Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama????

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Da, ali to ne znači da je Isus lagao kad joj je zajamčio da je ni vrata paklena neće nadvladati. :) Marko, pa nije Isus lažov.

Izvini Slape, ali to je veom nehriscanski reci "da je Isus lazov". Cuvaj se da ne pohulih na Boga.

Drugo, jesi li ti siguram da je tvoja crkva zaista ta Crkva o kojoj Isus goviori? Isus je drugacije ucio i zeiveo .


:):) Što se petljaš u biblijski grčki jezik kad ga ne razumiješ?

Kad bi ga i ti razumeo ne bi tako govorio i postupao.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znaci ucenici su bil "malovjerni i krivovjerni" i zato nisu krivi, ali Adventisti ne smeju biti malovjerni to je po Slapu "bogohuljenje".

:mig: Neće ti uspjeti podvala. Nisam ja napadao pionire ASD zbog malovjerja i hereze, nego zbog toga što su na tom svom malovjerju i herezi utemeljili adventističku sektu. Kod apostola stvari stoje potpuno suprotno. Apostoli su se nakon Isusova uskrusnuća razišli po svijetu propovjedati kako je Krist svojom žrtvom na križu otkupio sve ljude, a nisu propovjedali kako će postati car u Jeruzalemu i da će otjerati Rimljane. :)

A u Slapovoj zajednici "nema" bogohiljernja. Tamo su samo sveci.
Je li tako?

Kad god ga ima onda je to strašan grijeh, a vama je Jelena na svom bogohuljenju sektu sazidala. Kužiš razliku? :)

Izvini Slape, ali to je veom nehriscanski reci "da je Isus lazov". Cuvaj se da ne pohulih na Boga.

Vi tvrdite da je Isus lažov, a ne ja. Isus je svojoj Crkvi zajamčio da je ni vrata paklena neće nadvladati, a vi Adventisti tvrdite kako mu je Crkva ipak postala babilonska Kurva. Vi dakle Isusa pravite lažovom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vi tvrdite da je Isus lažov, a ne ja. Isus je svojoj Crkvi zajamčio da je ni vrata paklena neće nadvladati,

Kod vas što se dešava dokazuje da to nije rekao za vas. Vas je odavno nadvladao pakao.

a vi Adventisti tvrdite kako mu je Crkva ipak postala babilonska Kurva.

Pa jeste ona u Solunjanima.

Vi dakle Isusa pravite lažovom.

Bilo bi smiješno, da nije žalosno to što si rekao.

I PC i RKC su same sebi trn u oku.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kod vas što se dešava dokazuje da to nije rekao za vas. Vas je odavno nadvladao pakao.

Rekao je to za svoju Crkvu kojoj je na Pedesetnicu poslao Duha Svetog. Očito je, to ne može biti tvoja sekta, jer su je osnovali ljudi 1800 godina nakon Pedesetnice. Protestantske denominacije također nisu, jer da su u Istini, koja je Krist, ne bi se namnožili na 50-tak tisuća denominacija. A ti sada mlataraj glavom koja je to Crkva.:)

Pa jeste ona u Solunjanima.

Toj iz Solunjana tvoja sekta bi pak mogla pripadati.

Bilo bi smiješno, da nije žalosno to što si rekao.

Ipak vi Isusa pravite lažovom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A ko je trn u oku pravoslavlju u Ukrajini?

Centar pravoslavlja za slovenski Istok.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Rekao je to za svoju Crkvu kojoj je na Pedesetnicu poslao Duha Svetog. Očito je, to ne može biti tvoja sekta, jer su je osnovali ljudi 1800 godina nakon Pedesetnice. Protestantske denominacije također nisu, jer da su u Istini, koja je Krist, ne bi se namnožili na 50-tak tisuća denominacija. A ti sada mlataraj glavom koja je to Crkva.:)



Toj iz Solunjana tvoja sekta bi pak mogla pripadati.



Ipak vi Isusa pravite lažovom.

