Zvezde u mracnoj noci

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, kontinuitet istine je bio sacuvan kroz istoriju u onima koji nisu pravili nikakve kompromise u odricanju od Hristove nauke,

A koji su to? Albigenzi!? Oni koji su po svetom Ivanu antikristi, jer su naučavali kako Isus nije došao u pravom tijelu i nije trpio muke. Eto, proročica vam Jelena, po njezinu vlastitom priznanju, pronašla ove antikriste u nekim "šumama i gorama", i od njih preuzela "svjetlo istine". Nazdravlje.

i kasnije u Protestantizamu.

Tvrditi da vam je kontinuitet apostolskih vjerovanja u protestantima iz 16. stoljeća, isto je kao tvrditi da je unuka rodila svoju babu. :)

Adventisti su poslednji segment Hristove sedmostruke crkve iz otkrivenja nazvan Laodikeja.
To je poslednja sedma crkva koja deluje u vremenu pred Hristov drugi dolazak.

Je. Vi ste potomci ove unuke što je rodila svoju babu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam pomenuo ni jedno ime bilo koje organizacije, to si ti napisao.

Kontinuitet je u bibliji i onima koji su drzali biblijsko ucenje, inace mi danas ne bi imali ni bibliju, ni njeno ucenje, vec samo mnogobostvo RKC.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja nisam pomenuo ni jedno ime bilo koje organizacije, to si ti napisao.

Ne. :) Jelena je to napisala, ja sam samo konstatirao činjenicu. Evo ti:

Tako je Rim odredio da se ugasi svetlost Božje Reči, i da narod živi u tami. Ali nebo je predvidelo druga sredstva za očuvanje crkve. Mnogi valdenžani i albinžani prognani iz Francuske i Italije, došli su u Češku. Iako se nisu usudili da propovedaju javno, oni su ipak potajno revno radili. I tako se prava vera čuvala iz stoleća u stoleće. (Ellen White, Velika borba)

Evo, Jelena kaže da su pravu vjeru sačuvali oni koji su za svetog Ivana antikristi. Neka svi vide i znaju čiji ste duhovni potomci.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo, Jelena kaže da su pravu vjeru sačuvali oni koji su za svetog Ivana antikristi. Neka svi vide i znaju čiji ste duhovni potomci.

Kako i ne bi bili antikristi, kada im je Isus anđeo, duše mrtve, shabat sve i svja, Trojstvo čas omega otpad, čas veruju u njega, Od njih su gori samo njihova braća po Mileru koji izmisliše nevidljivi drugi dolazak.

Ps. Slape, albigenzi i katari, navodni duhovni preci adventizma, smatrali su normalan seksualni odnos između muškarca i žene pogrešnim, rađanje dece plodom greha, i preferirali su sodomiju i homoseksualnost oba pola. A sve to jer su verovali da je ovaj svet, to jest sve materijalno stvorio zli demijurg. Zvuči ti poznato? Ko to beše rekao da iza svega stoje dve sile?
Ovo je skandalozno. Na ovakav način nasrtati na osobu, a samo zbog toga što ne može argumentima braniti bogohulnosti koje su naučavali Ellen White i pioniri ASD. Strašno.
Na koga je nasrnuto? Na Ignore su mi, da gledam koga su sada opet u maniru poganih jezika opet napali nemam nameru.

Bogohulnosti, da su samo bogohulnosti, nego i budalaštine začinjene bogohulnostima. Prava sinagoga satane. Uključujući tu i sodomiju.

Inače, njihova proročica je bila opsednuta odnosima u braku, i smatrala je da je uzrok pojačanog muškog libida način ishrane.

Uzgred, pogledao sam koga je napao. Sramota njegovih godina, i sramota čoveka koji se ovde predstavlja kao učen.

Bolje bi mu bilo da malo bolje pogleda koga je baštinila osnivačica njegove "crkve ostatka", pa da se zapita malo, nego što ovde pljuje i besramno govori o nekome koga i ne poznaje samo zato što taj neko ruši blasfemije njegove"proročice"

Hteo si reci da je normalno amerikancima protestantima da nose pusku u gepeku kola!

