Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
vidiš da nisi u stanju da odg. na moju primjedbu, a isključenost od r.
Za razliku od vas optadnika, ja sam sačuvao razum.

Ps,. nastavite i dalje tako, slobodno....


Pustimo sada to. Nego, što ti kažeš na tripinu tvrdnju da ste vi današnji Adventisti sedmog dana "OMEGA OTPAD" zbog prihvaćanja Trojstva 1980. godine?

Baš bih voleo da pročitam šta kaže na to kada ga genije naziva omega otpadom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A ti se došao pogostiti?

Ako si mu rekao.

Slape, ako ti ve' nije postalo jasno, ne napada on tebe zbog pravovoerja i razotkrivanja laži kulta kome pripada, nego na nacionalnoj osnovi. Na tu kartu napada i antoniju Mene proglašava ludim, njegov sabrat po "malom svetlu" me optužuje da se pravim većim od Boga.... lista njihovih ispada je podugačka. Pre podne mrze sve što je Crkveno, a po podne svoje poreklo. Misle da su savršeni jer subotare, ne jedu pork, niti blo koja mesa, ne piju kafu, ne puše, ne piju alkohol, i da mogu u toj svojoj savršenosti da lele lekcije. Nažalost. ne ide im.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako si mu rekao.

Znači dobro se ispraznio. Sada mu je lakše, a vidim i tebi.

Pre podne mrze sve što je Crkveno, a po podne svoje poreklo.

Opet projekcija.

Misle da su savršeni jer subotare, ne jedu pork, niti blo koja mesa, ne piju kafu, ne puše, ne piju alkohol, i da mogu u toj svojoj savršenosti da lele lekcije. Nažalost. ne ide im.

A ti misliš da si savršen jer kršiš Božje zakone.

Divna slika o Bogu.

Zato imate haos.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Mire, kako ti razumes ovu Darthovu izjavu: "o gle čuda dozvoljeno je ne verovati u Trojstvo i u Božanstvo Isusa."

Razumem tako kako i pise, da su Laodikeja i Tripo pisali dm"da je dozvoljeno ne verovati u Trojstvo"!

Ko je rekao da je dozvoljeno ne verovati u Trojstvo i Hristovo Bozanstvo? NIKO!

Rekli su Tripo Laodikeja a i Kainos to tvrdi!

Prema tome mislim da je moj zakljucak ipak ispravan.

Nije ti zakljucak ispravan jer mi ne govorimo o adv. crkvi koja je adaptirala svoje verovanje, vec o vasim vernicima vecem delu njih na ovom forumu koji kazu da ta nauka nije bitna i da ne utice na spasenje te je stoga "dozvoljeno i ne verovati u Trojstvo". I ne samo tu glupost sto izjavljuju nego se jos i pretvaraju na krstenju izjavljujuci kako veruju u Trojstvo a ne veruju. Naravno ti ces nas napasti zbog toga sto kazemo da je to apoataza a umesto njih!

vaša sotonska družina podržavam abortus.

I ne samo da crkva njihova to radi , nego i Laodikeja zdusno podrzava. Za Tripa ne znam, ali svasta je moguce!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Uzdržite se od uvredljivog riječnika u raspravama. Možete se ne slagati u mišljenjima i imati oprečne stavove o pojedinim teološkim pitanjima, ali ne možete zbog toga da koristite uvredljive izraze u raspravama. Treba li napominjati da to nije odlika ni duhovnosti ni moralnosti ni jednog iole civilizovanog čovjeka, a kamo li nekoga ko se smatra vjernikom - hrišćaninom. Osim toga, Pravilnik foruma sankcioniše takvo ponašanje.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Dakle, sama Ellen White u vezi prirode Isusa Hrista piše "da mi ne bi trebali da se bavimo stvarima koje direktno nisu povezane sa spasenjem, a koje su nam teže za razumevanje"
Za Boga dragog pa štose onda ti praćkaš uto , ako nerazumeš onda slušaj svoju proročnicu

Ovde vidimo još jednu tvoju svesnu otvorenu laž, jer niko nikada od Adventista, ili ovde na forumu nije tvrdio "da je Bog rekao da je pogrešio u vezi 1844"
Zar nisi sam rekao dati je Isus rekao daje trebao doći , ali je odgođeno zbog crkve , aisam sigurna , ali tako nešto

Ništa vama Bog nije otkrio nego su pioneers morali da se pred razočaranim sledbenicima Milerovog bulažnjenja pravdaju i vade, pa su izmislili da im je "bog" otkrio nešto.
Štose čudiš , morajuse pravdat , ljude su opljačkali , isprevarali , a štoće drugo nego se pravdat . Vidiš dase i Laodikeji Isus pravda,

Od sada preporučujem da se svi klanjaju DarthShoneu, jer on je veći i od Isusa Hrista, i Boga, i zna šta su oni činili, i šta čine!?
Pogrešno netriba se klanjat njima , nego tebi , ovde se jedino Bog tebi obraća

Ovo ću da kopiram.
:roll::roll:Ko malo djete :smisi:

Pustimo sada to. Nego, što ti kažeš na tripinu tvrdnju da ste vi današnji Adventisti sedmog dana "OMEGA OTPAD" zbog prihvaćanja Trojstva 1980. godine?
Evo Slapa na pražnjenju.

Teme EGV su dobre za m. zdravlje.
Neznaju odgovor , ali se znaju ispraznit

Na tu kartu napada i antoniju Mene proglašava ludim
Meni može samo ????????? A viste za njega ljudskos izmislili
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Zar nisi sam rekao dati je Isus rekao daje trebao doći , ali je odgođeno zbog crkve , aisam sigurna , ali tako nešto
Rekao je on itekako, ali se sada pravi kao daa nije.. Osim toga svasta je on izjavio pa se nista nije desilo!

Na primer - Bog mu je rekao i to da "Slap vise nece pisati na forumu"! E sad neka i za to kaze da nije rekao!

Ili se u medjuvremenu Bog "predomislio" ko ce ga znati??? :)

Nego su to njihove "zelje", tako vidimo da on nije nista bolji od Marka i Tripe koji "zele" da Slap nestane sa foruma.

Verovatno su svo troje u medjusobnom dogovoru i smiljaju "zajednicku operaciju" kako da napakoste Slapu!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko je vas ikada optuzio zato sto ne koristite "stimulanse"? Nije pogresno izbegavati meso niti ono sto smatras da je "necisto" i da ti truje organizam. Nije greh ziveti cisto prati ruke itd.. , ali optuzivati druge zato sto ne smatraju da je odredjena hrana stetna i jos ih nazivati "narkomanima" je bolesno!

Ako biblija nešto osuđuje, a ljudi kažu suprotno, onda mi moramo podržati bibliju a ne ljudsku reč.
 
Natrag
Top