Za Život Vječni - Što treba zadovoljiti?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jednom je jedan govornik - govoreci o modi kao pojavi u savremenom svetu rekao sledece: "Kada neko nema karakter, on mora odelom da pokrije sebe, kako ljudi oko njega ne bi uocili njegove karakterne mane.
Takodje, da Jevrejski izraz koji se koristi za pregace od lisca koje su Adam i Jeva nacinili nakon pada u greh - znaci POBUNA, jer padom u greh oni su se nasli u golotinji, i pokusali su tu golotinju da pokriju fizickim odelom - pregacama od lisca, a ne haljinama Hristove pravednosti u koje su bili obuceni pre svog pada.

Tako je i u pukom formalizmu.
Kada nema dubine duhovnog razmisljanja i odnosa sa Bogom - moraju da se isticu one ne tako bitne povrsne istine, za koje sam ja napomenuo da u bibliji ne pretstavljaju direktni uslov spasenja, a da se zanemare one bitne koje se ticu naseg licnog odnosa sa Bogom i licnog duhovnog uzdizanja.

To upravo predstavlja pokrivanje duhovnih nedostataka odelom koje ustvari predstavlja pobunu protiv Boga, a ne dopustanje Hristu da nas obuce u haljine svoje pravde.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Jednom je jedan govornik - govoreci o modi kao pojavi u savremenom svetu rekao sledece: "Kada neko nema karakter, on mora odelom da pokrije sebe, kako ljudi oko njega ne bi uocili njegove karakterne mane.
Takodje, da Jevrejski izraz koji se koristi za pregace od lisca koje su Adam i Jeva nacinili nakon pada u greh - znaci POBUNA, jer padom u greh oni su se nasli u golotinji, i pokusali su tu golotinju da pokriju fizickim odelom - pregacama od lisca, a ne haljinama Hristove pravednosti u koje su bili obuceni pre svog pada.

Tako je i u pukom formalizmu.
Kada nema dubine duhovnog razmisljanja i odnosa sa Bogom - moraju da se isticu one ne tako bitne povrsne istine, za koje sam ja napomenuo da u bibliji ne pretstavljaju direktni uslov spasenja, a da se zanemare one bitne koje se ticu naseg licnog odnosa sa Bogom i licnog duhovnog uzdizanja.

To upravo predstavlja pokrivanje duhovnih nedostataka odelom koje ustvari predstavlja pobunu protiv Boga, a ne dopustanje Hristu da nas obuce u haljine svoje pravde.

Da li Adventisti obožavaju Boga Sina isto koliko i Boga Oca, odnosno da li dajete I Bogu Sinu istu Čast kao i Bogu Ocu?


Još strpljivo čekam vaš komentar na gornje pitanje, koje glasi:

Po čemu je poznat famozni pisac Tertulian?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu svi kasniji crkveni oci govorili lose stvari koje nemaju veze sa biblijom - kako se zeli prikazati.
Kada bi tako gledali, tada bi doneli zakljucak da sve sto su govorili i o cemu su pisali crkveni oci trba odbaciti - tada bi mi morali odbaciti celu bibliju, jer su oni pisali i istine koje su zapisane u bibliji pravilno ih tumaceci.

Dakle, to nije mudro zakljucivanje, i to moze biti velika prevara.

Biblija je jedino merilo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nisu svi kasniji crkveni oci govorili lose stvari koje nemaju veze sa biblijom - kako se zeli prikazati.
Kada bi tako gledali, tada bi doneli zakljucak da sve sto su govorili i o cemu su pisali crkveni oci trba odbaciti - tada bi mi morali odbaciti celu bibliju, jer su oni pisali i istine koje su zapisane u bibliji pravilno ih tumaceci.

Dakle, to nije mudro zakljucivanje, i to moze biti velika prevara.

Biblija je jedino merilo.


Mene bi bilo sramota dati ovakav komentar na jasno postavljeno pitanje dok me pohvale da odgovaram na svaka pitanja, a tebe?
Da li Adventisti obožavaju Boga Sina isto koliko i Boga Oca, odnosno da li dajete I Bogu Sinu istu Čast kao i Bogu Ocu?

