Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znam ja sta kazu Jehovini Svedoci o protestantima, da su realni kad kazu da oni nisu doneli nikakvo dobro, da znaju njihovu krvavu istoriju i hvala im na tome, jer je to zaista tacno.

Mire, protiv protestanata govore i EGWisti, to što ovaj ovdašnji trol i njegovi sledbenici rade, nema nikakve veze sa činjenicom da i EGWisti i svdoci imaju isto mišljenje o ostalima.

Razlog je važan, namera, a ne to što i oni navodno priznaju da su protestanti činili zločine. I jedni i drugi, i EGWisti i Raselovci su iz istog šinjela, i jedni i drugi za sebe tvrde da su "remnant" Teologija, ako se to telogijom može nazvati im je ista. Dakle, namera je ista, sredstva ista. I jednima i drugima je Crkva meta, i jedni i drugi su Mileritski produkt. To što se ne podnose je samo zato što imaju isti cilj, dominaciju svojih "teologija".

Ako treba ponoviću, radije i da saslušam pravoslavnog zelota, nego li da poverujem u iskrenost bilo kog od Mileritskih kultista.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mire, protiv protestanata govore i EGWisti, to što ovaj ovdašnji trol i njegovi sledbenici rade, nema nikakve veze sa činjenicom da i EGWisti i svdoci imaju isto mišljenje o ostalima.

Razlog je važan, namera, a ne to što i oni navodno priznaju da su protestanti činili zločine. I jedni i drugi, i EGWisti i Raselovci su iz istog šinjela, i jedni i drugi za sebe tvrde da su "remnant" Teologija, ako se to telogijom može nazvati im je ista. Dakle, namera je ista, sredstva ista. I jednima i drugima je Crkva meta, i jedni i drugi su Mileritski produkt. To što se ne podnose je samo zato što imaju isti cilj, dominaciju svojih "teologija".

Ako treba ponoviću, radije i da saslušam pravoslavnog zelota, nego li da poverujem u iskrenost bilo kog od Mileritskih kultista.
Cista farisejska filozofija.
Pa i fariseji su tolko mrzeli i Isusa Hrista i njegove ucenike.Znas li koje je to razlog farisejske mrznje prema isusu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa od USA nam dolazi sve dobro,ali i lose,to je valjda opste poznato.
Pa USA-GB je posle Rimskog carstva najveca svetska sila koja traje vec nekolko vekova.
Nije im poznato.. satanizam, vesticarenje, industrijska i seksualna revolucija 60-ih. Bitlsi su vojni eksperimenat, htelo se videti kako ce muzika uticati na ljude, hipici, pretvaranje ljudi u robove i zombije putem droga i opijata, kapitalizam, iskoriscavanje, kriminal, legalizacija seksualnih devijacija, transeksualizam, homoseksualizam, legalizacija pedofilije, paradiranje homoseks, legalizacija svih odvratnosti i devijantnosti, narkomanija alkoholizam, sve je to pod izgovorom unapredjenja "ljudskih sloboda"! Uz sve to ide i zloupotreba muzike. Cilj je otupljivanje ljudske svesti, trovanje uma putem medija, slanje sublimiranih poruka, cenzure medija, tako da ljudi ne saznaju istinu (npr. google filtrira sve). Trovanje kompletnog covekovog organizma putem GMO i ostalih razarajucih medikamenata.

A zasto to rade? Ono sto je CIA odavno potvrdila jeste da je najlakse je slomiti covekovu volju kada je osoba drogirana, jer tada mozes sa njim ciniti sta hoces, mozes od njega napraviti poslusnog zombija. I zato nas oni fizicki truju, mentalno i na svaki moguci nacin da bi nas slomili, da budemo podlozni njihovim manipulacijama i da im robujemo..

