Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nama pak Bog dade "muku" da spoznamo prave vrednosti zivota..

I na kraju i Jov je bio "isprovociran" pa je rekao i ono sto nije trebalo, tako i ovaj provocira nas.

Djavolska posla..

Naravno. Šta misliš da se i ostala stvorenja ne muče? Svima je lepo i uživaju? Ne. Bog je stvorio život kao borbu reda sa haosom. A svaka borba je muka. Koliko samo malo zrno pšenice mora zemlje, teške zemlje da progura da bi niklo.

Mire, nije stvar u isprovociranju, nego u tome ko i zašto provocira. Misliš li da Bog nije razumeo Jobove reči? Pa nije ga kaznio. Sve Jobove nesreće donosio je ko? Satana. Šta je Bog rekao Satani da radi? Dozvolio mu je da Joba muči, da bi ga testirao, ali, Satani je rekao šta? Sve mu čini, ali mu duše ne diraj. Ako je kako pojedini ovde tvrde nefeš telo, i smrtno je, šta je onda bilo zabranjeno Satani da ne dira, ako je već napadao Joba, boleštinama, i kojekakvim zalima? Sećaš li se šta je Jobova žena govorila svom mužu? "Prokuni Boga i umri" I ona je išla za Satanom i njegovim zavođenjem. Naime ona je pozivala Joba da se svojom voljom, odrekne Boga, i da zaista umre. Da dušu sam preda Satani. Kome je bilo zabranjeno da dušu sam uzima.

Tako je oduvek. Čim odbacimo Boga, zaboravimo na to da samo zahvaljujući Njegovoj milosti i ljubavi postojimo, ako nikada ne osećamo makar i malo kajanje za svoje grehe i pogreške, mi dušu predajemo satani.

Zato, svako ko kaže da je kajanje pogrešno, da je spasenje u sleđenju pravilnika, ne govori po Bogu, nego po svom naumu, a najčešće po nagovoru već pomenutog.

Šta bi naime bilo da se Job nije pitao zašto? Šta bi bilo da je Boga pitao: "Zašto mi to činiš, ja ti dajem ovo i ono, sledim tvoje zakone i pravila. Nisam to zaslužio"? Ne bi bio spašen i nagrađen.

A ovi upravo to čine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro jutro brate Darth,
nazivam te breatom, iako znam da ti ne zelis da budes brat sa mnom gresnikom, jel tako? Ali ja mislim da smo mi hriscani svi braca, bez obzira na male razlike koje nas dele.
Zato te molim, nemoj se ljutiti na mene ako te nazovem bratom, jer je mislim da mi i jesi brat.

Ne znam koliko dugio nas dva ovde diskutujemo, mozda dve tri godine? Ti si maldji pa imas bolje pamcenje, sta ti mislis koliko dugo?
Ajde da nas dva napravimo bilans nasih zalgaanja i onoga sto smu postigli - izgubili?

Ti si mene i moju Crkvu nazvao gotovo svim pogrtdama: "kult, sekta, nazovi crkva, sotonina zbornica" itd.
Ja pak tvoju crkvu nisam nazvao nikakvim pogrdnim imenima, ali tebe jesam, pa prema tome ni ja nisam nimalo bolji od tebe. Ako bi nas neko stavio na vagu izgleda da bi bili jednaki.
I sta smo postigli? bas NISTA? Pokazali smo samo kakvi smo mi i to je sve!

Ti si razuman covek i sam vidis da ovo ne viodi nicemu. Zato predlazem ti da nas dva promenimo nacin ophodjenja.

Ti se zalis na Tripa. Medjutim, nije mi jasno da li Tripo sledi nas, ili mi njega?
Verovatno da bi ti predlozio da promenimo Tripa, i bilo bi dobro da se i Tripo promeni, ali to ne zavisi od nas, to Ttipo treba da odluci hoce li promeniti nacin postupanja sa drugima lili nece.

Darth, mi ne mozemo propeniti okolinu, druge sagovaornike, ali SEBE mozemo, pa zato te pozivam da pocenemo od onoga sto je u nasoj vlasti, da ucinimo ono sto mozemo.