Njima je normalno i da im se žene slikaju gole i u koitusu sa crncima. Da im se veštački povećavaju zadnjice, usta, grudi... kako onda da im ne bude normalno da nose pušku u gepeku. Pa zbog tog nošenja puške su adventisti i postali "pacifisti" jer nakon histerija koje su Mileriti proizveli, propalih malih porodičnih preduzeća, haosa po crkvama, bilo je i batina i pucnjave. Na taj način izbegavaju da ih upucaju. Što opet govori o tome da njima pravo mučeništvo za veru i nije na pameti, nego glumljenje mučeništva, i to samo ako neko pokuša da im nametne nedelju. Tad kukaju kako su došla zadnja vremena.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam Mire imao nameru da te prozivam. Izvini ako je tako izgledalo.

Znam brate da nisi :)

Video si i sam. Još te je optužio da namećeš svoju crkvu, iako to niko od nas ne radi. Oni to rade. Zato i jeste došlo do ovakvih rasprava.

Ma nije on mene optuzio da ja namecem svoju crkvu jer ja to ni ne radim, nego nema dokaza za svoj kontinuitet pa misli da ce pobediti tako sto ce osporiti nas. A osporiti ga ne moze.

Uzgred, evo opet onog trola, i dalje mlati Biblijom i njegovim shabatarenjem

Ja ga prijavio moderatorima za ocigledno krsenje pravilnika kada je pricao o politici pa niko nije reagovao. Pitam se stizu li te prijave na svoju adresu?

Ljudi ce se spasti slusajuci biblijsko ucenje o spasenju verom u Gospoda Isusa

Zar se spasava "kroz knjigu" a ne kroz "crkvu"? I kako ce se spasiti "slusajuci", kako ce se krstiti kad crkve nema gotovo 1260 godina sve do 1798 godine??

Ovo je totalna ludost sto pricate!

Adventisti su poslednji segment Hristove sedmostruke crkve iz otkrivenja nazvan Laodikeja.
To je poslednja sedma crkva koja deluje u vremenu pred Hristov drugi dolazak

To je tkz. "crkva" koja nema nista zajednicko sa dogmom i ucenjem prethodnih protstanata!

Kakav je to Bog koji "nije odrzao svoju dogmu kroz vekove" nego je "obnavlja u poslednje doba"?

Pustio ljude da 1260 godina "veruju u lazi i gluposti"!

Ps. Slape, albigenzi i katari, navodni duhovni preci adventizma, smatrali su normalan seksualni odnos između muškarca i žene pogrešnim, rađanje dece plodom greha, i preferirali su sodomiju i homoseksualnost oba pola. A sve to jer su verovali da je ovaj svet, to jest sve materijalno stvorio zli demijurg. Zvuči ti poznato? Ko to beše rekao da iza svega stoje dve sile?

To su bili obicni satanisti, i onda se pitaju zasto je crkva bila protiv njih?

Pa da je danas vlast imalo normalna, pozatvarala bi sataniste umesto sto ih pusta da zrtvuju decu i cine gadosti, a dozvolili su im sve to oni koji se busaju u grudi da su "Bozji sledbenici"!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa da je danas vlast imalo normalna, pozatvarala bi sataniste umesto sto ih pusta da zrtvuju decu i cine gadosti, a dozvolili su im sve to oni koji se busaju u grudi da su "Bozji sledbenici"!

Kako brate da ih pozatvara, nema od toga ništa. Sloboda, tačnije "sloboda" je u pitanju. Isti ti "bible christians" će satanu videti na svakom mestu, ali ne i kod sebe. A tu, baš tu kod njih se on i nalazi. U citiranju pisama, u aroganciji, u zakonomlaćenju, u pljuvanju drugih... u abortusima, klanjanju novcu...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako brate da ih pozatvara, nema od toga ništa. Sloboda, tačnije "sloboda" je u pitanju. Isti ti "bible christians" će satanu videti na svakom mestu, ali ne i kod sebe. A tu, baš tu kod njih se on i nalazi. U citiranju pisama, u aroganciji, u zakonomlaćenju, u pljuvanju drugih... u abortusima, klanjanju novcu...
Brate, "sloboda svega i svacega" - pedofila, satanista, vestica, narkomana, seksualnih devijanata (cekam samo da legalizuju i silovanje jer i silovanje je prirodno). Onda tu je sloboda bogacenja i kapitalizma koje od ljudi pravi robove, industrijalizacija i moc jacega, decja sloboda da mogu da tuku nastavnike itd..

Lista je ogromna, a sve to je donela "protestantaka demokratija" od "demo - kratija" - demonsko vladanje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Brate, "sloboda svega i svacega" - pedofila, satanista, vestica, narkomana, seksualnih devijanata (cekam samo da legalizuju i silovanje jer i silovanje je prirodno).

