njih nastupio kritičan momenat i da je pred Bogom završeno Hristovo posredovanje za čoveka. (Ellen White, Velika borba, poglavlje "U Svetinji nad svetinjama")

Što znači "pred Bogom završeno Kristovo posredovanje za čovjeka"? Pa upravo to da je završilo vrijeme pokajanja za grešnike. Pa upravo to da je "pokvareni svijet" 22.10.1844. odbačen, jer je Isus 22.10.1844. završio posredovanja za čovjeka.

To sto se dogodilo pre i u toku 1844 godine kada su okupljeni oko Milera verovali da Isus treba da dodje na zemlju - jeste bilo pogresno, ali to nema veze sa kasnijim saznanjem koji je Bog dao o zatvorenim vratima Svetinje i Isusovim prelaskom iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama, i odbacivanju grupe i crkava koje su odbacile svetlost o ociscenju nebeske Svetinje, o cemu pise Ellen White.

Ti optužuješ mene da krivotvorim ono što Jelena piše, a ovdje ti sam pokušavaš opovrgnuti Jelenu. Pa vidiš što ti Jelena piše? Vidiš da sama priznaje kako su i nakon 22.10.1844. vjerovali da je 22.10.1844. završilo Kristovo posredovanje za čovjeka?

Za razliku od toga - ti sam zivis u grehu (sto se jasno moze videti u tvojim recima i delima), a govoris nekome sta treba da radi i u sta da veruje.

Meni nije niti na kraj pameti govoriti o tvojim grijesima, ali smijem ukazivati na tvoje tvrdnje koje su potpuno suprotne onome što piše u Svetom Pismu.

Posto se Slape neprestano zadrzva na istoriji pocetka Hriscansake Adventisticke crkve, onda kada su se ljudi iz razniuh crkava sakupili i svaki od njih imao svoje poznavanje "istine" i njihova tumacenja ko i verovanja bila su cesyto trazlicita. Milo je mnogo neslagana.

Od1844. godine proteklo je 16 godina dok najzad adventisti nisu odabrali svoj naziv "Adventisti sedmog dana, a to znaci cekoci Ponovnog Hristovog dolaska koji prazniuju subotu. Tek posle 18 godina, 1863. godine sprovedena je organizacija Crkve. U toku tih 18 godina adventisti su bili razbacani po Severnoj Americu, ali najzad je organizovana Crkva. Time nisu zavrsena razlicita misljenja.
.....

Tako ako se neko zadrzava na pocetku Milerovog pokreta ili mna prvim godinama posle 1844. ima ce pogrtesnu sliku o adventistima.

A vidi što Jelena piše:

Neka nitko ne pokušava ukloniti temelje naše vjere - temelje koji su uz proučavanje riječi i objave postavljeni na početku našega rada. Na tim temeljima mi smo gradili u posljednjih pedeset godina. Mogu neki pretpostaviti da su pronašli novi smjer i da mogu položiti čvršći temelj nego što je postavljen. Međutim, to je velika prijevara. Drugi temelj nitko ne može postaviti osim onoga koji je postavljen. (Ellen White, Testimonies For The Church, 1904. god.)

Veliš, ako se netko zadržava na prvim godinama poslije 1844. imat će pogrešnu sliku o adventistima, a Jelena vam piše kako su baš u tom periodu "postavljeni temelji ASD". Izgleda da si i ti jedan od onih, kako ovdje piše Jelena, koji bi "postavljao drugi temelj". Jelena ti poručuje da je to "velika prijevara".

DEO STATISTIKE HRISCANSKE ADVENTISTICKE CRKVE

Broj Crkava u svetu Decembra 31. 2012 - 74,299 (a Juna 30, 2013 - 75,184)
Grupa koje jos nisu organizovane kao crkve, Dece-. 31, 2012 - 67,669 (a Juna 30. 2013 - 68,153)
Clanova Crkve, Juna 30. 2013. 17,994,120.

Crkva je za godinu dana porastla za 1,114,574. vernika
......

Iz ove statistike svakako mogli ste prtimetiti porast vernika Hriscanske adventisticke crkve. Svakoga dan Crkvi se prikljuci vise od 3000 novih vernika.

A svake godine vise od milion osoba prikljuce se Crkvi.

