Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama????

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jesi li kad čuo za povijest (historiju, istoriju)?



Nije riječ o kukanju, nego o iznošenju činjenica. Tako je i činjenica da vi adventisti ne stradavate zbog Krista, dakle ne ispunjavate uvjet da ste njegovi.

Uzalud govoriš. Samozaljubljeni akoliti EGWizma misle da su oni progonjeni, a njima ni dlaka sa glave ne fali, dok ljude kolju zbog vere u Isusa. Broj žrtava "religije mira" koju EGWisti poštuju (jer braća su im po proroštvu) se meri u ovih 1400 godina, stotinama miliona.

Pogrešno Muslimani progone KRŠĆANE , a oni idu na okupaciju kršćanske Eveope , jer ti zamotani će Evropu osvojiti bez ispaljenog metka , hrle u eu kao miševi i donose pošast zvanu islaam , istinito ali žalosno

Naravno da progone. Mi smo za njih nevernici, isto kao i za SDA. Oni ne samo da idu na okupaciju Europe, nego celog sveta. Dolaze ne kao miševi, nego kao pacovi, koji nose kugu, imenom islam.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tema je: Zašto je baš pravoslavlje trn u oku svim zapadnim sektama?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Na kraju je ispalo da su sami sebi trn u oku, a ne kako kažu sektama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Pravoslavlje trn u oku takozvanim "zapadnim sektama" jer one se njime i ne bave.

Ako se i govori o određenoj crkvi na osnovu biblije i istorije to je Rimokatolicizam, Ekumenski savez, i Antihrišćanska koalicija između verskih i crkvenih vlasti u stvaranju novog svetskog poretka.

Pre bi se reklo, da su Protestanti koje oni nazivaju sektom trn u oku Pravoslavnih, a zašto je to tako možemo sagledati iz reči Fariseja i Prvosveštenika Kajafe:

"Prvosveštenici i fariseji sabraše tad sinedrion i rekoše: Šta ćemo činiti? Ovaj čovek čini mnoga čudesa.
Ako ga ostavimo tako, svi će u njega verovati, pa će doći Rimljani i uzeće nam i zemlju i narod.
A jedan od njih, po imenu Kajafa, koji one godine beše prvosveštenik, reče im: Vi ništa ne razumete, i ne razmišljate da je za vašu korist da jedan čovek umre za narod, i da propadne sav narod"
( Jovan 11. 47 - 50 )

Dakle, iz ovih reči vidimo pobude iz kojih proističe borba protiv neistomišljenika, u ovom slučaju Adventista na Prostorima gde je Pravoslavlje većinsko, a to je vlast i novac.

"Ako ga ostavimo tako, svi će u njega verovati, pa će doći Rimljani i uzeće nam i zemlju i narod" rekoše Fariseji.

Drugim rečima, nećemo više moći da se bogatimo na ušrp siromašnog naroda.

Tako je za ove ljude "Farisej onoga vremena, i moderne Fariseje današnjeg vremena" svoj lični interes na prvom mestu, a ne spasenje čovečanstva, već spasenje svojih ličnih stomaka i sticanje materijalnih dobara pomoću kojih te stomake pune hrane grejati i negovati.

Zato se bore protiv onih kojima je spasenje sveta na prvom mestu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Uzalud govoriš. Samozaljubljeni akoliti EGWizma misle da su oni progonjeni, a njima ni dlaka sa glave ne fali, dok ljude kolju zbog vere u Isusa. Broj žrtava "religije mira" koju EGWisti poštuju (jer braća su im po proroštvu) se meri u ovih 1400 godina, stotinama miliona.

Postovanje Darth EGEVajtista,
Samo ti nastavi da lupetas glupost o drugima, jer ISTINU JOS NISI UPOZAO NITI SI JE PRIHVATO. Zbog toga neorestano i pljujes pop drugima!

Odakle ste izmislili cistiliste?


Naravno da progone. Mi smo za njih nevernici, isto kao i za SDA. [/QUOTE]

Ako je ikome Pravoslavlje trun u oku, to je katolicima.
A zapadnima verskim zajednicama, sigurno NIJE! O njemu niko nista ni ne govori.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Alergičari na istinu najčešće citiraju Bibliju i Wikipediju.

