Evropska unija

Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
EU predstavlja šargarepu za građane Srbije. Daleki cilj, nagrada koju neko dobije ako je dobar. Nešto što se nekad zvalo "besklasno društvo", a u religiji je to Novi Jerusalem.
Svi vajni političari koji nam prodaju žvaku o ulasku u EU njima je potpuno svejedno da li će se to desiti ili ne, pošto sad žive ko bubreg u logju na konto te priče. Njima se ne isplati da Srbija dobije bilo kakvo članstvo u EU, pošto bi se primenom propisa unije stavilo pod lupu njihovo delovanje, a time i ograničilo sticanje bogastva, jer je svuda političar izvršilac volje kapitala a ne sam kapitalista kao kod nas.
S druge strane, za EU mi smo samo zanimljivi kao prostor koji je zgodan ili za odlaganje djubreta (pa mi se utrkujemo oko toga ko će da napravi fabriku djubreta u svojoj opštini kreditom EU i i kojoj će preradjivati djubre iz te iste EU) ili kao neka jadna sirovinska baza, nešto malo el. energije i drveta koje mogu uzeti. Ne bi trebalo da se zanosimo. Zakoni koje donosima predatavljaju samo gomilu gluposti kojima se u suštini prikriva činjenica da u Srbiju mogu ući svi gotovi proizvodi iz EU, da je uvoz u Srbiju neograničen (izvoz u kontra smeru već nije moguć). Preko Srbije zbog odnosa sa Rusijom i Belorusijom, ta roba može bez problema da udje u Rusiju što ne bi bilo moguće na drugi način.
I samo zato smo zanimljivi.
Ko god misli da će moći da radi u EU čim nas "prime", grdno se vara. Postoji zabrana zapošljavanja radnika novih članica koja važi nekih 2 godine (čini mi se). To da može da se ide gde se hoće po Evropi, pa možete i sad. Samo ne znam čime se može platiti put i boravak tamo?
Seljači govoreći, kad je tako lepo tamo, što se nisu pridružile neke druge zemlje?
Ovo je trpanje siromaha za bogataški sto, s nadom da će se osećati kao bogataš, dobiti neku mrvu sa stola ili zdelu pomija, e to je ono što se Srbiji dešava sa pričom o EU. I time ima da nas hrane: pomijama, je nas drugačije i ne vide!
Jedini spas za Srbiju (mislim na ovu teritoriju koja se tako zove) jeste: zatvaranje granica, zabrana uvoza bilo kojih proizvoda osim onih koji se ne mogu napraviti kod nas, uvodjenje radne obaveze, zakonska regulativa koja bi se promenila tako što bi se vratila smrtna kazna, nacionalizacija i konfiskacija sve imovine stečene privatizacijom na odloženo plaćanje, naseljavanje pasivnih krajeva sa nezaposelnim stanovništvom i njihovim porodicama na seoska imanja koja su napuštena po, napr. južnoj Srbiji, svaki zaposleni koji ima posao i imanje-može da bira ili posao ili oduzimanje imanja i davanje istog nezaposelnima ili izbeglicama. Uvodjenje naturalne obaveze licima koja su dobila zemlju posle odredjenog perioda (od 2 godine) dakle, da preda toliko stoke, žita ili drugih dobara koje može da stvori. Svi osudjenici morali bi da rade na javnim radovima, (to je ovo Koridor 10 i sličen gluposti) putevi, pruge, izgradnja stanova, regulasnjevodnih tokova, rad u rudnicma i slično, čime bi bili em korisni em bi rasteretili budžet. Za sva dela za koja je zaprećena kazna preko 10 godina zatvora-zameniti smrtnom kaznom. Školski sistem potpuno rekonstruisati: zadržati samo osnovne predmete, četvorogodišnje osnovno školovanje i zanatsko osposobjavanje u trajnju od 3 godine i to je to. Zabraniti rad fakulteta i svih viših škola u sledećih 15 godina, dok se ne pozapošljvaju ovi koji su na birou, pošto bi prirodnim putem bilo raščićeno gomila radnih mesta. Ukidanje penzija i plata i isplaćivanje u naturi (mesečno toliko i tolio kila šećera, mesa, brašna i sl.) Privatniccima ograničiti pravo na zapošljavanje do 20 ljudi i tako dalje...
I nakon 25 godina, Bog da nas vidi...
Doduše, ideja Crvenih Kmera isto nije loša...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
EU je žvaka za naivne. Ne kažem da je ona loša... ali nije to za nas. Po mom mišljenju, od Srbije treba napraviti neku ''nevrstanu'' zemlju i zatvoriti je za uvoz nepotrebnih stvari i pokrenuti proizvodnju svega mogućeg. A da bi to bilo moguće treba uraditi kao i naš nikad prežaljeni J.B.Tito: sve koji usporavaju napredak države zbog svog sitnog ćeifa oštro kazniti i u tom kažnjavanju ići do granica Solomonskog rješenja! U principima istrajati a recept smo dobili od gore navedenog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Jedini spas za Srbiju (mislim na ovu teritoriju koja se tako zove) jeste: zatvaranje granica, zabrana uvoza bilo kojih proizvoda osim onih koji se ne mogu napraviti kod nas, uvodjenje radne obaveze, zakonska regulativa koja bi se promenila tako što bi se vratila smrtna kazna, nacionalizacija i konfiskacija sve imovine stečene privatizacijom na odloženo plaćanje, naseljavanje pasivnih krajeva sa nezaposelnim stanovništvom i njihovim porodicama na seoska imanja koja su napuštena po, napr. južnoj Srbiji, svaki zaposleni koji ima posao i imanje-može da bira ili posao ili oduzimanje imanja i davanje istog nezaposelnima ili izbeglicama. Uvodjenje naturalne obaveze licima koja su dobila zemlju posle odredjenog perioda (od 2 godine) dakle, da preda toliko stoke, žita ili drugih dobara koje može da stvori. Svi osudjenici morali bi da rade na javnim radovima, (to je ovo Koridor 10 i sličen gluposti) putevi, pruge, izgradnja stanova, regulasnjevodnih tokova, rad u rudnicma i slično, čime bi bili em korisni em bi rasteretili budžet. Za sva dela za koja je zaprećena kazna preko 10 godina zatvora-zameniti smrtnom kaznom. Školski sistem potpuno rekonstruisati: zadržati samo osnovne predmete, četvorogodišnje osnovno školovanje i zanatsko osposobjavanje u trajnju od 3 godine i to je to. Zabraniti rad fakulteta i svih viših škola u sledećih 15 godina, dok se ne pozapošljvaju ovi koji su na birou, pošto bi prirodnim putem bilo raščićeno gomila radnih mesta. Ukidanje penzija i plata i isplaćivanje u naturi (mesečno toliko i tolio kila šećera, mesa, brašna i sl.) Privatniccima ograničiti pravo na zapošljavanje do 20 ljudi i tako dalje...
I nakon 25 godina, Bog da nas vidi...
Doduše, ideja Crvenih Kmera isto nije loša...

