Znak da je Armagedon blizu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Takodje Jovane procitaj ove izjave Elen White:

“ISUS NIKADA NIJE KORISTIO SVOJU BOŽANSKU PRIRODU ZA SEBE. U SVIM ISKUŠENJIMA KOJIMA JE BIO IZLOŽEN OSLANJAO SE VEROM NA OCA, DOK JE BOŽANSKU PRIRODU KORISTIO SAMO ZA DOBRO DRUGIH”.

“U Hristu je bila PUNINA BOŽANSTVA U TIJELU. Najsnažniji um smrtnika nije u stanju da to shvati. To se i najbiranijim riječima ne može opisati. Tu je čutanje najrječitije”.

BOŽANSKI DUH JE BORAVIO U HRAMU LJUDSKOG TIJELA

Kad je otpočela Njegova javna služba jedva je dočekao da Isusa iznurenog i oslabljenog četrdesetodnevnim postom u najtežim mogućim okolnostima navede da KONAČNO UČINI SAM SVOJOM BOŽANSKOM PRIRODOM I SILOM ONO ŠTO JE ODUVJEK ŽELIO, DA BEZ ODNOSA ZAVISNOSTI OD OCA, pretvori kamenje u hlebove. (To je u stvari i suština grijeha, učiniću to sam, Bog mi ne treba a učinjen grijeh je tada samo prirodna posljedica odvojenosti od Boga)

“Za Isusa je bio težak zadatak da sprovodi plan spasenja čovjeka DA SVOJU BOŽANSKU PRIRODU OBUČE U LJUDSKU. On je uživao čast i poštovanje u nebeskim dvorovima i bio naučen na neograničenu moč. Za Njega je bilo isto TAKO TEŠKO DA SE ODRŽI U GRANICAMA LJUDSKE PRIRODE kao što je za ljude teško da se uzdignu iznad granica svoga izopačenog biča i da postanu učesnici u božanskoj prurodi”.

“Osećao je da Ga je greh ODVOJIO OD NJEGOVOG OCA. Ponor je bio tako širok, tako mračan, tako dubok da je Njegov duh uzdrhtao pred njim. NIJE SMIO UPOTREBITI SVOJU BOŽANSKU SILU da bi izbegao ovu veliku duševnu patnju. Kao čovek morao je podneti posledice čovekovog greha. Kao čovek morao je izdržati očev gnev zbog prestupa”.

“Kad se glas moćnog anđela čuo kraj Hristovog groba kako govori: »Tvoj Otac Te zove«, SPASITELJ JE IZAŠAO IZ GROBA ŽIVOTOM KOJI SE NALAZIO U NJEMU SAMOME. Sad je dokazana istinitost Njegovih reči: »Ja dušu svoju polažem da je opet uzmem… Vlast imam položiti je I vlast imam uzeti je opet.« Sad se ispunilo proročanstvo koje je izrekao sveštenicima I poglavarima: »Razvalite ovu crkvu, I za tri dana ću je podignuti.«”.


SPASITELJ JE IZAŠAO IZ GROBA ŽIVOTOM KOJI SE NALAZIO U NJEMU SAMOM. ISUS JE MOGAO DA IZJAVI: „JA SAM VASKRSENJE I ŽIVOT“ JER JE U SEBI IMAO TAJ BESMRTNI ŽIVOT

“Onaj koji je jedno sa Bogom može reći: Imam vlast položiti svoj život i imam vlast uzeti ga opet. U SVOJOJ BOŽANSKOJ PRIRODI, HRISTOS JE POSJEDOVAO SILU DA SLOMI OKOVE SMRTI”.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Elen govori o slabosti tela, to da ali ne da je Isus bio podložan grehu kao svaki čovek. Da jeste i Njemu bi trebao Spasitelj.
Dakle, Isus je imao "telo grehovno" tj.telo oslabljeno grehom pa su iskušenja Njemu bila jačeg intenzitet nego Adamu u savršenom telu. Ali Isus nije imao greh, tj.nije imao u sebi sklonost ka grehu. To je jeres Mire i Elen to ne uči. Ali najvažnije nam je da to Biblija ne uči. Samo problem je u razumevanju termina, koji nekome i kada je Elen u pitanju i kada je Biblija u pitanju mogu da zazvuče pogrešno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ovo su netacni prevodi, nigde se ne pominje "narav" ili "karakter" u izvornom tekstu! To je vec zalazenje u tumacenje, prevodioc je sebi dao slobodu da tumaci!

