Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Misliš na svog prijatelja slapa? Pa da ozbiljno je to. Stalno nešto ponavlja ,neka pitanja. nešto priča ne razumijem ga ništa.

Slap se ponavlja??? Ta nemojte kasti. Koliko sam mogao da vidim, neko drugi se ponavlja već duže vreme.

To što ne razumiješ je do tebe.

P.S. A "kezonje". Di su ti?

Naravno da je do njega. Moguće da mu je od prošlonedeljnih kiša voda ušla u sistem, i sada pravi probleme. To je čini se razlog i za nedostatak kezonja....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Biblija (Stari + Novi zavjet) je vlasništvo Katoličke crkve. :smisi:

Ovo sam isto dao u PP na FB. Sve hit do hita.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Šta ćete jadni vi, nemate dokaza za svoje tvrdnje pa se želite nadmudrivati. Dobro sam rekao da pred vas ne treba davati stihove Biblije.

Pa ako nemamo argumenata sto se s nama bavis? Ako su nam argumenti nikakvi, sto si se upeo da dokazes suprotno?

Ah da, ti uzivas da se svadjas :)

Da nema nas, napao bi svoje kao sto si i rekao da bi im napravio igranku!

Počeli ste se okretati za nama da nas rastrgnete.

Ovo se vec zove "manija gonjenja", to je cista patologija.

Misliš na svog prijatelja slapa? Pa da ozbiljno je to. Stalno nešto ponavlja ,neka pitanja. nešto priča ne razumijem ga ništa.

Ne razumes ti nista, a to se zove (kako si sam izjavio) "iskljucenost razuma"!

Biblija (Stari + Novi zavjet) je vlasništvo Katoličke crkve. :smisi:

Ovo sam isto dao u PP na FB. Sve hit do

Knjiga po pravu pripada onima koji su je i nasledili, kojima je ona poverena na cuvanje.

Vi ne mozete ni da zavirite u izvorne manuskripte, jer pre toga morate da pitate crkvu za dozvolu kod koje se ti tekstovi nalaze. To jasno pokazuje ciji su tekstovi, i kome su povereni na cuvanje! Bog ne bi svoje tekstove poverio nekome ko bi ih unistio!

Dakle, tekstovi su Bozji ali je crkva cuvar i garant njene autenticnosti..

I na vasoj Velikoj Borbi (Knjizi Elen White) pise "sva prava pridrzana". Crkva je iskljucivi vlasnik izvornih tekstova, i tako je po testamentu koji vam je ostavila EGW. Nije to knjiga drugih crkava, mogu oni da je uzmu da je stampaju i citiraju, ali se zna kome je ona poverena na cuvanje i ko raspolaze njenim izvornim tekstovima.

Tesko je ovo objasniti nekome ko je "iskljucenog razuma", ko se kezi kao budala, podmece krezave smajlije sa ciljem da izazove negativnu reakciju.

I to je bolesno raditi. Dobro je rekao Taramana, da je to bolest. I ja mu skidam kapu! Zao mi je sto ga jos tada nisam podrzao u svemu sto je pisao protiv vas, jer je covek u pravu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Knjiga po pravu pripada onima koji su je i nasledili, kojima je ona poverena na cuvanje.

Mire, problem je u tome što knjiga nije ni postojala sve dok je Crkva nije zapisala. Ona Crkva koju adventisti i ostali napadaju. Tu činjenicu bi adventisti da izvrnu. Jer u svojoj "isključenosti" zamišljaju da je Bog lično pisao tekstove, odštampao ih i dao na čuvanje.


Dakle, crkva je od Boga, tekstovi su Bozji ali je ona cuvar i garant njene autenticnosti..

Ne samo čuvar i garant, autor.


Tesko je to objasniti nekome "iskljucenog razuma", ko se kezi kao budala, podmece krezave smajlije sa ciljem da izazove negativnu reakciju.

I to je bolesno raditi. Dobro je rekao Taramana, da je to bolest. I ja mu skidam kapu! Zao mi je sto ga jos tada nisam podrzao u svemu sto je pisao protiv vas, jer je covek u pravu.

Trolu niko nikada ništa nije mogao da objasni. Još ako je taj trol prihvatio blasfemične budalaštine, onda je posao pojašnjavanja uzaludan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovo se vec zove "manija gonjenja", to je cista patologija.

To nije patologija nego sam citirao Bibliju. :beee::mig::roll:

Ne razumes ti nista, a to se zove (kako si sam izjavio) "iskljucenost razuma"!

A ovo je već projekcija.