Pa jedino u slobpdi može da se vidi pravo lice svakoga. A ne ko kod vas licemjera što se prave izvana fini, a unutra puni mrtvačkih kostiju, a kada se raspadne sistem onda se pokažete gori nego oni na Zapadu.

Onda tu je sloboda bogacenja i kapitalizma

Pa bogatili su se i Avram i Solomon.

koje od ljudi pravi robove,

To ste imali vi u Americi, Jug je katolički po duhu, pa smo mi to ukinuli.

industrijalizacija i moc jacega,

Vrati se onda u kameno doba.

decja sloboda da mogu da tuku nastavnike itd..

Nije demokratija za vas, za nas jeste.

Lista je ogromna, a sve to je donela "protestantaka demokratija" od "demo - kratija" - demonsko vladanje.

Zato odlazite u protest. države kako vam je fino u Rusiji, Srbiji, Bugarskoj, Grčkoj.

Jad bijeda i nazadnost, lopovluk, korupcija, prevara svake vrste.

Rusija imala feudalizam do 1917. god. zatim ratovi, glad, beznađe haos.

Pa bježite kod prots. koje pljujete.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Lista je ogromna, a sve to je donela "protestantaka demokratija" od "demo - kratija" - demonsko vladanje.

Baš tako, a sve su plodovi pravog "Babilona Velikog" grada, tačnije države koja vlada nad morima, bludnice koja bludniči sa kraljevima zemaljskim, druge zveri koja je izašla iz mora.

Možda će ti biti čudno što pominjem njima omiljenu temu, ali treba malo bolje čitati te retke iz Otkrovenja, i videti da se oni ne odnose na Rim u fizičkom, pa ni u duhovnom, nego na Rim kao koncept.

Čitajući ovo gore, neki će od njih pomisliti da sam "doživeo" obraćenje, sve dok ne vide na šta se u stvari odnosi moje pominjanje "Babilona Velikog". A ono se ne odnosi na Crkvu koja im prva pada na pamet. Nego na državu koja je kulturni naslednik Prve Zveri, imperije u kojoj sunce "nije zalazilo".

Odnosi se na domaju njihove "proročice" (uzgred, lažni prorok, antihristov dolazi odakle? Iz "Babilona velikog", iz melting pota.

Dakle ko je "Babilon Veliki"? Ko je sledbenik koncepta Rima, onakvog kakvog su ga apostoli zapamtili? Ko gospodari morima zemaljskim? Ko kada kine ceo svet dobije tuberkulozu? Ko? Vatikan?

Ne, nego United States of America. eto ko. Skerletna bludnica, je Amerika. Sva zala novih Sodoma i Gomora dolaze odatle. I satanisti, i mirijade "Bible Christians" i podrška povampirenju islama, i gejevi, i pedofilija... sve.

Znaš li gde je lov na veštice trajao duže i bio mnogo krvaviji? U kolonijama, brate u Engleskim kolonijama koje će postati USA. U kojoj su to zemlji samo "Bible Christians" Hrišćani, a ostali nisu? U kojoj se to zemlji prolivala krv Katolika Prolivala bi se i krv pravoslavaca, da im nije na mestu predsednika bio Katolik, Irac)? U SAD.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Rusija imala feudalizam do 1917. god. zatim ratovi, glad, beznađe haos.

Pa bježite kod prots. koje pljujete.

Afroamerikancima je 1950-ih godina bilo dopušteno sjesti samo na zadnja sjedala, a mogli su se pomaknuti do srednjeg dijela autobusa samo ukoliko nijedan bijelac nije tamo želio sjesti. Postojalo je pravilo da ako samo jedna bijela osoba sjedne u srednji dio, od svih Afroamerikanaca koji tamo sjede očekuje se da napuste svoja mjesta. 1. prosinca 1955. g., gospođa Rosa Parks, Afroamerikanka, prekršila je to pravilo u državi Alabami. S obzirom da je jedan bijelac ostao stajati u autobusu dok je gospođa Parks sjedila u srednjem dijelu autobusa, oglušila se na vozačevo upozorenje zbog cjelodnevnog stajanja na nogama na poslu na kojem je radila kao krojačica. Gospođa Parks završila je u pritvoru, kasnije je izjavila kako svoj prosvjed nije planirala već je bila samo „dobrano umorna i boljele su je noge.“
---------------------------------------------
Ništa čudno. Za mnoge protestante, te za Ellen White i Hitlera crnci su nastali miješanjem ljudi sa životinjama.
 
Natrag
Top