Upravo je onako kako sam ja gore opisao. I mi se ispunjavamo Hristovim Duhom i Bogom koji u nama zivi. To je ono sto izraz "punina" znaci.

U slucaju Hrista je ista situacija! Taj izraz ne oznacava "prirodu" u smislu da je Hristos "telom postao bog"! Ne moze telo nikada biti druge prirode osim ljudske! Ono sto se rodi kao magarac to je magarac, ono sto je covek to je covek, a sto je Bog to je Bog!

Crkva ne uci da je Isus telom bio Bog! Ne uci da je on neki hibrid - spoj coveka i Boga! On je bio U POTPUNOSTI COVEK I U POTPUNOSTI BOG! A to znaci, po prirodi je bio obican covek, dok je u njemu ziveo Bog!

Ako demon moze zaposesti coveka, ja ne znam sta je problem vama shvatiti da Bog moze takodje ziveti u covekovom telu?

Gore sam objasnajavao kako to funkcionise pa ne citate! A ne shvatate ni sta izraz BOGOCOVEK znaci. Kako onda covek sa vama da razgovara? Vi ni najosnovniju teologiju ne poznajete, zato vi umisljate da smo mi nesto rekli, sto nismo..

Niko dakle nije tvrdio da je Isus telom Bog!



Gde u drugom tekstu? Na nekom hiljaditom mestu u bibliji?

Pa i ja ti mogu navesti nebrojeno mesta u bibliji gde se navodi da se "ispunjavamo Duhom", i sta ces onda?

Izraz "ispuniti" ili "punina" u Novom Zavetu se uglavnom koristi da oznaci fizicku ispunjenost Duhom.. Ti i ne mozes biti slican Hristu karakterno ako nemas njegov Duh! Taj Duh Sveti te nagoni, odnosmo uci te da budes kao on!

Zato sam i rekao da se nasa priroda menja u Hristovu, u ljudsku kojom je on bio obdaren dok je bio na zemlji! To se zove "preobrazenje"!



Ti svemu pokusavas da nadjes neke zamerke.. Racionalizujes, do krajnjih granica isisavas znacenje, napinjes se do krajnjeg apsurda i onda sve nakaradno shvatis..

To uci i vasa crkva! Kod vas se to naziva "preobrazenje", mi se "preobrazavamo u Hristovo oblicje!" O tome pise Pavle!

A to nije samo "karakterno", izraz "oblicje" ne znaci samo karakternu slicnost sa Hristom, vec i telesnu. To sam objasnjavao gore!

Evo i dokaza:

"preobražavamo se u to isto obličje iz slave u slavu, kao od Gospodnjega Duha."

---> Znaci Duhom se preobrazavamo, jer primamo njegov Duh!

Kada primimo Duha Svetog (tj. Hristovog), menja se i nasa priroda! Jer taj proces zamenjuje duh Adamov. Tako vise nismo pod krivicom, koju smo nasledili kroz Adamov Duh, vec postajemo Hristova deca. On sam kaze - "evo ja i deca koju si mi dao"! Hristos se naziva "poslednji Adam"! A ta promena se ne desava nakon vaskrsenja, nego odmah dok smo jos na zemlji, to i pise da se odmah desava! Mi dakle postajemo njegova deca sada!

Jeste izraz "obozenje" problematican jer ne postajemo mi bogovi, ali necu sad da ulazim u to! Ovaj pogresan izraz nikako ne pobija ono sto sam ja gore napisao, jer je sve to zapisano u bibliji.
E sad nije nego,netacan prevod,a tvoj prevod je tacan?
Evo ti original tekst
BGT Colossians 2:9 ὅτι ἐν αὐτῷ κατοικεῖ πᾶν τὸ πλήρωμα τῆς θεότητος σωματικῶς,

