Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama????

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja za svojih 25 godina u Adventizmu nisam imao prilike da u crkvi ASD slušam bilo kakve napade na Pravoslavlje, ili Rimokatolicizam.

Bilo je katkad predavanja u kojima se obrađivale određene teme iz otkrivenja, i tada su se prećutno pominjale određene crkve u kontekstu biblije i istorijskog konteksta.

Ja za svojih 25 godina koliko se bavim religijom, konstantno slušam ili čitam paranoične napade ili borbu protiv takozvanih sekti, od strane uglavnom Pravoslavne crkve.

Ovih javnih napada i napisa po novinama je u periodu postkomunizma 90-ih godina bilo mnogo više, ali je uvođenjem antidiskriminacionih zakona to na neki način zaustavljeno, ali vatra progonstva daleko da je ugašena.
Da nema vlasti koja ovo kontroliše ( hvala Bogu ), duh srednjeg veka bi i te kako oživeo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ja za svojih 25 godina u Adventizmu nisam imao prilike da u crkvi ASD slušam bilo kakve napade na Pravoslavlje, ili Rimokatolicizam.

Bilo je katkad predavanja u kojima se obrađivale određene teme iz otkrivenja, i tada su se prećutno pominjale određene crkve u kontekstu biblije i istorijskog konteksta.

Neistinu iznosiš. Ne karakterizirate vi Kristovu Crkvu prema Bibliji i Otkrivenju, nego upravo suprotno Bibliji, prema protestantskim fundamentalistima i prema lažnoj proročici Ellen White. Evo najjednostavnije i najjasnije:

Biblija: Mt 16,18: A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.

Adventisti i drugi protestantski fundamentalisti - parafraziram: Crkva je otpala i postala babilonska Bludnica.

Kome vjerovati? Isusu, da je ni vrata paklena neće nadvladati, ili vama koji tvrdite da je "Kristova zaručnica" postala Kurva?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Slažem se, Jenkins se u svojim istraživanjima fokusirao na Katoličku crkvu zbog višestruke brojnosti. Osim toga, napad na katoličke svetinje i temeljna vjerovanja napad je i na Pravoslavne.
Uvek je bio. Naravno sada se okreću napadima na Pravoslavne zbog njihove povezanosti Crkve i nacije. Sva su im sredstva dozvoljena, jer kako drugačije da dokažu svoje tvrdnje ako ne napadaju izvor. Uostalom, ti napadi su i najavljeni, jer rečeno nam je da će nas mrzeti kao što su mrzeli Njega. Još je i rečeno da će nas ubijati, tvrdeći da to čine u ime Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neće nadvladati Hristovu crkvu, a ne one grupe koje su se odrekle Hrista i jevanđelja, i biblija i istorija govore o tome, tako da je tvoja optužba za laž potpuni promašaj, jer tvoje viđenje crkve je potpuno pogrešno, jer ti slediš one koji su se odrekli istine, i koji prema tome sebe nazivaju crkvom samoinicijativno, i ako je Bog ne smatra crkvom, jer njegova crkva sledi istinu jevanđelja i njega, a ne ljudske tradicije i autoritete.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Neće nadvladati Hristovu crkvu, a ne one grupe koje su se odrekle Hrista i jevanđelja,

Krista i Evanđelja se odrekla tvoja adventistička sekta. Bog baš u Evanđelju kaže - Ja sam Sina žrtvovao da bi sve grešne ljude otkupio, a tvoja sekta je punih sedam godina (1844.-1851.) naučavala kako je Isus 22.1.1844. prestao posredovati za grešnike i kako je tada završilo vrijeme pokajanja za grešnike.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Krista i Evanđelja se odrekla tvoja adventistička sekta. Bog baš u Evanđelju kaže - Ja sam Sina žrtvovao da bi sve grešne ljude otkupio, a tvoja sekta je punih sedam godina (1844.-1851.) naučavala kako je Isus 22.1.1844. prestao posredovati za grešnike i kako je tada završilo vrijeme pokajanja za grešnike.

I apostoli su vjerovali da Isus neće ustati i da će biti car u Jerusalimu i da će otjerati Rimljane.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Neistinu iznosiš. Ne karakterizirate vi Kristovu Crkvu prema Bibliji i Otkrivenju, nego upravo suprotno Bibliji, prema protestantskim fundamentalistima i prema lažnoj proročici Ellen White. Evo najjednostavnije i najjasnije:

Biblija: Mt 16,18: A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.

Adventisti i drugi protestantski fundamentalisti - parafraziram: Crkva je otpala i postala babilonska Bludnica.

Kome vjerovati? Isusu, da je ni vrata paklena neće nadvladati, ili vama koji tvrdite da je "Kristova zaručnica" postala Kurva?

Slape, pa citaj 3. poglavlje otkrivenja i videces da Hristos tvrdi da Crkva nije onakva kakva treba da bude.

Drugo, Isus je rekao: "Ti si Petar, i NA OVOME KAMENU SAZIDACU CRKVU SVOJU."

Dakle Crkva nije zazidana na Petru, koji se nekad i kolebao, jer da je isuz bi reka NA TOM Kmenu, a Isus to nije rekao nego je rekao NA OVOM KAMENU. Ko je nepomicni kamen? Hristos, a nije Petar niti bilo koji covek.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Slape, pa citaj 3. poglavlje otkrivenja i videces da Hristos tvrdi da Crkva nije onakva kakva treba da bude.


Da, ali to ne znači da je Isus lagao kad joj je zajamčio da je ni vrata paklena neće nadvladati. :) Marko, pa nije Isus lažov.

Drugo, Isus je rekao: "Ti si Petar, i NA OVOME KAMENU SAZIDACU CRKVU SVOJU."


Tko je tako preveo? :) Ti?

Dakle Crkva nije zazidana na Petru, koji se nekad i kolebao, jer da je isuz bi reka NA TOM Kmenu, a Isus to nije rekao nego je rekao NA OVOM KAMENU. Ko je nepomicni kamen? Hristos, a nije Petar niti bilo koji covek.

:):) Što se petljaš u biblijski grčki jezik kad ga ne razumiješ?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
To se apostolima uračunava u malovjernost i krivovjerje, a vi Adventisti ste na svojoj bogohulnoj herezi sektu utemeljili.

Slape, ti si odlican farisej. Sve redom napadas i osudjujes, ali nikad i sebe i svoje zabljude.
Znaci ucenici su bil "malovjerni i krivovjerni" i zato nisu krivi, ali Adventisti ne smeju biti malovjerni to je po Slapu "bogohuljenje".
A u Slapovoj zajednici "nema" bogohiljernja. Tamo su samo sveci.
Je li tako?
 
Natrag
Top