Božiji zakon o zivotinjama jestivim i nejestivim

Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Ako vjerujes da je Hrist bog, i ako imas ikone pred kojima padas na koljena, ako nisi obrezan.... ti ne vjerujes kao judeista!
Naprotiv!

ja ne padam na kolena pred ikone vec pred lik Boziji
Hrist je doneo neke nove stvari kao sto su krstenje i ukinuo je Z o zrtvama


vec sam napomenuo navodio sam stari zavet kao religiju

i kao sto rece jurivaka vratimo se temi
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
ja ne padam na kolena pred ikone vec pred lik Boziji
Hrist je doneo neke nove stvari kao sto su krstenje i ukinuo je Z o zrtvama


vec sam napomenuo navodio sam stari zavet kao religiju

i kao sto rece jurivaka vratimo se temi

Hrist nije donio krstenje! To je izmisljotina, to je ubaceno i njemu pripsano nakon sto je nestao sa zemlje.
To je podvala.
Ako nije podvala, sjetimo se sta je rekao Jovan krstitelj: ja vas krstim vodom. Rijec krstiti je vrlo vjesto zamijenila rijec: perem, cistim. Ivan Krstitelj je Ivan Baptista, a Baptista znaci onaj koji pere, cisti. Muslimani kazu gusul (pranje, cisenje cijelog tijela). Jovan Krstitelj, ili Ivan Baptista bi se na nekoj vrsti "muslimanskog" jezika zvao Jahja Gusuldzija.
Medjutim rijec krstenje je usko povezana sa terminima Krist, krst tako da se izgubilo pravo znacenje i pravi smisao.

Dakle, Jovan Krsitelj je rekao: ja vas krstim vodom, onaj sto dolazi iza mene (Hrist) krstice vas ognjem i vatrom!

Onda? Vidimo da postoji teska kontradikcija i neispunjenje najave.

Jedenje svega, pa i pacova i zmija, akrepa.... dupustio je tzv.sv.Pavle, kaze uz snu mu se spustila korpa sa svim mogucim zivinama i receno mu je: kolji i jedi!

Hrist to svakako ni u snu nije dopustao!

Ali ko slusa jos Hrista?
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Hrist nije donio krstenje! To je izmisljotina, to je ubaceno i njemu pripsano nakon sto je nestao sa zemlje.
To je podvala.
Ako nije podvala, sjetimo se sta je rekao Jovan krstitelj: ja vas krstim vodom. Rijec krstiti je vrlo vjesto zamijenila rijec: perem, cistim. Ivan Krstitelj je Ivan Baptista, a Baptista znaci onaj koji pere, cisti. Muslimani kazu gusul (pranje, cisenje cijelog tijela). Jovan Krstitelj, ili Ivan Baptista bi se na nekoj vrsti "muslimanskog" jezika zvao Jahja Gusuldzija.
Medjutim rijec krstenje je usko povezana sa terminima Krist, krst tako da se izgubilo pravo znacenje i pravi smisao.

Dakle, Jovan Krsitelj je rekao: ja vas krstim vodom, onaj sto dolazi iza mene (Hrist) krstice vas ognjem i vatrom!

Onda? Vidimo da postoji teska kontradikcija i neispunjenje najave.

Jedenje svega, pa i pacova i zmija, akrepa.... dupustio je tzv.sv.Pavle, kaze uz snu mu se spustila korpa sa svim mogucim zivinama i receno mu je: kolji i jedi!

Hrist to svakako ni u snu nije dopustao!

Ali ko slusa jos Hrista?




ti zaista nisi procitao Bibliju da jesi znao bi stvari kazes da ti dokazem neke stvari koje su u bibliji a ti si je procitao Hrist je reko
pokrstavajte sve narode u ime oca i sina i svetoga duha
Jedenje svega, pa i pacova i zmija, akrepa.... dupustio je tzv.sv.Pavle, kaze uz snu mu se spustila korpa sa svim mogucim zivinama i receno mu je: kolji i jedi!
Ajde sada harry napisi i drugi deo koji si cenzurisao da te ja ne sramotim!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da bi se diskutovalo o pojedinimtemama mora se znati odredjena istorijska i kulturoloska pozadina onoga o cemu se diskutuje.

Naime, kada je u pitanju krstenje, ono je postojalo kod Jevreja staroga zaveta, i spadalo je u obred ritualnog pranja.
Kada se pojavio Jovan Krstitelj Jevreji nisu bili iznenadjeni njegovim cinom, odnosno nisu smatrali cin krstenja necim novim, vec su ga pitali u cije ime to cini.