BYZ Colossians 2:9 ὅτι ἐν αὐτῷ κατοικεῖ πᾶν τὸ πλήρωμα τῆς θεότητος σωματικῶς,
CRO Colossians 2:9 Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina božanstva; te ste i vi (Col. 2:9 CRO)
Hrvatski prevod Stvarnost jos kaze "Te ste i vi"
Kao sto zapisa Jovan
Jn. 17
21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
Dakle i Hriscani su u Isusu i u Jehovi ako cemo bukvalno po tvom prevodu.Dakle ovo ti je tvoj dokaz ne za trojstvo nego za mnogobostvo.
I seti se stiha iz
A da li Znas da je Hrist taj koji stoji sa desne strane Boga?
Kol. 3
1 Ako dakle vaskrsnuste s Hristom, tražite ono što je gore gde Hristos sedi s desne strane Boga.
Kad budes shvatio da rec Hrist oznacava Bozjeg sekretara,ili glasnogovornika,pomazanika ili Mesiju shvatices da Isus nikada nije bio Jehova,i da se radi o dve potpuno odvojene osobe,s tim sto je Isus Hrist druga najmocnija osoba u celom svemiru,odmah posle svoga Boga i Oca ,Jehove.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Elen govori o slabosti tela, to da ali ne da je Isus bio podložan grehu kao svaki čovek. Da jeste i Njemu bi trebao Spasitelj.

Kako mislis nije bio "podlozan grehu"?

Elen White kaze da je Isus imao gresno ljudsko telo, i vukle su ga strasti i nagoni kao i svako ljudsko bice! To tvrdim i ja!

To je sasvim jasno iz prilozenih citata!

Evo samo jedan:

U nebeskim prostranstvima, str. 155: Iako je imao svu snagu ljudskih strasti, On se nikada nije predao da učini ni jedno delo koje nije čisto, uzvišeno i plemenito.“

---> Dakle, Hrista su vukli nagoni, kao i nas!


Da jeste i Njemu bi trebao Spasitelj

Ni ona, a ni ja nismo tvrdili da se Isus rodio gresan! On je imao telo koje ga je vuklo na greh, i on se odupirao nagonima! On je pobedio telesne zelje, strasti i porive!

"Jer u cemu iskusan bi, u onome moze pomoci i onima koji se iskusavaju"!

Da Isusa nisu vukle strasti kao nas, i da je on bio savrsen kao Adam, on nam ne bi mogao pomoci u nasim kusnjama, jer bi nase kusnje bi bile vece od njegovih! To kaze i Elen White..

Dakle, Isus je imao "telo grehovno" tj.telo oslabljeno grehom pa su iskušenja Njemu bila jačeg intenzitet nego Adamu u savršenom telu. Ali Isus nije imao greh, tj.nije imao u sebi sklonost ka grehu

Pa ti si tvrdio da Isus nije imao "telo grehovno" vec "telo savrseno"! Sada tvrdis nesto trece!

O cemu ti pricas? Ti se vrtis u krug sa svojim mudrovanjem, ni sam ne znas sta tvrdis?

Gde sam ja rekao da se Isus rodio gresan? Da je nasledio Adamovu krivicu? Jel ti hoces da mi nabacis nesto sto ja nisam rekao?

nije imao u sebi sklonost ka grehu. To je jeres Mire i Elen to ne uči.

Kako nije imao "sklonost ka grehu"? Zar ga nije telo vuklo na greh? Da li ti uopste znas sta rec "sklonost" znaci???

Pa EGW sama tvrdi da su ga vukle strasti i sklonosti:

U nebeskim prostranstvima, str. 155: „Iako je imao svu snagu ljudskih strasti, On se nikada nije predao da učini ni jedno delo koje nije čisto, uzvišeno i plemenito.“

---> Termin SKLONOST, znaci da si necemu sklon. Tako mozes biti SKLON I ALKOHOLU, ali to ne znaci da ces postati alkoholicar ako ga izbegvas! Tako je i Isus SKLON GREHU, ali nije sagresio! Isti je slucaj i sa nama, mi smo skloni grehu ali ne moramo sagresiti!

Ovo je sad isto kako si filozofirao kada smo pricali o medicini! Ti pokusavas da se izvuces zamenom termina, ali ne ide, lutas ne znajuci ni sta pricas! Gubis se!