Knjiga po pravu pripada onima koji su je i nasledili, kojima je ona poverena na cuvanje.

Vi ne mozete ni da zavirite u izvorne manuskripte, jer pre toga morate da pitate crkvu za dozvolu kod koje se ti tekstovi nalaze. To jasno pokazuje ciji su tekstovi, i kome su povereni na cuvanje! Bog ne bi svoje tekstove poverio nekome ko bi ih unistio!

:mig::roll::mig::beee::roll::mig::beee:

Obavezno kopiram.

Tesko je ovo objasniti nekome ko je "iskljucenog razuma", ko se kezi kao budala, podmece krezave smajlije sa ciljem da izazove negativnu reakciju.

I to je bolesno raditi. Dobro je rekao Taramana, da je to bolest. I ja mu skidam kapu! Zao mi je sto ga jos tada nisam podrzao u svemu sto je pisao protiv vas, jer je covek u pravu.

:beee::mig::roll:Ušao si u užu konkurenciju za prvo mjesto, sa Slapom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Meni je zao tebe, jer ti nemas argumenata, ne mozes dokazati da ste imali kontinuitet, samo zaobilazis ocigledno. Ono sto vi radite je cisto zaobilazenje i prikrivanje..

Jadni moj Mire koji si princip laganja uzeo kao metod svedocenja, jer odgovor kao dokaz je vise puta dat.

To sto ga ti ne prihvatas ne pobija njegovu istinitost, jer tebe su zaslepile ljudske izmisljene teorije i filozofije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jadni moj Mire koji si princip laganja uzeo kao metod svedocenja, jer odgovor kao dokaz je vise puta dat.

To sto ga ti ne prihvatas ne pobija njegovu istinitost, jer tebe su zaslepile ljudske izmisljene teorije i filozofije.
Koji odgovor? Nisi ti dao nikakav odgovor. Gde ti je dokaz za odrzan kontinuitet dogme kroz istoriju?

Ako mislis da su katari, pavlikijani i bogumili dokaz, i da vam pruzaju kontinuitet, cak i ako izuzmemo da su bili dualisti i da su verovali da je ovaj svet stvorio djavo (a time su naseg Boga pravili satanom) pored toga su imali sijaset drugih jeretickih ucenja koja se nikako ne mogu uskladiti sa vasim adventizmom!

Koji onda kontinuitet vi uopste mozete imati?

Da su katari i bili vas kontinuitet, opet ko ih je nasledio? Koji su to Hriscani posle katara nastavili vasu dogmu???
Gde je vase adventisticko ucenje kod protestanata u proslosti, da li se odrzalo cisto i nezimenjeno kroz vekove???

NIJE!

Ako nije, to znaci da ste "pali dogmatski" i da onda niste "crkva Bozja"! Jer crkva ne moze pasti i ne moze njegov narod nestati sa lica zemlje. Crkva je "cuvar istine" a istina mora postojati kroz sve vekove do kraja vremena! To je obecao Isus Hristos kada je rekao "da crkvu njegovu nece ni vrata paklena nadvladati"!

Ipak, po svim dostupnim dokazima, vi ste "dogmatski pali", i niste imali istinu koju ste nasledili od apostola, pa ste zato "vrsili rekonstrukciju". To cak i priznajete!

Kazi mi, kakva je to "Bozja crkva" koja kroz citave vekove sve do danas gotovo 2000 godina "uci laz pomesanu sa istinom"???
Moze li se takvo nesto zvati crkvom? Kako se moze slagati "svetlost sa tamom"? I moze li Bog uciti narod lazima???

A to radite vi!

Kao trebalo vam je 2000 godina da "dodjete do pune istine"? Pa koje su to gluposti molim te!
Apostoli su imali istinu sto bi rekli na engleskom "out of box" a vama je trebalo 2000 godina da vam se "napumpa"!

Pa to su price za malu decu!

I ako ces jos da tvrdis da "protestanti nisu znacajno odstupali od istine" , nemoj da se ovde zafrkavamo, i Elen White je trazila kontinuitet u njima, a oni su imali takve jeresi da se danas ne mogu ni spomenuti jer su uzas!

Ipak ona pise knjigu, manipulisuci, skrivajuci njihove jeresi a isticuci lepe stvari. I onda ih jos zove "Bozjim slugma" koji su se "upravljali prema svetlosti koju su imali". Sta se to Bozja svetlost prima "na kasicicu". Zar crkva Bozja moze imati "polu istinu"!