Dalje sta rade, je stvaranje neprijateljstava i ratova, po sistemu "zavadi pa vladaj" pa se javljuju kao mirotvorci i namecu svoju "demokratiju" i svoje "vrednosti", sa ciljem stvaranja zombija i poslusnika, podcinjavanja naroda i drzava, sve sa ciljem "globalne dominacije" stvaranja " novog svetskog poretka". A taj poredak ce biti u sluzbi vladara iz senke. Vladara, koji su nekada bili kraljevi, a koji su sticajem okolnosti bili prinudjeni da sidju sa vlasti jer ih je narod prozreo i zbacio trazeci republiku! Onda su im dali demokratiju, ali su se organizovali u tajna udruzenja u "klubove" kada ih je narod prozreo. Nasli su savrsen nacin da se vrate i ponovo vladaju! Organizovace se u "klubove" a iz svojih redova ce narodu slati jednog kandidata kojeg ce finansirati i promovisati, a glupavi narod ce pomisliti da je ta osoba iz naroda, pa ce glasati za njega, i tako ce oni prevariti narodi i ponovo osvijiti vlast, nastavice da vladaju iz senke. Crpece sve resurse i bogatstvo, obezbedjujuci sebi komfor itd..

Zato su svi predsednici na vlasti samo piuni. Vlast se godinama smenjuje a da se nista sustinski ne menja, jer su "svi oni isti" svi su iz istog kluba!

Na primer Bus i Klinton su obojica iz drustva "Lobanja i kosti".

A to i jeste svrha ovih tajnih drustava, i razlog je njihovog postojanja, doci na vlast.. Dok je amerika pretezno masonska i na tim temeljima je i sagradjena. Protestantizam, Hriscanstvo i demokratiju su samo iskoristili kao izgovor..

Nepojmljivo je i neshvatljivo da je narod na ovo naseo, da je prevaren, i da prevaru i ropstvo u kojem se nalazi ne vidi ni dan danas.


Razlog je važan, namera, a ne to što i oni navodno priznaju da su protestanti činili zločine
Znam brate, ali cinjenica je da JS za protestante imaju samo negativne reci i to je bitno, jer oni priznaju istoriju takvom kakva je, dok je ovi svesno negirajui poricu. Hocu da pokazem ovom trolu kakve gluposti ovde siri i kakve manipulacije sprovodi.. Ovo znaju i JS i deca u osnovnoj skoli a on kao profesor (sto je sramota) to ne zna ili nece da zna.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znam brate, ali cinjenica je da JS za protestante imaju samo negativne reci i to je bitno, jer oni priznaju istoriju takvom kakva je, dok je ovi svesno negirajui poricu. Hocu da pokazem ovom trolu kakve gluposti ovde siri i kakve manipulacije sprovodi.. Ovo znaju i JS i deca u osnovnoj skoli a on kao profesor (sto je sramota) to ne zna ili nece da zna.

Ako ne zna, onda je blefer, a ako zna, onda je izgubljen slučaj. Neko ko se toliko gura da poznaje istoriju, a da ne zna za "Mocking Bird" je ili neobavešten, ili totalno zaslepljen.

Iza "reformacije" stajala je prosta volja za moć, ništa više. Nikakva "duhovnost" i "borba za Bibliju". Gola borba za vlast i moć. Henri VIII je zbog kreveta i svoje samovolje osnovao svoju "crkvu", drugi su to isto uradili, Kalvin je dobio ono što nije mogao da dobije da se nije "pobunio", Luter je dobio moć.... Svi su oni običnim ljudima prodavali iluziju da će biti moćniji od pape i da se nešto pitaju, a da je jedini autoritet knjiga koju su tumačili kako im je volja. Seme razdora je posejano, i danas ih ima 50.000 sa tendencijom rasta. Iz tog miljea su ti ispali i adventisti i braća im svedoci. Dovoljno je pogledati kako su organizovani, u šta i kako veruju.