Pa kako da ga ne prave kada im je po "tipologiji" pisma Sotona onaj koji se prinosi na žrtvu za otkupljenje. Ujedno, još uvek nisu sasvim jasni veuju li u Trojstvo, ili su unitaristi, ili su neo arijanci, ili čak nešto deseto. Bukvalno zatvarajući oči pred činjenicom da su Isusa, i farizeji i sadukeji hteli da ubiju ne zato što je dizao iz mrtvih, lečio bolesne, oduzete, slepe, gluhe ili propovedao. Judeja je bila prepuna učitelja, propovednika.. Ne, nego su hteli da ga ubiju jer je otvoreno kršio ZAKON (lečio na Shabat, okupljao oko sebe ritualno nečiste) a ponajviše zato što je za sebe rekao da je JA SAM KOJI JESAM, u grčkom originalu ego imi. Naravno Isus to nije rekao na grčkom (koine) nego na hebrejskom. Rekao im je kada su se busali u grudi da su Abrahamovi naslednici: "Reče im Isus: Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam! " Ili doslovno : "Reče im Isus: Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja sam koji Jesam, YHWH. Oni su na to zgrabili kamenje da ga ubiju. I u noći hapšenja, čuvarima hrama reče JA SAM KOJI JESAM, na šta se zemllja zatresla a oni popadali na zemlju.

Jesu li se Isusova proročanstva o Njegovoj Crkvi ostvarila? Jesu li se ostvarila proročanstva o tome da će njegove progoniti i mrzeti kao što su njega mrzeli? Jesu. Na kome su se ostvarila? Na adventistima? Na mirijadama Sola Scriptura? NE. Nego na onima koji su ostali verni, na Crkvi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa kako da ga ne prave kada im je po "tipologiji" pisma Sotona onaj koji se prinosi na žrtvu za otkupljenje.

Pa zar nije prinio sotona, evo Mire Dart ti piše sotona sa velikim S. Samo njega nećeš napasti da poštuje sotonu.

A kako je to uradio iz mržnje biće osuđen. A Isus jeste sebe prinio dobrovoljno.

Ne, nego su hteli da ga ubiju jer je otvoreno kršio ZAKON (lečio na Shabat, okupljao oko sebe ritualno nečiste)

Znači ti više vjeruješ farisejima da je Isus kršio subotu. Da li se Isus složio sa njihovim optužbama?

Jesu li se ostvarila proročanstva o tome da će njegove progoniti i mrzeti kao što su njega mrzeli?

Da znaju to bogumili, Valdenžani, hugenoti, Jan Hus.

Jesu. Na kome su se ostvarila?

Pa progon doživljavaju i muslimani i doživjeli su ga Jevreji.

Na adventistima? Na mirijadama Sola Scriptura? NE. Nego na onima koji su ostali verni, na Crkvi.

Ne nisu, pa najviše su stradali protest. od znamo već koga.

Očigledno je da ne znaš da imaju dva stradanja za BOga i za sotonu.

Što onda kukate ako ste stradali za Hrista, trebali bi da se radujete zbog toga, a ne kuknjava.

Vi ste sami sebi ne trn, nego metalni klin, oštri dugački.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Pa progon doživljavaju i muslimani i doživjeli su ga Jevreji.

Pogrešno Muslimani progone KRŠĆANE , a oni idu na okupaciju kršćanske Eveope , jer ti zamotani će Evropu osvojiti bez ispaljenog metka , hrle u eu kao miševi i donose pošast zvanu islaam , istinito ali žalosno
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogrešno Muslimani progone KRŠĆANE , a oni idu na okupaciju kršćanske Eveope , jer ti zamotani će Evropu osvojiti bez ispaljenog metka , hrle u eu kao miševi i donose pošast zvanu islaam , istinito ali žalosno

Ne kao miševi, nego kao pacovi. Hrle kao pacovi. Nema niti jednog jedinog Hrišćanina mežu njima,
 
Natrag
Top