Cinjenica je da Elen White nigde ne govori da je ISUS RODJEN SAVRSEN KAO ADAM! Ona je pisala da je RODJEN U GRESNOM TELU! To sam i ja pisao!

Samo problem je u razumevanju termina, koji nekome i kada je Elen u pitanju i kada je Biblija u pitanju mogu da zazvuče pogrešno.

Kakvi termini, sta je s tobom? Izvodis nekakvu gimnastiku terminima, pokusavajuci da se izvuces zbunjunuci sagovornika? Ili sebe zelis da zbunis?

Rekao si gore da je ISUS RODJEN SAVRSEN KAO ADAM! Pa znas li ti sta to znaci?

To znaci da Isusa "NISU VUKLI NAGONI"! A SKLONOST je PREDISPOZICIJA! Kad je neko sklon, on ima problem sa NAGONOM, telo ga vuce i mami.. Na primer kada si SKLON ALKOHOLU, moras da ga izbegavas! Tebe vuku strasti, svidja ti se ukus miris.. A isto je sa grehom, to je NAGON, STRAST I SKLONOST!

Ti pokusavas da se izvuces zamenom termina!?

Elen White kaze, a ja sam potvrdio, da su Isusa VUKLE STRASTI:

U nebeskim prostranstvima, str. 155: „Iako je imao svu snagu ljudskih strasti, On se nikada nije predao da učini ni jedno delo koje nije čisto, uzvišeno i plemenito.“


Znaci, apsolutno nigde Elen White ne kaze da se ISUS RODIO SAVRSEN, DA NIJE IMAO SKLONOST KA GREHU! Samo Adam nije imao sklonost ka grehu, a Isus jeste! To uci i adventisticka crkva zvanicno!

________________________________________
I kada Elen White govori o BOGOCOVEKU HRISTU, hoces li i ovu terminologiju da manipulises kako bi se izvukao? :)

I onda sebe zoves "adventistom"?

E sad nije nego,netacan prevod,a tvoj prevod je tacan?
Evo ti original tekst

Ne treba hvala, besmisleno je sa tobom o tome razgovarati. Ti jos manje poznajes temu nego Jovan. Ne dokazuju ovi stihovi nista, pogotovo ne "bozansku prirodu", niti crkva uci da je "telo bozanske prirode"! Dakle, obaras nesto sto nisam tvrdio!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Postajemo slični Hristu osim u savršenoj prirodi koju je On imao.

Evo, ovde si rekao da je HRISTOS IMAO SAVRSENU PRIRODU! To si tvrdio i ranije u diskusijama, da se rodio savrsen. A sada me pravis budalom i manipulises terminima. To je jako ruzno sto radis..

Evo sta kaze Elen White, ona jasno kaze da ISUS NIJE BIO SAVRSEN KAO ADAM:


Čežnja vekova, str. 96.97: "Kad je Adam bio izložen napadu kušača, tada još nije bio potčinjen sili greha. Raspolagao je snagom SAVRŠENE muževnosti i svim silkama duha i tela.... To nije bio slučaj kada je Isus stupio u pustinju da se bori sa sotonom"

Tvoje ucenje je suprotno ucenju Elen White! Ti ocigledno nisi adventista i ne znas ucenje crkve, samo povrsno poznajes. Meni ne mozes vaditi van konteksta i tumaciti kako ti se svidja, ja sam to sve procitao..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao. Dakle i Hriscani su u Isusu i u Jehovi ako cemo bukvalno po tvom prevodu.Dakle ovo ti je tvoj dokaz ne za trojstvo nego za mnogobostvo

Ako izjavim:

Ja i moja zena smo jedno, voleo bih da ceo svet bude jedno kao sto smo ja i moja zena jedno..

Da li to znaci, da ja i zena nemamo sex i nismo u braku? Posto sam govorio da ceo svet treba da sledi nas primer i bude jedno kao ja i moja zena?

Stvarno glup zakljucak!

Isto je i ovde, Otac i Sin imaju mnogo dublji odnos od onog koji se primerom predocava..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
U nebeskim prostranstvima, str. 155: Iako je imao svu snagu ljudskih strasti, On se nikada nije predao da učini ni jedno delo koje nije čisto, uzvišeno i plemenito.“

---> Dakle, Hrista su vukli nagoni, kao i nas!

