Znak da je Armagedon blizu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
"Punina Božanstva" ukazuje da je savršeno odražavao karakter Božiji a ne da je bio Bog.

"Punina Bozanstva TELESNO". Pavle govori o telu, a to znaci da je Bog postao covekom. Kao sto je COVEK TROJSTVEN (DUH DUSA I TELO) tako je i ISUS TROJSTVEN U TELU. On je "punina Bozanstva telesno". To sam objasnjavao iznad, da je Bog na svoju sliku stvorio coveka.. Moras razumeti sta je Duh Dusa i telo..

Isus nije nasledio "Duh" od svog oca i majke (od Josifa i Marije), njegov Duh je sa neba. Zato on nikako ne moze biti "obican covek" kako ti tvrdis! Obican covek bi bio da je nasledio Duh od Josifa.

Ti se gubis, ne razumevajuci osnovne stvari..

Ne moze Isus biti "obican covek" jer nema "covecji Duh", on ima "Bozji Duh - Sveti Duh" koji je primio jos na rodjenju. A to se naziva "inkarnacijom" ili "utelovljenjem" u teologiji. I zato je on mnogo vise od obicnog coveka, on je bio BOG U TELU!

Takodje, nije on bas ni "potpuno covek telom", jer nije nasledio Josifovu genetiku, vec samo Marijinu! Ne poseduje cak ni "ocev hromozom". Ali to je vec druga tema..

_____________________________________

Ovo je ono sto cini obicnog coveka:

DUH (ADAMOV) + TELO (LJUDSKO) = DUSA (LICNOST)

---> DUSA odnosno licnost se formira uticajem Duha. Uloga Duha je da obezbedi stvaranje kvalitetne licnosti. Medjutim telo se suprotstavlja Duhu, jer je palo i gresno (oslabljeno) , i ovo stvara disbalans. Isus kaze "Duh je srcan, ali je telo slabo". Pavle kaze: "ne cinim ono sto hocu, nego sto necu to cinim...ovo se jedno drugom suproti (DUH I TELO) da ne cinite sto biste hteli.." U raju je postojao savrsen sklad Duha i tela, pa je covek mogao postati kvalitetna licnost, tj. mogao se pravilno razvijati, jer telo je pratilo zahteve Duha.. Medjutim danas to vise nije moguce. Zato Bog salje SVETI DUH da zameni COVECJI ADAMOV DUH, jer on vise nije u stanju da obezbedi formiranje kvalitetne licnosti, posto je Duh u disbalansu sa telom. I to je ono sto je greh uzrokovao - "disbalans" unutar coveka! Zato nam je potrebno "novo rodjenje"! A novorodjenje podrazumeva i novi Duh.
_________________________________________

Ovo je ono sto cini Bogocoveka Hrista:

DUH (BOZJI SA NEBA) + TELO (LJUDSKO) = DUSA (LICNOST)

---> Isus nije nasledio "ADAMOV DUH", vec je na rodjenju primio SVETI DUH (tj. primio je licnost Bozju sa neba). I zato je on bio BOG U TELU. Taj Duh zeli i nama da daruje, da bi u nasem gresnom telu pobedio greh, kao sto je pobedio u svom! Tako on zivi kroz nas! Zato se ovaj proces naziva "obozenje", a u adventizmu "preobrazenje". Jer mi bukvalno postajemo "deca Bozja"(Sinovi Bozji) jer dobijamo Hristov Duh, i on u nama vice - "Ava Oce". Zato mi vise nismo obicni ljudi, vec deca Bozja - Hristova - deca nebeskog cara. Dok je Hristos "poslednji Adam" a mi kroz njega zivimo, i imamo njegov Duh. On nije mogao deliti taj Duh pre nego sto ode na nebo, zato i kaze: "bolje je za vas da ja odem, jer ako ne odem necete primiti Duha Svetoga". Taj Duh je bio u njegovom telu (bio je vezan za telo kao kod svakog coveka), i zato ga nije mogao podeliti, zato su oni cekali pedesetnicu!

