Evropska unija

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kada je u pitanju EU i njena strategija proširenja na Zapadni Balkan, ne treba sve gledati kroz ekonomske interese Unije. Ekonomski interesi jesu najvažniji, ali nisu puno nevažniji i drugi interesi - geostrateški i politički. Kada je svojevremeno Grčka primljena u članstvo EU, nije to urađeno radi ekonomskih interesa, nego upravo radi geostrateških, pa i plitičkih. Izolovati Zapadni Balkan od EU, znači prepustiti ga Ruskom uticaju, a to je ono što u političkom smislu nikako ne odgovara ni užem dijelu Evrope niti SAD.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Meni nije drago kad nam neko zavrće uši, bez obzira da li je manje ili više lud.

Pa nije da mi je drago, rekoh draze posto mi, ocigledno, sami nista ne umemo sto se i vidi.

Grci probleme ne mogu rešiti lažnim novcem dobijenim iz EU.

Naravno, rekla bih da im EU nije ni nametnula te probleme kao ni nama vec besomucno trosenje novca koji nemamo.

Ma super, taman da navuku sebi omču oko vrata, novim zaduživanjem po neverovatnim zelenaškim kamatama.

Upravo ono sto mi radimo a opet, ne deluje mi da je EU kriva zbog toga, sto smo u nenormalnim dugovima i sto smo tu gde jesmo. Sami navlacimo omcu. I, naravno, ne treba gubiti veru i nadu u bolje sutra, daleko nas je to odvelo...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Upravo ono sto mi radimo a opet, ne deluje mi da je EU kriva zbog toga, sto smo u nenormalnim dugovima i sto smo tu gde jesmo. Sami navlacimo omcu. I, naravno, ne treba gubiti veru i nadu u bolje sutra, daleko nas je to odvelo...
Naravno da su krivi i neodgovorni političari. Problem se neće rešiti dodatnim štampanjem novca i plasirati ga u oboleli sistem. Naše podaničke sluge Brisela, uzimaju kredite od pokvarene družine zvane MMF, dodatno zadužuju državu, koja ionako grca u dugovima. Samo se postavlja pitanje kako će vraćati te kredite? Mada njima to nije ni važno, najvažnije da sebe i bratiju nahrane pljačkama, pa će svoje evriće krckati na nekim mondenskim letovalištima.

I dalje šire iluziju, da se učlanjanjem u EU rešavaju svi naši problemi. Zaljubljeni u pamet Brisela, ubeđuju nas kao da EU bolje od nas zna šta nam treba. Nemaju ni nacionalnu viziju ni strategiju. Mi odavno na političkoj sceni nemamo političku mudrost i nekog vizionara. Što se tiče politike naš narod je naivan. Ako se već želi ulazak u EU, prvo treba urediti državu, iskoreniti kriminal, korupciju. Ne treba ući kao što su to uradile Bugarska i Rumunija. Toliko su hvalili SSP, a šta imamo od toga, jedno veliko ništa. A u tom sporazumu o kojem naši političari ne pričaju mnogo, piše nešto neverovatno. Naime, ukoliko na tržište EU, plasiramo kvalitetnu robu, koju će potrošaći EU kupovati i ukoliko ona pređe 115% proseka izvoza u poslednje tri godine, zabraniće nam izvoz, jer su tako u sporazumu napisale Briselske birokrate. S druge strane, za njih ograničenja nema, njihova roba može neograničeno da ulazi u Srbiju. Normalno, razvijene zemlje brane svoje tržište. Bogate se na račun nerazvijenih. To je taj njihov koncept, bogati postaju bogatiji, a siromašni sve siromašniji.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Malko da uozbiljim stvar, pošto se malo ozbiljnije pojedinici članovi primaju na moj sarkazam.