Ne, Elen govori o "strastima" ali je pogrešan zaključak koji neki izvlače odatle, da to podrazumeva grešne strasti samo po sebi, ne već "ljudske nagone" neutralnog karkatera a to je sasvim normalno jer je Isus čovek. Ali ti nagoni mogu biti upotrebljeni u pozitivnom ili negativnom smislu..Isus je isključivo to koristio u pozitivnom. Inače, bio bi grešnik kome treba Spasitelj ako je i On "zatočenik" greha.

Čežnja vekova, str. 96.97: "Kad je Adam bio izložen napadu kušača, tada još nije bio potčinjen sili greha. Raspolagao je snagom SAVRŠENE muževnosti i svim silkama duha i tela.... To nije bio slučaj kada je Isus stupio u pustinju da se bori sa sotonom"

Ovde Elen kada govori da Isus nije u “Adamovom položaju”, ne podrazumeva položaj sklonosti grehu u kome ni Adam nije bio pre pada, već navodi 4000 godina degradacije tela, fizičke degradacije koja se odražava i na duhovnu. Ali jasno je da ona ne misli na grehovnu sklonost koju je Isus imao, već na slabost tela.

To zapravo kaže i ovde: Čežnja vekova, str. 96.97: „ U toku četiri hiljade godina su telesne, umne, duhovne i moralne vrednosti ljudskog roda neprekidno smanjivane"

Dakle, ta slabost se tiče umne, telesne i duhovne zakržljalosti u toku 4000 godina, a ne samog stanja greha u kome se čovek odmah našao nakon pada. Dakle, Isus nije bio u položaju palog Adama, već u položaju oslabljenih umnih, intelektualnih i duhovnih sposobnosti zbog telesne degradacije ali ne i stanju greha koji ti ne razdvajaš od slabosti tela.

Inače da Isus nikako ne može biti u stanju greha kao čovek jasno je kada kaže da On nije rob grehu već da je On Sin Božiji(to znači izraz "Sin Božiji"-nije potčinjen grehu):

“Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovoga svata, ja nisam od ovoga sveta”, Jovan 8,23

”zaista, zaista vam kažem da je svako koji čini greh rob grehu. A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek”, Jovan 8,35.

Sin nije potčinjen grehu a da je imao telo koje vuče na greh tada bi i On bio potčinjen grehu i bio bi "od ovog sveta". Zato je to jeres Mire, ali ne osuđujem te jer moguće da ove stvari nisi dobro razumeo. Svakako.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
“Za Isusa je bio težak zadatak da sprovodi plan spasenja čovjeka DA SVOJU BOŽANSKU PRIRODU OBUČE U LJUDSKU. On je uživao čast i poštovanje u nebeskim dvorovima i bio naučen na neograničenu moč. Za Njega je bilo isto TAKO TEŠKO DA SE ODRŽI U GRANICAMA LJUDSKE PRIRODE kao što je za ljude teško da se uzdignu iznad granica svoga izopačenog biča i da postanu učesnici u božanskoj prurodi”.


Kao što vidiš Elen pod "božanskom prirodom" podrazumeva savršenstvo karaktera jer kaže da čovek treba da postane učesnik u toj prirodi(postanu učesnici u božanskoj prurodi). Ne podrazumeva Božansku prirodu u bukvalnom smislu već Božanski karakter ili savršenstvo karaktera. Svi stihovi koje si naveo posle toga od Elen gde pominje ovaj izraz podrazumevaju ono što je ovde Elen sasvim jasno precizirala a to je BOŽANSKA PRIRODA=BOŽANSKI KARKATER.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Kao što vidiš Elen pod "božanskom prirodom" podrazumeva savršenstvo karaktera jer kaže da čovek treba da postane učesnik u toj prirodi(postanu učesnici u božanskoj prurodi). Ne podrazumeva Božansku prirodu u bukvalnom smislu već Božanski karakter ili savršenstvo karaktera. Svi stihovi koje si naveo posle toga od Elen gde pominje ovaj izraz podrazumevaju ono što je ovde Elen sasvim jasno precizirala a to je BOŽANSKA PRIRODA=BOŽANSKI KARKATER.
Jehova Bog je napravio Adama po svome oblicju,tj osobinama i tu nema filozofiranja.On nije napravio boga kao sto je tvrdio sotona u 1.Moj 3:5 Niti cemo mi ikada biti bogovi pa makoliko imali toga o cemu filozofirate.
A sto se Armagedona tice ,evo svi znaci su ispunjeni vec nekih 100+ godina ,tacnije od 1914,ali nemojte misliti da Bog kasni sa obecanjem...,jer sta ce se desiti onom koji tako misli???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Kao što vidiš Elen pod "božanskom prirodom" podrazumeva savršenstvo karaktera jer kaže da čovek treba da postane učesnik u toj prirodi(postanu učesnici u božanskoj prurodi). Ne podrazumeva Božansku prirodu u bukvalnom smislu već Božanski karakter ili savršenstvo karaktera. Svi stihovi koje si naveo posle toga od Elen gde pominje ovaj izraz podrazumevaju ono što je ovde Elen sasvim jasno precizirala a to je BOŽANSKA PRIRODA=BOŽANSKI KARKATER.