Znaci, mi primamo Hristove sposobnosti i zasluge, tj. njegovu pravdu kroz Svetoga Duha, jer je to sve zapisano u Hristovom Duhu. Isto tako primamo i Adamove zasluge i krivicu kroz Covecji Duh. Mi moramo zato umreti starom Duhu i primiti novi Duh - Hristov! A duznost Duha je da nas "poucava" (zato se i zove "parakletos" - pomocnik), da u nama izgradi "kvalitetnu licnost" (tj. DUSU), kao sto je bila duznost i prvobitnog Adamovog Duha. Medjutim ovaj stari Duh to vise nije u stanju, jer nije stvoren da funkcionise u palom oslabljenom telu, vec da funkcionise u savrsenom telu. Zato je Bog morao da zameni Adamov Duh sa Hristovim Duhom. I to je ono sto pobedjuje greh. Tako nas je spasao!

Ja znam da je ovo teska teologija za tebe, to je teologija za zrele.. Ali je neverovatno da jedan Adventista makar delimicno ne poznaje ove stvari..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"Punina Bozanstva TELESNO". Pavle govori o telu, a to znaci da je Bog postao covekom.

Ne, Pavle govori o "punini" a ta ista reč se koristi u drugom tekstu Pavlovih poslanica gde se kaže da se i mi ispunimo tom "puninom". Dakle, jasno je da kada Pavle govori o Hristu koji ima tu "puninu" ukazuje na karakter a ne na Božasnko u sebi. Dakle, samo pokazah šta znači taj izraz "punina" Božanstva.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne, Pavle govori o "punini" a ta ista reč se koristi u drugom tekstu Pavlovih poslanica gde se kaže da se i mi ispunimo tom "puninom". Dakle, jasno je da kada Pavle govori o Hristu koji ima tu "puninu" ukazuje na karakter a ne na Božasnko u sebi.

Jovane, objasnio sam gore - DUH COVECJI (ADAMOV) SE ZAMENJUJE - DUHOM SVETIM! Zato se to naziva "novorodjenje", tj. novo stvaranje. Isto kao kada je Bog stvorio prvog coveka Adama i udahnuo mu Duh, tako i prilikom novog stvaranja (radjanja) Bog udahnjuje "novi Duh" - SVETI DUH! A telo je ovde nevazno, jer je ono potrosna roba!

Ni Hristovo telo nije bilo isto tokom zivota i posle vaskrsenja! Jer u toku zivota je bilo ljudsko i gresno, a nakon vaskrsenja je proslavljeno!

Tako je i kod nas!

Dakle, mi smo vec u procesu "preobrazenja" (a to znaci da se transformisemo iznutra) dok smo jos zivi na ovoj zemlji. Mi se menjamo iznutra i izgradjujemo duhovni karakter, a novo telo cemo dobiti tek nakon sto umremo fizicki, kao i Hristos!

Dakle, kao sto je Hristos na ovom svetu tako i mi! Kao sto je on nakon smrti dobio proslavljeno telo, tako i mi! U svemu trebamo biti slicni njegovom zivotu i smrti! A to ukljucuje i da budemo "ispunjeni puninom Bozjom" kao sto je i Hristos bio. Mi moramo biti jedno sa Ocem kao sto je on bio. A to znaci da budemo "deca Bozja! "

Hristos kaze:

"Ako me ko ljubi, drzace moje zapovesti i ljubice ga Otac moj,
I K NJEMU CEMO DOCI I U NJEGA CEMO SE NASTANITI!"

---> DAKLE AKO JE BOG BIO U HRISTU, MORA BITI I U NAMA!

Medjutim, ti si ovde zanemario jednu vaznu stvar. On kaze - "DA BUDETE ISPUNJENI U NJEMU", a to znaci da mi nemamo ovu puninu "sami od sebe prirodno", vec nam on daruje tu puninu kao dar boraveci u nama! I sve dok Hristos zivi u nama, mi mozemo odrazavati njegovo bice! A to je po blagodati, ne po prirodi!