Koji su dakle plodovi te borbe za moć. Ratovi, klanja, ubijanja, invazije, "demokratija" koja čoveka svodi na robu, seksualne devijacije proglašene normalnim i nametnute, a to ti je delo metodiste Kinsija, muzika koja igra na najniže nagone, sve što si opisao. U čemu je onda prednost ovih što se ovde upiru da nas ubede da su oni "hrišćani" i "pravoverni"? U Bibliji? Pa baš to držanje iste kao isključivog autoriteta uz tumačenja koja se ne slažu sa tumačenjima Crkve su i doveli do svega ovoga što napisasmo. Prvi nas napadaju za sva zla ovoga sveta, sebe prikazuju savršenima zbog ića i pića, i naravno shabata, a drugi misle da su navodno saznali "karakter" Boga, jer im je Rasel i Savet Starešina "Jehovinog" kraljevstva otkrio "istine".. I jedni i drugi su kao i svi protestanti arogantni, oholi, ali i paranoični, pre svega da ne povrede doktrinu korporacija kojima pripadaju i rade za njih.

Da, rade za njih. Zamisli da ti lokalni paroh kaže da od sutra moraš da ideš u državu udaljenu hiljade kilometara, da napustiš porodicu, sve da bi radio za "Jehovu". Šta bi ti uradio? A da se pre toga nisi ni prijavio da budeš misionar (najčešće se ne radi o misionarenju, nego prikupljanju studenata Biblije)? A da ti eventualnio odbijanje bude "uračunato kao neverstvo "Jehovi""

Ili, da li ti je poznato na koji način oni, koji nas napadaju za svakojake stvari, rešavaju sumnju u doktrinu ili neposlušnost prema "starešinama"? Ili neispunjavanje plana "Biblijskih studija"? Kako su i jedni i drugi, i adventisti i svedoci zavetovani na pacifizam, dakle ne dolazi u obzir (barem prema spolja) fizička tortura koju koriste muslimani, obilato se koriste mentalnom torturom.

Da li su ti poznati slučajevi onih koji su ili izbačeni ili napustili Crkvu, a da su završili na psihijatriji? Nema ih. Dok je kod ovih malo teže izbeći psihijatrijsko ako ne lečenje onda barem savetovanje.

Evo sada ako ti je volja, ti možeš da napistiš Crkvu, da odeš i da te niko ne spopada po ulici i naziva kojekakvim imenima, ne zivka telefonom, preti paklom, "božijom kaznom" i tome slično. Na tebi je i tvojoj savesti. Tako Bog, pravi Bog deluje.

Ne trebaju njemu ni starešine, ni korporacije, ni telefonski pozivi, ni pretnje, ni ostrakizam japija, ni sardonski osmesi. Posebno ne oni koji su se sami postavili "čitajući i studirajući Bibliju"

Ako si sagrešio, ako si bio neposlušan kazniće te On, A ne nekakvi samouvereni, u stvari poplašeni i isprogramirani delovi korporacija. Sve što Crkva može da ti uradi je da ti ne da pristup stolu. A ti, ako si je već napustio, i nećeš tražiti povratak u zajednicu vernih, sve dok svojom voljom se ne pokaješ i zamoliš za oprost.

Kod ovih, ne biva tako. Oni ne puštaju, jer ti si rob, ne Boga, nego njih, a svaki neposluh, svaka sumnja, svako odstupanje od koda, ne donosi samo tebi kaznu,, nego se po nakaradnoj doktrini tih kultova, računa u njihov greh. Zato se svako, ponoviću svako odstupanje od "doktrine" surovo kažnjava. Mentalnom torturom, jer fizičku lukavo izbegavaju.


Jednostavno, kult su. Pa čak iako su adventisti uspeli da izbegnu da budu obeleženi tim nimalo laslavim epitetom, što novcem što "prilagođavanjem" doktrine (na šta dežurni Trol sikće i za to optužuje nekakve Jezuitske elemente), Svedoci nisu to izbegli, i najveći broj nezavisnih stručnjaka ih i tretira kao kult.