Zasto izmisljas? Pod "BOZANSKOM PRIRODOM" ona podrazumeva mnogo vise od karaktera! Ti namerno izvrces Elen White, isto radis kao i svi tkz. adventisti..

Evo:

“ISUS NIKADA NIJE KORISTIO SVOJU BOŽANSKU PRIRODU ZA SEBE. U SVIM ISKUŠENJIMA KOJIMA JE BIO IZLOŽEN OSLANJAO SE VEROM NA OCA, DOK JE BOŽANSKU PRIRODU KORISTIO SAMO ZA DOBRO DRUGIH”.

---> Ako mozes bozansku prirodu "koristiti" u pomaganju drugima, znaci da je to mnogo vise od karaktera!


Dalje kaze:

"Kad je otpočela Njegova javna služba jedva je dočekao da Isusa iznurenog i oslabljenog četrdesetodnevnim postom u najtežim mogućim okolnostima navede da KONAČNO UČINI SAM SVOJOM BOŽANSKOM PRIRODOM I SILOM ONO ŠTO JE ODUVJEK ŽELIO, DA BEZ ODNOSA ZAVISNOSTI OD OCA, PRETVORI KAMENJE U HLEBOVE. (To je u stvari i suština grijeha, učiniću to sam, Bog mi ne treba a učinjen grijeh je tada samo prirodna posljedica odvojenosti od Boga)"

---> Ako mozes svojom "bozanskom prirodom" da pretvoris kamenje u hlebove, to znaci da posedujes mnogo vise od "karaktera"! Posedujes Bozansku silu i moc!

I kao poslednje:

“Onaj koji je jedno sa Bogom može reći: Imam vlast položiti svoj život i imam vlast uzeti ga opet. U SVOJOJ BOŽANSKOJ PRIRODI, HRISTOS JE POSJEDOVAO SILU DA SLOMI OKOVE SMRTI”.

SPASITELJ JE IZAŠAO IZ GROBA ŽIVOTOM KOJI SE NALAZIO U NJEMU SAMOME.

---> Ako je Isus iskoristio "bozansku prirodu" da ozivi samog sebe, to je onda mnogo vise od "karaktera"! I ona sama kaze da je u "bozanskoj prirodi sila" koja moze da slomi okove smrti!

Rekao sam ti Jovane, ja nisam Slap da se sa mnom mozes ovako glupirati! Ja sam procitao EGW i uzduz i popreko, a ti ne poznajes sta je ona pisala, ili namerno izvrces!

Ne, Elen govori o "strastima" ali je pogrešan zaključak koji neki izvlače odatle, da to podrazumeva grešne strasti samo po sebi, ne već "ljudske nagone" neutralnog karkatera a to je sasvim normalno jer je Isus čovek. Ali ti nagoni mogu biti upotrebljeni u pozitivnom ili negativnom smislu..Isus je isključivo to koristio u pozitivnom. Inače, bio bi grešnik kome treba Spasitelj ako je i On "zatočenik" greha.

Covece sta tebi fali? Sta si ti sad ovde rekao? Nisu "gresne strasti" nego su "nagoni neutralnog karaktera"?

Ti se opasno gubis..

Kako nagoni mogu biti "neutralnog karaktera"? Hoces reci da pored "dobra i zla", postoji nesto izmedju?