Evropska unija ili ne, suština je u prosperitetu, to se svi slažu.
Ali svaka ideja o bilo kom obliku totalitarizma, prikrivenom ili otvorenom je pogubna. Kakvo god bilo rešenje, nikakvog napretka nema bez veće discipline. Samo disciplina ne znači ugnjetavanje sopstvenog naroda kroz razne oblike prisile da bi se dobilo šta? Pravednije društvo? Teško...ne može se pobiti ili slikovito, precrtati deo naroda zato što je privreda neefikasna ili zato što je budžet preopterećen ili zato što dolaze mladi koji treba da se školuju a zbog "grešaka" roditelja treba da budu kažnjeni...a najdelotvornija kazna je kad rođena država jednim aktom presudi...Suština jeste u obrazovanju ali promeni svesti jer ako se to ne popravlja onda će mnogi, pre vremena, zaista Boga videti.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Amerikacnici su u vrme svoje velike krize zatvorili zemlju za strance i šta im je falilo? Uveli javne radove... More, sve školovane na kazan
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Postavlja se pitanje koliko nas ta EU želi. Oni su svih ovih godina pokazali samo želju da nas kažnjavaju, verovatno i dalje misleći da smo stoka koju treba šibati i disciplinovati. Ništa bolje ne misle o svom narodu i političari na vlasti, koji su godinama i ubice sopstvenog naroda. Grdno se varaju i oni koji misle da će posle poslednjih dešavanja, ovde leteti evrići. Kažu da je Srbija na dobrom evropskom putu. Bojim se da putem kojim smo krenuli vodi u mrak, a osvetljenje možda dođe kasno. Ono što zabrinjava, jeste uzimanje dušmanskih kredita od siledžijske družine zvane MMF. Videli smo šta je uradio, kako su se oni ranije hvalili jedan od njihovih najuglednijih članova. Pokušao je da siluje sobaricu. Njegova družina upravo to radi. Siluje države i dovodi ih do dužničkog ropstva. Svaka država koja je prihvatila njihov neoliberalni koncept, brzo je bila na samrti. Sve marionetske vlade, postavljene od strane Brisela, vrlo brzo su se našle u haosu. Najbolji primer su Ukrajina i Gruzija. Ista sudbina nas čeka i sa ovim današnjim vlastodršcima. Slepci se igraju sa državom, koju su naši preci u krvi stvarali. Umislili su da samo oni imaju ekskluzivno pravo da upravljaju Srbijom. Pametne ljude imamo, ali su ološi monopolizovali medije. Progone se suprotna mišljenja. Pojavljuju se jedni isti gosti i šire lažne iluzije da će bolje sutra doći, njima na vlasti jeste, a nama - malo sutra.
U ovakvu EU koja nameće neke surove pravile života, ja ne želim da uđem.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Amerikacnici su u vrme svoje velike krize zatvorili zemlju za strance i šta im je falilo? Uveli javne radove... More, sve školovane na kazan