Ne, ovo je samo dokaz da vi "svetlost niste ni imali" , vec nastajete na "rekonstrukciji", i zato i imate "evolutivnu teologiju".

Vi ste jeres, nista drugo. To je jasno svakom koji poznaje istoriju.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Knjiga po pravu pripada onima koji su je i nasledili, kojima je ona poverena na cuvanje.

Vi ne mozete ni da zavirite u izvorne manuskripte, jer pre toga morate da pitate crkvu za dozvolu kod koje se ti tekstovi nalaze. To jasno pokazuje ciji su tekstovi, i kome su povereni na cuvanje! Bog ne bi svoje tekstove poverio nekome ko bi ih unistio!
Dakle, tekstovi su Bozji ali je crkva cuvar i garant njene autenticnosti..

Mire, zaista je humopr pratitti tebe i Tripa.
Samo da ti objasnim, nijedna crkva nema sve originalne tekstove Biblije. Ti originali ili prepisi cuvaju se u raznim muzejima ili privatnim kolekcijama. Nijedna crkv nema niti moze da ima autorsko pravo i comyright na Bibvliju.
Shvati to, umesto da zabrani da ljudi citaju Bibliju, jednostavnije bi bilo da da koristi Copyriht i niko ne bi smeo da je stampa.
Medjutim, hvala Bogo nemaju Copyruht, Protestanti su osnovali Inostrano Biblijsko drustvo, koje ne pripada crkvi, i ono vrsi nadzor i cuva Bibliju.


I na vasoj Velikoj Borbi (Knjizi Elen White) pise "sva prava pridrzana". Crkva je iskljucivi vlasnik izvornih tekstova, i tako je po testamentu koji vam je ostavila EGW. Nije to knjiga drugih crkava, mogu oni da je uzmu da je stampaju i citiraju, ali se zna kome je ona poverena na cuvanje i ko raspolaze njenim izvornim tekstovima.[/QUOTE]

Mire, razmisli molo: Ko je poverio Katolickoj crkvi Bibliju na cuvanje? Daj ime, adresu i tekst toga prava? Koliko ja znam nemas ga!
Drugo, nemoj da brkas popjmove primerom Velike Borbe od Elen Vajt. Autor te knjioge je Ona, a nismio ni ti ni ja. I Ona je svoje autorsko pravo predala upravi crkve. Kad god se izda ili prevodi bilo koja knjiga ona uvek mora imati ime autora, a ne ime onoga ko je cuva.

Nijedan pisac Biblije, nije nijednoj crkvi poklonio svoje autorsko pravo. Zato je Biblija drustvena imovina i nad njom nema prava nijedna sekta ni crkva.



Darth:
Mire, problem je u tome što knjiga nije ni postojala sve dok je Crkva nije zapisala. Ona Crkva koju adventisti i ostali napadaju. Tu činjenicu bi adventisti da izvrnu. Jer u svojoj "isključenosti" zamišljaju da je Bog lično pisao tekstove, odštampao ih i dao na čuvanje.[/QUOTE]

Darth, zar ti zaista verujes da su ljudi ovde na forumu toliko glupi da ne razumeju ni osnovne pojmove.
Ajde, kada si toliko pamentan daj dokaze ko je taj koji veruje da je Bog licno napisao Bibliju, cak i ostampao i predao coveku?


Dart daj jedno osvesti se, ljudi ce misliti da si skrenu s pameti.

Znaju citaoci Bibolije veoma dobro ko je autor Biblije, ali izgleda da to jos Darth mije shvatio.

Posto ne verujes u ono sto ja kazem, nadam se da ces poslusati apostola Pavla koji je napisdao:
"Sve je pismo od Boga dano i korisno za ucenje, za karanje, za popravljanje, za poucavanje u pravdi.
Da bude savrsen covek Boziji za svako djelo pripravljen."
2. Timotiju 3,16.17.

Posto svi znamo da tesko kapiras biblijske tekstove evo ti jos jednoga:
"I imamo najpouzdaniju prrorocku rec i dobro je sto pazite na nju kao na videlo koje svetli u tamnome mestu, dokle dan ne osvane i Danica se ne rodi u srcima vasi.
I ovo znajte najprije da nijedno prorostvo knjizevno ne biva po svome kazivanju; jer nikad prorostvo ne bi od covecije volje, nego nauceni od Svetoga Duha govorise sveti Boszji ljuudi."
2. Petrova 1,19-21.

Darth, nije probelem u tome da nemozes naci istinu, nego je problem sto vi ne verujete u nadahnuce Biblije!!!!!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top