Hipotetski, da vam ožive pioniri i utemeljitelji crkve ASD, bili se oni danas mogli ponovo priključiti crkvi ASD? Vidi što sami priznajete i konstatirate:

Većina osnivača Adventizma Sedmog Dana, danas se ne bi mogla pridružiti Crkvi, ako bi se morali slagati s temeljnim vjerovanjima Crkve. Konkretnije, većina ne bi mogla prihvatiti vjerovanje broj 2, koje se bavi naukom o Trojstvu. (George R. Knight, Ministry Magazine, Oct 1993, p. 10)

Sada uporedite ovo, sa onim salbim, nesigurnim i neodredjenim grupama vernika pre organizacije Crkve. Nadam se da cete moci uociti veliku razliku.

A Jelena vam tvrdi, vidjeli smo gore, da su vam temelji crkve ASD postavljeni baš u ovom periodu, za koji ti kažeš da je period "slabih i nesigurnih grupa vjernika". I još Jelena kaže, "oni koji bi mijenjali te temelje s početka njihova rada čine prijevaru". Jesi li ti "adventist izdajnik", onaj koji se odriče utemeljitelja svoje crkve i temelja koje su oni postavili na početku svoga rada?

ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU

Obećao sam dati prikaz kako i zašto su Ellen White i pioniri baš sedam godina naučavali onu bogohulnost o "odbacivanju grešnika i pokvarenog svijeta". Pa evo.

Naučavanje kako će čišćenje nebeske Svetinje trajati 7 godina i teorija zatvorenih vrata

Današnja pozicija ASD je slijedeća. 22.10.1844. god. prekretnica je u povijesti Božjeg spasenja. Nije Isus 22.10.1844. došao na zemlju, međutim, ipak se baš toga dana dogodilo nešto što je najtješnje povezano sa čovjekovim spasenjem. Naime, tvrde ASD, 22.10.1844. Isus je na Nebu napustio Svetinju i preselio se u Svetinju nad Svetinjama. Također, prema današnjim ASD, Isus je do dana današnjega u Svetinji nad svetinjama, obavlja svoju Prvosvećeničku službu i ne zna se kada će ponovo doći na zemlju. Da, tako trenutno naučavaju ASD. A jesu li jednako tako naučavali Ellen White i pioniri? Pogledajmo.

Teorija „zatvorenih vrata“, koju su naučavali pioniri ASD, sinonim je koji obuhvaća gore spomenuto bogohulno naučavanje – naučavanje kako je Isus preselio iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama, vrata su se zatvorila, i svima koji nisu prihvatili poruku prvog anđela (pokvarenom svijetu) ostala zatvorena za sva vremena. Kako se to dogodilo 22.10.1844., toga je dana (22.10.1844.) završilo vrijeme za obraćenje grešnika. Najbolje je da čujemo iz usta samih pionira ASD:

"Od uzašašća do
zatvaranja vrata, u listopadu 1844., Isus je stajao raširenih ruku punih ljubavi i milosti; spreman primiti, i zastupati u parnici svakog griješnika koji bi došao pred Boga po njegu. Na deseti dan sedmoga mjeseca 1844., On je prešao u Svetinju nad svetinjama, gdje je odonda milosrdni veliki svećenik nad domom Božjim. ... Ja mislim da se slijedeće proročanstvo ispunilo listopada 1844. (James White, A Word to the Little Flock", 1847. god.)

"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme
za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (James White, Present Truth, 1850. god.)

"Uzbuđenja i lažne reformacije ne mogu nas danas pokolebati, jer znamo da je gospodar kuće ustao
1844. i zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora, i sada mi dakako očekujemo da će oni ići sa svojim ovcama tražiti Gospodina, ali ga neće naći; on se sam povukao (iza zavjese) od njih. Gospodin mi je pokazao da je snaga koja je s njima puka ljudska moć, a ne Božja." (Ellen White, Present Truth, 1850. god.)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje.
Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)

"Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina -
jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku, dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (Joseph Bates, The Review and Herald, 19. 1851. god.)

Evo ih redom - James White, Ellen White i Joseph Bates. Primjetite što naučavaju i koliko usklađeno to naučavaju.

