Znak da je Armagedon blizu

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
7 brda je samo jedan segment iz Biblije i kakve veze ima što je i Vašington.

I bela kuca je kopija vatikanske katedrale. Zar je to slucajno? Pogledaj malo bolje izgled gradjevine.. Vecina onoga sto je receno za vavilonsku bludnicu se moze primeniti i na ameriku!

Kad citas taj segment otkrivenja bez neke unapred stvorene predodzbe, stices utisak da to jeste amerika. Ima jos stihova iz Starog Zaveta koji govore o vavilonu, pa kad sve to uporedis steknes utisak da to zaista jeste amerika..

Vi kazete da je to Rim.. Neka bude, nije bitno jer se i vama uklapa... Ako amerika "svu vlast prve zveri cinjase pred njom" i ako druga zver sluzi interesima prve, a mi vidimo da druga zver zaista kopira prvu.. Onda to jeste amerika! Dakle ja ne negiram nuzno vasu teologiju..

Uzmi pa procitaj (otkrivenje 17,18) imajuci ovog puta na umu ameriku, pa ces i sam videti..

Po toj logici ispada da je Biblija ateistička knjiga koja negira postojanje Boga, ako se uzme dio stiha iz Pslama u kojem piše Nema Boga, a izuzme se dio u kojem piše "reče bezumnik u srcu svom".

Niko ne kaze da trebamo ignorisati i ostale stihove o ovoj temi..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I bela kuca je kopija vatikanske katedrale. Zar je to slucajno? Pogledaj malo bolje izgled gradjevine.. Vecina onoga sto je receno za vavilonsku bludnicu se moze primeniti i na ameriku!

Pa Amerika je 2. zvijer iz Otkriv. po drugim kriterijumima. Klanja se prvoj zvijeri Vatikanu. Izlazi iz zemlje znači da je slabo naseljena, prva zvijer izlazi iz mora što označava mnoštvo naroda.

Da 3 američka pred. dođu na sahranu pape Jovana P. drugog pa to se nije desilo nikome.

Pa govor pape u Kongresu, pa oba pred. kanditata sjede oko biskupa Njujorka.

Mogao bih do sutra da pišem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa Amerika je 2. zvijer iz Otkriv. po drugim kriterijumima. Klanja se prvoj zvijeri Vatikanu. Izlazi iz zemlje znači da je slabo naseljena, prva zvijer izlazi iz mora što označava mnoštvo naroda.

Da 3 američka pred. dođu na sahranu pape Jovana P. drugog pa to se nije desilo nikome.

Pa govor pape u Kongresu, pa oba pred. kanditata sjede oko biskupa Njujorka.

Mogao bih do sutra da pišem.

Da, samo sam rekao da vavilonska bludnica iz otkrivenja skoro po svemu odgovara opisu amerike. Ne kazem da ne moze biti i Rim bludnica. Ali ako je prva zver bila Rim a druga je Amerika, onda ova druga po svemu sudeci imitira prvu jer - "svu vlast prve zveri cinjase pred njom".. Zato i vidis slicnosti, Vasington lezi na 7 brda, bela kuca izgledom podseca na vatikansku katedralu.. To se ne suprotstavlja vasem ucenju..

Nasao sam pre koji dan i neke protestante i oni uce da je vavilonska bludnica amerika, i oni su primetili..