Jucer si dao odlican komenrtar o Bogu, ali znaimljivo je da ni u tom komentaru o Bogu nisi mogao odeljeti da ne spomenes Milera.
Mijer je bio jednostavan zemljoradnik, pravio je greske isto kao ti i ja i mislim da nije vredan spoemna, a svakako ne u komentaru o Bogu.

Slape i ti ste vec dugo ovde i nista nam niste rekli dobroga iz vase crkve. Zasto?
Ja sam odusevljen izjavama Mirea, a pogotovo Antonije. Ona je rodjena da od neprijatelja napravi prijeteljem, a to je dar. Svako ce prije saslusati tako plemenitu krscanku, negto onoga koji grdi, napada, potcenjuje i vredja. Da li se sdlazes sa trim?

Prosle veceri naisao sam na izjavu pape Franje upucenu protestantima. Koliko se secam slicnu poruku ranije uputio je i Pravoslavnima.
Mene iznenadjuje, da se ni ti ni Slape, niste setili da tu papinu izjavu prilozite za diskusiji. Ja sam je pazljivo saslusao, i po mojoj oceni to je upravo sto je potrebno svima nama, da priznamo svoje greske i presatupe i da promenimo svoj odnose prema drugima.
Sata ti misis zar ne bi bilo dobro da nam ukazete na tako dobru i plemeniti izjavu.

Zato vas pozivam da zajedno promenimo nacin misljenja, ophodjenja i da pokazemo bratski duh cak i prema onome koji gresi? Hocete li ili ne?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja se nadam isto da cete vas dvojica promeniti nacin razgovora, zato sam i pisao gore. Bilo bi korisno za sve nas.

Tacno je da ne mozemo promeniti Tripa, ali ne bi trebalo da Tripo utice na nas odnos jednih prema drugima..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja se nadam isto da cete vas dvojica promeniti nacin razgovora, zato sam i pisao gore. Bilo bi korisno za sve nas.

Tacno je da ne mozemo promeniti Tripa, ali ne bi trebalo da Tripo utice na nas odnos jednih prema drugima..

Žele da vide kako se korisno i lepo razgovara i razmenjuju iskustva i mišljenja? Neka bace pogled kako skoro ceo dan se vodi rasprava između Jovana, Serviusa i mene na temi o Svetom Trojstvu. Pa onda neka se zapitaju šta i kako.

Što se tiče ovog drugog, ne bih rekao da mi ne možemo, tačnije da oni ne mogu da promene Tripa. Svako može da se promeni. Svako. Samo treba da to svojom voljom odluči.

Marko, vaša "crkva" je nazvala i naziva Crkvu pogrdnim imenima. Ono što sam ja pisao o vašoj "crkvi" nažalost imalo je osnova. I vi dobro znate zašto. No to sada nije predmet rasprave.

Svi smo mi grešni, a ja sebe niti smatram bezgrešnim, niti se tako ponašam. Problem je što mnogi sebi daju za pravo da određuju šta je greh i šta je odgovor Boga na to.

A to je složićete se greh. Nemamo pravo da prosuđujemo, još manje da se time koristimo da bi nametali drugome svoju volju ili sebe, ili svoju zajednicu i njeno učenje.

Dakle, uvek sam spreman za normalan razgovor, istraživanje koje nas možda može dovesti do novih saznanja. Ali nisam, niti ću ikada biti spreman da odćutim i ne odgovorim na stav koji napada, na stav koji ima nameru da negiranjem sagovornikove kompetencije da govori o temi, obori sam argument, ili tvrdnju, čak i pitanje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ja se nadam isto da cete vas dvojica promeniti nacin razgovora, zato sam i pisao gore. Bilo bi korisno za sve nas.

Tacno je da ne mozemo promeniti Tripa, ali ne bi trebalo da Tripo utice na nas odnos jednih prema drugima..