Znam brate da ćeš reći da ne treba preterivati i biti preoštar, da i među njima ima dobrih ljudi. Možda i ima, ja i ne govorim o tim ljudima nego o onome u šta su ti ljudi upali. Za žaljene su, jer su slobodu koju im je Bog dao, zamenili robovanjem korporacijama. No, to je njihov izbor, slobodan izbor. O tome su trebali da razmisle kada su birali ropstvo Sinaja, na koje kao ne jevreji nisu ni pozvani, niti im je to namenjeno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ako ne zna, onda je blefer, a ako zna, onda je izgubljen slučaj. Neko ko se toliko gura da poznaje istoriju, a da ne zna za "Mocking Bird" je ili neobavešten, ili totalno zaslepljen.

Iza "reformacije" stajala je prosta volja za moć, ništa više. Nikakva "duhovnost" i "borba za Bibliju". Gola borba za vlast i moć. Henri VIII je zbog kreveta i svoje samovolje osnovao svoju "crkvu", drugi su to isto uradili, Kalvin je dobio ono što nije mogao da dobije da se nije "pobunio", Luter je dobio moć.... Svi su oni običnim ljudima prodavali iluziju da će biti moćniji od pape i da se nešto pitaju, a da je jedini autoritet knjiga koju su tumačili kako im je volja. Seme razdora je posejano, i danas ih ima 50.000 sa tendencijom rasta. Iz tog miljea su ti ispali i adventisti i braća im svedoci. Dovoljno je pogledati kako su organizovani, u šta i kako veruju.

Koji su dakle plodovi te borbe za moć. Ratovi, klanja, ubijanja, invazije, "demokratija" koja čoveka svodi na robu, seksualne devijacije proglašene normalnim i nametnute, a to ti je delo metodiste Kinsija, muzika koja igra na najniže nagone, sve što si opisao. U čemu je onda prednost ovih što se ovde upiru da nas ubede da su oni "hrišćani" i "pravoverni"? U Bibliji? Pa baš to držanje iste kao isključivog autoriteta uz tumačenja koja se ne slažu sa tumačenjima Crkve su i doveli do svega ovoga što napisasmo. Prvi nas napadaju za sva zla ovoga sveta, sebe prikazuju savršenima zbog ića i pića, i naravno shabata, a drugi misle da su navodno saznali "karakter" Boga, jer im je Rasel i Savet Starešina "Jehovinog" kraljevstva otkrio "istine".. I jedni i drugi su kao i svi protestanti arogantni, oholi, ali i paranoični, pre svega da ne povrede doktrinu korporacija kojima pripadaju i rade za njih.

Da, rade za njih. Zamisli da ti lokalni paroh kaže da od sutra moraš da ideš u državu udaljenu hiljade kilometara, da napustiš porodicu, sve da bi radio za "Jehovu". Šta bi ti uradio? A da se pre toga nisi ni prijavio da budeš misionar (najčešće se ne radi o misionarenju, nego prikupljanju studenata Biblije)? A da ti eventualnio odbijanje bude "uračunato kao neverstvo "Jehovi""

Ili, da li ti je poznato na koji način oni, koji nas napadaju za svakojake stvari, rešavaju sumnju u doktrinu ili neposlušnost prema "starešinama"? Ili neispunjavanje plana "Biblijskih studija"? Kako su i jedni i drugi, i adventisti i svedoci zavetovani na pacifizam, dakle ne dolazi u obzir (barem prema spolja) fizička tortura koju koriste muslimani, obilato se koriste mentalnom torturom.

Da li su ti poznati slučajevi onih koji su ili izbačeni ili napustili Crkvu, a da su završili na psihijatriji? Nema ih. Dok je kod ovih malo teže izbeći psihijatrijsko ako ne lečenje onda barem savetovanje.

Evo sada ako ti je volja, ti možeš da napistiš Crkvu, da odeš i da te niko ne spopada po ulici i naziva kojekakvim imenima, ne zivka telefonom, preti paklom, "božijom kaznom" i tome slično. Na tebi je i tvojoj savesti. Tako Bog, pravi Bog deluje.