Ti Jovane pokusavas promenom terminologije da umrtvis i svoju kogniciju. Na taj nacin svaku diskusiju dovodis do apsurda. Zapetljavas samom sebi i nama, da bi odrzao svoje predubedjenje. To je kognitivni problem od koga svi patite. A to sto pises samim tim je i potpuni nonsens i deluje maloumno.

STRASTI koje Elen White pominje su "gresne strasti" a ne nesto neutralno ili izmedju!

Evo:

U nebeskim prostranstvima, str. 155: Iako je imao svu snagu ljudskih strasti, On se nikada nije predao da učini ni jedno delo koje nije čisto, uzvišeno i plemenito.“

---> Dakle, "snagu ljudskih strasti" a ljudske strasti nisu "neutralne" Jovane vec "gresne", sto dokazuje i poslednji deo recenice da ona na gresne strasti misli - "on se nije predao da ucini ni jedno delo koje nije cisto".

Ti mozes sebe do sutra ubedjivati u suprotno. Ovo crkva ne tumaci tako, a ti nisi adventista, jer porices ucenje crkve i izvrces reci Elen White!

Ali jasno je da ona ne misli na grehovnu sklonost koju je Isus imao, već na slabost tela.

Ne postoji "gresna sklonost" odvojena od tela. Telo vuce na greh svakog coveka, i on je sklon grehu zbog tela, a ne zbog neceg drugog!

Ako ti kazes da je kod Isusa bila "slabost tela" to je kod svih ljudi!

Ti ne razumes sta je greh, gadjas se terminima, tvrdis da neko Isusa pravi gresnikom, bukvalno ludujes u svom umu, neznajuci ni sta je greh ni kako nastaje..

Sta ti Jovane hoces da kazes uopste, znas li?

Dakle, ta slabost se tiče umne, telesne i duhovne zakržljalosti u toku 4000 godina, a ne samog stanja greha u kome se čovek odmah našao nakon pada.

Ti ocigledno pojma nemas sta je greh!

Tebi greh lebdi kao nesto imaginarno, a ne znas ni da ga objasnis! Odvajas greh od tela.

Ne moze greh biti odvojen od tela. Zato se i naziva "gresna priroda", jer greh uzrokuje "pala ljudska priroda". Telo je oslabljeno, i usled slabosti ono vuce coveka (tj. licnost) da mu udovoljava. A tako se degradira nasa licnost, jer mi ugadjamo telu na stetu duhovnog razvoja! To je greh!

Greh ne bi ni postojao kada bi se skladno razvijala dusa i telo.. Ali mi imamo problem, jer telo tezi protiv duha a duh protiv tela! Ovo se jedno drugom suproti, i zato imamo disbalans. To uci i Pavle.

Isus nije udovoljavao telu! I zato on nije sagresio! On je takodje oslobodjen istocnog greha, Adamovog, zato sto nije nasledio Josifov Duh. On je cist!

Sta je ovde nejasno?

Dakle, Isus nije bio u položaju palog Adama, već u položaju oslabljenih umnih, intelektualnih i duhovnih sposobnosti zbog telesne degradacije ali ne i stanju greha koji ti ne razdvajaš od slabosti tela.

Rekao sam, greh nije nesto imaginarno, i ne moze da se odvoji od tela. Telo je slabo i ono je sa "greskom", i zato vuce coveka i mami! Dakle, greh bez gresnog tela ne postoji! Osim u smislu krivice Adamove, koja je preneta na nas putem Duha. A rekao sam da Isus nije nasledio taj Adamov Duh! I sta sad tebi ovde nije jasno?

Ti nesto umisljas!

Niti Elen White a niti ja ne tvrdim da je Isus nasledio Adamov greh, odnosno krivicu! On je nasledio telo sa "greskom", a ovo telo trazi zadovoljstva, i ono vuce na greh. Medjutim Isus ni jednog trenutka nije udovoljio telu, i zato je ostao cist!