Ti ne razumes, da "punina bozanstva" uopste ne oznacava "prirodu". Kako ti mozes "bozansku prirodu" smestiti u telo, kada priroda tela nije "bozansko bice" vec ljudsko?

Dakle, niko ne tvrdi da je Isus "telom bio bozanske prirode". Jer ti dok si u telu, ne mozes imati drugu prirodu osim ljudske! Ali Bog moze zaposesti telo i boraviti u njemu! To moze i djavo kad zaposeda. Tako imas dve prirode u telu! Zato mi kazemo da je Hristos "u potpunosti Bog i u potpunosti covek".

Ti brkas pojmove! Nista pod milim Bogom ne shvatas.. Kao da nisi ucio teologiju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

Ne postoji duh Adamov, postoji duh životni isti za ljude i životinje.

"Duh je srcan, ali je telo slabo".

Znači um je srčan, ali je tijelo slabo.

DUH (BOZJI SA NEBA) + TELO (LJUDSKO) = DUSA (LICNOST)

Duh životni plus tijelo = duša

A to je isti duh za životinje i ljude koji ih oživljava.

vec je na rodjenju primio SVETI DUH

Primio je Duh Sveti ne da ga oživi nego da bude pod Njegovim uticajem za učenje.

I Jelisaveta se napuni Duha Svetog. I Samsonova majka itd.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, objasnio sam gore - DUH COVECJI (ADAMOV) SE ZAMENJUJE - DUHOM SVETIM! Zato se to naziva "novorodjenje", tj. novo stvaranje. Isto kao kada je Bog stvorio prvog coveka Adama i udahnuo mu Duh, tako i prilikom novog stvaranja (radjanja) Bog udahnjuje "novi Duh" - SVETI DUH! A telo je ovde nevazno, jer je ono potrosna roba!

Ni Hristovo telo nije bilo isto tokom zivota i posle vaskrsenja! Jer u toku zivota je bilo ljudsko i gresno, a nakon vaskrsenja je proslavljeno!

Tako je i kod nas!

Dakle, mi smo vec u procesu "preobrazenja" (a to znaci da se transformisemo iznutra) dok smo jos zivi na ovoj zemlji. Mi se menjamo iznutra i izgradjujemo duhovni karakter, a novo telo cemo dobiti tek nakon sto umremo fizicki, kao i Hristos!

Dakle, kao sto je Hristos na ovom svetu tako i mi! Kao sto je on nakon smrti dobio proslavljeno telo, tako i mi! U svemu trebamo biti slicni njegovom zivotu i smrti! A to ukljucuje i da budemo "ispunjeni puninom Bozjom" kao sto je i Hristos bio. Mi moramo biti jedno sa Ocem kao sto je on bio. A to znaci da budemo "deca Bozja! "

Hristos kaze:

"Ako me ko ljubi, drzace moje zapovesti i ljubice ga Otac moj,
I K NJEMU CEMO DOCI I U NJEGA CEMO SE NASTANITI!"

---> DAKLE AKO JE BOG BIO U HRISTU, MORA BITI I U NAMA!

Medjutim, ti si ovde zanemario jednu vaznu stvar. On kaze - "DA BUDETE ISPUNJENI U NJEMU", a to znaci da mi nemamo ovu puninu "sami od sebe prirodno", vec nam on daruje tu puninu kao dar boraveci u nama! I sve dok Hristos zivi u nama, mi mozemo odrazavati njegovo bice! A to je po blagodati, ne po prirodi!

Ti ne razumes, da "punina bozanstva" uopste ne oznacava "prirodu". Kako ti mozes "bozansku prirodu" smestiti u telo, kada priroda tela nije "bozansko bice" vec ljudsko?

Dakle, niko ne tvrdi da je Isus "telom bio bozanske prirode". Jer ti dok si u telu, ne mozes imati drugu prirodu osim ljudske! Ali Bog moze zaposesti telo i boraviti u njemu! To moze i djavo kad zaposeda. Tako imas dve prirode u telu! Zato mi kazemo da je Hristos "u potpunosti Bog i u potpunosti covek".

