Adventisti i Elen Vajt

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da ste samo malo bolje razumeli poentu, ne bi ste se hvalili vašim korporativnim kultom. Toliko o tome.

Vaše besmislice (koje si nazvao poentom) ne razumijem i drago mi je zbog toga.

Moj mozak je podešen za Bibliju, smisao teksta iz Biblije i za nauku EGV koja je ista kao biblijska.

Kod vas mogu samo da shvatim da to što vjerujete nema nikakvog smisla.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ista kao biblijska? I virus se predstavlja kao koristan program.

Poenta, genije je bila u tome da se svaka sekta ponaša u dlaku isto, i da za svoje kretenizme nalazi opravdanje u vašem "programu", tj Bibliji. Budite srećni što EGW nije imala pojma o škoopcima, inače bi muški sledbenici njenog lupetanja bili evnusi. To je bila poenta pamentjakoviću, da ne kažem šjor doture.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Moj mozak je podešen za Bibliju,

Od kada? :)

Moj mozak je podešen za Bibliju, smisao teksta iz Biblije i za nauku EGV koja je ista kao biblijska.

A vidi što ti kažu "braća po Milleru i Jeleni".

Tripo, ti si dobar hriscanin, ali mislim da jos nisi razumeo pitanje Ttri Lica Bozanstva.

Dobro jutro brate Tripo,

Ne znam ja u sta ti verujes niti u sta ne verujeds.

Ako ti verujes da je Isus Bog. U pravu si, i ja tako verujem. Ali onda i ti i ja verujemo da imamo DVA Boga. Je li tako?
A Biblija jasno govori o JEDNOM Bogu.


Prema tome ovo su pitsnja za tebe:
1. Da li je Sveti Duh Licnost ili nije?
2. Priznajes li ti da je Sveti Duh Trece Lice Bozanstva?

Tripo, prilazem jedno upozorenje koje sam izneo u jednoj grupi za diskusiju, i zelim ti da ovo shvatis ozbiljno, jer u pitanju je samo spasenje coveka, koje bez ovoga ili funkcionise, ili pak ne funkcionise, covekovom slobodnom voljom da vernoscu ili neverstvom omoguci ili onemoguci Boga da deluje u njegovom zivotu.

"Negiranje biblijske istine o tri Bozanske licnosti "Ocu, Sinu. i Svetogm Duhu" koje su jednake u svakom pogledu - je sotonina prevara koju danas pokusava da infiltrira u Bozju crkvu kroz pokusaj da razlicitim teorijama srusi plan spasenja koji je Bog stvorio,
......
Nadam se da se u ovome vidi potpuna opasnost od ove nebiblijske nauke koja ne stoji na istini, vec je stvorena od strane Lucifera sotone, sa ciljem borbe protiv Boga i njegovog carstva..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ista kao biblijska? I virus se predstavlja kao koristan program.

Opet naš arg.

Poenta, genije je bila u tome da se svaka sekta ponaša u dlaku isto,

Znači i apostoli su bili sekta.

i da za svoje kretenizme nalazi opravdanje u vašem "programu", tj Bibliji.

Divno izražavanje.

Budite srećni što EGW nije imala pojma o škoopcima, inače bi muški sledbenici njenog lupetanja bili evnusi.

Ovo je još "divnije".

To je bila poenta pamentjakoviću, da ne kažem šjor doture.

Poenta čega. Ja te ne razumem.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dajte ljudi da procitamo makar nesto sto je razumno i pametno:

“Odmetnuvsi se, covek se odvojio od Boga; Zemlja je bila odsecena od Neba. Preko provalije koja ih je razdvajala, nije se moglo uspostaviti zajednistvo. Ali preko Hrista Zemlja je ponovo povezana sa Nebom. Svojim zaslugama Hriustos je premostio provaliju koju je napravio greh, tako da andjeoski pomocnici mogu da odrzavaju vezu sa ljudima. Hristos je povezao gresnog coveka, slabog i bespomocnog, sa izvoirom beskrajne sile.” EGW, Put Hristru, str. 16.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vrhunac vaše "EGWističke duhovnosti" je mantranje o svinjetini i suboti. :) I ti bi, kao, o duhovnosti diskutirao!?