`I ovo je svedočanstvo Jovanovo kad poslaše Jevreji iz Jerusalima sveštenike i Levite da ga zapitaju: Ko si ti?
I on prizna, i ne zataji, i prizna: Ja nisam Hristos.
I zapitaše ga: Ko si dakle? Jesi li Ilija? I reče: Nisam. Jesi li prorok? I odgovori: Nisam.
A oni mu rekoše: Ko si? Da možemo kazati onima što su nas poslali: Šta kažeš za sebe?
Reče: Ja sam glas onog što viče u pustinji: Poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.
I behu poslanici od fariseja,
I zapitaše ga govoreći mu: Zašto, dakle, krštavaš kad ti nisi Hristos ni Ilija ni prorok?
Odgovori im Jovan govoreći: Ja krštavam vodom a među vama stoji koga vi ne znate. ( Jovan 1. 19 - 26 ).

Na drugom mestu kaze da su Isus, odnosno njegovi ucenici u prisustvu Isusovom krstavali.

Prema tome, Isus je podrzavao ovaj starozavetni obred, i sam zapovedio da se oni koji poveruju u njega pokrste u vodi, i da to bude vidljivi znak covekove vere u njega kao spasitelja.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da vratimo se temi
zasto se ne postuje ovaj zakon
ustvari zasto i pitam i zasto sam postavio temu kad srbi ne postuju cak ni Bozije zapovesti a kamoili nepoznate zakone
Nije riječ o tome da samo Srbi ne poštuju ono što je Bog naredio, odnosno, zabranio da se jedu neke vrste mesa. To ne poštuje cijelo hrišćamstvo. Zašto?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije riječ o tome da samo Srbi ne poštuju ono što je Bog naredio, odnosno, zabranio da se jedu neke vrste mesa. To ne poštuje cijelo hrišćamstvo. Zašto?

Neki ipak postuju, jer to je jedno od glavnih obelezja Bozje crkve: `OVDE JE TRPLJENJE SVETIH KOI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I IMAJU SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA.

U ovo su ukljuceni i zdravstveni zakoni.

Sledeci navodi potvrdjuju koliko je vazna poslusnost, a ne samo formalno ispovedanje vere.


DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

`I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ LJUBAVI PREMA ISUSU:

Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške. (1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:

I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV USLISENJA MOLITVE:

Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega, jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno.
I ovo je zapovijest njegova da vjerujemo u ime sina njegova Isusa Hrista, i da ljubimo jedan drugoga kao što nam je
dao zapovijest. ( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ ISUSOVOG PRISUSTVA U SRCU POSREDSTVOM SVOGA DUHA:

I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao. ( Jovanova poslanica 3. 24. ).

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM CE SE SUDITI SVETU:

Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

DRZANJE ZAPOVESTI OBELEZJE BOZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE ZAKON- ZAPOVESTI ZAKONA OSTAJU DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome. ( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

NE MENJATI PROROSTVO I ZAKON:

Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla
napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od
onoga što je napisano u knjizi ovoj. ( Otkrivenje Jovanovo 18-19 ).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koji hrišćani poštuju? Koji ne jedu svinjsko ili zečije meso?


Najvise postuju oni koji uopste ne jedu meso, ali ako im je to kamen spoticanja neka jedu u okvirima onoga sto je Bog dopustio za ishranu..


`Ne jedi ništa gadno.
Ovo su životinje koje ćete jesti: goveče, ovcu, kozu,
Jelena, srnu, bivola, divokozu, jednoroga i kozu kamenjaču;
I sve životinje koje imaju papke rascepljene na dvoje, i koje preživaju između životinja, njih jedite.
Ali ne jedite one koje samo preživaju ili koje samo imaju papke rascepljene na dvoje, kao: kamilu, zeca, pitomog zeca, jer preživaju, a nemaju papke razdvojene; da vam je nečisto;
Ni svinjče, jer ima razdvojene papke, ali ne preživa; da vam je nečisto; meso od njega ne jedite, i strva se njegovog ne dohvatajte.
A između onih što su u vodi, jedite ove: šta god ima pera i ljuske, jedite;
A što nema pera i ljuske, ne jedite; da vam je nečisto.
Sve ptice čiste jedite;
A ove ne jedite: orla, ni jastreba, ni morskog orla,
Ni sokola, ni eju, ni kraguja po vrstama njihovim,
Ni gavrana po vrstama njegovim,
Ni ćuka, ni sovuljagu, ni lisku, ni kopca po vrstama njegovim,
Ni buljinu, ni ražnja, ni labuda,
Ni gema, ni svraku, ni gnjurca,
Ni rodu, ni čaplju po vrstama njenim, ni pupavca, ni ljiljka.
I sve bubine krilate da su vam nečiste; ne jedite ih.
I sve ptice čiste jedite. ( 5 knjiga Mojsijeva 14. 3 - 20 ).
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top