Mire, hvala na dobroj podrsci, jer zaista neopohno je da promenimo nacin ophodjenja.
Ja ne mislim da je Tripo nepopravljiv, nego mislim, ako Darth i ja promenimo nacin diskusije i stvorimo dobru atmosferu, verujem da ce to pomoci i Tripu da pokusa da i on svoje komentare usklada da budi bolji nego do sada.

Eto o krstenju Dath i ja smo veoma lepo i kultirno diskutovali, ako tako nastavimo, zelje ce u veliko biti ostvarene.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dakle, uvek sam spreman za normalan razgovor, istraživanje koje nas možda može dovesti do novih saznanja. Ali nisam, niti ću ikada biti spreman da odćutim i ne odgovorim na stav koji napada, na stav koji ima nameru da negiranjem sagovornikove kompetencije da govori o temi, obori sam argument, ili tvrdnju, čak i pitanje.
Postovanje brate Darth, tvoj odgovor na moj poziv je ohrabrujuci. Drago mi je da se sdlazes da lepo razgovaramo kao ljudi. To ne znaci da treba da zatvorimo oci pred pogreskama, nego svako ima pravo da iznese svoje misljenje ma koliko bilo suoprotno necijemu, ali da se potrudimo da to bude u sto boljem duhu, bratski, prijatelhski - hriscanski!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Fotografija potresla svijet: 'Otac i kći se utopili, a samo su željeli dosanjati svoj san'
Oscar Alberto Martinez Ramirez (26) i dvogodišnja Valeria stradali su u riječnoj bujici, dok je majka i supruga unesrećenih Vanessa uspjela preživjeti. Ovu šokantnu fotografiju objavljujemo kao upozorenje kroz što prolaze migranti u Srednjoj Americi

26. lipnja 2019. u 23:05


Mi smo za vas zvijezde u mračnoj moći. Evo šta je rezultat ili plod katoličke Amerike.

Jad, bijeda, nazadnost, korupcija, kriminal. Žalosno.




Večernji list




Utopljeni migranti
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zapadna civilizacija unistava zivote ostalih ljudi na celoj planeti.
Oni su izazvali haos u Srednjoj i juznoj americi,kao i Africi i Aziji.
Milioni ljudi migriraju sa ciljem da nadju novi dom ,jer u njihovim zemljama zive prozapadni korimpirani politicari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zapadna civilizacija unistava zivote ostalih ljudi na celoj planeti.
Oni su izazvali haos u Srednjoj i juznoj americi,kao i Africi i Aziji.
Milioni ljudi migriraju sa ciljem da nadju novi dom ,jer u njihovim zemljama zive prozapadni korimpirani politicari.
Nije te dugo bilo na forumu, dobrodosao..

Znaci i ti se slazes da su amerikanci odnosno "protestanti" - "doneli zle rodove", da su zapravo imperijalisti, koji seju "rat bombe, strah i bedu" umesto da sire evandjelje?

Znam ja sta kazu Jehovini Svedoci o protestantima, da su realni kad kazu da oni nisu doneli nikakvo dobro, da znaju njihovu krvavu istoriju i hvala im na tome, jer je to zaista tacno.

Ovo treba da objasnis Tripu, posto je on profesor u skoli a ne zna istoriju. Takodje ne znaju ni ostali adventisti, ne znaju da su protestanti cinili zlocine, spaljivali vestice, da je Martin Luter pozivao na ubijanje katolika i da su im ruke do lakata u krvi. Pa se onda ovde njima hvale.

Izgleda je osnovno obrazovanje zakazalo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Znaci i ti se slazes da su amerikanci odnosno "protestanti" - "doneli zle rodove", da su zapravo imperijalisti, koji seju "rat bombe, strah i bedu" umesto da sire evandjelje?

Znam sta kazu Jehovini Svedoci o protestantima, da su realni kad kazu da oni nisu doneli nikakvo dobro, da znaju njihovu krvavu istoriju i hvala im na tome, jer je to zaista tacno.

Pa od USA nam dolazi sve dobro,ali i lose,to je valjda opste poznato.
Pa USA-GB je posle Rimskog carstva najveca svetska sila koja traje vec nekolko vekova.
 
Natrag
Top