Ipak ovu temu ostavljam otvorenom, ne mogu nista sa sigurnoscu da tvrdim, prorocanstva se najbolje razumeju dok se dogadjaji odvijaju..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Vi se JS-ci jos niste opredelili ko je vas gospod? pod 1. i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom. pod.2 Stražite dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš. koji Gospod?Jehova ili Hrist? ako niste znali JS-ci da je Jehova Savaof jedan od 7 sinova Jaldavaofa Boga materijala onda ste veoma neuki.Jaldavaof je stvorio planetu zemlju i sve na njoj, i izrodio 7 sinova Bogova sam jer je on hemafrodit kao i njegova majka Sofija hehehehe.Родоначальник Ялдаваоф, имея большие силы, словом сотворил каждому из своих сыновей небеса, прекрасные, как местопребывание, и по (этим) небесам - великие славы превосходные семикратно, престолы, и местопребывания, и храмы, и колесницы, и дев, духовных до невидимого (т. е. настолько духовных, что они уже невидимы), и их славы. Каждый имеет их на своем небе, и воинства сил божественных, и господ, и ангелов, и архангелов, десятки тысяч без числа, чтобы они служили. Историю этих (Всех событий) ты найдешь точным образом в "Первом слове Нореи"Moracete malo da naucite Ruski momci jer nema Srbski prevod biblije Nag Hammadi.probaj te na Engleski da nadjete.tako da znate zauvek da je Bog haosa,materijala Jaldavaof Bog ovog sveta o tome je Gospod Isus pousao da objasni Jevreima. Vi ne mozete da me slusate jer vas bog je Djavo bog ovog sveta (bog materiala Jaldavaof) bog s lavljom glavom i zmiinim telom.svuda po svetu ce te videti skulpture lavova,ambleme na grbovima mnogih drzava pozdrav.
Da si procitao Bibliju onda bi znao da se i sam Isus Hrist kao i svi ostali Jevreji klanjao i molio Jevrejskom Bogu.
Nadalje kad je neko na oblacima on se ne vidi,slicno kao avion na oblacima... ne vidi se ,ali se cuje ili oseca ....
Ali ti fakujes Bibliju i uvodis neku novu nauku koja nema blage veze sa Biblijom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da si procitao Bibliju onda bi znao da se i sam Isus Hrist kao i svi ostali Jevreji klanjao i molio Jevrejskom Bogu.

Nije on pricao sa drugom osobom!

Vec sam pojasnio da ti dok razmisljas takodje "pricas sam sa sobom"!

Postoji svest i podsvest, duh i dusa! Dusa nastaje pod uticajem duha i tela! U duhu su sadrzane informacije za izgradnju tvoje licnosti (koje ce pomoci da postanes kvalitetna licnost), pa se uz pomoc nje formira i gradi tvoja Dusa!

Duh dakle poducava dusu da bude dobra! To mozemo zvati i "savest"!

Bog je prilikom stvaranja coveku udahnuo DUH - "Stvori Bog čoveka od praha zemaljskog i dunu mu u nos duh životni, i posta čovek duša živa"

DUH (kolektivno nesvesno - informacija) + TELO (materija) = DUSA! (licnost)


Kako se dusa (licnost) odrastanjem formira, tako se i duh polako potuskuje u podsvest! Zato se i naziva "podsvescu"! Ili kod zivotinja "instinktom".

Ta podsvest medjutim nastavlja da "poducava" coveka i kasnije, posebno tokom sna! Ili se pali kao sigurnosna lampica, upozoravajuci na neku opasnost i onda imamo tkz. "prorocke snove", kada mozemo da predvidimo buducnost! Tako i zivotinje imaju duh, i on ih upozorava, na primer pocinju da beze kada "predosete" zemljotres!

Isus takodje ima i svest i podsvest - DUH I DUSU! Medjutim on je DUH NASLEDIO DIREKTNO OD BOGA - jer nije imao zemaljskog oca. Zato je on Bog u telu! Nije nasledio covecji duh! Zato kod njega podsvest nije bila potisnuta kao kod nas, pa je on svesno komunicirao sa njom! Bio je svestan svoje preegzistencije itd..

Znaci, ne razgovara Isus sa "drugom osobom", vec sa svojom podsvescu kao i mi sto u mislima razgovaramo sami sa sobom! Mi mozemo da stupimo u kontakt sa njom i tokom sna, a tokom celog dana s njom razgovaramo u svom umu, postavljajuci pitanja i dajuci sebi odgovor!

Ispitaj sebe, pa ces videti da i ti "pricas sam sa sobom!"

Covek je takodje TROJSTVEN kao i Bog, jer on je "na svoju sliku stvorio coveka"!

Covek poseduje DUH DUSU I TELO!

Ipak, za vas je ovo zamrseno, tesko i niste sposobni da shvatite, jer ste duhovno nezreli! Postavljate glupa pitanja kao na primer "kako je Bog bio na nebu i dole na zemlji u isto vreme"? Bog je sveprisutan, on je svuda!

Nadalje kad je neko na oblacima on se ne vidi,slicno kao avion na oblacima... ne vidi se ,ali se cuje ili oseca ....