Već sam odgovorio na temi o ratu na forumu. No nije zgoreg da ponovim onima koji oči imaju a ne vide, uši imaju a ne čuju, sledbenicima kultova nastalih u američkim poljima konoplje.


"Da se ne zaboravi, ranije sam već pisao da su dve prijateljice mojih pokojnih roditelja bile, jedna u SDA a druga u Svedocima. Ako neko misli da ni jedna od njih nije pokušavala da nas pridobije za svoj kult, grdno se vara. Kuća mi je bila puna literature kako SDA, tako i Svedoka. Dovoljno sam dobro proučio šta i kako veruju ova dva produkta Milera. Veoma dobro. I Veoma dobro sam upoređivao ta njihova verovanja sa Pismima. Tako da, ne bi trebalo da me iko proziva da ne poznajem Istinu."

Pravoslavlje je meta zapadnih sekti baš zato što je jedino preostalo. Crkvu, zapadnu Crkvu su već napali, i napadaju je lajući i režeći svoje. Istok im se čini lakšom metom, što zbog razlike u organizaciji (sinodalnost) što zbog toga jer je vera duboko oslabljena komunističkom diktaturom. No, sve to je samo privid. Pravi razlog je što zapadni otpad otpada zna da su i Pravoslavni, tačnije Ortodoksi - Pravoverni, i Katolici, sa svim dogmama, svim doktrinama, i pored nesrećne šizme, Jedna Crkva, ona nastala na apostolskom nasleđu.

Ni Carigrad (sada još i Moskva) ni Rim nisu hirotoniju primili od nekavih Lutera, Cvinglija, Kalvina, još manje od nekakvih Milera, Russela, White, i ostalih, ili od Biblije koja kao predmet im to i ne može dati, nego od apostola, po neprekinutom redu.

Cilj je ovih sekti dakle lešinarenje vernika, onih siromašnih verom, znanjem, razočaranih, samo sa jednim jedinim ciljem, uništenjem Crkve.

Kako Crkva po rečima Boga ima samo jednog neprijatelja, Satanu, jasno je onda od koga su i kome služe te sekte, koje da stvar bude još vidljivija, svoje iskrivljeno evanđelje ne prenose onima koji za Boga nikada nisu ni čuli, nego su im primaren mete oni koji Evanđelje primiše. Da ne govorim o tome da su u službi državnih obaveštajnih služni zapadnih zemalja i da njima služe kao jedno od načina širenja imperijalnih težnji i uticaja domaje najvećeg broja sekti, i njenim korporacijama.

Čak i Biblija dokazuje Apostolsko nasleđe kao osnovni uslov: Što ću, ako vredi, ilustrovati i citatom iz Evanđelja, onog pravog, čitanog danas u crkvama Una Sancta:


"U ono vrijeme: Isus podiže oči k nebu i pomoli se:

»Oče sveti, ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene: da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao. I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno – ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio.

Oče, hoću da i oni koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta.

Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao. I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima – i ja u njima." Iv 17, 20-26

Ako nekome nije jasno, a takvih je mnogo među onima koji svoju doktrinu nameću kao "isrinu", ne birajući pri tome ni sredstva ni reči, podebljano se odnosii u prvom (ove) na Apostole, a u drugom (one) na naslednike apostola, na Crkvu. Ne odnose se na one koji bi jedinstvo da grade na predmetu, a sami jedinstva u tumačenju tog predmeta nemaju, nego se množe deobom, te ih ima 50.000.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
P.S. Alergičari na istinu najčešće citiraju Bibliju i Wikipediju.

A oni koji to tvrde kao Stvarnoslap, oni lukavo citiraju reci onih koje osudjuju za navodnu laz, i izvrcu ih da bi se borili protiv istine, jer su se nasli u nebranom grozdju, pa ne mogu da primene rec Bozju u dokazivanju svojih tvrdnji i doktrina svoje crkve, tvrdnje, jer su tom recju obelodanjena njihova lazna ucenja.
 
Natrag
Top