Jednostavno pitanje, jasno iglasno. Poželjno je da i mire000 kao čovek da svoj komentar.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li Adventisti obožavaju Boga Sina isto koliko i Boga Oca, odnosno da li dajete I Bogu Sinu istu Čast kao i Bogu Ocu?

Naravno, to je jasna biblijska nauka.

"Govoreći glasom velikim: Dostojno je Jagnje zaklano da primi silu i bogatstvo i premudrost i jačinu i čast i slavu i blagoslov.
I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gde govore: Onome što sedi na prestolu, i Jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vek veka' ( otkrivenje 5. 12 - 13 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da li Adventisti obožavaju Boga Sina isto koliko i Boga Oca, odnosno da li dajete I Bogu Sinu istu Čast kao i Bogu Ocu?

Naravno, to je jasna biblijska nauka.

"Govoreći glasom velikim: Dostojno je Jagnje zaklano da primi silu i bogatstvo i premudrost i jačinu i čast i slavu i blagoslov.
I svako stvorenje, što je na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i što je na moru, i što je u njima, sve čuh gde govore: Onome što sedi na prestolu, i Jagnjetu blagoslov i čast i slava i država va vek veka' ( otkrivenje 5. 12 - 13 )



Dobro! Znači iz priloženog primera da se zaključiti da Adventisti naučavaju da je "JAGNJE" dostojno da primi silu i bogastvo i premudrost i jačinu i čast i slavu i blagoslov. Jesam li ja to dobro razumeo?
Isto tako naučavaju da onome što sedi na prestolu, i JAGNJETU blagoslov i čast i slava i država va vek veka.

Koliko se ja sećam niko tebe nije pito dal Jagnje dostojno primiti silu ili čast ili bogastvo ili jačinu ili blagoslov itd.
Ja to nisam tražio da mi ti kažeš jer ja sve to znam, ja sam pito jednostavno prosto pitanje:

Da li Adventisti obožavaju i Boga Sina isto tako koliko i Boga Oca, ili da li dajete i Bogu Sinu istu čast kao i Bogu Ocu, tačno?

E sada ja pitam:
Ko to sjedi na prestolu?


Koliko sam ja dao primetiti iz priloženog nema da je Isus neki Bog u svemu jednak drugom Bogu, još manje da se Bog Isus obžava, tu lepo piše "JAGNJE", tačno?

E sada ja pitam:
Zašto Adventisti izmišljaju i dodaju tome što je napisano? Šta se dešava sa onima koji izmišljaju neistine, dezinformacije i dodaju ali oduzimaju od Božije reči, znaš li?

Još jedno pitanje za Adventiste: Ali sad dobro obrati pažnju šta te pitam, dobro?

A da li Adventisti obožavaju i Boga Svetoga Duha jednako kao i Boga Sina i Boga Oca?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Što to vredi kad neće da čitajui, kad nešto pročitaju, ne nerazumju , ili namjerno izokreću.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Svo troje kao jednog Boga...dokaz ti je dat.

Ako niste primetili, dal da ja vama u bojcama bojadišem i pokažem oko čega sve se vrti ili baš u svaku temu na šta potencira?

Dobro, dakle iz škrtog komentara možemo izvući zaključak kako Adventisti se ne klanjaju i ne obožavaju ponaosob ni jedno lice božanstva. Nikako Aventizam ne obožava ponaosob samo Svemogućeg Boga Svetog Duha kao jednu osobu ili ličnost.
Čitao sam, tako? Pokušavam tu vašu ljudsku donetu dogmu da svatim, tačno?
Koliko se meni da zaključiti istu tu ljudsku donetu dogmu ima i Katoličanstvo, odnosno Katolička Crkva.
Pošto sa mukom izvlačim iz vas to vaše znanje(kao da je želite kriti od nas ostalih) opet vas pitam "da li sam ja sve ovo dobro pročito i razumeo"?
A ako nisam, molim da se izjasnite gde sam ja to pogrešio! A ako sam vas i dobro čitao a i dobro razumeo, molim da to potvrdite pa da idemo dalje po otvorenoj temi, držeći se teme.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tema je Za Život Vječni - Što treba zadovoljiti, a ne trojstvo na svakoj temi.
 
Natrag
Top