Ne trebaju njemu ni starešine, ni korporacije, ni telefonski pozivi, ni pretnje, ni ostrakizam japija, ni sardonski osmesi. Posebno ne oni koji su se sami postavili "čitajući i studirajući Bibliju"

Ako si sagrešio, ako si bio neposlušan kazniće te On, A ne nekakvi samouvereni, u stvari poplašeni i isprogramirani delovi korporacija. Sve što Crkva može da ti uradi je da ti ne da pristup stolu. A ti, ako si je već napustio, i nećeš tražiti povratak u zajednicu vernih, sve dok svojom voljom se ne pokaješ i zamoliš za oprost.

Kod ovih, ne biva tako. Oni ne puštaju, jer ti si rob, ne Boga, nego njih, a svaki neposluh, svaka sumnja, svako odstupanje od koda, ne donosi samo tebi kaznu,, nego se po nakaradnoj doktrini tih kultova, računa u njihov greh. Zato se svako, ponoviću svako odstupanje od "doktrine" surovo kažnjava. Mentalnom torturom, jer fizičku lukavo izbegavaju.


Jednostavno, kult su. Pa čak iako su adventisti uspeli da izbegnu da budu obeleženi tim nimalo laslavim epitetom, što novcem što "prilagođavanjem" doktrine (na šta dežurni Trol sikće i za to optužuje nekakve Jezuitske elemente), Svedoci nisu to izbegli, i najveći broj nezavisnih stručnjaka ih i tretira kao kult.

Znam brate da ćeš reći da ne treba preterivati i biti preoštar, da i među njima ima dobrih ljudi. Možda i ima, ja i ne govorim o tim ljudima nego o onome u šta su ti ljudi upali. Za žaljene su, jer su slobodu koju im je Bog dao, zamenili robovanjem korporacijama. No, to je njihov izbor, slobodan izbor. O tome su trebali da razmisle kada su birali ropstvo Sinaja, na koje kao ne jevreji nisu ni pozvani, niti im je to namenjeno.
Sve se slazem brate. Ovo je zalosna istina. Pravo je cudo kada se nekome od njih otvore oci i kada progleda. To je cudo Bozje. I ja bih bio prevaren da se nisam iskreno molio Bogu svaki dan i da mi se on nije smilovao. Nadam se da ce bar jednoga od njih spasiti. Ali za to je potrebna poniznost, sto vecina nemaju.

Srecan sam sada sto znam da pripadam njegovoj crkvi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, protiv protestanata govore i EGWisti, to što ovaj ovdašnji trol i njegovi sledbenici rade, nema nikakve veze sa činjenicom da i EGWisti i svdoci imaju isto mišljenje o ostalima.

Razlog je važan, namera, a ne to što i oni navodno priznaju da su protestanti činili zločine. I jedni i drugi, i EGWisti i Raselovci su iz istog šinjela, i jedni i drugi za sebe tvrde da su "remnant" Teologija, ako se to telogijom može nazvati im je ista. Dakle, namera je ista, sredstva ista. I jednima i drugima je Crkva meta, i jedni i drugi su Mileritski produkt. To što se ne podnose je samo zato što imaju isti cilj, dominaciju svojih "teologija".

Ako treba ponoviću, radije i da saslušam pravoslavnog zelota, nego li da poverujem u iskrenost bilo kog od Mileritskih kultista.

Ma to uopste nije vasno ko u sta veruje, a ko nista ne veruje, vazno je da svi dobro uoce da je DARTH NAJBOLJI KULTISTA, jer sebe uzdizei iznad svih hriscana, a svi znamo od koga je to nasledio. Pa Darth, neka ti je sa srecom!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve se slazem brate. Ovo je zalosna istina. Pravo je cudo kada se nekome od njih otvore oci i kada progleda. To je cudo Bozje. I ja bih bio prevaren da se nisam iskreno molio Bogu svaki dan i da mi se on nije smilovao. Nadam se da ce bar jednoga od njih spasiti. Ali za to je potrebna poniznost, sto vecina nemaju.

Srecan sam sada sto znam da pripadam njegovoj crkvi.

Jadni moj Mire.