James White:
- zatvaranje vrata na deseti dan sedmog mjeseca 1844. (Yom Kippur – 22.10.)
- suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale
- naš je rad za svijet bio zauvijek završen
- grešnik ostao bez zagovornika

Ellen White:
- gospodar kuće1844. zatvorio vrata prvog stana nebeskog Šatora
- pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama
- nije nas obvezivalo da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio
- Isusov duh i naklonost napustili su svijet


Joseph Bates:
- na kraju 2300 dana, u jesen 1844. zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet

Koliko je sve ovo trebalo trajati? Koliko je trebao trajati „sudski postupak za žive svete u Svetinji nad svetinjama“? Evo što kaže Joseph Bates:

"
Sedam kapi krvi na zlatni žrtvenik i pred Pomirilište, ja u potpunosti vjerujem, predstavlja trajanje sudskog postupka za žive svete u Svetinji nad svetinjama, sve to vrijeme oni će biti u nevolji, čak sedam godina, Bog će ih na njihov glas izbaviti, jer to je krv pomirenja za dušu." (Lev. 17:11) Tada će s brojem sedam završiti dan pomirenja (ne otkup). Posljednjih šest mjeseci ovog vremena, ja razumijem, Isus će na bijelom oblaku sabirati u žetvi sa svojim srpom." Opet: "Ovo također govori da su vrata zatvorena - na kraju 2300 dana. Vremena pogana su završena. Hos 5,6-7:... 'Ići će s ovcama i govedima Jahvu tražiti ali ga naći neće - povukao se od njih. Proždrijet će ih s njihovim udjelom.' Evidentno je da je ovo, nakon što su vrata zatvorena, a Isus otišao ili se povukao u Svetinju. ... Čim je Dan pomirenja završio, sedam anđela izlazi iz hrama sa sedam posljednjih zala. (s 5, 6) Ovo je vrijeme trajanja poruke trećeg anđela u Otk. 14,9-13." (The Typical and Anti-typical Sanctuary, str 10-13, 15, Joseph Bates, 1850.)

Pogledajte, Joseph Bates je točno izračunao koliko će trajati Isusova služba u nebeskoj Svetinji nad svetinjama. S obzirom da služba u zemaljskoj Svetinji za Dan pomirenja (Yom Kippur) traje sedam dana, Isusova služba u nebeskoj Svetinji trajat će sedam godina, i nakon toga Isus dolazi po „svoje“. Dakle, ono što je počelo za Yom Kippur 1844. (22.10.1844.) završit će sa Yom Kippurom 1851. godine.

Vidjeli smo prije kako se „orkestar pionira“ bio uskladio. Da vidimo kako su odsvirali ovu dionicu kompozicije – evo nekoliko citata:

"
Vrijeme je gotovo završeno. Budite spremni, budite spremni, budite spremni. ... Neki od nas imali smo priliku dohvatiti istinu, iznositi je korak po korak, i svaki korak koji smo napravili dao nam je snagu za slijedeći. Ali sada je vrijeme gotovo završeno ... i ono što smo mi učili godinama, oni će naučiti u nekoliko mjeseci." (Ellen White, Rani spisi, "viđenje" dano u lipnju 1850.)

"Neki su u potrazi za dolaskom Gospodina otišli daleko. Vrijeme se produljilo nekoliko godina više nego što su oni očekivali, zbog toga oni misle kako se može nastaviti za nekoliko godina... vidjela sam da je vrijeme za Isusov boravak u Svetinji nad svetinjama bilo gotovo završeno, i da to može trajati još samo malo." (Ellen White, Rani spisi, "viđenje" dano u rujnu 1850.)

Uočite podudarnost onoga što piše Bates s onim što je „pokazano“ Ellen White. Krist je 22.10.1844. godine ušao u Svetinju nad svetinjama, i, kaže Bates, tamo će ostati sedam godina – dakle, do listopada 1851. godine. A što piše Ellen White? „Ali sada je vrijeme gotovo završeno“, piše Ellen White u „viđenju“ iz lipnja 1850. Zatim, „vidjela sam da je vrijeme za Isusov boravak u Svetinji nad svetinjama bilo gotovo završeno, i da to može trajati još samo malo.", piše Ellen White u „viđenju“ iz rujna1850. godine. Ne treba ovdje puno pameti, ono što je Ellen White „vidjela“, nije ono što joj je objavio Bog, nego ono što ju je poučio Bates.

