Zašto EGWisti mrze Kristovu žrtvu (Euharistiju), Kristovu Crkvu i Kristovu Majku?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
A Crkva vođena Duhom Svetim je odlučila kako je odlučila. Mi, za razliku od vas subotara, svoje svece na postavljamo iznad Duha Svetoga. U Crkvi Duh Sveti pokazuje istinu i vodi ka istini, dok kod vas vašu sektu u istinu uvode spisi Ellen White.

Da ne bi bilo da vam nešto podmećem, citirat ću dio vašeg vjerovanje broj 18: Dar proroštva

Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje.
--------------------
U Kristovoj Crkvi, sve gore nabrojano i pripisano Ellen White i njenim spisima, mi kršćani pripisujemo Duhu Svetom.
Duh Sveti se ne bavi teologijom i ne pripisuj Mu ono što nije uloga. On treba da ti menja srce. A ne da te uči teologiji..naravno da Duh upućuje i na teološka stvari, ali Mu to nije primarna cilj.

Ako ti svoju glavu ne koristiš, i razum koji ti je Bog dao da razumeš Pismo, Duh ti neće pomoći jer On tako ne deluje. U teološkoćim stvarima neće zameniti tvoj razum, nemoj se varati.

To što pričate da je neku skupinu "vodio Duh Sveti" u teologiji je samo maska za opravdavanje teologije koje nema u Bibliji.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Duh Sveti se ne bavi teologijom i ne pripužisuj Mu ono što nije uloga. On treba da ti menja srce. A ne da te uči teologiji..naravno da Duh upućuje i na teološka stvari, ali Mu to nije primarna cilj.

Ja sam govorio o istini, Duh Sveti vodi ka istini. Duh Sveti je Utješitelj. A vi subotari u svome vjerovanju broj 18. deklarirate da to kod vas čine spisi vaše pijane proročice.

Ako ti svoju glavu ne koristiš, i razum koji ti je Bog dao da razumeš Pismo, Duh ti neće pomoći jer On tako ne deluje.

Evo ti koristiš svoju glavu i svoju pamet, ne znam od koga ti je, pa si zaključio ovako: Bog Otac nije Bog, on je FUNKCIJA.,

To što pričate da je neku skupinu "vodio Duh Sveti" u teologiji je samo maska za optavdavanje teologije koje nema u Bibliji.

Eto, tebe je vodio Duh Sveti, i doveo te do saznanja da je Bog Otac Funkcija. Po tebi je Bog "inokosni organ".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ha, ako je alkoholni ocat imao utjecaj na Presveto Trojstvo... :rolleyes: to je zbilja teško odrediti.

Da nije smiješno bilo bi opasno.... i blasfemično.

Stalno se u vezi s Ellen Gould Harmon White ponavlja ocat... što me podseti na nešto....

U što su namočili spužvu kojom su Isusa na Križu napojili?

U ocat. u vinski ocat.

Ellen je pila ocat iz kog razloga? Navodno je vinski ocat dobar za mršavljenje. Dakle htjela je da skine koju kilu?

No, čini se da je njezina opsesija octom mnogo podmuklija.


Eto, tebe je vodio Duh Sveti, i doveo te do saznanja da je Bog Otac Funkcija. Po tebi je Bog "inokosni organ".

Ahahahahahahahahahahahah

Problem je što nije sve što iz ljudskog mantranja izlazi od Duha Svetoga....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ja sam govorio o istini, Duh Sveti vodi ka istini. Duh Sveti je Utješitelj. A vi subotari u svome vjerovanju broj 18. deklarirate da to kod vas čine spisi vaše pijane proročice.



Evo ti koristiš svoju glavu i svoju pamet, ne znam od koga ti je, pa si zaključio ovako: Bog Otac nije Bog, on je FUNKCIJA.,



Eto, tebe je vodio Duh Sveti, i doveo te do saznanja da je Bog Otac Funkcija. Po tebi je Bog "inokosni organ".
Jeste. To je funkcija jer izraz "Otac" nije ono Jahvino suštinsko i večno određenje. To Ga ne definiše u Njegovoj suštini već odnos koji ima prema stvorenjima i koji oni mogu razumeti(zbog bliskosti koj Bog želi da ostvari sa nama, u tom kontekstu)

Otac, je ljudsko određenje, ne večno Božije suštinsko. Time mi bolje razumemo Božiji odnos prema nama i za nas je prikladan izraz "Otac".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Jeste. To je funkcija jer izraz "Otac" nije ono Jahvino suštinsko i večno određenje. To Ga ne definiše u Njegovoj suštini već odnos koji ima prema stvorenjima i koji oni mogu razumeti(zbog bliskosti koj Bog želi da ostvari sa nama, u tom kontekstu)

Otac, je ljudsko određenje, ne večno Božije suštinsko. Time mi bolje razumemo Božiji odnos prema nama i za nas je prikladan izraz "Otac".

Isus kaže da je proslavio ime Božje, a Boga je zvao Ocem a ne Jahvom. Tko si ti, poganine, da ja povjerujem tebi a odbacim ono što Isus kaže!?!?!?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Isus je bio podređen Jahve. A ti ne poznaješ Jahvu.

Od koga si ovo čuo? Od Piramide, Zaokreta i vojvode Voje.

Pošto Jahvea ne poznaješ, paganin možeš biti samo ti.

Odakle ga ti znaš? Ti, Jahve i vojvoda Vojo zajedno ovce čuvali? Meni je moga Boga otkrio Spasitelj i Bog Isus Krist, a tebi tvoga Piramida i vojvoda Vojo. Meni moj Spasitelj i Bog Isus Krist, a tebi tvoj, Piramidin i Vojin.
 
Natrag
Top