Isus koristi rec "parousia" koja znaci "prisutnost", ali to ne znaci da ce biti "nevidljiv". I covek kada je negde prisutan, na nekom mestu, on je prisutan telom, nije "nevidljiv"!

Vi ste izrazu "prisutnost" dali epitet "nevidljiv", mada to nigde u tekstu ne pise!

Upravo je suprotno, Isus ce biti "vidljivo prisutan" -

"ENO IDE S OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO!"

Vi kazete, ako Isus dodje vidljivo, i pojavi se nad amerikom, kako ce ga videti oni na drugoj strani planete?

Pa bas zato i koristi izraz "parousia", da opise svoju "sveopstu prisutnost" prilikom drugog dolaska! Isus ce kada dodje "biti svuda prisutan, da bi ga svako oko moglo ugledati!"

Ali vi ovo manipulisete!

Izraz eleusia (dolazak) i parousia (prisutnost) su dve strane istog novcica. Koriste se dve razlicite reci, da bi pojasnile prirodu Hristovog drugog dolaska!

Isus ne dolazi tajno, i nece se pojaviti u nekakvim "sobama" :

"Ako vam reku evo ga u pustinji, evo ga u sobama, ne verujte... Jer kao sto munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav ce biti dolazak sina covecjeg" - znaci VIDLJIVO!

Ali ti fakujes Bibliju i uvodis neku novu nauku koja nema blage veze sa Biblijom.

On je mozda citao apokrife, ali vi ne razumete ni osnovne stvari!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije on pricao sa drugom osobom!

Vec sam pojasnio da ti dok razmisljas takodje "pricas sam sa sobom"!

Postoji svest i podsvest, duh i dusa! Dusa nastaje pod uticajem duha i tela! U duhu su sadrzane informacije za izgradnju tvoje licnosti (koje ce pomoci da postanes kvalitetna licnost), pa se uz pomoc nje formira i gradi tvoja Dusa!

Duh dakle poducava dusu da bude dobra! To mozemo zvati i "savest"!

Bog je prilikom stvaranja coveku udahnuo DUH - "Stvori Bog čoveka od praha zemaljskog i dunu mu u nos duh životni, i posta čovek duša živa"

DUH (kolektivno nesvesno - informacija) + TELO (materija) = DUSA! (licnost)


Kako se dusa (licnost) odrastanjem formira, tako se i duh polako potuskuje u podsvest! Zato se i naziva "podsvescu"! Ili kod zivotinja "instinktom".

Ta podsvest medjutim nastavlja da "poducava" coveka i kasnije, posebno tokom sna! Ili se pali kao sigurnosna lampica, upozoravajuci na neku opasnost i onda imamo tkz. "prorocke snove", kada mozemo da predvidimo buducnost! Tako i zivotinje imaju duh, i on ih upozorava, na primer pocinju da beze kada "predosete" zemljotres!

Isus takodje ima i svest i podsvest - DUH I DUSU! Medjutim on je DUH NASLEDIO DIREKTNO OD BOGA - jer nije imao zemaljskog oca. Zato je on Bog u telu! Nije nasledio covecji duh! Zato kod njega podsvest nije bila potisnuta kao kod nas, pa je on svesno komunicirao sa njom! Bio je svestan svoje preegzistencije itd..

Znaci, ne razgovara Isus sa "drugom osobom", vec sa svojom podsvescu kao i mi sto u mislima razgovaramo sami sa sobom! Mi mozemo da stupimo u kontakt sa njom i tokom sna, a tokom celog dana s njom razgovaramo u svom umu, postavljajuci pitanja i dajuci sebi odgovor!

Ispitaj sebe, pa ces videti da i ti "pricas sam sa sobom!"

Covek je takodje TROJSTVEN kao i Bog, jer on je "na svoju sliku stvorio coveka"!

Covek poseduje DUH DUSU I TELO!

Ipak, za vas je ovo zamrseno, tesko i niste sposobni da shvatite, jer ste duhovno nezreli! Postavljate glupa pitanja kao na primer "kako je Bog bio na nebu i dole na zemlji u isto vreme"? Bog je sveprisutan, on je svuda!