Samo sam te ja citirao pa nema potrebe da govoriš u množini. A citirao sam te samo zbog toga da bi nastavio svoje pisanije u skladu sa avatarom...a koje nazivaš sarkazmom, ako nisi shvatio ;)

Pošto se većina bavi pitanjem šta se očekuje od EU kao dugotrajnija posledica, mislim da je to teško predvideti. Ponavljam, ova organizacija se sigurno neće raspasti kako njeni protivnici već godinama najavljuju. Potencijal da se iskoriste prednosti njenog članstva postoje ali isto tako i opasnosti sa kojima se suočavcaju male zemlje koje će tek da joj pristupe. Normalno je da članstvo samo po sebi ne znači ništa već da je šansa samo u tome da se postigne uz njihovu podršku i pritiske neki standard koji će ostaviti opcije za budućnost, pošto u ovom momentu druge opcije nema. Popularno je na političare svaliti krivicu i govoriti o potrebi agresivnijneg i za narod emotivnijeg pristupa. Ali živi se sad, promene su i onako spore pa zato ne smatram realnom bilo kakvu opciju da će u narodu i javnom mnjenju biti podržana a da podrazumeva traženje vremena i strpljenja. Sve se na kraju svodi na iskorenjivanje sistemskog kriminala i korupcije a pozitivni rezultati su za sada i plašim se još i dugo u domenu teorije...na svim nivoima
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Popularno je na političare svaliti krivicu i govoriti o potrebi agresivnijneg i za narod emotivnijeg pristupa.

Ima krivicu i narod, zato što je glasao za folirante. Prijemčiv je na laži i predizborne trikove. Naš narod ima i previše strpljenja, jedan je od naroda koji je najgore prošao u 20. veku, što zbog sulude politike a i zbog mnoge nepravde koja je njemu učinjena. Već sada znam šta mu se sprema. Evropska Unija će sada pred izbore hvaliti ovu marionetsku vlast, Kosovo i Metohiju verovatno neće spominjati, iako će to biti sledeći njihov uslov. Posle izbora, kreću i ucene oko KiM. Zato je vreme za pobunu, pobunom se može zapaliti nova ideja. yes3
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ima krivicu i narod, zato što je glasao za folirante. Prijemčiv je na laži i predizborne trikove. Naš narod ima i previše strpljenja, jedan je od naroda koji je najgore prošao u 20. veku, što zbog sulude politike a i zbog mnoge nepravde koja je njemu učinjena.
Ne Delija, naš narod nema strpljenja, već je toliko ''izmrcvaren'', da svi više ličimo na jednu ''hipnotisanu'' gomilu...Mi se ne pitamo šta želimo, nažalost...Nama je sve ''servirano'' i moramo to tako prihvatiti..., prosto, to se očekuje od nas...EU je postala ''svetski standard'' i ne dozvoljava da se štrči van tog standarda...U tom ''standardu'', rizikujemo da izgubimo naša nacionalna obeležja i sve ono što nas čini kao narod jedinstvenim, a u sve u cilju da smo kao drugi....
Ako sagledamo sa ekonomskog aspekta, želimo bolji život, više radnih mesta, bolje zakonodavstvo, ali da li to zavisi samo od toga jesmo li u EU ili nismo?
Slažem se da je narod potpuno ''pasivan'', ali narod mora imati nekog adekvatnog lidera, a on se još nije pojavio...Treba neko ko će nas ''pokrenuti''...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ne Delija, naš narod nema strpljenja, već je toliko ''izmrcvaren'', da svi više ličimo na jednu ''hipnotisanu'' gomilu...Mi se ne pitamo šta želimo, nažalost...Nama je sve ''servirano'' i moramo to tako prihvatiti..., prosto, to se očekuje od nas...EU je postala ''svetski standard'' i ne dozvoljava da se štrči van tog standarda...U tom ''standardu'', rizikujemo da izgubimo naša nacionalna obeležja i sve ono što nas čini kao narod jedinstvenim, a u sve u cilju da smo kao drugi....

Mislim da u narodu još uvek ima snage za jedan revolucionarski talas koji će odneti u zaborav sve ove folirantske kreature. Naravno da ne treba da izgubimo svoja nacionalna obeležja. Moji su me zadojili srpstvom, ali ne onim po potrebi i folirantskim, volim svoje običaje, svoju veru i svoj narod, koji nije savršen ali nije i najgori kako se često može čuti. Njegova nesreća je što ga kroz život vode ološi, koji kradu budučnost nama i našim pokolenjima.

