Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Potanko si pojasnio,. Dodaću samo da su propisi o hrani, u stvari obredni propisi, a ne moralni kakvim ih predstavljaju sledbenici "malog svetla". Ali, ni ti propisi nas ne obavezuju.

Oni ih nazivaju "zdravstveni propisi" iako nigde u bibliji ne pise da to jesu! Dakle, prvo bi morali dokazati da ih Biblija naziva "zdravstvenim" da bi mogli tvrditi kako nas "obavezuju"! Medjutim to nigde ne pise!

Dobro si rekao da su "obredni"!

Kada bi to stvarno bio "zdravstveni zakon" onda bi se na toj listi pored mesa nalazile i "neciste biljke" i neke gljive. Pa i biljke su otrovne, bobice su stetne, hleb sam po sebi je stetan i negativno utice na pankreas, secer je stetan, odredjeni zacini, ljuta paprika, ulje je nezdravo, tada bi i alkohol bio dodat ovoj listi i caj i kafa i drugi opijati. Ta lista bi bas bila podugacka!

Ali toga nema, govori se "samo o mesu" i to sa razlogim jer meso predstavlja - Hrista!!!

Bog se generalno ne bavi nasim fizickim zdravljem u bibliji, niti nam kaze da "peremo ruke" jer njega ne brine nase fizicko zdravlje, mi cemo svakako umreti, vec mu je vazno nase duhovno zdravlje! To je Hristos lepo pokazao kada su ga pitali zasto oni ne peru ruke. Da je on bio opsednut zdravljem i da je to evandjelje, ucio bi ih da peru kao i ovi fanatici. Nego je pokazao da to ne koristi mnogo nasoj dusi i da nije vazno za spasenje! Tako i ova njihova opsednutost hranom je cist fanatizam i izvrtanje biblije!

Hoćeš reći da trovanje organizma nije bezakonje?

Jel se trujes ti "ljutom paprikom"??? Zasto ljuta paprika nije na listi zdravstvenog zakona u bibliji???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sto nazivas Shone-a lazovom kad znas da su tvoji pioniri, osnivaci adventizma u pocetku verovali da Bog nije Trojstvo? Pa ne bi ovde imao Tripa, Kainosa i slicne koji uce protiv Trojstva da vi to niste ucili od ranije!

Dobro jutro brate Mire,
Slazem se sa tobom, da su oni koji su iz raznih crkve postali adventisti pogresno verovali. Da li se slazes sa tim?
Kada bi Darth, rekao istinu, onda bi njegova recenica glasila ovako: "U pocetku neki od pionira Adventisticke crkve nisu verovali u Trojstvo." To je zaista tako i niko to ne negira.
Ali, Darth ne pise tako, nego pokusava da obmane citoce kao da Adventisti (uvek) neveruju u Trojstvo i jos vise, on tvrdi da ne verujemo u Hrista. Pa Mire reci i sam da li je to istina ili laz?

Pa to sto si ti postavio tekst od EGW u kojem pise kako vi verujete u Trojstvo, niko i ne spori. [/QUOTE]

Mire, kako ti razumes ovu Darthovu izjavu: "o gle čuda dozvoljeno je ne verovati u Trojstvo i u Božanstvo Isusa."

Ko je rekao da je dozvoljeno ne verovati u Trojstvo i Hristovo Bozanstvo? NIKO!

Prema tome mislim da je moj zakljucak ipak ispravan. Slapo i Darth obicno ne spominju pocetak kada su se hriscani skupili iz razlicitih zajednica sa razlicitim ucenjem, nego to iznose kao fakat koji je sda, a to nije istina.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, poceo si da pricas kao tinejdzer.
Prvo, reci nam kako je upotreba svinjskom mesa OBRED? Kako se zove taj obred? Nema to veze ni sa kakvim obredom,


Drugo, ko je rekao da je pitanje hrane MORALNI ZAKON? NIKO!
To je zakon o higijeni i zdravlju, koji nije deo moralnog niti obrednog zakona.

Pod jedan, Vaši EGWistički zakon me ne interesuje. Pod dva, meni nećete deliti lekicije o moralnom i obrednom zakonu. Ako vam se ne jede meso,m ne jedite ga, ali ne pravdajte to Bogom. Svi propisi koje vam je "malo svetlo " nametnula nisu po Bogu, nego su plod njenoh izvitoperenog uma. Ako birate da pratitet tako nešto, vaš izbor, ali da druge napadate jer to ne prihvataju, e to neće ići takoi lako. Već sam ranije napisao da se odričem EGWiizma, iako nikada nisam, niti ću pripadati tom kultu. I sve ću učiniti da ga razotkrivam, na sve načine. Ponoviću, na sve. Jer ako išta mrzim to je arogancija lažnih pravednika i vernika, a vaš sotonski kult je pun takvih. Vaš brat sa dekalogom na profilnoj je očiti primer toga.

Slobodno me nazovite i ludakomm i sotonom. Postoje samo dve stvari koje sa gnušanjem odbijam: EGWIZAM I ISLAM.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je već u popriličnoj mjeri isključenost.

Odakle genije? Odakle? Da bi me isključili iz jedine prave Crkve, trebao bih da kao vaša sotonska družina podržavam abortus.


"
Abortion and Seventh-day Adventism

This page outlines the problem and provides what I think are the best resources on the interweb regarding the problem of abortion in the Seventh-day Adventist church.
Adventism’s official teaching on abortion is not pro-life. It permits abortion under any circumstances, without judgement. It acknowledges that it is a serious matter, but issues no definitive teaching that it is morally wrong. Adventism is willing to serve as the conscience for Christians when it comes to smoking and diet, but it refrains from doing so regarding abortion.
At least in North America, Adventist hospitals are significantly the major abortion providers amongst all Christian healthcare institutions. Most of Christianity will not permit abortions, yet Adventist healthcare permits and performs abortions for any reason throughout the entire duration of pregnancy.
That is less true for the rest of the world, where abortion legislation is far more conservative than in North America. Culturally, South America and Africa are less likely to support abortion, and that in turn determines the type of legislation in effect, and the degree to which hospitals – Adventist or otherwise – can engage in performing abortions.
Adventists, the people, are often pro-life, especially outside North America, and Adventists, the people, need to be differentiated from Seventh-day Adventism, the official church and its teachings.
While Adventist people may be pro-life, and thereby follow the commandment against murder, official Seventh-day Adventist teaching is not. This, as I’ve pointed out before, excludes Adventism from being a contender for the role of true remnant church, because Adventism itself claims that the true remnant church will follow ALL ten of the 10 commandments.
What is striking is that the Adventist church profits from the abortions performed in its healthcare institutions, and in fact La Sierra University has honoured America’s most prolific abortionist, Seventh-day Adventist Edward Allred, who claims to have aborted “hundreds of thousands of fetuses” – see the ADVindicate article for the credibility of this number.

Ako ne znate engleski, poslužite se googlom, čuo sam da ste u tome vični. Da vam prevodim ovo nemam nameru.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Prema tome mislim da je moj zakljucak ipak ispravan. Slapo i Darth obicno ne spominju pocetak kada su se hriscani skupili iz razlicitih zajednica sa razlicitim ucenjem, nego to iznose kao fakat koji je sda, a to nije istina.

Pustimo sada to. Nego, što ti kažeš na tripinu tvrdnju da ste vi današnji Adventisti sedmog dana "OMEGA OTPAD" zbog prihvaćanja Trojstva 1980. godine?
 
Natrag
Top