Ako ti tvrdis da Isusovo telo nije trazilo zadovoljstva, onda je tvoja teologija krajnje suprotna i adventizmu i bibliji! Jer Elen White kaze da je Isus "u svemu morao biti iskusan kao i mi", to kaze i apostol Pavle, evo:

"Sa ljudskim slabostima koje su pale na Njega imao je da u korist čovečanstva izdrži iskušenja U SVIM TAČKAMA u kojima sotona saleće čoveka."

--->
Znaci morao je da bude iskusan "u svim tackama" kao i svaki covek, a to ukljucuje i ono sto nas licno vuce na greh, a to je pala priroda. Da je bio iskusan u manjoj meri, ond ne bi mogao da nam pomogne u nasim kusnjama, a to svedoci i Elen White:

Da smo u ma kom pogledu izloženi težoj borbi od Hrista, onda On ne bi bio u stanju da nam pomogne.

Takodje:

U pustinji iskušenja Hristos nije bio u tako povoljnom položaju koji bi mu omogućio da podnese sotonska iskušenja, kao što je to bio slučaj sa Adamom, kad je ovaj bio kušan u Edemu.

--->
Znaci Isus nije bio "savrsen" kao Adam (kojeg nisu vukle sklonosti)! Upravo je suprotno, Isusa su vukle sklonosti gresnog tela, kao i sve nas. A to vidis po tome sto ga je sotona nagovarao da zadovolji svoje telesne potrebe za hranom kad je ogladneo, pa je on odbio! Dakle, savladao je nagone tela, ali one su ga vukle, zato je sotona i mogao da ga kusa!

Inače da Isus nikako ne može biti u stanju greha kao čovek jasno je kada kaže da On nije rob grehu već da je On Sin Božiji(to znači izraz "Sin Božiji"-nije potčinjen grehu):

“Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovoga svata, ja nisam od ovoga sveta”, Jovan 8,23

”zaista, zaista vam kažem da je svako koji čini greh rob grehu. A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek”, Jovan 8,35.

Svako ko udovoljava telu je rob telu! Isus nije udovoljavao telu i zato nije rob telu - odnosno grehu!

Opet pricas kao da je greh nesto "imaginarno". Eto tako lebdi u vazduhu a niko ne zna sta je!

Jovane, sta je tebi onda greh? Daj mi definiciju greha? Kako ti shvatas greh? Ako ti tvrdis da je greh nesto sto lebdi u vazduhu, sta je to?

Sin nije potčinjen grehu a da je imao telo koje vuče na greh tada bi i On bio potčinjen grehu i bio bi "od ovog sveta".

Ti se gadjas terminima, kako bi izbegao da priznas gresku i zato namerno razvodnjavas. Koristis izraz - "potcinjen grehu", a to znaci da je neko "pod jarmom greha", da "mora da gresi" i da "ne moze drugacije"..

To nije slucaj sa Hristom!

On nije imao isti Duh kao mi. Njega gresno telo nije moglo savladati i uprljati duhovno, jer je imao jaci Duh nego mi! Taj Duh i nama daruje novorodjenjem, i zato smo i mi sposobni savladati greh u palom telu, kao sto je i on savlado!

Ovo sam gore objasnio detaljno..

A te tvoje filozofije, igre terminima, umne vratolomije i ludorije, okaci macku o rep! Ti se gubis pokusavajuci da ispadnes pametan.. Ti izvrces reci Elen White da bi odrzao svoje predubedjenje.. Tako sa svime radis i sa Bill Gates-om i sl.. Samo nesto vadis iz konteksta i razvodnjavas.. Izbegavajuci da priznas ocigledno.

Dakle, ovo sto pises nije adventisticka nauka! To na kraju ne uci ni biblija!

Niti cemo mi ikada biti bogovi pa makoliko imali toga o cemu filozofirate.

Ko je rekao da cemo biti "bogovi"?

Medjutim, po vasoj teologiji mi bi mogli postati bogovi. Jer ako je Isus zaslugama postao "bog" , onda mozemo i mi! Ili sotona! Sto Isusu Otac daje da bude "bog" a sotonu odbija? Nepravedno je sa Bozje strane da odbije Lucifera a Isusa uzvisi i ucini jednakim sebi!

Znaci, vasa teologija je apsurd, a ne nasa. Mi ne ucimo da iko moze postati bogom! Niti je bozanstvo nesto sto se moze zasluziti! Bozanstvo je priroda a ne titula!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top