Ovaj čovek ništa ne zna o Adventistima, a piše o njima, ili pre bih rekao da zna ali namerno iznosi neistine.

Vrhunac, odnosno - centralno učenje Adventističke crkve je "Spasenje" i to putem opravdanja od greha verom u Hrista i njegovu žrtvu koju je prineo na krstu, i njegovu posredničku službu u nebeskoj Svetinji.

Sve drugo što proističe iz čovekovog potpunog predanja, obraćenja ili novorođenja, i posvećenja putem koga Bog menja čoveka svojim Duhom, je njihov proizvod, a to su život u čvrstoj, neprekidnoj zajednici sa Bogom, iz koje čovek rađa duhovne rodove, i rod poslušnosti, moralnog života i moralne, duhovne, i fizičke čistote.

Odvojiti jednu stvar ( kao što je to Stvarnoslap pokušao da pripiše Adventistima ), nije spasenje ili ostvarivanje spasenja u celini.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
1. DA SE IZREZ OTAC KOD JEVREJA KORISTIO ZBOG FIZIČKIH PORODIČNIH VEZA.
2. DA ISUS ZABRANJUJE DA I JEDNOG ČOVEKA NAZIVAMO OCEM U DUHOVNOM SMISLU.

Prvi adventistički pioniri su primijenjivali ova načela. Ellen White je 1884. pisala: "Oni koji su uključeni u naviještanje vijesti trećeg anđela istražuju Pisma po istome planu koji je prihvatio otac Miller." (Priručnik teologije Adventista sedmog dana)

Otac Miller! Isus zabranjuje, kažeš, a Jelena, baš u inat Isusu, kaže: OTAC MILLER.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti taj izraz ne koriste, već kada upućuju na Adventiste u prvim danima, oni kažu "pioniri Adventnog pokreta" tako da sumnjam da je u pitanju opet neka obmana.

Ali, da kažemo bez obzira na ovaj slučaj - sve je u pobudama, kao što se u Americi u svetovnom smislu koristi izraz "OCI AMERIČKE NACIJE"
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovaj čovek ništa ne zna o Adventistima, a piše o njima, ili pre bih rekao da zna ali namerno iznosi neistine.

Isto su tvrdili worship, krizostom, dina i ostali na katoličkom forumu, pre ravno deset godina za jednog od korisnika koji ih je razbucao argumentima. Ni jedan jedini se nije usudio da odgovori na ova pitanja

"1. Zašto je Ellen White lagala da je dobila viziju od Boga da je Yom Kipur pao 22.10. 1844. kada Yom Kipur nikad ne može pasti tako kasno, ni po rabinskom ni po sektaškom karaitskom kalendaru?

2. Zašto je Ellen White lagala da je Zemlja stara 6 000 godina?

3. Zašto je Ellen White lagala da će adventisti živi 1856. biti živi kada Isus dođe?

4. Zašto je Ellen White suprotno Bibliji tvrdila da je Isus imao grešnu narav?

5. Zašto je Ellen White suprotno Bibliji tvrdila da je Mihale Isus?

Hvala Silas na ovome....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Adventisti taj izraz ne koriste, već kada upućuju na Adventiste u prvim danima, oni kažu "pioniri Adventnog pokreta" tako da sumnjam da je u pitanju opet neka obmana.

Nije obmana, vidi:

1550152701051.png
1550152801776.png

Dakle, u časopisu "Advent Review and Sabbath Herald" od 25.11.1884. Ellen White u dvije susjedne rečenice dva puta navodi: Father Miller - Otac Miller.

Ali, da kažemo bez obzira na ovaj slučaj - sve je u pobudama, kao što se u Americi u svetovnom smislu koristi izraz "OCI AMERIČKE NACIJE"

William Miller nije nikakav "Otac američke nacije", a nije ni biološki otac Ellen White, pa je posve jasno kako ga ona smatra svojim "duhovnim ocem".
 
Natrag
Top