Odbacio si rec Bozju i prihvatio rec ljudsku i ljudske filozofije, odbacio si svedocanstvo Duha Svetoga, i pao si u jos gore stanje nego u kome si bio dok si iole podrzavao istinu.
Sotona te je uhvatio u svoju zamku lazi i prevare da ti vise ni ne razlikujes istinu od lazi.
Uz to navodno ti nas zalis, ljude koji istinu imaju, i jos vise imaju i svedocanstvo Bozje u njima samima, i time imaju i spasenje u Gospodu.

To je najveca ironija i licemerstvo, da ne vidis svoje stanje ( ili vidis ali se teseci tapses po ramenu ), a druge obasipas tugovkama za navodno ne posedovanje istine i spasenja.

Za tebe jedino covek moze da se moli, jer ti si rec odbacio, i pitanje je da li za tebe ista vise moze da se uradi u duhovnom smislu, dok sam Gospod uskoro ne objavi sebe i istinu celom covecanstvu.
I verujem da ce ti se tada otvoriti oci, i da ces se pokajati sa suzama.

Amin!

Ja zeljno cekam taj dan.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve se slazem brate. Ovo je zalosna istina. Pravo je cudo kada se nekome od njih otvore oci i kada progleda. To je cudo Bozje. I ja bih bio prevaren da se nisam iskreno molio Bogu svaki dan i da mi se on nije smilovao. Nadam se da ce bar jednoga od njih spasiti. Ali za to je potrebna poniznost, sto vecina nemaju.

Srecan sam sada sto znam da pripadam njegovoj crkvi.

Brate, nije stvar samo u tome. Da li ti je palo na pamet da malo istražiš koga ovi baštine i zašto to rade? Nas optužuju za svakojake gluposti, pljuju nas i negiraju nam sleđenje Biblije. No da vidim kako je sama tvrdnja da su oni navodni "čuvari istine" veoma kontradiktonra sa onim što se zna da su zaista bili oni koje adventisti baštine (neću pominjati svedoke, jer su oni poseban mentalni sklop).

Maltene sve hereze koje adventisti u svojoj reklo bi se totalnoj anesteziji baštine nisu bile nikakve "riznice zabranjenih znanja" koje je "zla Crkva" progonila, nego gnostički i dualistički kultovi. Kojima je Bog Starog Zaveta bio zli demijurg, sam Satana. To je bio primarni razlog zašto je Crkva smatrala ove grupacije heretičkim. A ne shabat i judaizatorstvo. Kada to uzmeš u obzir, a postoje dokazi o tome, onda ne samo da je čudno, nego i šizofreno pozivanje adventista na Stari Zavet uz istovremeno držanje takvih sekti svojim precima.

Naravno sada će oni opet da grakću kako je ovo laž. Pa ako misle da je laž neka dokažu da nije. Neka iznesu ne falsfikovane dokaze da su svi oni koje baštine bili nevini po ovom pitanju. Ali, dokaza nema.

Nas ovde i oni i braća im po Mileru optužuju da Hulimo, a oni baštine dualiste koji Boga nazivaju Satanom, dok istovremeno se busaju u grudi da drže zapovesti baš onoga koga su njihovi navodni preci nazivali Satanom???!!!

Da li je to ono čuveno "poznavanje karaktera Boga"? Da li to znači da oni veruju da su Bog i Satana jedno??????
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Srecan sam sada sto znam da pripadam njegovoj crkvi.

onda si srećan i zbog ovoga.

Jako si jadan Tripo!



Najveći pušači su Rusi (59%), Grci (53%), Albanci (51%) i Ukrajinci (49%).



Na primer Bus i Klinton su obojica iz drustva "Lobanja i kosti".

I završili jezuitske škole.

Odbacio si rec Bozju i prihvatio rec ljudsku i ljudske filozofije, odbacio si svedocanstvo Duha Svetoga, i pao si u jos gore stanje nego u kome si bio dok si iole podrzavao istinu.

Pa on nikada nije ni htio da sazna istinu iz Božje riječi, nego je istraživao Bibliju da bi je uskladio sa učenjem PC.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top