Ne znam za to u kom obliku su zatvorili granice ali je činjenica da su od početka 20.veka imali nekada i po više desetina hiljada ljudi koji su se dnevno doseljavali u Ameriku...a opet kakve to ima veze sa Srbijom :???:
I šta ti znači ovo
Jedini spas za Srbiju (mislim na ovu teritoriju koja se tako zove)
jel to nešto oko KiM ili šta :dntknw:

Mislim da je neka vrsta tutorstva ovoj zemlji neophodna radi se tu o autoritetu EU ili neke druge organiozacije, jer se pokazalo da nikakv i nepostojeći istorijat demokratije ništa ne može da učini u savremenom svetu osim što može da ima još gore posledice od sistema koji menja i zbog čijih mana je i izbio na površinu. S obzirom da se demokratska svest stvara mnogo godina i ovde je potrebno da prođe taj put, po logici ali to ne opravdava ovoliko stranačko unakažavanje države i nenormalan oblik korupcije. Zato su i potrebni, za naše dobro ovakvi pritisci EU. Pa da nam staln one skreću pažnju na korupciju o tome ovde ne bi bilo reči...kolik oje putra samo ministar zdravlja ali onaj prethodni rekao da nema korupcije, naročito naglašavajući prijem u radni odnos...
A i EU pitanje gde će biti kad mi realno budemo stekli uslove da joj se pridružimo. Ne mislim da će se raspasti tako lako kao što se kod nas plasiraju priče, ipak je ona veoma dugo planirana i građena da bi se sad pravio korak unazad. Put je i dalje veoma dug i nismo toliko blizu ulaska pa ćemo stoga lako da se preorijentišemo ako se ukaže neka druga varijanta pa bio to i ne znam ni ja koji oblik nesvrsatanih.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Po meni vec sad treba praviti strategiju ili plan B na temu kako izaci iz EU i to uvrstiti kao anekse ugovora o pristupanju,sa svim zakonskim pravima i obavezama jer i ovo je udruzivanje ljudi i sredstava........
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Pravilnikom Foruma, nisu dozvoljene političke rasprave na Forumu. Kada je riječ o ovoj temi, neminovno je da se dotakne i politika, ali pri tome treba voditi računa da se ne imenuju pojedini političari ili njihove funkcije, partije na vlasti ili u opoziociji. Drugim riječima, kada se govori o politici, bilo domaćoj bilo drugoj, treba govoriti uopšteno.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Najveći problem kod nas je, dugogodišnje ku*vanje - mafije, vrha vlasti i tajkuna.

Za nas je najbolje da budemo nezavisni, da uspostavimo saradnju sa svima. Stalno slušamo priče kako je EU raj. Čini mi se da je ona u raspadanju. Ova kriza je pokazala koliko je to propala ideja. Neka idiotska pravila koja oni određuju su smešna. Zar oni treba da mi se mešaju meni kao potrošaču, kakav ću ja paradajz ili krastavac kupiti, i pod kakvim je uglom savijenosti?
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nemoze trenutno niko od ex-yu drzava opstati ako ostane van evropske unije. moras imati sve potrebne resurse da bi opstao, od nafte do poljoprivrede ( uzimam norvesku za primjer ) . ako bi i izvozio bilo sta u eu moras igrati po njihovim pravilima jer oni kupuju po uslovima i mjerama koje su uveli. mene i tebe niko nece pitati sta cemo kupiti jer nece biti da se kupi ono sto mi hocemo. primjer. jabuka ce morati da ima min 5 cm u precniku da bi mogla u trgovine i na pijace .ako ne, ide u pekmeze i dzemove , neces je moci ni vidjeti a kamoli kupiti. nego politicari i privredne komore moraju biti pametni i zastititi svoje autohtone proizvode, jer ako to neurade pojavice se npr. cevapi ( primjer bih ) u slovenackoj ambalazi , jer su se slovenci dosjetili i prijavili cevap kao njihov autohtoni proizvod. to znaci ,sta ces izvoziti kao svoje kad nista nije tvoje. nepada mi nista vise napamet (mozda poslije).
evo pade mi napamet i moraam nastiklat.
velike prednosti pri zaposljavanju.moci ces bez problema naci posao u bilo kojoj drzavi evrope bez viza i radnih dovola i niko ti nece ogranicavati koliko ces boraviti u kojoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top