Isus koristi rec "parousia" koja znaci "prisutnost", ali to ne znaci da ce biti "nevidljiv". I covek kada je negde prisutan, na nekom mestu, on je prisutan telom, nije "nevidljiv"!

Vi ste izrazu "prisutnost" dali epitet "nevidljiv", mada to nigde u tekstu ne pise!

Upravo je suprotno, Isus ce biti "vidljivo prisutan" -

"ENO IDE S OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO!"

Vi kazete, ako Isus dodje vidljivo, i pojavi se nad amerikom, kako ce ga videti oni na drugoj strani planete?

Pa bas zato i koristi izraz "parousia", da opise svoju "sveopstu prisutnost" prilikom drugog dolaska! Isus ce kada dodje "biti svuda prisutan, da bi ga svako oko moglo ugledati!"

Ali vi ovo manipulisete!

Izraz eleusia (dolazak) i parousia (prisutnost) su dve strane istog novcica. Koriste se dve razlicite reci, da bi pojasnile prirodu Hristovog drugog dolaska!

Isus ne dolazi tajno, i nece se pojaviti u nekakvim "sobama" :

"Ako vam reku evo ga u pustinji, evo ga u sobama, ne verujte... Jer kao sto munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav ce biti dolazak sina covecjeg" - znaci VIDLJIVO!



On je mozda citao apokrife, ali vi ne razumete ni osnovne stvari!

Dragi moj Mire,
presao si na potpuno drugu temu ,Dusa,duh itd....
A sto se tice teme
Pa Armagedon ce da pocne kad ga Isus Hrist zapocne,
a sto se tice ZNAKA Isusovog dolaska ili prisutnosti da li mislis da ako se ti negde pojavis i vide te,da je bolje ako im se pokaze neki znak tvog dolaska ili prisutnosti?
Mt. 24
3 A kad seđaše na gori maslinskoj pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: Kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvog dolaska i kraja veka?
Dakle ti kad se pojavis ne treba nikome nikakav znak.
Da te vide mama,tata,braca,sestre i prijatelji ,eventualno deca ili unucuci zar im nije dovoljno da te vide?Sta ce njima znak ?

A sta mislis ko treba i kada da preuzme kraljevsku krunu koja je uzeta od jevrejskog cara Sedekije,i da nasledi Davidov presto?
Ali sta ce za tebe znaciti Armagedon? Da li mu se radujes,plasis li ga se,ili mislis da je to obicno lupetanje?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
presao si na potpuno drugu temu ,Dusa,duh itd....

Nisam ja presao na drugu temu, ja sam odgovorio na tvoje pitanje kome se Isus molio. Pisete da se molio nekoj drugoj osobi.. Nije se on molio drugoj osobi, dokazao sam da je i covek Trojstven kao i Bog i razgovara sam sa sobom u svojim mislima. Dakle, postavlja pitanja i odgovara sebi. Isto je kod Isusa kada moli. U njemu je bio Bozji Duh, i on postavlja pitanja sam sebi i odgovara. Ne odgovara mu neka druga osoba! Bog je bio u njemu direktno! On je bio "punina Bozanstva telesno" kao sto kaze Pavle. A ti na to nisi dao nikakav odgovor..

sto se tice ZNAKA Isusovog dolaska ili prisutnosti da li mislis da ako se ti negde pojavis i vide te,da je bolje ako im se pokaze neki znak tvog dolaska ili prisutnosti?

Znak ne znaci nesto "nevidljivo" ili imaginarno. Kada kaze - "nece vam se dati drugi znak osim znaka Jone proroka", to predstavlja vidljivi znak. Oni su trazili "opipljivi i vidljivi znak" da im pokaze cudo! A cudo nije nevidljivo! Gubis se filozofirajuci..

A sta mislis ko treba i kada da preuzme kraljevsku krunu koja je uzeta od jevrejskog cara Sedekije,i da nasledi Davidov presto?

Isus Hristos ce preuzeti krunu u svoje vreme i vec je preuzeo. Pises gluposti! Nema nikakve 1914. godine. A s tobom se o tim stvarima ne moze ni diskutovati, ti istreses sve sto imas, covek ti odgovori a onda nestanes na mesec dana..
 
Natrag
Top