Ti brkas pojmove! Nista pod milim Bogom ne shvatas.. Kao da nisi ucio teologiju.
Sve ovo što si pisao o nekim "duhovima" je nevezano za ovu temu "punine" o kojoj pričamo.
Pavle nas poziva da se i mi ispunimo tom "puninom" što ukazuje da izraz "punina" govori o Božanskom karakteru koji je Isus imao a i mi trebamo biti time ispunjeni. Ništa drugo ovo ne znači osim karaktera.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne postoji duh Adamov, postoji duh životni isti za ljude i životinje.

Ne bih rekao da je isti duh! Jer duh stoke "ide dole pod zemlju" a duh covecji "se vrati Bogu koji ga je dao". Da je isti duh, da je samo "struja" ili "energija", oba duha bi se vratila izvoru. Jer nije Bog gadljiv na "energiju" stoke. Medjutim vidimo da to nije tako. Razlog je, sto covek ima nadu u vaskrsenje a stoka nema, i sto je u duhu pohranjena informacija, neophodna za vaskrsenje. U Duhu je skladistena informacija, licnost, kao sto sam i rekao..


Ali cak i da nije tako, to ne obara ostalo sto sam napisao..

Znači um je srčan, ali je tijelo slabo.

Ne bas tako, jer Duh nije um. Dusa je um, odnosno licnost. Jer tek kad se spoje Duh i telo dobija se svestan um. Dusa ne postoji bez Duha i tela..

Opet ja nisam gore napisao nista sto je suprotno vasem ucenju..

Duh životni plus tijelo = duša

Tako je!

A to je isti duh za životinje i ljude koji ih oživljava.

Ne bih rekao da je isti. Objasnio sam, kad bi bio isti duh, onda bi se i jedno i drugo vracalo izvoru. Ako je duh samo energija, ona bi se u oba slucaja vratila izvoru.. Jer ne bi Bog bio gadljiv na energiju stoke. Poenta je sto duh nije samo energija, on sadrzi i informaciju o osobi. I neophodno je da se on vrati i skladisti za vaskrsenje..

Primio je Duh Sveti ne da ga oživi nego da bude pod Njegovim uticajem za učenje.

Ne, Duh Sveti je bio umesto Duha Adamovog. Kao sto svaki covek ima Duh Covecji (Adamov), tako i Isus ima Duh Sveti, jer on nije nasledio Duh Covecji od roditelja, on je nasledio Duh Bozji. On nema zemaljskog Oca.

Zato nije mogao deliti Duh Sveti dok je bio na zemlji, jer je to bio njegov licni Duh, kojeg je na rodjenju primio! Tek na pedesetnicu se spusta Hristov Duh na ucenike.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisam ja presao na drugu temu, ja sam odgovorio na tvoje pitanje kome se Isus molio. Pisete da se molio nekoj drugoj osobi.. Nije se on molio drugoj osobi, dokazao sam da je i covek Trojstven kao i Bog i razgovara sam sa sobom u svojim mislima. Dakle, postavlja pitanja i odgovara sebi. Isto je kod Isusa kada moli. U njemu je bio Bozji Duh, i on postavlja pitanja sam sebi i odgovara. Ne odgovara mu neka druga osoba! Bog je bio u njemu direktno! On je bio "punina Bozanstva telesno" kao sto kaze Pavle. A ti na to nisi dao nikakav odgovor..



Znak ne znaci nesto "nevidljivo" ili imaginarno. Kada kaze - "nece vam se dati drugi znak osim znaka Jone proroka", to predstavlja vidljivi znak. Oni su trazili "opipljivi i vidljivi znak" da im pokaze cudo! A cudo nije nevidljivo! Gubis se filozofirajuci..



