Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama????

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo, upravo je suprotno, da su navodne sekte trn u oku Pravoslavnoj crkvi.

Rimokatolicizam je tu blaža struja, ali Pravoslavni fanatizam u mržnji i gonjenju navodnih sekti je očigledan.

Da ne postoje nekakvi zakoni protiv diskriminacije . smatram da bi srednji vek ponovo uzeo zamaha.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oni su sami sebi trn u oku, raskoli na sve strane, a onda i rat u Ukrajini. Haos.

Laodikeja potvrđujem tvoje navode ovim videom.

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar nisu postali sami sebi trn u oku? Što vidimo u Ukrajini, CG, MKD itd.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zašto su pravoslavni trn u oku sektama? Pa zato što se sotona ne smiruje u napadima na Crkvu. Eto zašto.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto su pravoslavni trn u oku sektama? Pa zato što se sotona ne smiruje u napadima na Crkvu. Eto zašto.

Pa vidiš da ste vi jedni drugima trn u oku. Šta imate vi biti nekome trn u oku.

Događaji svjedoče da vi ne možete jedni sa drugima i da ste jedni drugima trn u oku.

Ima o tome stih u BIbliji.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš!

Susretao sam agresivne protestante, čija se grehovna strast projavljivala
putem pokušaja da veru od Boga mi datu, poljuljaju. A susretao sam i
one protestante koji su gledajući kako živim, slavili Boga na daru Duha Svetoga u meni.

Sa ovim drugim mi je lakše bilo da komuniciram ali ove prve ne bih izbegavao,
jer oni su bili, po rečima svetog Nikolaja Velimirovića, moji "neprijatni prijatelji",
koji su potvrdjival da "svako ko želi da živi poBožno - biće gonjen".

brat Toma
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama?

Odgovor: Pogresno pitanje. Na zapadu se skoro nista se ni ne govori o Pravoslavlju.
Vise se prica o Jehovinim svedocima, nego o pravoslavlju.

Pogrešna konstatacija. Na zapadu, pogotovo u Americi, jedino je dopušteno napadati i ismijavati Katoličku crkvu i sve što je katoličko.

Interesantna je knjiga američkog autora Philip-a Jenkins-a (nekatolika) pod naslovom "The New Anti-Catholicism -The Last Acceptable Prejudice" - Novi Antikatolicizam, posljednja prihvatljiva predrasuda, u kojoj autor pokazuje kako pedofilija, iako veća, među Židovima, muslimanima i protestantima nije uopće tema američkih medija, šuti se o njoj. Autor u knjizi analizira medijske teme, teme u filmskoj industriji i teme drugih grana kulture, i dolazi do zaključka da je u Americi jedino dopušteno, pa i poželjno, vrijeđati katolike i Katoličku Crkvu. Autor ovako rezimira svoje zaključke, parafraziram: Napadnete li Židove, Muslimane, Indijance, crnce, homoseksualce, komuniste, ..., optužit će vas za rasizam i homofobiju, a napadnete li katolike i Kataoličku Crkvu smatrat će se da radite društveno prihvatljiv i koristan posao.

Djelomično je offtopic - nema pravoslavlja ali imamo "zapadne sekte". Naime, osim medijskih nasrtaja na Katoličku crkvu u Americi, još su gori nasrtaji "zapadnih sekti" na Katoličku crkvu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogrešna konstatacija. Na zapadu, pogotovo u Americi, jedino je dopušteno napadati i ismijavati Katoličku crkvu i sve što je katoličko.

Interesantna je knjiga američkog autora Philip-a Jenkins-a (nekatolika) pod naslovom "The New Anti-Catholicism -The Last Acceptable Prejudice" - Novi Antikatolicizam, posljednja prihvatljiva predrasuda, u kojoj autor pokazuje kako pedofilija, iako veća, među Židovima, muslimanima i protestantima nije uopće tema američkih medija, šuti se o njoj. Autor u knjizi analizira medijske teme, teme u filmskoj industriji i teme drugih grana kulture, i dolazi do zaključka da je u Americi jedino dopušteno, pa i poželjno, vrijeđati katolike i Katoličku Crkvu. Autor ovako rezimira svoje zaključke, parafraziram: Napadnete li Židove, Muslimane, Indijance, crnce, homoseksualce, komuniste, ..., optužit će vas za rasizam i homofobiju, a napadnete li katolike i Kataoličku Crkvu smatrat će se da radite društveno prihvatljiv i koristan posao.

Djelomično je offtopic - nema pravoslavlja ali imamo "zapadne sekte". Naime, osim medijskih nasrtaja na Katoličku crkvu u Americi, još su gori nasrtaji "zapadnih sekti" na Katoličku crkvu.

Dopušteno je napadati i pravoslavlje, ali kako su pravoslavni ipak manjina, i to zanemarljiva manjina, zapad ih ne napada u toje meri. Druga je priča kada se napadi prenesu na ove terene, tj na Evropu, tu napadi idu podmuklo, ali i otvoreno. Vidi se to i ovde na forumu.
 
Natrag
Top