Ponavljam još jednom, ideja EU o zajedničkoj kući nije bila loša, ali su realizaciju te ideje vremenom uništele potplaćene birokrate. I za vreme ove krize, oni dodatnim štampanjem novca, pomažu one države koje se nalaze pred bankrotom, poput Grčke. Takvim novcem, ne može se izlečiti oboleli sistem. Zna se da je zdrav novac onaj koji se zaradi na tržištu, a ne štampanjem. A i ta kriza nije slučajna, i sam Dejvid Rokfeler je izjavio, da je za uspostavljanje novog svetskog poretka, dobrodošla jedna velika kriza.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Death row, nisam shvatio. Ja sam glup. zato i ne mogu da udjem u Eu. Potrebno je da se napravi test podobnosti, počev od toga ko u džepu nosi vazelin, pa završno ko je za potpunu zabranu duvanskih proizvoda i uvodjenje legalizaje nekih travnatih biljaka koje su popularne po Amsterdamu. Zatim, uvodjenje seksulanog obrazovanja uz obaevzno podučavanje dece kako se kondom navlači (bile su za vreme Gaše Kneževića takve radionice) pri čemu bi se to pokazivalo ko crncima: uzme se drška od metle dodje čika u belom mantilu sa plavim kvadratom i žutim zvezdama na ledjima i uz prevodioca nekog iz mnogobrojnih ministarskih agencija objašnjava nama glupima i našoj glupoj deci koju treba opametiti i denacifikovati, kako se to navlači i da to treba i da se skine kasnije (ovo nije sarkazam ili već neki drugi izraz, ti valjda znaš šta je sarkazam a ja jedva da znam da čitam i ne koristim rečnik ili je ovo što imam pogrešno nazvani rečnik strtanih izraza, nešto već tu nije u redu), pošto to rade sa crncima (ima lepih priloga na televiziji CNN koja je model kako treba da izgleda ne evropska nego svetska televizija: objektivna, edukativna, stroga, s pravim analizama). Dakle, oni koji završe uspešno kurs i polože test, e oni mogu u EU, a ostali moraju da se sklone ili da izvrše kolektivno samoubistvo. Vi koji možete u EU uzmite svoje masters diplome i kažite im gutentag ja bi malo arbajten za 10.000 evra, evo imam po Bolonji, ja ih bih masters, elektrotehnik i tako to. I naravno, dobićete posao da otpušavate kanalizacione cevi uz ostale ravnopravne pripadnike EU kao što su Rumuni i Bugari, dok vam dični Holadjanin izdaje direktive.
To što Jurivaka ide na neke geopolitičke strateške ciljeve, daj, to su samo priče oportunista ( moram pod hitno da vidim u rečniku šta to znači, ali lepo zvuči) onih koji su skloni teoriji zavere i daju nama preveliki znač. Njima, EU naravno smeta naša jaka vojska, naši nepokolebljivi, patriotski, neporočni, prepošteni, nepotkupljivi, moralni političari, koji su grudobran državnotvornih interesa onog što je država Srbija koja ima jasno definisane granice. Doduše, kad kupite karte i pogledate udžbenike geografije ima tu nekih čudnih, dvostrukih crta što je verovatno greška u štampi...
Dakle, i ja sam za EU.
Nek ide život.
Cigare sam ostavio, još samo da kupim vazelin...
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
20
Ja imam 10 godina i boli me ona stvar za evropu....ko hoće da ide...granice su još malo otvorene,,,
evo moj skromni doprinos: Svi koji do 1 septembra krenu u evropu ,bez nadoknade prosipam vodu za njima(neka im je sa srećom)
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Za Heliona
Dobro je momče što te boli prava stvar sa prave strane. Nezgodno je što će tek da nas boli sa pogrešne strane. Poslušaj ti čiču, i ti kupi vazelin, kao i mnogi jevropejci na ovom forumu koji bi da podignu svest kod naroda... (ne znam kog naroda, al nekog naroda sigurno).
 
Natrag
Top