Isus Hristos ce preuzeti krunu u svoje vreme i vec je preuzeo. Pises gluposti! Nema nikakve 1914. godine. A s tobom se o tim stvarima ne moze ni diskutovati, ti istreses sve sto imas, covek ti odgovori a onda nestanes na mesec dana..
Izbaciti ime Jevrejskog Boga iz Svetog Pisma je ogroman zlocin.
A sta mislis kojem Bogu su se molili Jevreji kao i isusovi roditelji i sam Isus od malena,naprimer kad su ga roditelji doveli sa 12 godina u Jehovin hram?
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deut. 6:4 WTT)
Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова“ (ПОН. ЗАК. 6:4)
Mk. 12
29 A Isus odgovori mu: Prva je zapovest od svih: Čuj Izrailju, Gospod je Bog naš Gospod jedini;
30 I ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim i svom dušom svojom i svim umom svojim i svom snagom svojom. Ovo je prva zapovest.
31 I druga je kao i ova: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe. Druge zapovesti veće od ovih nema.
32 I reče Mu književnik: Dobro, učitelju! Pravo si kazao da je jedan Bog, i nema drugog osim Njega;
Dakle Jehova je JEDAN.i naravno da bi dokazao svoju tvrdnju moras da pokazes u Bibliji gde pise rec trojstvo ili da je Bog trojedan.
Da li je igde Isus za sebe kazao da je Jehova Bog?
ili
Da li je igde Isus rekao da je Jehovin BRAT pa da mu bude jednak...?
Sin nikada ne moze da bude jednak Ocu jer je Otac uvek stariji od Sina,sem u vasim troicarskim bajkama..
Ali ni ti sam ne verujes u to sto pises.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sve ovo što si pisao o nekim "duhovima" je nevezano za ovu temu "punine" o kojoj pričamo.
Pavle nas poziva da se i mi ispunimo tom "puninom" što ukazuje da izraz "punina" govori o Božanskom karakteru koji je Isus imao a i mi trebamo biti time ispunjeni. Ništa drugo ovo ne znači osim karaktera.

Izraz "punina bozanstva" uopste ne oznacava "bozansku prirodu", jer telo ne moze nikada postati Bog doslovno! Bog je Duh a ne telo! Ne mozes ga ti zatvoriti u telo! Ti Brkas pojmove. Ja nisam nigde rekao da je Isus "hibrid ljudskog i bozanskog!" On je bio u potpunosti Bog i u potpunosti covek!

Ti izgleda ne znas sta izraz BOGOCOVEK znaci?

Isus ima Duh Dusu i telo, kao i svaki covek! Zato je on u potpunosti covek. Ali ima i Boga koji u njemu zivi! To je isto kao kada demon zaposedne coveka, tako je i Bog bio u Hristu!

Na isti nacin se i mi "ispunjavamo". Dobijamo novog Duha - Svetoga koji zamenjuje Adamov Duh! I mi smo tada jedno sa Ocem na isti nacin kao i Hristos sto je bio na zemlji. Dobijamo i novu prirodu jer dobijamo NOVOG DUHA - HRISTOVOG! Menja se nasa nutrina!

Zato crkva i govori o "obozenju" a adventisti o "preobrazenju". To je identicno. Mi se preobrazavamo u Hristovo oblicje, ne samo po "karakteru" vec se menja i nasa priroda iznutra, mi primamo Duha Svetog koji zamenjuje Duh Adamov kojeg smo nasledili! To mora vec sada da se promeni, da bi mogli da savladamo greh i da na nama ne bi bila krivica Adamova! Jer kroz Duh se prenosi krivica, a ne po genetici! Zato se kaze da mi umiremo i ponovo se radjamo. To nije samo figurativno. Taj proces se pocinje odvijati vec kod obracenja, dobijamo novi Duh!

Ti nisi oborio ono sto sam ja napisao..

A ako ovo porices, onda porices i EGW jer ona o tome pise! Kako ti uopste mozes biti adventista kada porices Hrista Bogocoveka?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Vidi se da ne pratiš šta pišem. Ne znam šta se tačno dešava tu.

Ja prirodu ne pominjem. Već karakter.
 
Natrag
Top