Prolazi i Yom Kippur 1851., i jednako kao 1844. (sedam godina ranije) ništa se ne događa. Također, jednako kao i 1844. Ellen White i pioniri našli su se u poziciji kada moraju uzmicati. Također, kao i 1844. mijenjat će svoje dotadašnje naučavanje i istovremeno tvrditi da takvo nešto nisu nikada ni naučavali. Ponovo „bankrot pozicija“. I upravo u svjetlu ovog slučaja i naučavanja poznatog kao „teorija zatvorenih vrata“ postaje razvidno zašto je nakon 1851. godine došlo do sustavnog „klistiranja“ spisa Ellen White. Naravno, trebalo je sakriti sva sumanuta naučavanja Ellen White i pionira, kako od tadašnjih tako i od svih budući pripadnika zajednice ASD.

Koliko današnjih Adventista sedmog dana poznaje ove činjenice???
Koliko ih poznaje što su im pioniri i utemeljitelji naučavali? Koliko ih poznaje kako su se tog svog naučavanja odricali, a onda to krili i nijekali da su ikada takvo što naučavali. Koliko današnjih Adventista sedmog dana zna da je upravo Ellen White, sa svojim suprugom Jamesom Whitom, revedirala i izbacivala dijelove svojih spisa nakon 1851. god.? Koliko današnjih Adventista sedmog dana zna da je i vodstvu crkve ASD iz tog vremena sve ovo bilo poznato i da je samo bilo umješano u ovu najprljaviju rabotu?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako neosnovano? Pa sama Ellen White svjedoči da su jedno vrijeme vjerovali kako je 22.10.1844. završilo vrijeme Božje milosti. Vidi što piše:

Ovo pitanje adventisti nisu razumeli 1844. godine. Pošto je prošlo vreme u koje je Spasitelj bio očekivan, oni su i dalje verovali da je njegov dolazak blizu; smatrali su da je za njih nastupio kritičan momenat i da je pred Bogom završeno Hristovo posredovanje za čoveka. (Ellen White, Velika borba, poglavlje "U Svetinji nad svetinjama")

Što znači "pred Bogom završeno Kristovo posredovanje za čovjeka"? Pa upravo to da je završilo vrijeme pokajanja za grešnike. Pa upravo to da je "pokvareni svijet" 22.10.1844. odbačen, jer je Isus 22.10.1844. završio posredovanja za čovjeka.

Upravo o tome govorim, o tvom pokušaju da izvrtanjem dokažeš ličnu teoriju.

Dakle, Ellen White ovde piše o događajima iz 1843 - 44 godine i onome u šta su verovali oni koji su bili okupljeni oko Milera, da je pred Bogom završeno Kristovo posredovanje za čovjeka jer on dolazi na zemlju.

Dakle, ne govori o događaju nakon 1844 godine kada su Adventisti spoznali istinu o očišćanju nebeske Svetinje i o odbacivanja pojedinaca i crkava zbog odbacivanja ove istine.

Ona ovo jasno kaže u citatu koji si postavio, koji sam govori protiv tvoje teorije.

Dakle, ona kaže:

"Ovo pitanje adventisti nisu razumeli 1844. godine"

Koje pitanje.
Nisu razumeli ptanje o očišćenju nebeske Svetinje, već su verovali da je vreme milosti isteklo i da tada Hristos treba da dođe na zemlju.

Nakon velikog razočarenja oni koji su bili okupljeni oko Milera su napustili ovo stanovište, a kada je Bog otkrio Adventistima istinu o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovom preseljenju iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama i zatvaranju vrata Svetinje, pojedinci i crkve su odbacili ovu svetlost i bili odbačeni i našli se izvan zavese i onemogućili Isusu da za njih posreduje.

Ellen WHite kasnije piše o ovome kada pominje Isusovo preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama i zatvaranje vrata Svetinje i odbacivanja onih koji su odbacili ovu svetlost o očišćenju nebeske Svetinje.

Dakle, sve je čisto i jasno.

Predhodni komentar:

http://serbianforum.org/threads/adventisti-i-elen-vajt.581374/page-15#post-1688675
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top